Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (1)


Recommended Posts

Of, Teddy! Te sustinem in continuare si sper sa-ti putem tine moralul cat mai sus. Pupam atomica [pup]
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Teddy doamne ajuta sa fie totul bine cu Aly si sa va mai linistiti si voi [pup] Gabitza cind ai timp, imi trimit pe mail danielamircea67@yahoo.com carticica cu diversificarea ? [pup] NewMami n-am poze cu Isabella, ca aparatul e defect si de la reparat a venit dupa trei saptamini, tot defect [bang] Felicitari pentru flacaul mare al mamei [flo] Cornelia felicitari lui Stefan pentru mersul pe bicicleta. Onixone nu era foarte mare, dar suficient cit sa ma sperie, probabil in jur de jumate de metru. Dar cica e sarpe de casa, sa nu ma sperii [alcool]. Daca ar fi fost Isabella acasa, as fi fost mai "viteaza", ca aveam la activ vreo doi omoriti prin gradina cu hirletul, dar asta m-a speriat pentru ca intra in casa [bang]. Vise am avut si eu si inca mai am [bang] Mercedes si noi avem in plan s-o ducem la inot pe Isabella, dar anul viitor, i-am explicat acum despre ce e vorba si nu vrea. Sper sa nu fie ca mamasa si sa_i fie frica de apa. [:I] De domnul sarpe n-am scapat, ca nu l-am mai gasit, s-a ascuns bine [bang] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Doar cu un apel telefonic, il puteti ajuta pe Dan sa mearga din nou ![/url]
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616"]Nasterea printesei noastre, Isabella[/url], poze in casuta galbena , [url="http://www.dropshots.com/danelutza"]filmulete[/url] [url="http://danielaincucina.blogspot.com/"]Curiozitatea poate dauna[pofta][:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am mai scris pe aici, am mai citit, dar se pare ca eu nu pot scrie la mai mult de doua subiecte si daca scriu la Sezatoare si ma blocheaza alt subiect, cum ar fi cel cu MJ[:)], atunci nu mai apuc deloc sa scriu la altul. Si apoi, cind cineva trece prin ce trece Tdi acum, parca orice as spune, de orice m-as plinge, nu mai are rost.[pup] Dar acum am revenit, numai ca trebuie sa citesc cu atentie ce s-a mai scris, ca doar am frunzarit. La noi e bine, sanatosi tun toti, nu sint probleme mari, numai ca la mine vacanta inseamna alergatura. Nu stau o clipa intr-un loc... Lisandru a inceput gradinita![pk] Ii ducem dimineata pe la 10 si ii las acolo pina la 13, timp in care ma ocup de Agata (plimbari, mincat in oras, filme, spectacole in aer liber, biblioteca etc.) Lisandru s-a adaptat foarte bine, nu a plins deloc, deja stie unde e cosuletul lui cu pantofiori, se duce direct la ei si imi arata sa-l schimb, apoi se duce singur la baie, isi trage scaunelul si se urca sa se spele pe miini, isi ia singur hirtie, se sterge, o pune la cos... imi vine sa pling cind il vad. Se duce la copii, asculta povestea, se joaca, imparte jucarii la toata lumea, vor-nu vor, zimbeste frumos la toti, a inceput sa se duca si in brate la citeva educatoare, ca in prima zi nici nu au putut sa-l schimbe, le-a tintui cu privirea... Apoi mergem la patinaj cu Agata, martea si joia o iau si pe Tudora tot la 1, ca si ea face patinaj... Iar vinerea stam acasa si ne odihnim, ca nu mai poate mami![:D] Il iau la 1 si il pun in port-bebe si adoarme acolo fara titza, incerc sa i-o scot de la somnicul de prinz, dar abia am reusit sa-l fac sa doarma numai o data la prinz si nu de doua ori ca pina acum... Daca il obisnuiesc un pic sa nu mai suga la prinz, atunci ii voi duce un maimutoi si o canita cu lapte pentru prinz si incerc sa-l las acolo sa faca nani. Adica nu daca, trebuie sa fac asta pina la sfirsitul lui august, ca vreau sa-i las pe toti de la 8 la 15, sa pot sa mai fac si eu cite ceva in afara de copii. Mai avem de lucru, dar mergem pe calea cea buna... Cam atit despre noi, in afara de faptul ca Octav e somer... asta v-am spus, ca nu mai tin minte?[:D][bang] Mai citesc si poate mai revin tot astazi, ca astazi sintem acasa, m-am trezit dimineata blocata de spate si de git, asa ca nu m-am dus nicaieri. Dar la patinaj le duc, ca nu vreau sa lipseasca. Ah, cu inotul... Agata a mers la piscina de la 1 an, de la 2 a facut si cursuri cu unul din parinti in apa, apoi doar cu antrenorul... A mers greu si la ea, adica de la 4 se tine la suprafata in apa, dar de inotat efectiv a inceput pe la 6, cind i-am luat 20 de ore private, cu un antrenor personal... din a doua ora a inceput sa inoate de ca si cum asta facea de cind lumea, la ora 20 facea niste chestii de nu mi-a venit sa cred cind am vazut-o... Acum, din toamna, vrem sa le luam la amindoua ore de inot, Agata sa progreseze tehnic, Tudora sa invete sa inoate. Pentru cei mici, de 2-5 ani, este suficienta si o jumatate de ora, dar sa se ocupe cineva bine de copil. Aici sint si cursuri de inot cu grupul unde chiar se invata, deci, pina la coada, depinde un pic de copil, daca ii place, daca vrea sa faca asta, dar cel mai mult depinde de profesor. Acum eu ma intreb cum va fi la adulti, ca eu vreau din toamna sa ma duc la piscina si sa invat sa inot.