Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Ana de Miflore, Maia si MArtin- Tudor, sarbatoritii de ieri. Miflore, si, cum fu? Ati cumparat poney-ul?[:D] Cu Holterul, hmm, si eu l-am avut anul trecut si aratam ca un robot, dar la mine era totul pe baza de stres, odihna putina. Mi-a trecut cand m-am adunat. Vad ca de cand am inceput job-ul cel nou ma mai apuca cateodata palpitatiile, asa se intampla mereu cand incerc sa dau tot ce e mai bun din mine, dar din pacate eu personal nu pot fi buna in toate. Daca fac o treaba minunata la lucru e pt ca imi neglijez casa, nu si copilul, ca el intra cumva in profesia mea, de el si de job ma ocup cel mai bine, bietul meu sot, saraca mea casa....nu ati vrea sa stiti ce e la noi in astea 3 zile cat merg la servici. Cand lucram in birou era bine ca ma trezeam fara ganduri dimineata, fara stresul ca nu stiu daca imi ajung activitatile pt clasa. Dar trebuie sa te menajezi, eu cand trebuie sa tai de undeva tai din treburile casnice, adica mancare rapida, gen peste la cuptor si un orez , salata, supe creme, care se fac rapid. Ai grija de tine![pup] Simona, felicitari pt cele 3 printese. Cat de frumos trebuie sa fie!!!![flo] Ioana te asteptam la taclale. Multumim de urari inca o data, Alina, Ioana[flo][pup] Eu sunt acasa dar nu va ganditi ca imi adun acsa, nici gand, tot pt scoala ma pregatesc, caut idei de proiecte, inventez exercitii, subiecte de comunicare. Va tzuc. Mary-mamica de Iaris "On s’aperçoit qu’un enfant grandit quand il cesse de demander d’où il vient et commence à refuser de dire où il va.( Walter P. Sweetson)" [url="http://www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related"]Evangeline[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna fetetelor, Multumesc de urale. Daaaa.. ce sa spun.. cu 3 fete, ... cucuiete.... E foarte frumos daca ar dormi toata ziua si ar fi liniste, dar cum acest lucru nu se poate.... [:D]nici nu trebuie sa beau ca sa ma simt ametita[alcool] Miha draga, iti doresc din toata inima multa sanatate. Si Dumnezeu sa fie cu tine si sa te faca bine. Oricum.. in 2 ani si jumatate a trebuit sa invat sa ma descurc mai mult singura. Sotu e mai mult la munca asa ca am ramas eu cu ele, dar e ff greu, adica la sfirsit de zi...ce romantism ce jaga-jaga, cred ca [nani] inainte sa pun capul pe perna. Stiu totusi ca acuma e o perioada mai grea, dar or creste ele mai mari si o sa fie bine. Asta e ce ma incalzeste pe mine. Va doresc o seara frumoasa Simona, mama lu Maia(22.09.2005)[flo]si Erika (13:05:2008) [flo] "Daca nu poti intelege lumea vizibila in care traiesti, cum indraznesti sa pretinzi ca intelegi o lume pe care nici macar n-o poti vedea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Multumim pentru urari Dana, Ioana! Ioana i-am schimbat gradinita lui Vlad de cateva zile, sper sa nu gresesc cand spun ca e mult mai bine, merge la gradi fara bocete, nu vrea sa povestesca ce face acolo dar in fiecare zi vad ca vine cu ceva nou: isi strange creioanele la locul lor ca "asa zice doamna", impatureste carpele ca "l-a invatat doamna" , eu sper sa fie bine, e la o doamna cu experienta care vad ca se ocupa de copii, e destul de dura dar am ajuns la concluzia ca asta ii lipseste lui vlad, cineva cu autoritate [:D]. In rest am avut o petrecere sambata cu copii si parintii aferenti, toata lumea a fost ok, Vlad a fost costumat in ofiterul spatial Buzz, a avut tort in forma de astronaut, distractia s-a lungit pana spre 2 dimineata asa ca in dimineata asta doamna ii punea creionul in mana sa deseneze si vlad cascaaaaaaa [:D]. Petrecerea s-a lasat si cu "victime" adika patul meu din dormitor unde au sarit copiii, cred ca s-au razbunat ca le-am strans salteaua ca sa nu se certe, pe saltea sareau pe rand asa in pat incapeau mai multi odata [bang]. Alina, mama de Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza zanelor! Multumesc frumos pentru urari, de-acum suntem si noi in randul celor de 5 ani![flo][flo][flo] Si LA MULTI ANI sarabatoritilor din ultimele zile cu dedicatie speciala pentru Maia, Vlad Ioan si Elena Noelia!!![s] Sa fiti sanatosi, cuminti si destepti![flo] Pe Ana am sarbatorit-o acasa, a fost imbracata in Tinkerbell c-asa a vrut printesa iar tortul l-a avut cu Scooby, preferatul de anul asta.[:)] Despre mine, ce sa zic, cunoasteti treaba cu morcovul in fund, am fost joi seara la eco de cord si nu mi-a iesit prea bine, cica am prolaps de valva mitrala pe langa extrasistole. Nu e un stadiu avansat dar nu se inchide bine valva, asa am inteles eu mai pe romaneste. Stie cineva ceva despre chestia asta? O sa ma duc si la alt doctor sa mai aud o parere, imi trebuie o pila, ceva. Sanatate tuturor! [pup] Mihaela si [zana] Ana Maria Poze [url="http://anne-marie.ro/"]AICI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani sarbatoritilor!!!!! [flo][flo][flo] Miflore si eu am extrasistole, la fel ca tine, simt ca sta. Am avut acum 2 ani prima data, eu sunt sub bisoprolol de 3 ani (Concor de 2.5-slab) cred ca mi l-a dat doar pt stres, ca e mica cantitatea. Am si tahicardie dimineata. La cardio, acum 1 an mi-a zis ca am un cord sanatos si sa nu-mi fac probleme. Azi vara iar am simtit, am facut o cura de Magne B6 si nu le-am mai avut. Eu le simt ca o emotie in gat. E naspa oricum. La Holter daca m-as pune sigur nu le-ar sesiza atunci [:D] Pupici si fara stres, zic eu [:-@] Codruta &[zana] Petra Alexandra [url="http://lbyf.lilypie.com/aw8dp3.png"]asa crestem noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...