Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara!

Codruta, ce mai face Petra?

Noi azi am fost la Vulcana pentru o zi. A crescuuuuut si catelul nr.2, Rex, urmasul lui Rex cel batran si cuminte.[:)]

A fost chiar cald afara, 20 de grade...

Maine mergem la ziua unui vecin, Andrei, care implineste 6 anisori. Tocmai in Jolliville sau asa ceva, nici nu stiu cum se scrie, n-am fost niciodata, prin Pipera, mancam o paine de acasa.[:)]

V-am zis ca incepem o kinetoterapie lejera pana la urmatoarea programare la alt doctor, dr. Thierry pe 2 decembrie. A venit domnisoara kineto ieri pentru prima data, i-a facut Anei masaj cam 20-30min (am exagerat de fapt, n-a fost chiar atata) iar costul unei sedinte de acest gen 80Ron. Mie una mi se pare imens in ideea in care - fara sa desconsider munca unui kineto - am stat de vorba, Ana nu prea vroia, a masat-o de 2-3 ori, am facut 2-3 exercitii de stat intr-un picior si de impins cu piciorul si cam atat. Voi aveti vreo experienta de acest gen? Sau poate asta-i tariful uzual, nu stiu ce sa zic. Ar trebui de 1-2 ori pe saptamana in ideea in care colaboreaza copilul si 4 exercitii pe care sa le facem cat mai des, ea zicea de 2 ori pe zi: mers pe varfuri, stat intr-un picior, rulat piciorul pe o sticla de sticla si luat un servetel de jos cu degetele de la picioare.

Sa vedem, deocamdata facem.

[pup]

 

Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petra e spre bine, in sensul ca mai tuseste putin noaptea, dar tot mai rare au fost perioadele de tuse nocturne.

Azi sper sa mai iesim la role, ca de maine seara am inteles ca vin frigurile, poate apare si zapada [:D]

Miflore, asculta de konetoterapeut? Ca am icnercat si cu Petra sa o pun sa mearga cu mingea intre picioare, calca putin in interior, dar in afara ca sare 1 minut nu mai face altceva.

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu asculta, evident. Nu stiu ce se va intampla in viitor, acum a stat vreun sfert de ora pt. ca nu stia exact ce se intampla si ce-i de facut. Pentru ultimile 5min de masaj i-am pus desene si-a stat.[:D] Sunt convinsa ca se va plictisi cat de curand si n-o sa vrea s-o mai vada pe donsoara. Si-atunci cum va fi: "Buna ziua, la revedere, luati 80Ron, ne-a facut placere..." Cu exercitiile zilnice e ok, practic ne jucam. Ma bucur ca-i mai bine Petra.[flo]

Ana mi-a spus clar ca ea nu mai vrea sa-si serbeze ziua acasa asa cum s-a intamplat anul acesta, ca vrea la club si sa vina multi copii cu multe cadouri. Scurt pe doi, nu se accepta altfel.[8D]

[pup]

 

 

Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu care dintre voi mi-a trimis un mail, mai demult, ca l-am cautat si pe mailul comun, dar nu-l mai gasesc, cum fac femeile cumparturile, comparativ cu barbatii. era ceva animat, ca niste cutii care se plimbau. Nu-l aveti cumva?

 

Nu pot sa o fac pe Petra sa salute pe cine ar trebui [:I] Zice ca i rusine sau ca a salutat in gand, etc. In rest e foarte respectuasa cu persoanele care le cunoaste.

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...