Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (3)


Recommended Posts

Buna dimineata!

Am gasit in Selgros, la oferta Zu-zu pets cu 50 lei/buc si canera de start cu 92 lei. Le-am achizitionat [:D]. Dar cand am vazut ce am de cumparat pe langa si ce accesorii sunt si cat costa.......[alcool]....Ei ii trebuie si ceva avion [:-@]

Suntem cu o tuse de 3 zile, care chiar nu tsiu de unde o are, ca la graadi nu am dus-o saptamana trecuta.

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Mihaele, Gabriele, Mihai si Gabrieli [:)]!

 

Noi ne-am mai plimbat pe la munte, am urcat de la Sinaia si din Poiana Brasov cu telecabina/telegondola, le-a placut mult.

 

Va multumesc pentru ideile cu zu-zu, nu stiam de ei[:D]. Dupa ce anul trecut am investit mult in Horseland si alte jucarii de la tv, acum, liniste si pace; Miruna a zis ca vrea o jucarie, dar nu stie care, si Smaranda nu a zis nimic. Cred ca au realizat ca joaca e interesanta datorita lor, si nu datorita jucariilor[:)].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, au plecat musafirii.

Noi am fost in week-end la muzeul de geologie si am avut un real succes, pietrele sclipitoare sunt pe gustul nostru.[:D] Am stat vreo ora in muzeu si ma intreba Ana la fiecare cataroi cum se numeste; a si retinut cateva. E interesant, se invata cate ceva. Evident c-am plecat si cu cateva pietre acasa, ametist 2 bucati si sarconix. Am fost si-n Kiseleff in parc, si la targul de bunatati din spatele muzeului taranului, ne-am plimbat. Ieri am fost la zoo, ati vazut ca exista digitalzoo . kappa . ro unde poti vedea o parte din animale live, erau camere video pe-acolo. N-am incercat inca sa vad ce si cum. Ana s-a ales cu un balon cu heliu tigru f. frumos care sta lipit de tavan pe toata lungimea lui.[:D]

Prin Baneasa Shopping vad ca deja se pregateste atmosfera de Craciun...[8D]

Azi a venit Ana cu 2 felicitari de la gradi de Sf. Mihail si Gavril, una pt mine si una pt tati. Le-a colorat si educatoarea le-a scris in interior, f. frumos!

Va pup, mai conversam si maine [:D]

[pup]

 

Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Imi cer scuze ca navalesc asa in casuta voastra. Vroiam doar sa va spun ca participam si noi la concursul Clipe de vara cu doua fotografii. Daca va plac va rugam sa ne votati [flo2]

 

Multumim,

Ioana si Carol

 

__________________________

 

[cri]Ioana mama lui [cavaler] Carol Ioan [colegi] Trazbâtii [colegi]id="Script MT Bold">

 

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!id="Script MT Bold">id="size3">

 

Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, foarte frumos ca ati fost la munte [olala]

 

Cum va ziceam, suntem cu tuse, de luni i-am dat Mucosin si azi noapte 2 ore mi-a tusit non stop, nu putea elimina secretiile. Ati avut episoade de tuse asa de lungi?

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codruta mergeti la un control sau daca te pricepi ascult-o la plamani, il asculti pe tati si apoi pe ea sa vezi diferenta.

Vlad mi-a tusit o noapte urat, a doua zi l-am tratat cu tot felul de siropuri, era bine dispus nu febra , doar tuse, a doua nopate s-a repetat faza cu tusea deja dimineata era obosit si respira cam aiurea, am ajuns la dr si imediat ne-a pus diagnostic "pneumonie", banuiam, pentru ca il ascultasem si eu si se auzeau cam rau plamanii lui, a vrut sa ne interneze dar am scapat cu antibiotic injectabil 5 zile +3 zile oral, acum e bine, dar va ramane o perioada sensibil si e posibil sa mai faca pneumonie.

 

Alina, mama de Vlad

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Alina, nu ma speria...Am fost cu ea la dr. de la mine de la servici luni, a ascultat-o si ne-a prescris mucosinul, a zis ca nu are la plamani nimik, o bronsita ar fi. Am sunat-o azi si i-am zis de episoadele de tuse, a zis sa nu-i mai dau Mucosinul sa ii dau acuma Humex sau Robitusin. O duc dupamasa si la medicul de familie al nostru sa vedem...Si i-am mai facut si baie aseara [bang]

 

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina [pup] Da, am sa o urmaresc azi sa vad exact la respiratie, ca pana acuma mie mi s-a parut ca e normala respiratia. N-are febra, e vesela, mama zice ca nu are absolut nimik, ca am sunat-o s-o pun sa o asculte cu respira. Daca va continua si la noapte dimineata la prima ora o duc la celalalt dr.

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...