Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

inselata si eu ??(3)


Recommended Posts

[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155669&whichpage=20"]<<<Topic precedent[/url]
sieulafel, este groaznic prin ce treci, dar esti o persoana puternica, cred ca ai nevoie de putin timp singura departe de tot balamucul asta pt ati incarca bateriile si a ataca mai puternic si mai lucid stiu ca ai vrea ca si cosmarul asta sa se termine acum si sa va vedeti linistit de vietile voastre, dar mai intai trebuie ca el sa rupa orice legatura cu ea, intre ei doi sa nu fie decat o relatie strict profesionala si apoi sa incepti incet sa construiti eu cred ca sotul tau te mai iubeste si nu vrea sa te piarda pe tine si tot ce ati construit impreuna in legatura cu transferul lui eu cred ca ar trebui sa il prinzi intr-o faza buna si sa ii aliniezi toate punctele pozitive legate de acest transfre, ca cv lui va conta mai mult daca lucreaza intr-un spital mai important, ar fi mai aproape de casa, fara atatea nopti de garda mai mult timp pt tine si copii si tu te-ai simti mai linistita si nu cred ca ar fi o idee prea rea sa te vada putin si suparat sa vada cat de mult te-a afectat ceea ce a facut, si sa inteleaga ca vrei si faci eforturi sa fie totul ca inainte dar nu e usor si sa ii dai de inteles ca si el trebuie sa faca eforturi cum au mai spus si alte fete cred caar trebui sa accepti invitatia lui de a petrece o noapte cu el de garda sa radeti sa se vada complicitatea dintre voi si poate ajunge si la urechile ei, trebuie sa o faci sa fie geloasa foarte geloasa si atunci ea va fi cea care va face greseli si sotul tau isi va schimba parerea despre ea eu iti doresc multa intelepciune si putere sa faci ceea ce trebuie si e mai bine pt tine numi bine [url="http://community.webshots.com/user/florinamapessy"]c'est nous[/url] florina, mamica lui thierry si dara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Ruscus, ai niste copii superbi[olala] Scuzati off topicul. Si eu as face ce a spus Absoluta. ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu cred ca acum i-ar face bine o confruntare.Zic ca daca dorea asta,pai o facea atunci,la inceputul razboiului,canda aflat cine e tipa.Acum ea incearca sa isi recapete linistea pierduta si asta nu sa face "in gura lupului".Mergand acolo sa joace teatru,ca sa arate ce mult se iubesc ei,cand in realitate aialalta stie exact care e situatia,sau sa vorbeasca cu ea,cand acea persoana poate fi una lipsita de constiinta(cum a si dovedit)n-ar face decat sa ingreuneze procesul de vindecare al lui Sieulafel.Daca ar fi dorit intr-adevar sa aiba o confruntare cu ea,atunci ar fi mers in secunda doi acolo si ar fi iesit scandal.Asa dovedeste ca e o persoana echilibrata,o doamna,nu mergand sa se expuna in fata tipeicu intrebari de genul:"ce vrei de la el?" sau "de ce vorbiti la telefon?".Astea nu-si au acum rostul.Ar inrautatii situatia si intre ea si sotul ei si poate ar isca si vreun scanadal care s-ar face public in detrimentul ei... E doar parerea mea,ea va face cum simte. Te pup draga mea si fruntea sus.orice ar fi,ne ai alaturi de tine[pup][flo] Andreea,mami de Andrei nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primul lucru pe care l-as face eu ar fi sa ma asigur de adevar.Nu m-as multumi cu ce`mi indruga el ,ca vorba fetelor ,el poate spune multe numai ca sa nu`si piarda locul caldut de acasa dar nici amanta. Asadar as lua problema in propriile`mi maini si as face`o pe detectivul daca nu am bani sa angajez unul profesionist. Ocazii zic ca sunt ,de ex. garzile de vineri si simbata noaptea.(ca sa nu fiu nevoita sa ajung a doua zi la munca umblind pe 7 carari de oboseala).Si asa sta si sudeaza tzigara de la tzigara,no,eu le-as suda in parcarea spitalului.