Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (1)


Recommended Posts

Salutare! Chiar ca putin scrieti; eu nu am mai avut timp sa scriu, am citit putin din umbra[:D] Teddy - multa sanatate! Sper sa va lamuriti cu diagnosticul si sa fie cel mai usor de tratat. In orice caz, tine-ne la curent cu terapia caci asa mai aflam si noi una alta. Portugheza - I love it! Stiu cate ceva de la telenovele, m-as uita in nestire la telenovele in portugheza (mai degraba braziliana[:D]). Nelia - wow, ca de obicei, noroc cu tine ca ai reactivat subiectul. Intr-adevar ametitor programul tau, dar nimic nu m-a pus in fund mai rau decat vestea cu Octav, poate ai scris la sezatoare, nu citesc si acolo ca n-am cand, dar zi-ne si noua ce si cum. Noi suntem bine, la fel copilul, nu zice nici pas de noi, o data a cerut sa vorbeasca cu noi (se topise soacra-mea, a crezut ca pana acolo i-a fost) si o data a zis ca ii este "cam dor" de noi[:D]. Noi ne traim a doua tinerete: umblam numai pe la terase/filme/shopping si mai noi doctori ca sa mai vedem cum stam cu sanatatea. Doamne, exista viata in afara copiilor, cand ma gandesc ca in curand o iau de la capat (si cu al doilea in viitorul nu prea indepartat) ma ia capul direct. Hai ca va pup, ma duc si eu acasa, am tot zis ca mai fac ordine prin dulapuri, dar nu apuc niciodata ca ajungem acasa numai la 11-12 noaptea. Ioana cu Ana (22.06.2005) [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam"]Ana - de la nastere pana la Revelion[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam1"]Ana - dupa Revelion, in 2006[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam2?vhost=community&vhost=community"]Ana - dupa 1 an[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984"]Povestea nasterii[/url] Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nelia-poti crede ca in ro nu prea sunt costumatii pentru gimnastica ori nu dau eu de ele nu stiu, ceva sa mi placa si mie si biei in acelasi timp si normal sa fie ok pentru conformatia ei? sunt am gasit ceva cu volanase in partea de jos a chilotului dar pe ea nu o avantajeaza defel.. Daca ai un pic de timp si daca gasesti ceva link te rog sa l postezi, sa mi fac idee de ce modele sunt, mersi. tdi-felicitari pentru limbile cunoscute! Multumesc pentru raspunsurile referitoare la dilema mea cu innotul. Ideea e ca biei ii place sa se balaceasca in apa , i a placut la orele de innot numa stilul antrenorului nu a dat rezultate,incerc sa dau de fostul antrenor al lui cristi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, pai cum sa fie: s-a dus luni si a intrebat daca mai merge firma, ca el tot vede ca pleaca tipografi, masini impachetate... si nesimtitul ala de patron i-a spus: nu, de miercuri poti sa-ti cauti servici.[bang] Asta era acum doua saptamini, dar inca nu l-a intrerupt, ca au nevoie de el. Ca sa salveze tipografia, patronii au vindut o parte de actiuni unuia din Toronto si un timp a mers asa, Octav lucra ce-i venea pe masa, fie ca era contract de aici, fie de acolo. Si avea de lucru mult, asa ca ne linistisem, ca anul trecut stiam ca o inchide, dar am zis ca uite, a fost bine ca a vindut o parte din actiuni, merge treaba si oamenii au de lucru. Numai ca aici a ajuns criza si astia de aici nu au mai gasit contracte, asa ca au vindut tot aluia din Toronto. Asta e, dar chiar asa, sa nu spui nimic oamenilor cu care lucrezi!?! Dupa aceea a aflat Octav ca pe unii tipografi i-a concediat in vacanta, adica i-a sunat pe bietii oamenii aflati in concediu sa le spuna sa nu mai vina... Va fi greu pina va gasi altul, el incepe si masterul in septembrie, vai de fundul nostru ce an greu va fi.