[:I] Mai vreau eu si aerobica, si sa invat sa patinez, plus sa reincep tai-chi.. Anul asta am zis ca ma ocup de mine, vreau sa slabesc, sa fac miscare multa, sa scot din alimentatie tot ce nu-mi trebuie... sa iau carnetul... ehehei, si cite nu mai vreau. Sa ma vad![:D] Tdi, acum am citit! Deocamdata te [pup] si ma gindesc la voi, se va rezolva, nu se poate altfel! Totul este sa aveti un diagnostic cit mai corect si cit mai repede, ca sa va puteti apuca de tratament, oricare ar fi ala.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Gabitza, Monu, Nelia! Promit sa nu ma mai plang atata, vad ca sperii lumea pe aici de nu mai scrieti nimic[:I]. Nelia, ametesc doar citind ce program halucinant aveti, cred ca mi-as da duhul dupa numai 1 saptamana[alcool]. Nu stiam ca Octav e somer, imi pare rau sa aud asa veste, cred ca e foarte stresant[q]...nici noi nu suntem pe roze, sotul a facut 2 luni de somaj patial, adica 2 zile/saptamana acasa si a luat 500 de euro in minus la fiecare salariu, din pacate se simte[bang]...in urmatoarele luni tot asa o fi iar eu n-am sperante de serviciu in viitorul apropiat pentru ca trebuie sa umblu cu Aly pe la controale si terapii si toate sunt pana in panz, pica sansa unui job part-time cat ar sta ea la gradinita...ma gandesc serios sa ma apuc de munca de jos pe undeva ca e singura chestie flexibila si se castiga binisor, babysitter nu ma tzin nervii sa ma mai ocup de copiii altora...oare cine vrea menajera cu 16 clase si 6 limbi jumate?![alcool][:D] In alta ordine de idei, Aly are febra[bang] si noi vineri dimineata plecam spre Romania, sper sa fie ok pana atunci. Teddy si [zana]Alyssa (05.05.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tdy, multa sanatate! Sa aflati repede diagnosticul, ca sa stiti incotro sa o luati [pup]! Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Danelutza, Cornelia. Aly a facut febra toata ziua 38.8 iar noaptea 40[bang][q], abia am reusit sa i-o scad, deja ma imbracasem s-o duc la spital. Azi e mai bine, i-a scazut usor la tura de dimineata, mananca si se joaca, habar n-am ce poate fi dar la 3 avem programare la pediatru. Nelia, pe vremuri ma ambitionasem sa vorbesc 10 limbi pana ajung la varsta de 30 de ani...din pacate trecu' de mult si nu mi-am facut planul![:I] Deci: romaneste[:D] (aici e limba straina), italiana perfect + dialect venezian, engleza, franceza, spaniola si portugheza, am mai studiat germana dar nu s-a prins defel de mine, cred ca pot sa tin o conversatie cu copil de gradinita, nu mai mult. Portugheza imi place ff mult si am accent bun, din pacate am abandonat-o din lipsa de timp si n-am ajuns la nivelul dorit. Mai stiu una-alta in ungureste, sarbeste, greaca, araba, chineza, etc, dar e prea putin ca sa le pot contabiliza[alcool]...sper sa ne linistim cu problemele atomicei si sa ajungem si noi la un program normal, asa poate mai apuc sa studiez ceva pentru sufletul meu. Teddy si [zana]Alyssa (05.05.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tdi, cred ca e caracteristic celor nascuti in 14 august sa invete limbi straine. Sora mea e tot pe acolo cu numarul de limbi. Portugheza e preferata ei [pk]. Nelia, eu nu stiu cum iti faci timp pentur atatea activitati extra cu copiii. Si imi amintesc c amergeati si pe nametii de asta iarna [bang]. Eu am gasit motiv sa nu ies cu ei, cel putin deocamndata: nu avem loc in masina [alcool] si nici un alt mijloc de transport prin zona. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, daca as avea masina probabil ca sa nu m-as duce in atitea locuri. Stii cum? Le platesc cind e inscrierea (dupa sedinta cu copiii, ca sa fie si ei de acord) si apoi te duci, ca plingi dupa bani![:D] Acum ii caut balet Tudorei, ca m-a capiat de cap ca vrea sa faca balet. I-am luat costumatie, ramine sa gasesc si o scoala aproape... am gasit o rusoaica, cu o scoala buna, dar e cam scump... Astazi mergem totusi pe acolo sa vedem la fata locului ce si cum... Tdi, [asia]! Intotdeauna am admirat oamenii care invata cu usurinta limbi straine, eu sint afoana rau de tot, tot ce stiu stiu dupa ore de munca... si tot degeaba. Agata este asa, se vede ca seamana cu ta-su, cu sora si mama lui... sint niste talente la asa ceva. Tudora cred ca e a mea![:I] Portugheza!!![olala] Este limba mea preferata! Da' nu stiu o boaba din ea, imi place doar cum suna si ma simt extrem de bine cind o aud. Ma duc sa-l iau pe Lisandru! Totul e bine, astazi le-au pus piscinele in curte, m-am uitat un pic din boscheti, era fericit![pk]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...