[:D] decit pe balcon. si daca m-as convinge ca ma minte,adio sansa lui. Nici eu nu cred ca as putea sa o confrunt pe ea,asta daca nu as vrea sa ma viziteze copiii la penitenciar [:D] asta e,eu las domnia la o parte cind am de`a face cu o "femeie lipsita de scrupule"(iaca ca pot fi si duamna,ma iesprim frumos)[:D] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! m-am intors dupa 2 zile acasa. sunt cumva mai linistita desi raul fizic nu mi-a trecut. plansul... de vineri am plans intr-una pana aseara...am mers pe DN 1 doar cu 70 de km /ora si ma rugam din cand in cand la Dumnezeu sa ma apere de accident ca eu ma tineam de volan nu ca tineam volanul in maini...[bang] pe scurt ( pe cat posibil [:D], sa nu va plictisesc!) am lasat "domnia" la o parte si vineri seara, cand am vazut ca plang de ore in sir ( de dimineata) si nu ma pot opri... am sunat-o. stiam ca intra la serviciu la 7 seara. am astept sa se "instaleze" si pe la 8 si ceva am sunat-o. fara alo sau buna seara i-am spus suierand printre dinti: "daca indraznesti sa-mi inchizi telefonul sau daca nu-mi vei raspunde la toate intrebarile si nu vei vorbi cu mine atat cat am eu chef... ma urc in masina si dupa scandalul pe care ti-l voi face la spital... direct la poarta la barbata-tau si la soacra-ta ma opresc!!!!" i-am auzit vocea speriata spunandu-mi "doamna, calmati-va, ma speriati, cine sunteti?" - "hai, hai... ete na! nu sti cine sunt??!!! sunt sotia domnului doctor - amantul tau" i-am cerut sa-mi spuna nu daca are vreo relatie cu sotul meu ci ce fel de relatie. vreau sa stiu de ce au vorbit si ce au vorbit atatea luni la telefon... cate 29 de apeluri pe zi, noaptea la 1, la 2, atunci cand eram in concediu etc... tremuram de furie si i-am descris cele "relatate" de facturi... ea, ingaima din cand in cand un "linistiti-va doamna" dupa ce vreo 10 minute mi-a spus ca nu are nimic cu sotul meu. ca nu "are" nu ca nu "a avut".... mi-a zis ca se va duce sa ceara sa nu mai pice de garda cu el niciodata. mi-a mai spus apoi ca nu a fost nimic fizic intre ei... ca au nutrit doar niste "sentimente mai deosebite"...[:D] ca el a incercat o data sa o pupe si ea la refuzat [:D] i-am zis la un moment dat "mai femeie, tu imi insulti inteligenta !" ( pe asta de la una din voi am luat-o [:D]! multumesc pentru sintagma [pup])tu crezi ca eu dupa ce vad sute de apeluri date de el catre tine doar in 3 luni fara sa le socotesc p'alea date de tine si p'alea de pe telefonul cu cartela... pot crede ca in noptile fierbinti de vara, cand auzeati cum canta romantic greierasii... nu v-ati pus-o??!!! tu chiar asa de proasta ma crezi...??!!" ea se jura ca nu, ca pot sa o duc la detectorul cu minciuni... socant a fost raspunsul la "intrebarea ce v-a impiedicat sa va sexati?"... raspunsul ei: "nu stiu. poate familia dansului, poate familia mea. gandul la familii" [:D] nu am injurat-o, nu am facut-o "curva" desi ma manca limba rau...[:D] ii spuneam numai "femeie" "fato" "fetito" pana la urma, raspunsurile ei mi se par cumva niste recunoasteri implicite ale relatiei cel putin "speciale" dintre ei... mi-a mai zis ca el o suna pe ea si nu ea pe el. asta este, oricum o minciuna, pentru ca de multe ori, ziua suna ea si vorbeau langa mine chestii de spital...!!! eu i-am raspuns ca nu o cred si apoi,... eu - femeie onesta si iubitoare de sot - daca as fi sunata de un barbat odata, de doua ori de 15 oir si nu asa avea nimic cu el... i-as spune sa inceteze... i-a placut mult si "duoamnei"... in incheiere i-am spus ca nu m-au multumit raspunsurile ei, ca minte si ea cum minte si domn' doctor si ca se se astepte la ce este mai rau din partea mea. sunt sigura ca l-a sunat disperata pe domn doctor si i-a spus. el nu m-a sunat, nu mi-a mai trimis niciun mesaj... noaptea, nu am putut dormi si m-am gandit ca merita si ea o noapte de nesomn asa ca am inceput dupa 1 noaptea sa-i dau sms-uri. ea a incercat sa ma sune eu ii dadeam reeject si i-am spus ca nu vreau sa aud alte minciuni din partea ei vreau