[q] Dar eu zic sar'mina ca a scapat odata de astia, ca altfel nu pleca in conditiile in care sintem, ca aveam nevoie de acest servici. Mercedes, uite aici buticul virtual al clubului unde merg fetele mele. Fetele mele nu sint la competitiv, asa ca le-am luat unul simplu, care e uniforma clubului. E bleomarin cu dunga alba la git si costa 30 de dolari, cam atit e cel mai ieftin, poate 50 (canadieni) daca e colorat. Daca nu gasesti, iti pot lua eu unul si ti-l trimit, numai ca ar fi cam scumput, mai bine te uiti in Ungaria poate gasesti. Dar daca nu gasesti si vrei unul de aici, eu iti iau si ti-l trimit, dar numai in septembrie, ca atunci incepe noua sesiune si se deschide buticul. http://www.clactivewear.com/index.php?reseller=37eb0720ae200ae9c4397febeeabf27f&Itemid=32 Ati vazut? http://www.hotnews.ro/stiri-6003350-video-cosmarul-prin-care-doi-puiuti-trecut.htm?cfnl=
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mercedes
nelia-poti crede ca in ro nu prea sunt costumatii pentru gimnastica ori nu dau eu de ele nu stiu, ceva sa mi placa si mie si biei in acelasi timp si normal sa fie ok pentru conformatia ei? sunt am gasit ceva cu volanase in partea de jos a chilotului dar pe ea nu o avantajeaza defel.. Daca ai un pic de timp si daca gasesti ceva link te rog sa l postezi, sa mi fac idee de ce modele sunt, mersi. tdi-felicitari pentru limbile cunoscute! Multumesc pentru raspunsurile referitoare la dilema mea cu innotul. Ideea e ca biei ii place sa se balaceasca in apa , i a placut la orele de innot numa stilul antrenorului nu a dat rezultate,incerc sa dau de fostul antrenor al lui cristi.
Mercedez, uita aici ceva mai ieftin, si mai diferit: http://www.target.com/Dancewear-Girls-Clothing-Shoes-Kids/b/ref=nav_t_spc_4_11/182-8316990-2610461?ie=UTF8&node=13470211 Daca iti place ceva spune-mi. Materialele in general nu sunt de f. mare calitate, cat sa-i tina pe copii un an, caci apoi oricum cresc. TDI, ma gandesc la voi, sa va ajuta Dumnezeu sa rezolvati problemele micutei cat mai repede. Multa putere [flo] IoanaIlincam, success la bb2. Nu te vad prea entuziasmata de idee de a mai ave un micut [:D] Nelia, daca mergi la curs de innot, au astia niste pernite ajutatoare care se prind de spate. Nu iti vine sa crezi, dar dupa cateva sedinte vei vedea cum iti dai singura drumul.Deci curaj ! Eu am invatat sa innot la 28 de ani, dupa ce am ajuns aici. Multa bafta in gasirea unui loc de munca, e tare greu in perioada asta, dar se poate. Cum reusiti sa va descurcati? La voi activitatile de copii nu costa nimic? Caci aici o ora privata de patinaj nu e sub $30 , innot in jur de $20/hour iar alte sporturi de grup pe o perioada de 2 luni cam $100. Iar tu ai doua pe care le duci... ma intreb din ce mai traiti? E musai sa-ti iei carnet de sofer pana incepi sa aplici ptr. un loc de munca. Fara carnet de sofer iti scad sansele de