Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

parca nu se termina niciodata


Recommended Posts

Intr-unul sau in doi ... mergem mai departe in timp ce celalalt parinte/sot isi intemeiaza o noua familie alaturi de cea cu care te insela in timpul casatoriei . Strangi din dinti , plangi pana nu mai poti , dar viata merge inainte pentru copil , el nu are nici-o vina , are multe nevoi , normale de altfel , viata de mama singura e grea psihic , fizic si material , dar trebuie sa te descurci . Acum 26 de ani am trecut prin toate aceste suferinte , ba mai mult profitand ca procesul cu copil se desfasura greoi , fostul a mers acasa la bunica mea - cea care avea grija de copil mi-a rapit pur si simplu copilul si am fost in pragul nebuniei pana am recuperat singura copilul dintr-un sat de munte unde mai fusesem de 2 ori . La divort , fostul a fost generos lasandu-mi copilul - chiar daca dispaream noptile de acasa cu tot cu copil , dar cerand casa si evacuarea noastra . Apoi lucrurile au intrat oarecum in normal in familia noua a fostului , actuala dand nastere la 2 copii cu numai 11 luni diferenta intre ei astfel ca n-au mai fost bani nici pentru pensia alimentara , ba chiar si cadourile sau banii care se ofereau de craciun au fost virati tot catre copiii nou veniti . Intre timp , dupa vre-o 3 ani m-am recasatorit si eu si toata lumea a lasat in urma ranile trecutului . Toate bune si frumoase , pana mai cateva zile in urma , cand ma trezesc cu un e-mail prin care una din fiicele fostului , vroia sa-l cunoasca pe fiu-miu . I-am spus ca nu ma intereseaza . Ca toti tinerii si fiul meu are cont pe facebook astfel ca a fost destul de usor de gasit , numai ca nici eu nu-s proasta si o desconspir pe aceasta fata care chipurile ar fi vrut sa aiba o relatie cu el . Cand i-am spus acestei persoane sa se potoleasca mi-a scris niste mesaje imposibil de transcris . Acesti 2 copii nu s-au cunoscut niciodata , tatal lui nu a contribuit cu mai nimic la intretinerea lui . Si ca sa fiu corecta , dupa primele emailuri primite de mine , am vorbit cu fiul meu care are 28 de ani , este crescut de 24 de ani de actualul meu sot si s-a aratat neinteresat de cererea acestei fete . Cam asta este .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Of, dar copiii n-ar trebui sa fie partasi la situatiile dificile create de parinti...Fostul sot n-a contribuit la cresterea copilului, e clar ca asta e condamnabil. Dar ca o tanara doreste sa-si cunoasca fratele, e normal. Si daca si fratele ar fi de acord, ar fi chiar de dorit sa incurajezi aceasta intalnire. Eu cred ca e o mare greseala sa invinovatesti copiii de greselile parintilor. Si in nici un caz nu m-as fi amestecat sa *desconspir* pe nimeni in situatia data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] fata aia nu are nici o vina. Si mi se pare pueril sa-i interzici fiului tau de 28 de ani sa-si vada neamurile, doar pt ca tie inca nu ti-a trecut supararea. Inteleg ce te supara, ca sunt si eu divortata, dar o inteleg si pe fata aia, fiindca exact asa eu m-am nascut din a doua casatorie a lui tata, si am o sora vitrega mai mare, pe care n-am vazut-o de mult timp. Si nu am curajul s-o caut, fiindca nu stiu ce ar zice ea, ce zice ma-sa sau tatal ei vitreg, si nu vreau s-o supar nici pe mama mea. Si mi-e ciuda, ca noi totusi suntem surori...[q] Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fata nu are nicio vina, e frumos ca isi doreste sa si cunoasca fratele...au trecut atatia ani, lasa i sa se cunoasca! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici nu m-asteptam la o altfel de reactie , insa e bine sa stiti ce va asteapta . pentru ca e valabil pentru toata lumea . nu cei doi copii au contribuit la distrugerea familiei mele ci chiar mama lor care umbla cu sotul meu de atunci . nu e suficient ? stia ca e casatorit si are copil , parca asa incep multe subiecte de pe aceasta arie . vezi Gabi-k chiar asta nu intelegi nici tu , " ma-sa " acelei fete a fost langa ea mereu , iar faptul ca la randul tau esti divortata esti in situatia acelei " ma-sa " care sigur n-a fost vrednica , nu a avut grija de copii , si-a neglijat sotul . nu vreau s-o iei personal [pup].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca inca nu ti-ai revenit deloc din faptul ca ai fost inselata. De sotul tau de-atunci, nu de aia. [8D] Eu zic sa lasi lucrurile asa, nu strica si mai mult bagand zazanie cand nu este cazul. [:-@] Copiii sunt majori, daca vor sa se cunoasca, foarte bine. Imi pare rau, insa de data asta nu ai dreptate. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara dar fata nu are nici o vina cu ce a facut mama ei.Da am si eu un baietel pe care tatal sau nu la vazut de la un an pana la 16 ani si acum am aflat ca are un copil mai mic ca fiumiu dar nici odata nu ias interzice sa-si vada fratele.Copii nau nici o vina asta e parerea mea Mihaela Mamy de [bb] Sara Ines ( 13 Noiembrie 2008 ) si [bonjovi] Dragos Eduard ( 4 Iunie 1994 ) [url="http://community.webshots.com/user/danas42"]Poze cu noi [/url] [url="http://community.webshots.com/album/568989965vcEKiU"]Poze cu Sara [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...