Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

parca nu se termina niciodata


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui dllc_mell
Citat:
citat din mesajul lui eumada
[asia]Mey fetelor,io asa gandesc..odata ce m-a inselat si a facut copii cu o alta femeie,duca-se in ma-sa cu toti ai lui...nevasta si copii...fericiresa lor e intemeiaTA PE CHINUL MEU SI AL COPIILOR MEI..vorbesc ipotetic....deci eu personal as taia orice legatura ....orice...a ales o cale..bazata pe suferinta unui copil in primul rand...asta e..duca-se...si fiecrae cu viata lui.punct.eu i-as interzice cu desavarsire orice acces l familia mea.A ales acum multi ani,atunci paaaaaaaaaaaaaaa.Faza cu copilul nu are nici o vina sunt vorbe in vant doamnelor...fiecare din voi are o frustrare interna ..dev ce el a ramas langa noua famile si copilul din casatoria ulterioara a avut familie iar voi ati ramas inselate si sa va chinuiti singure cu copil?Eu cred ca asa ceva nu se vindeca niciodata,niciodata indiferent ce afiseaza in public.... No offence [flo] Madalina [mamica] de minunica Eva-Maria 14.08.2009
Sunt de acord!Fericirea actualei familii a sotului a fost chinul femeii timp de atatia ani...Oare intre ei nu exista deja o tensiune(desi nu se cunosc)?...oare nu exista deja o gelozie?Ce relatie pr putea sa existe intre ei?scuze...!Fata a avut parte de toata dragostea tatalui ei,lucru dupa care el probabil in adancul sufletului lui tanjea!Dupa opinia mea,ei nu ar putea avea o relatie ca intre frati!Oricum se isca discutii,posibil ca se vor deschide vechile rani...deci care e rostul? Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai. Cu dragoste si respect Mell Dellacroce [fetita] and [vampa] love [dc]
zau ca n-am vrut sa dau quote dar mi s-au incurcat degetele pe trastaura cind am vrut sa-tzi scriu nick-ul![:D] Cred ca si tu si eumada,ar trebui s aintzelegetzi ca mama nu are cum sa se opuna ,daca tinarul doreste sa-si cunoasca sora sau ma rog sa reia legatura cu tatal natural! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui giul
nici nu m-asteptam la o altfel de reactie , insa e bine sa stiti ce va asteapta . pentru ca e valabil pentru toata lumea . nu cei doi copii au contribuit la distrugerea familiei mele ci chiar mama lor care umbla cu sotul meu de atunci . nu e suficient ? stia ca e casatorit si are copil , parca asa incep multe subiecte de pe aceasta arie . vezi Gabi-k chiar asta nu intelegi nici tu , " ma-sa " acelei fete a fost langa ea mereu , iar faptul ca la randul tau esti divortata esti in situatia acelei " ma-sa " care sigur n-a fost vrednica , nu a avut grija de copii , si-a neglijat sotul . nu vreau s-o iei personal [pup].
EU cred ca daca fratii doresc sa se cunoasca, o vor face daca parintii divortati vor sau nu. Fiul tau are 28 de ani, va lua deciziile proprii. >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