angajare, de fapt nu cred ca e companie care sa angajeze fara carnet de sofer. Asa ca mai bine lasa innot-ul si apuca-te de condus, fa-ti antrenament pana vei fi nevoita de musai sau nemusai sa te descurci singura. Bafta multa. Eu una n-as putea fara sa conduc, fara libertate de miscare, sa plec cand vreau - unde vreau. Cred ca as fi beteaga rau de tot, sa astept dupa sot sa ma plimbe [:D] Uhu, de maine sunt in concediu, si cum numai eu cu Patrick avem luxul asta, tati nu si-a putut lua liber in perioada asta, ne vom face program de plimbare pana la Toronto, Niagara si ce mai ne scapa pe parcurs. Gata ma duc la nani, ca e tarziu si imi e un somnnnnnnn. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, pai eu am si platit activitati si tot nu am fost in stare sa ii duc. Sau pt. mine ore de aerobic si de "infrumusetare" [alcool] si tot degeaba [bang]. Adica nu m-am mai dus si nici mai frumoasa nu m-am facut [:D]. Imi pare foarte rau pt. Octav! Sa gaseasca repede un alt loc de munca! Domeniul in care lucreaza a avut de suferit la voi sau e vorba de un caz izolat? E greu si pe partea cealalta a baricadei. Doru are acelasi tip de afacere. De la inceputul anului a fost nevoit sa concedieze jumatate din personal (cate nopti nedormite, inainte de a lua decizia asta) si nu exista profit. Totul se duce pe salarii, rate, chirii, doar ca sa supravietuiasca. Speram sa reusim sa trecem de perioada asta. Oana, personal nu stiu nici un logoped. Dar la gradinita copiilor, era un afis si am inteles ca ei colaboreaza cu unul. Doar ca nu am referinte si nu pot afla date de contact decat din septembrie. Ioana, nu e musai sa vina si bb2, daca tu nu esti impacata cu ideea. Ca sa te incurajez [:D]: cu doi nu e de doua ori mai greu e muuult mai greu. Dar si mult mai frumos. Mercedes, ce mi-ar placea si mie sa mearga copiii mei la inot, dar ei nu vor. Le place doar balaceala neorganizata [:D] si nu vor sa intre in bazinul mare. Asa ca mie mi se pare super ce spui tu de Bia [:D]. Cand am dus-o pe Maria, instructoarea mi-a spus sa nu ma astept sa invete sa inoate foarte curand. Nici nu aveam asa asteptari [:D], eu vroiam doar sa intre in bazin de buna voie [;)]. Newmami, concediu placut! Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia, newmami-multumesc frumos pentru linkuri. Pe linkul dat de tine newmami am gasit un costumas dragut( a doua poza) care ar fi ok dar e cu maneca lunga din pacate si asta a mea nu suporta nimic fix pe ea mai ales daca e pe mana si pe gat. newmami-Iti doresc concediu placut si daca nu gasesc ceva care sa ne placa aici in tara sau in tara vecina am sa te rog poate gasesti ceva pe la voi dupa ce revenim din concediu. Vom fi la mare la venus din data de 10 august.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mercedes
nelia, newmami-multumesc frumos pentru linkuri. Pe linkul dat de tine newmami am gasit un costumas dragut( a doua poza) care ar fi ok dar e cu maneca lunga din pacate si asta a mea nu suporta nimic fix pe ea mai ales daca e pe mana si pe gat. newmami-Iti doresc concediu placut si daca nu gasesc ceva care sa ne placa aici in tara sau in tara vecina am sa te rog poate gasesti ceva pe la voi dupa ce revenim din concediu. Vom fi la mare la venus din data de 10 august.