doar sa o incunostiintez ce o asteapta [:D] acum... va spun din start ca nu as fi facut nimic din tot ce i-am spus... m-am gandit doar sa o bag in sperieti sa vedem cum reactioneaza... ce o doare pe o femeie - mama fiind! - cel mai tare ???? copilul ei... nu?! in primul sms i-am scris frumos ca dupa ce ii voi arata factura sotului ei, dupa ce vom numara impreuna sutele de telefoane date de sotul meu doamnei ingenue dar si telefoanele date de ea cand am fost in grecia pentru ca fiind roaming ... sunt evidentiate si alea [:D] si apoi, eu personal si gratuit ii voi face o actiune de divort si voi merge la judecatorie si la fiecare termen ulterior sa-l ajut.... si stiu exact ce trebuie sa scrie si ce dovezi trebuie sa produca pentru ca copilul sa-i fie incredintat lui....[:D] am mai intrebat-o de cum crede ca va reactiona soacra ei ( cu care sta in casa si stiu ca nu se intelege deloc!) cand va afla... ea i-a crescut copilul si copilul este atasat de soacra nu de ea... m-a intrebat daca stiu ca este un Dumnezeu deasupra ... si i-am raspuns ca stiu si el mi-a dat putere de o luna incoace sa nu fac infarct sau sa ajung la nebuni... dar ea se gandea la Dumnezeul evocat atunci cand se sexa sau povestea la telefon zeci de ore cu sotul unei alte femei ???? rezultatul... sotul mi-a spus ca dimineata la 6 s-au certat "cumplit" - a fost cuvantul lui - la telefon dimineata... ca ea l-a acuzat pe el ca l-a bagat in "povestea" asta... iar el a acuzat-o probabil pe ea ca l-a "fermecat" sau cine stie ce... atitudinea lui... redau cateva sms-uri si - daca mai puteti [flo] - va rog pe voi sa le "interpretati"... chiar sunt curioasa daca am inteles ce a vrut sa spuna...: " sunt singurul vinovat pentru tot ce s-a intamplat. te rog sa ma ierti. daca nu ma ierti - nu ma suupar.nbu vreau a doua sansa pentru ca nu o merit. plec in grecia. sa ai grija de copii" " imi cer scuze ca te-am luat. Dumnezeu sa ti-l dea pe cel mai bun. Sunt de vina, recunosc. nu am vrut sa sufere nimeni. te rog sa ai grija de ingerasii nostrii. am incredere in tine." vezi de viata ta, te rog. meriti ceva mai bun. eu sunt un ratat. plec in grecia. poate ca nu ma mai intorc. inca odata imi cer scuze. o sa ma rog pentru tine si copii. nu merit sa fiu tatal lor." "femeia asta nu e de vina. eu sunt. numai eu sunt. iti jur, nu mi-a facut nimic rau. ea ma ajuta, eu o tot sunam. ea nu." il cred [:D]... i-a facut numai bine i-a produs explozii de beatitudine...[:D] eu i-am reprosat ca iar ii ia apararea... ca este la fel de vinovata ca si el pentru ca l-a incurajat, pentru ca si ea l-a sunat, pentru ca a cceptat telefoanele lui... " nu iau apararea la nimeni. cred ca trebuie sa ne linistim si sa nu ajungem la solutii extreme" ... cred ca se referea la divortul ei si la luatul copilului de barbat... asta i-a durut pe ei !!!! mama l-a sunat si i-a spus ( era si ea innebunita de durere ca ma vedea ca nu ma opresc din plans...) ca daca se intampla ceva rau cu mine il va distruge si pe el si pe curva lui... "mama ta vrea sa ma distruga? lasa ca ma distrug singur, dar sa sti ca te-am iubit numai pe tine. pe curva aia nu! numai pe tine" "vreau sa fim ca inainte. atat. te iubesc" "sunt foarte suparat. tu esti singura persoana care n-as vrea sa suferi ( n.a. un pic a la vanghelie exprimarea [:D])pentru ca nu meriti asa ceva" "eu sufar pentru ca suferi tu. ma doare-n ... de aia. tu esti femeia vietii mele" " nu m-am indragostita de nimeni in afara de tine de cand suntem impreuna. poate intre noi a fost o perioada mai rece si atat" i-am spus ca plang non stop ba ca ma uit la facturi, ba cand nu ma uit la ele... mi-aduc aminte ce mult ma iubea candva... "lasa-le dracului de facturi. stii ca te iubesc. toate relatiile au o perioada de criza. o sa trecem. daca nu te iubeam, plecam" si acum??? eu i-am spus ca ma gandesc. ca este greu si pentru mine si pentru el dar nu trebuie