Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

viitoare sotie inselata?


Recommended Posts

de ce am deschis subiectul? pentru ca eu sunt o persoana care treieste mai mult pe norisori inconjurata de pace si armonie decat cu picioarele pe pamant, dar subiectul lui Sieulafel si unele raspunsuri date de fete m-a facut sa imi pun semne de intrebare imi iubesc sotul si simt ca si el ma iubeste acum nu imi pun problema ca ma inseala, dar pe viitor... deja devin paranoica eu nu pot mai fetelor sa fiu 24 de ore bine dispusa si cu zambetul pe buze, munces si am un program foarte aiurea am doi copii cu sotul trei pot spune, si sunt insarcinata, departe, foarte departe de familie si de prieteni si chiar daca as fi cu zambetul pe buze nu ar vrea domnul sa guste intr_o zi si echler pt ca s_a saturat de amandine? si eu ce fac, sa stau la panda? recunosc ca in ultima perioada a fost cu susul in jos, plina de nervi si fete obosite, dar de cand am citit subiectul respectiv am afisat mai multe zambeste si ca prin miracol si domnul meu cel sccump parca e altfel stiu ca cu miere se prin mai multe muste dar nu pot sa fiu tot timpul garda pusa, cu zambete si veselie ca voi doamne altfel o sa mearga in alta parte si atunci ce fac traiesc fiecare zi cu bune si rele si incerc sa fie mai mult bune si daca intr_o zi se intampla, se intampla? nu stiu exact de ce am deschis subiectul poate ca sa imi confirme cineva ca mai exista cupluri care ajung la o varsta inaintata si se mai privesc cu respect si iubire sau poate cineva imi va da si mie o reteta magica....... [url="http://community.webshots.com/user/florinamapessy"]c'est nous[/url] florina, mamica lui thierry si dara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

La ce a zis Marius adaug,plus,prea mult timp pe net in defavoarea lu` sotu iar s`ar putea sa aiba consecinte nefaste. ruscus,tu crezi ca toate femeile /mame pe deasupra sunt tot timpul numai zimbete,coafate si parfumate si cind vine domnul acasa stau drepti cu tava in mina zimbitoare ca in reclamele de pasta de dinti? Sau crezi ca in alte familii nu se isca discutii,ca azi are unul nervi si peste 3 zile celalalt si e super sensibil la orice? Si atunci ce sa facem,sa tremuram la gindul ca "daca ma insala?,daca n-am zimbit de ajuns azi,daca nu mi`a stat bine freza..."? Eu am trecut de muulti ani de faza asta,cam de vreo 9!Nu am niciun stress si el stie,s-a prins ca`mi fac de cap stiind ca ma iubeste prea mult,chiar declara cu amaraciune.[8D]Dar ce sa fac,sunt eu ...asa cum sunt si daca am nervi am si gata.Nu stau sa`i caut lui in coarne doar de teama ca poate ma insala.Iaca experientele altora arata ca poti fi zina zinelor ,mama ,nevasta,amanta ...perfecta insa daca domnul vrea un ecler(ca sa te citez) tot o sa`l aiba.Asa ca de ce sa ma stresez eu cind inca nu e cazul?[:D] Daca e ,discutam dupa [box][bruta][poc] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai ajuns la concluzia asta doar ca ai citit nu stiu ce subiecte pe forum????? nu ai destule pe cap si trebuie sa iti mai creezi si niste probleme false? vad ca apar in ultimul timp intrebari de genul "oare o sa cada drobul de sare? " iar drobul de sare poate nici nu e undeva de unde ar putea sa cada. I'm not crazy my reality is just different than yours !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rucus..exista cupluri fercite, unde respectul si iubirea sunt pe aceeasi linie. Lasa gandurile negre, hormonii bata-i vina! Bucura-te de viata si de timpul in care sotul e alaturi de tine! In rest...daca e scris sa se intample, se intampla! asta e! dar macar ai cunoscut fericirea! eu asa mi-am zis. de se intampla intr-o buna zi, asta e! eu stiu ce valorez, monsieur pierde, nu are de cat! [:D] Dar cel putin am trait ceva ani fericita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rucus esti o fericita cu 2 copii si unul pe drum!de ce iti intuneci singura gindurile?daca ai glumit e ok.daca nu trebuie sa stii un lucru,rar oamenii au curaj sa spuna,,sunt fericit,,pentru ca asta deranjaza!!!oamenii se manifesta si spun pasul la necaz.asta este viata am citit pe aici,,oamenii te iarta cind gresesti dar nu te iarta daca esti fericit,,fii tu asa cum esti, nu gindi la rele daca nu se intimpla.si stii ceva...sotul tau poate habar nu are de ce nazdravanii ai tu in cap.reteta magica nu cred ca exista. si semnez la cuplu fara nici un cusur15 ani...[pup][bum]cauta nume la [bebic]pt sot fii[ispita] cit mai ai voie cu bebe iar problema o rezolvi daca fereasca domnul apare.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca sotul te va insela nu va fi din cauza ca tu nu ii zambesti suficient, nu faci mancare thailandeza sau nu porti ´´la perla´´ cand mergi la culcare. Te va insela daca e sa fie, din motive pur personale care n-au legatura cu tine. Incearca sa te controlezi si nu cadea in capcana gandurilor negre care te pot arunca in depresii de toata frumusetea. Ceea ce scrii tu aici este din categoria´´daca si cu poate´´ deci..nimic REAL, totul imaginar,nimic concret,nimic rational. Tie ti-e frica de un gand nu de un fapt,pentru ca faptul NU exista, insa gandul nu-ti da pace.Renunta la el,nu-l lasa sa te sacaie. Daca va fi vreodata sa fii inselata, vei vedea atunci cum vei reactiona. Acum degeaba iti faci scenarii, nu valoreaza nimic.Ba dimpotriva, te torturezi si pierzi climpe importante din viata, temandu-te de ceva ce..nu e real. Tu nu esti papusa barbie sa zambesti non stop. Si sotul tau stie asa. Faptul ca si el se destinde cand te vede pe tine zambind inseamna doar ca atmosfera de acasa este relaxanta, armonioasa. Aveti toti o stare de bine adica. Sigur ca starile astea nu-s permanente, uneori suntem plini de griji si nevoi, tunam si fulgeram si nici noi nu stim ce vrem. Dar asta-i viata. Orice cuplu din lumea asta trece prin fazele astea.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da si eu impresia ca stau si ma uit la drobul de sare, bocindu_ma si asteptand sa cada dar in ultima vreme atatea am mai citit pe forum ca uite la ce ganduri negre am ajuns, si tot aici pe forum am intalnit multe pareri cum ca prima vinovata e femeia ca nu a stiut sa isi tina sotul ocupat sau nu avea destula miere in glas [url="http://community.webshots.com/user/florinamapessy"]c'est nous[/url] florina, mamica lui thierry si dara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

solutia 1 - nu mai sta pe net solutia 2 - sa nu-ti pese de ce citesti pe net/vezi la tv solutia 3 - combinatie intre solutia 1 si 2 gata, problema este rezolvata[:D] sanatate multa si fericire, sa te bucuri de toate clipele[flo] devii ceea ce practici www.de-azi.ro http://oscarfriends.wordpress.com/ "Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...