Mercedez, uita aici alte doua site-uri: http://www.allaboutdance.com/cats/gymnastics si http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_a_5_3?url=search-alias%3Dapparel&field-keywords=gymnastics+leotards+for+girls&sprefix=gym cu costume de gymnastica, de genul celui care iti place. Si voua va doresc concediu cat mai placut, vreme frumoasa si distractie cat cuprinde. Gabitzam, success si adaptare usoara in campul muncii Cornelia, asa-i si pe aici - durere in ce priveste economia. Cred ca nu e companie, bussines care sa nu fi suferit, sa se injumatatit. Si noi tot speram ca se gata si incepe sa se redreseze. va dura mult, mult timp sa-si revina, iar pararea mea - in ce priveste partea asta de continent nu va mai fi la fel .... Sa ne dea Dumnezeu sanatate, pace in lume si apoi vom vedea cum ne vom descurca. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Newmami, tare dragute costumele din primul site pus de tine. Si nici nu sint scumpe, asa au si fetitele care merg la competitiv la clubul fetelor. Mercedes, sa-mi spui daca pot sa te ajut cu ceva in legatura cu costumul. In legatura cu activitatile, da, si aici costa, tot cam cit spui tu acolo. Astazi am facut un cec de 400 de dolari pentru doua luni pentru Agata si o suta pentru Tudora. Dar noua ni se par necesare aceste activitati pentru dezvoltarea lor, pentru ordonare, disciplinare, invatat ce sa faca cu timpul liber. Le luam in ordine: masina, chirie, cheltuieli apartament, gradinite, scoala, mincare (alt loc in care bagam bani multi pentru ca incercam sa mincam sanatos, altfel am putea iesi mai ieftin), activitati... daca mai ramine ceva, iesim unde vedem cu ochii. Nu ne ramin de haine, incaltaminte, parfurmuri, coafor pentru mine si altele de genul asta, nu ca nu le-as vrea, dar chiar nu le duc lipsa. Inghit un pic in sec cind mergem in vizita pe la prieteni, sintem singurii care inca nu ne-am luat casa, toti s-au aranjat si ff frumos, mai mare dragul sa te duci la ei in vizita, dar ne trece. Deci... facem ce am spus mai sus, dar nu uita ca nici nu avem casa de platit, nu avem rate la mobila, nu avem multe ce au cei din jurul nostru, deci, pina la coada, e chestie de prioritati. Daca te bagi in rate sa-ti platesti un nivel decent de trai, atunci nu-ti mai ramine pentru multe alte lucruri. Pentru noi, acum, cit sint copiii mici pina in 10 ani sa zicem, prioritatile noastre au fost ei (nu ca nu ar fi la toata lumea, dar ei cresc si fara tot ce am insirat eu mai sus) in sensul de stat acasa (inca mai cred ca nu as fi putut si sa-i fac, si sa-i cresc, si sa ma duc si la servici, nu sint in stare sa fac bine si una si alta - ca stii, ca aici, daca ai doua servicii medii chiar, poti avea tot ce am scris mai sus), dus la activitati de tot felul care sa-i dezvolte frumos si sa le intareasca sistemul imunitar, vacante pe unde s-a putut (mai modeste asa), mincat sanatos, timp petrecut cu ei, cu fiecare in parte, pentru virsta lor. Inca mai sintem aici vreo doi sau trei ani si scoli pentru noi, pentru ca a trebuit sa schimbam meseriile. Dar va veni vremea cind aceste prioritati vor trece in plan secund (nu copiii, ci ceea ce am facut pentru ei cit au fost mici) si vor aparea altele: calatorii si vacante (asta ne frustreaza cel mai mult, ca nu putem calatori), sigur ca ne dorim si o casa cu tot confortul, masini pentru amindoi (sint acum in pregatire pentru carnet, il iau anul asta, sigur!) si cite si mai cite... De exemplu, acum pentru mine prioritatea nr. 1 este sa slabesc si sa ma fortific un pic. Astept rezultatele de la tot felul de analize, apoi ma apuc de sport si am inceput deja un regim bazat pe multe fructe si legume proaspete, pe iaurt si pe... ff important, reducerea portiilor. Il tin de o saptamina si am slabit 2 kile, am facut un calcul, pina la Craciun voi fi o duamna![:D] Vreau sa fac toate astea si din punct de vedere estetic, ca nu ma mai suport asa grasa si neingrijita, dar in primul rind pentru sanatate, pur si simplu nu ma simt bine si trebuie sa schimb ceva. Nu le pot face pe toate, adica bag bani in regim alimentar (e mai ieftin daca nu tii cont ce maninci), nu pot face altele... Cu sportul as iesi ieftin, vointa sa am, ca sint studenta si platesc putin si la inot si la aerobica. Hai, ca le-am ametit, nici nu mai stiu ce voiam sa spun... In fine, concluzia este ca: poti face multe lucruri si cu bani putini, numai sa-ti fixezi niste prioritati, si poti sa ai bani multi si sa nu faci mare lucru... De exemplu, eu cind am bani (ff rar!) fac mult mai putine decit atunci cind nu am![:D] Bineinteles ca ideal este sa poti faci si una si alta (cam cum sinteti voi si multi pe care ii cunosc) de la inceput si sint multi care fac asta, dar noi nu sintem printre ei din mai multe motive, si personale, dar si de conjunctura.