Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (3)


Recommended Posts

Salutare fetelor!

 

Multumesc pentru urari! Le doresc si eu sanatate si fericire tuturor copilasilor care au implinit 5 ani!

 

Nu imi vine sa cred ce mari s-au facut! Si pe mine m-a apucat nostaglia uitandu-ma la Iulia cat de mare s-a facut.

 

Si ca sa fiu si eu la subiect... eu stiu ca nu prea iti poti da seama ce fel de infectie e virala sau bacteriana, febra nu e intotdeauna un indiciu. Eu de obicei astept 3 zile daca e febra mare sau 5 zile pana ma decid sa merg la medic pentru antibiotic. Cat despre medicii care isi dau imediat seama... am mari indoieli iar cat priveste investigatiile... e o alta discutie.

 

[pup]

 

Veraid="brown">, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008)id="size1"> &id="size3"> Iulia Maria (17 octombrie 2005)id="size1">id="red">

id="Comic Sans MS">

[bis] [bis] [bis]

www.psihologiafamiliei.ro

POZEid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutam piticodromul!

 

"La multi ani!" copilasilor aniversati pe 27 oct: Mihai Cristianid="blue">, Alexandruid="blue">, Radu-Cristianid="blue">, Ana-Mariaid="red">, Vanessa Sarah Mariaid="red">, David Andreiid="blue">, Alexandra Marina id="red"> si baietelului aniversat pe 28 oct: Lucasid="blue">![bis][bis][bis]

 

Miflore[flo], ai PM!

 

Noapte buna tuturor!

 

Dana Lucia si Alberto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Lucas!

 

Azi sunt libera si pot sa va mai spun si eu una-alta despre noi. Iaris nu a mai facut analize de aproape 4 ani. Ultimele au fost inainte de a pleca din Romania, cand se imbolnavea foarte des. Sunt foarte fericita ca aici, de cand i-am pus tubultele alea pt otita a devenit alt copil. A facut febra de vreo 2 ori in 2 ani si a mai avut de doua ori gastro. Acum sper ca anul asta va fi la fel de bine, de obicei virusii in scoli sunt mai puternici, iar el va fi bombardat si de cei pe care ii voi aduce eu. Inca nu am facut controlul de 5 ani, desi trebuia, dar dat fiind ca e ok, am amanat momentul. Voi merge cu el probabil in ianuarie sa facem acest control anual si sa vedem daca tubuletele sunt tot acolo. In mod normal dupa un an jumate cad singure. La el erau inca la loc la un an jumate. In rest suntem ok, acum e innebunit cu Halloween-ul, de fapt toata lumea aici. va fi cavaler anul acesta. Abia asteapta sa mearga dupa bomboane. La scoala la noi a venit o trupa de teatru si le-a explicat copiilor cum sa petreaca aceasta sarbatoare in securitate, ce trebuie sa faca si sa nu faca. A fost super si a prins foarte bine. Azi ma duc sa cumpar dovleci sa aranjez coltul tematic al casei, ca avem numai niste bricolaje, iar maine Iaris are parada de costume pe strazile invecinate scolii, iar eu am petrecere cu clasa mea. Noroc ca tati e liber si poate filma copilul. Daca e sa ma doara ceva in meseria asta e ca ratez toate evenimentele importante traite de copilul meu, pt ca eu trebuie sa fiu cu clasa mea in astfel de momente.

Va tzuc.

 

Mary-mamica de Iaris

"On s’aperçoit qu’un enfant grandit quand il cesse de demander d’où il vient et commence à refuser de dire où il va.( Walter P. Sweetson)"

 

Evangeline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marinela, ce frumos cu parada hainutelor! Acolo e sarbatoare veche si nationala cred..:) Si la noi la gradi i-au "bolunzit" cu halloween-ul si a trebuit sa cumpar dovlecei sa-i sculptam si isi cauta hainele de carnaval. Eu nu sunt obisnuita cu sarbatoarea asta si nu simt nimic.