giul si parerea mea este ca ar trebui sa lasi fratii sa se cunoasca daca ei doresc acest lucru. Stii o vorba care spune "sangele apa nu se face". Am sa spun si eu pe scurt povestea mea. Si sotul meu are copii dintr-o casatorie anterioara si avem si impreuna un copil. Copiii sotului sunt acum mari, copilul nostru este mai mic. Noi le-am dat voie de la inceput sa se cunoasca si nu imi pare rau deloc, au o relatie foarte buna, se vad de cate ori este posibil si se inteleg foarte bine. Noroc ca la noi nu au fost probleme legate de pensia alimentara si asa cum am spus deja copiii sotului sunt deja mari si al nostru mai mic, chiar au grija de el, se joaca cu el, ii cumpara cadouri, il scot in oras, etc. Si copilul nostru este foarte fericit cu ei si povesteste la toata lumea despre fratii lui. Dar inca o data la noi a fost un caz fericit nu au fost discutii si probleme legate de bani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de acord cu autoarea topicului. Am citit prima pagina si comentez la ce detalii s-au dat pana acum. De ce tocmai acum, dupa atatia ani, sora vitrega vrea sa isi cunoasca fratele vitreg? are 26 de ani, de ce nu a facut-o la 17, 18? Eu cred ca sunt ceva interese ascunse, banuiesc ca tatal e bolnav, si ori au nevoie de sprijin pentru intretinere, ori vreo semnatura ca renunta la mostenire. De ce tocmai acum? nu stiu, nu as vrea sa am de a face cu surori/frati vitergi care se trezesc sa ma caute dupa ani buni. E o rana vie, care niciodata nu se va inchide si nu as vrea nici macar "prietenia" pe facebook! tanarul asta a crescut fara tatal biologic tocmai ca aceste surori au aparut. Consecinta? nici macar eo relatie de genul cadouri de Craciun si zi de nastere... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' poate n-a stiut ca are un frate?da' poate nu s-a simtzit pregatita sa faca acest lucru?Da' poate a "studiat"din afara sa vada ce si cum poate aborda problema?Da' de ce trebuie sa fie neaparat un interes material la mijloc?Da' nu intzeleg d ece fata asta este scoasa acum tzap ispasitor in despartzirea parintzilor baiatului? Ei...sunt multe intrebari si zau asa incep si eu sa cred ca e mai multa scenarita[:D]decit trebuie! Nu intzeleg cum potzi acuza un copil (nu conteaza ca acum e o persoana matura)de despartzirea parintzilor![:-@] Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fratii vitregi care n-au crescut impreuna, nu se cunosc, ar fi bine sa mearga fiecare pe drumul propriu, sa-si vada fiecare de familia sa. Eu am o sora vitrega de vreo 17 ani la care pur si simplu nu m-am gandit pana la subiectul asta si de care chiar nu ma intereseaza. Au incercat unul, altul sa-mi spuna ca seamana cu mine, etc, nu ma intereseaza si nu vreau sa ma intalnesc cu ea niciodata. Asta simte si baiatul lui giul. Din punctul lui de vedere (si al meu), ea este cea care a beneficiat de ceea ce i s-ar fi cuvenit lui, sentimental, material, etc. Nu are cum sa simta afectiune fata de o sora vitrega in conditiile date. Si-a vazut mama chinuindu-se sa-l creasca, trecand prin diverse situatii cand a simtit lipsa tatalui natural, nu, nu are cum. Acum nici nu mai stiu daca vorbesc despre baiatul lui giul sau despre mine. Povestea e aceeasi. Nici nu e nevoie sa-i interzica mama sa o cunoasca, el e matur, poate sa ia decizii singur, ca drept dovada ca a si spus ca nu-l intereseaza. Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) [url="http://picasaweb.google.com/BazarGeneral"]BazarGeneral[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este cel mai lipsit de subiect subiect pe care l-am vazut vreodata pe-aici A+B= love = ab B+C= love = bc A ramas cu ab B ramas cu bc bc vrea sa-l vada pe ab ab nu vrea s-o vada pe bc ATAT ab CAT SI bc sunt majori si-si pot purta singuri de grija A nu vrea ca ab sa-l vada pe bc A nu-l suporta pe B (ma rog, aici pp ca are ceva motive, da' si crimele se prescriu dupa douajde ani...) A n-o suporta pe bc A n-o suporta pe C (aici fara motiv, desigur, dat fiind ca C nu si-a asumat vreo obligatie fata de A) Unde-i subiectul?????? (dat fiind ca autoarea nu-i bc, singura cu drept de plangere/ cerut parare sau pus in discutie situatia in ecuatia asta?) bc vrea sa vb cu ab; ab nu vrea sa vb cu bc. A e multumita ca ab nu vrea sa vorbeasca cu bc. A deschide un subiect. [:-@] in care scrie "si eu si toata lumea am lasat in urma ranile trecutului" IT PUZZLES ME
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca un piculet va pripiti cele care o condamnati pe giul pentru ceea ce simte. Si am sa ma explic: a trecut, e drept, mult timp, insa un capitol intunecat al vietii ei ramane acolo, in amintire si-din reflex-incearca sa tina ce are mai drag departe de orice se leaga de acele timpuri. Nu cred ca mai poate cineva dupa atatia ani sa fie geloasa, sa ramana ranita...aste-as povesti, dupa mine. Este (si dupa parerea mea) o greseala sa nu fie de acord cu aceasta intalnire (ellinia mi s-a parut ca a punctat cel mai bine, de, experienta...), dar este evident ca el va face ce vrea si crede ca-i mai bine. giul, nu-ti fie teama, nici de cea ce va face fiul tau si nici sa recunosti ca nu vrei sa mai auzi veci de familia aia. Este omenesc, nu-i ceva iesit din comun si, cum spui, cand esti in cauza, vezi totul altfel. Important este sa recunosti ca ai putea gresi. Pana la urma, noi nu contam...copiii isi aleg lucrurile in viata, la un moment dat. E ceva ce nu am inteles...fata de pe facebook, cu mesaje imposibil de redat, este sora fiului tau? Ca daca e asa, atunci ai un motiv puternic sa te indoiesti de beneficiile fiului tau in cunoasterea "sangelui din sangele lui". [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus (ellinia mi s-a parut ca a punctat cel mai bine, de, experienta...)
experienta... din pacate, experienta unei mame inversunata pe tatal plecat sa-si refaca viata, in ciuda faptului ca si ea si-a refacut-o. care, probabil, voluntar sau nu, a picurat o viata in capsorul copilului (devenit acum adult) cuvinte mai mult sau mai putin dulci despre tatal plecat. despre partea materiala sau sentimentele pe care ei/ea/el (copilul) nu le mai au. le doresc multa vointa mamelor care afirma ca nu vor face asta, pentru ca intr-adevar sa nu o faca, si au toata admiratia mea cele care o fac deja. eu una mi-as dori enorm sa simt acea senzatie, de a ma afla fata in fata cu un frate sau cu o sora. fara sa ma gandesc la sentimentele de care n-am avut parte, dar nici nu mi s-a subliniat toata copilaria ca nu le am, sau la vreo ipotetica pensie alimentara a carei lipsa nu mi s-a accentuat repetat. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...