[:)]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!!! Va mai amintiti de noi? [:)] Dupa asa o absenta (2 luni) mi-e tare greu sa ma reintroduc, nu mai sunt la curent cu nimic de pe-aici, incerc de doua zile sa frunzaresc ultimele pagini, mare lucru n-am retinut, mi-ar placea sa fiu din nou prezenta aici cu voi, nu stiu in ce masura voi reusi asa ca nu mai promit nimic. Noroc cu pozele de pe dropshots si picasa si astfel am mai tras cu ochiul la ce-ati mai facut voi, piticii si familiile voastre, e singurul lucru pe care mi l-am putut permite in ultimul timp legat de second life, forumul, daca ii pot spune asa. Multumesc de asemenea si voua, celor care ati mai bagat nasul la pozele noastre si ne-ati lasat comentarii haioase si de buna dispozitie care mi-au facut multa placere, si aici tin sa le mentionez pe Anca (e reciproca sa stii dorinta de a vizualiza cat mai repede si pe indelete pozele), Nelia, Androix, Oanailinca, Gabitza. Urari am pierdut o multime, stiu, mea culpa [bang], desi am fost de multe ori cu gandul la cei aniversati, ar fi penibil sa oare sa vi le mai ofer dupa un secol de absenta? Tarziu sau foarte tarziu ideea e ca va doresc din suflet sa fiti mereu tinere, in suflet cel putin, sanatoase, sa va mearga bine, voua, familiilor voastre! La multi ani tutturor care au aniversat zi de nastere sau alet evenimente in ultimele doua luni, le-as enumera aici dar poate as scapa pe cineva din graba si mi-ar parea rau. Despre noi numai de bine [:)], am fost in concediu la Mamaia, de data asta nu am reclamatii (prea mari [:D]), glumesc, chiar ne-a fost bine la ce asteptari mizerabile am avut pentru litoralul romanesc. Poate si pentru ca am fost la inceput de sezon cand inca nesimtirea e la cote minime, curatenie si ma refer atat la cazare cat si restaurantul hotelului unde ne faceam veacul masa de masa, ca deh, am avut totul platit dinainte. A fost bine! Ne-am intalnit asa pe scurt si cu gasca din Constanta, mai putin Cornelia care era prinsa evident cu evenimentul ce urma sa-i mai aduca o tona de multumire si dragoste in suflet, salutam si pe aceasta cale venirea pe lume a lui Vladimir [flo]. Cu Laura, Lili si Oana, micutele domnisoare si Sergiu e o placere sa te intalnesti si parca ai vrea sa stea timpul in loc sa putem depana macar cateva ore bune de povesti, dar timpul zboara si daca am apucat sa schimbam cateva vorbe, asa ca pana ne vom mai revedea in aceasta formula sau largita si cu marea absenta motivata...deja mi-e dor de voi, constantencelor [pup]! Am dat o fuga si in Delta la Tulcea, mai bine spus am atins cu varful degetului o particica din delta, dar atat cat a fost a fost de vis. Prea mult nu ne-am permis ca statul te sufoca cu taxele (am platit o taxa nesimtit de mare, care la ora asta nici nu mai exista) si nici plimbarile pe canale nu sunt tocmai la indemana, financiar vorbind. In rest ne facem veacul de weekend la piscina din Fagaras. Am fost de doua ori, ne-a placut, o data am stat peste noapte la cort, din pacate problema cea mare a romanului ramane in continuare convingerea unora ca muzica duduind din masina prin toate orificiile e cea mai mare distractie [bang][bang] Si ca sa inchei o data cu mesajul asta ca ma chinui de multa vreme sa incheg ceva, va spun doar atat: mi-a fost dor de voi!!! Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) [zana] Andreas (17.08.1998) [cavaler]
[url="http://www.dropshots.com/elisibia4"] Viata noastra in imagini [/url]
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE. Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE. Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...