 

Au crescut copii, hmmm ..M-am intalnit zilele trecute cu o prietena care are o fetita cat Petra, de departe am crezut ca e cu altcineva de manuta, cu o domnisoara, nu mi-a venit sa cred ce mare era...:)

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata piticodrom!

 

"La multi ani!" aniversatului de azi: Matei-Alexandruid="blue">[bis][bis][bis]

 

Marinelaid="purple"> si aici se serbeaza Halloween-ul mai putin decit la voi cred dar tot se serbeaza, Albertoid="blue"> abia asteapta sa pregatim bostanul!

 

Saptamina asta Albertoid="blue"> a avut vacanta de toamna si am fost pe la multe parcuri de atractii indoor, CitzCity (Utrecht), Plopsaland(Coevorden), Ballorig (Wijhe), s-a jucat Alberto o multime iar eu m-am relaxat saptamina asta mai mult decit de obicei![;)]

Miine o sa dam o fuga la Koln la shopping si abia astept desigur!

 

O zi buna tuturor!

 

Dana Lucia si Alberto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza zane!

V-ati apucat de listele pentru Mosu?[:)]

Noi am fost in week-end la Berca, langa Buzau, la Vulcanii Noroiosi si la tabara de sculptura de la Magura. A fost o vreme splendida de toamna cu frunze verzi, galbene, rosii si ruginii. Faza tare, cand am fost la Vulcanii Noroiosi ne-am intersectat cu o mireasa care facea poze la craterele-alea. In alb, cu umbreluta dantelata, cu pantofiori albi...unde-a ajuns si moda asta cu pozele![:D]

Vineri Ana a avut petrecere de Haloween la gradi, a venit acasa cu un dovleac ornat frumos cu par, ochi, nas si gura si tot canta: "My little pumpkin, my little pumpkin..."[:)]

Va pup,

[pup]

 

Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

A trecut tare mult timp de cand nu am mai intrat pe DC si nu am mai scris pe aici incat, mi-a luat ceva timp pana mi-am recuperat parola si mi-am reamintit cum se posteaza! Este emotionant si tare frumos sa va regasesc si sa va citesc dupa asa o perioada lunga de timp! Imi este dor de acea perioada in care ne prezentam la semnatul condicii aproape zilnic si abia reuseam sa tinem pasul in ale scrisului!Am vazut puiuti extrem de dulci pe care abia i-am putut recunoaste si mamici scumpe inimii mele!

Va pup dulce pe toate si urez un calduros LA MULTI ANI IRINEI id="red">puiut de Sofiaid="green">![s][s]

Sa cresti mare papusa pretioasa si sa-i umpli inima de bucurie, fericire, satisfactie si implinire mamicei tale pe calea vietii.Imi este tare dor de voi...id="red">

Cat despre noi suntem in plina sarbatoare!Aniversam (pe 2 Nov') opt ani de casatorie!Cum puiuti nu mai facem ne bucuram din plin unul de altul.[9cer]

Jessica este o domnisorica extrem de dulce.E acel gen de fetita care atunci cand vorbeste simti ca ti se topeste inima dupa ea.

Stie sa numere si sa scrie de la 1 la 100,stie asi scrie tot alfabetul, shapes, culori, stie sa-si scrie intreg numele si multe altele.A fost afectata de vaccine, am avut parte de probleme respiratorii, vorbire intarziata etc. Nu intru in detalii ca nu vreau sa-mi mai reamintesc cosmarul prin care am trecut... Nu stiu cum este in Ro insa cautati sa aveti grija cu vaccinele. Copilul unei vecine a murit luna trecuta in urma la doar cateva ore dupa ce a fost vaccinat iar cazurile de autism, probleme respiratorii, morti sunt in crestere aici in US. Exista proof acum ca au introdus in acestea NANO-particles RFID ce afecteaza/distrug celulele...etc.Asa dar sfatul de mamica afectata imi este : Don't Vaccinate Before You Educate! Ma striga responsabilitatile acum si trebuie sa ma retrag.Revin de indata ce timpul imi va permite.Muahhh...id="Andale Mono">

 

[pegeam] Pictures! id="size1">

id="red">id="Verdana">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...