sa luam acum o hotarare - oricare ar fi aia... mai, sunt eu proasta ( din nou!) sau el a recunoscut??? a recunoscut doar de frica si incearca sa ma "linisteasca" sa nu-i fac rau aleia??? daca ati avut puterea sa cititi ce am scris.,.. spuneti-mi orice v-a trecut prin cap in timp ce citeati... [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca au inceput din joaca/plictiseala, apoi le-a placut. nu-mi dau seama daca au avut o relatie fizica sau nu, dar e clar ca au fost incintati mai mult de "dans" si ca nu si-au dat seama unde vor ajunge. probabil si unul si celalalt a cautat ce n-a avut acasa si s-au lasat dusi de val. ce va fi ... vei vedea. insa eu as zice ca ar fi bine sa nu mai lucreze impreuna. nu conteaza cine renunta. pe sotul tau cred ca depinde cit de tare l-ai speriat. si cum crede el ca il vei primi daca se va intoarce. sint barbati pe care ii dai afara pe usa si intra pe fereastra, sint altii carora le spui 'pleaca' si au plecat. "sahul e prea creieros, mai bine jucam table" - M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk][pk]bravo,ai vazut ca ai putut ?Ce atia domnie cu una care ti-a tocat marunt nervii ,pt. una din cauza careia ai fumat ca turcu` si`ai plins zile si nopti intregi.Macar ai speriat`o bine!!! Si el s-a speriat!!!Eu zic ca el a incercat ceva ,ei i-a placut (stii tu ,noul,flirtul,fluturasii...) si cam atit.Acum au bagat`o pe mineca amindoi!! Tine`te tare pe pozitii!!Daca se teme de divort si ca ar putea pierde copilul eu zic ca ai linistit`o!Fii cu ochii in 4 pt. o vreme si asculta ce are el de zis(ca sigur vin detalii noi si daca chiar ii pare rau,o noua atitudine). Asta cu plec in grecia si ai grija de copiii sunt [:-@] adica teatru de papusi ca sa te mai linisteasca sa nu cumva sa te duci la usa aleia si poate se trezeste si el cu domnu` sotu` lu` amanta intr`o vizita la camera de garda. El incearca sa te imbuneze punindu`si cenusa in cap.Eu de`a naibii i-as zice "drum bun spre grecia ,nu uita sa ne scrii!"[:D]Asa ca sa`l fierb cum m-a fiert si el pe mine. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sieulafel daca ati avut puterea sa cititi ce am scris.,.. spuneti-mi orice v-a trecut prin cap in timp ce citeati...
Mie mi-a fost cam greu sa citesc dar am reusit sa ajung pana la capat. Daca ramane cu tine e un prost, esti o femeie aroganta si abuziva. Sper sa aiba curajul sa plece. Desi ma indoiesc, probabil e sub papucul tau. Si daca va pleca, pe tine chiar te vad in stare sa distrugi viata femeii care l-a facut pe sotul tau sa se simta barbat, sa traisca din nou, sa il intereseze daca e curat sau murdar, sa se barbiereasca, etc. Toti avem dreptul la asta, nu la cineva care 'pune picioarele in prag' sa doarma cu noi in pat. Te rog sa nu-mi raspunzi, tu ai intrebat ce ne-a trecut prin cap cand am citit...Mult mai multe decat mi-am permis sa-ti spun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow,ce reactie!accept! Tu vorbesti serios?Cum poti mai sa`i vorbesti femeii in halul asta si mai si zici ca te-ai abtinut!Da` ce vroiai sa faca mai,sa le aranjeze intilniri,eventual sa le calce lenjeria de pat sa nu`i zgarie pe spate?cu cita cruzime ii poti zice unei sotii si mame(mama copiilor barbatului in discutie ) ca alta l-a facut sa se simta barbat!!!Incredibil![bang][bang]Tu ai cumva placerea ca dupa ce injunghii sa ma si rasucesti pumnalul? Cum adica mai "cineva care pune picioarele in prag sa doarma cu noi in pat"?Pai nu`i normal asa,ca sotul sa doarma in pat cu sotia? Ptiu,sieulafel,du`te draga cu ceva flori la mindra sotului ,multumeste`i,fa`i ceva placaciuni ca ti-a facut barbatul sa se simta barbat (ceea ce tu nu ai reusit sau NU MAI reusesti)Frumos mesaj,frumos de`mi vine mie sa [bang] M-am enervat incredibil de tare si sper ca saraca femeie sa`si pastreze cumpatul cind te`o citi.[bang] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...