Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim de urari !! De azi are si Anca 5 ani ca toti ceilalti copii din clasa ei.[:D] I-am umflat baloane aseara si le-a gasit de dimineata. Zambea asa smechereste si a numarat baloanele roz. In rest, se obisnuieste la scoala. La inceput a fost lipita de Victor la Service de Garde / Afterschool, acum si-a facut prietene. Ii place la scoala, dar cel mai mult ii place ca merge cu autobuzul galben dimineata. Cu drag, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ancuta! Iti dorim sa primesti cadouri multe si sa fii fericita alaturi de cei dragi. Si IAris e cel mai mic din grupa lui, azi i-au facut felicitare cu desene, ca maine e zi pedagogica si stam acasa. Cand va aud vorbind de cantar eu ma ascund, ca al meu e pitic rau. V-am mai zis ca are 16,3-16,7, in functie de cat mananca in ziua cantarului, adica zilnic, ca el asa se cantareste, si vreo 112 cm. Dar e bine, asa ca nu ma agit deloc, mi-a trecut cu stresul , asta e, e al meu, gras, slab, mor dupa el.[:D] Bine ati revenit Alina, Bianca, Casiana, am vazut si noi pozele cu cele doua fete dragute, cred ca tati e tare mandru de voi.[flo] Noi suntem bine, asteptam ziua de sambata sa ii luam un tortulet, nu vom avea decat cativa invitati, pt ca inca nu isi cunoaste colegii de clasa si nu a vrut sa invite pe nimeni de acolo. Are in clasa o fetita cu care a fost si la gradi, inca o fetita romanca din blocul vecin si un baietel mexican din acelasi bloc cu noi, dar el a vrut sa fie cu prietenii lui dragi, inca nu a legat relatii de prietenie in clasa, e in stadiul in care imi spune de cine ii place si de cine nu, cu cine se joaca mai mult. Maine vom merge sa cumparam cadoul, impreuna, pt ca vreau sa isi ia ce vrea el, eu i-am luat niste carti si niste puzzles cu silabe sa inceapa sa faca cuvinte pt ca isi doreste sa fie doctor si mi-a zis ca in primul rand trebuie sa invete sa citeasca. Sunt sigura ca o s aii treaca, el e genul foarte meticulos, ca tati si cred ca isi va alege o meserie tehnica, la fel, ca tati. Va pup fete dragi, ma duc la treaba, ca azi am fost libera si am facut numai cumparaturi pt el, i-am luat si hainute de toamna si iarna, ca toate ii sunt scurte, o groaza de bluze,camasute cu maneca lunga pt scoala, pantaloni, doua gecute. Mai avem de luat cizme pt iarna, ca si alea au ramas mici. In vara asta a crescut vreo 4 cm si se vad. Acasa ma bucuram ca mama ii cumpara foarte multe haine si ma mai scutea, aici nu mai am scapare trebuie alocat buget pt schimbarea garderobei[:D] Paaaa! Mary-mamica de Iaris "On s’aperçoit qu’un enfant grandit quand il cesse de demander d’où il vient et commence à refuser de dire où il va.( Walter P. Sweetson)" [url="http://www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related"]Evangeline[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna zinelor..... uite cine isi face aparitia[hopsieu] nu am citit din urma.... da cine are timp[alcool] cu trei piticodromi....abia mai respir. Doar vreau sa le urez si eu celor sarbatoriti [s] LA MULTI ANI si Dumnezeu sa le dea sanatate si tot ceea ce au nevoie. Sa fiti fericiti. Buna Miflore si [pup] ca inca nu m-ai uitat... sper sa mai pot intra, dar si e destul de greu. Acuma dorm toate...e singurul moment de liniste si de regasire pentru mine, nu stiu ce ar trebui sa mai regasesc... ca am impresia ca sunt pierduta rau. Simona, mama lu Maia(22.09.2005)[flo]si Erika (13:05:2008) [flo] "Daca nu poti intelege lumea vizibila in care traiesti, cum indraznesti sa pretinzi ca intelegi o lume pe care nici macar n-o poti vedea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ancuta!!! Sa fii sanatoasa si fericita!!! Si Sarah a inceput scoala si s-a acomodat greu pentru ca (probabil) nu a fost asa cum si-a imaginat ea. Acum si-a facut deja prietene carora vrea sa le dea invitatii la ziua ei deci suntem pe drumul cel bun. Nu mai plange dimineata si ne e mult mai bine tuturor, ca plecam de la scoala cu inima bucati cand o lasam asa trista. Ines incerca s-o consoleze in masina si-i spunea "Stii Sala si eu planziam cand ielam mica si merljeam la scoala"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani sarbatoritilor! anya, eu merg la plaza, unde nu e piscina. piscina stiu la incity, la marriott si la radison. cred ca o sa prestez marriott, ca-i mai aproape de serviciu. si ca sa dau raportul complet, am fost la sala luni, marti, miercuri si joi dimineata. sunt atat de mandra de mine de nu-mi vine sa cred. cata lume noua s-a intors de prin concedii! bianca, nu ne vedem prin parc cu biciclete ceva? Cristina, mama Radului (4 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tii, ce de fete ! La multi ani Ancutza "Ghitza" [:-)))], inca n-am uitat cum i-a zis Victor [:D] Valen, acum vreo 2 zile ma gandeam la voi Simona, imi aminteam vag ca esti insarcinata si cand colo, Erika are 2 ani ?! Ce vrei sa zici cu "3 piticodromi"? Marinela, pupicuri lui Iaris Alina, mai asteapta putin si o sa vezi. Peter e nascut 2 zile dupa data limita de 1 oct, asa ca e la gradinita in grupa de 4-5 ani, la anul merge la kindergarten(anul pregatitor inainte de scoala), la 7 ani va intra in clasa 1-a [alcool] Normal ca e el si restul clasei. E cel mai inalt, e in al 4-lea an de scoala si se vede ca are experienta. Ieri 2 fetite din clasa lui se tineau de pereti sa nu le bage mamele in clasa, azi o mamica facea numaratoarea inversa ca sa-si determine baiatul sa intre in clasa. El n-are nici o treaba, problema lui e inca exprimarea in limba engleza. Stie numerele pana la 10 de la 2 ani jumate, am uitat de cand stie literele, culorile, formele. E ceva ciudat, uneori se incurca la 2+2 dar stie 4+4 si 3+5 .In romana se exprima foarte bine, ma minunez ce bine se descurca. Cu engleza iar e greu acum la inceput de scoala (e a 2-a vara petrecuta in tara), dar intelege tot ce i se zice. Problema e ca vrea sa vorbeasca perfect in engleza, ceea ce nici eu nu reusesc, dar la 5 ani! Asa ca tace si spune ceva doar cand e sigur ca e corect. Recupereaza acasa in romana [:D] Din intamplare, uitandu-se la un documentar despre submarine vechi a aflat de al 2-lea razboi mondial, ca se bateau nemtii cu englezii si au inceput intrebarile. Dar de ce se bateau, cine i-a pus sa se bata, de ce era Hitler "bad guy" si "de ce nu l-a pus nimeni in jail?!?!" Inca sunt sub impresia ca cineva mi-a schimbat copilu' Diana cu [url="http://dianamim2.shutterfly.com/"]Nicholas Tom[/url] (3 sep 2009) si [url="http://dianamim.shutterfly.com/action/?a=0BbuXDlo2bMX9w"]Peter[/url] (3 oct 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...