Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (1)


Recommended Posts

Si noua de tine, Elisor [pup]
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cornelia-mai facut sa zambesc si iti spun un pont pt ca sa fie ok sa mergeti la apa sau alte activitati fara mofturi. Uite mai nou bia face tot ce face si giulia( fetitei mameigiuliuei de pe forum) si cred ca si reciproca e valabila. Adica daca una vrea la gimnastica vrea si cealalta daca una nu vrea nu vrea nici cealalta, la innot la fel si pot continua cred ca desenul de la sf.lunii august si probabil gimnastica, baletul si dansul astea toate incorporata intr-o ora.Sincer daca ma intrebati exact nu stiu ce au facut fetele din astea ultimele trei ca aveau elemente din toate.Deci ai priceput, nu? iti mai tb. un copilas de o seama ori mai mare decat maria la activitati. nelia, newmami-multumesc. elisor-bine ai revenit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elisor, [pup]! Mercedes, o cunosti pe Giulia? E o scumpete de fetita si are talent la dans, ca am vazut-o eu intr-un filmulet. Iar mamica ei est eo frumoasa! Ce mai, imi place de ele de nu mai pot, dragoste nemarturisita, ca nu m-am intilnit cu ea pe la nici un subiect, desi de citit o citesc. Fetelor, am trecut astazi prin cosmarul vietii mele![q][q][q][q][q] Abia acum inteleg cu adevarat ce se intimpla cu parintii ai caror copilasi dispar, eu una am zis ca-mi sta inima.[q] Astazi am ajuns la gradinita la 1 si, ca niciodata, si Lisandru si Tudora dormeau. Asa ca, i-am lasat sa doarma, desi Tudora avea si ea patinaj si le-am zis educatoarelor ca o duc pe Agata la patinaj si ma intorc sa iau piticii la 3.30-4, ca daca tot a adormit Lisandru, sa incercam o zi de gradinta mai lunga, sa vedem cum reactioneaza (a fost un baiat de milioane, nu a plins, a facut tot ce trebuie, de luni il las la somnic, adica de la 10 la 3, nu-mi vine sa cred cit de repede a mers integrarea la gradinita![pk]). Zic ca daca tot sint fara pitici sa ma ocup de cea mare, asa ca, mergem si mincam de prinz, ii iau niste toale dragute ca tot mi-a intrat bursa... ii fac gauri pentru cercei, ca i-am primis ca daca citeste un numar de carti, ii iau cercei. O duc la patinaj si o las acolo, sint multi parinti care fac asa, eu nu prea, ca stau mereu cu piticii dupa ea acolo... Ii spun ca vin sa o iau la 5 (lucreaza doua ore de obicei) si plec. Ma duc, iau piticii si cind ajung inapoi la patinaj, Agata nicaieri.[bang] Am zis ca e la toaleta sau pe undeva printr-un vestiar, erau fetite acolo, citiva parinti... numai Agata lipsea. Am zis ca mor de inima, sun la profesoara ei, era in masina, care imi spune ca Agata era pe gheata cind a plecat ea ma duc la baiatul care e responsabil acolo, imi zice si ala ca era acolo acum citeva minute, ca a vorbit el cu ea... intreb mamicile, si ele o vazusera, si fetitele... numai ca acum nu mai era nicaieri. Nu va imaginati cum e, pur si simplu nu ai aer, am alergat un sfert de ora cu unul in brate, cu una de mina, am trecut prin cele doua parculete din drum spre casa, am intrat in biblioteca, ajung acasa, ma uit in curte... eram sigura ca a plecat acasa si se joaca in curte, desi eu nu am lasat-o niciodata singura nici pe strada, nici in curte, dar speranta moare ultima! Nu era![bang][q] Am Intru in casa, urlam de neputinta, pur si simplu nu-mi imaginam unde poate fi, ma suna din nou profesoara de patinaj si mama ei, care erau deja in drum spre mine (niste femei de milioane, quebecoase, dar ff sufletiste)... si la un moment dat suna telefonul: Agata era la gradinita![bang] Tatal unui coleg de la patinaj a gasit-o afara, in fata clubului (ce cauta acolo cind ea trebuia sa fie pe gheata, sa munceasca!?!) si intrebata ce face acolo singura, ii spune ca o asteapta pe mama... pai, unde e mama, la gradinita Dawson... e linga casa mea, hai ca te duc eu, sa nu mai vina ea pina aici. De parca eu stateam acolo, in curtea gradinitei![bang] Si eu ajungeam la 5 pe o parte a clubului si ei plecau la aceeasi ora pe alta parte... 50 de minute a durat pina i-am auzit glasul la telefon![q] Dar eu cred ca am albit sau am imbatrinit cu 5 ani in aceste 50 de minute! Groaznic, nici nu pot descrie in cuvinte ce simti, de la disperare pina la neputinta, rau fizic si o senzatie puternica de sfirseala! In plus, ca un facut, in drum spre casa, vad circulatia oprita pe una din stradute, vreo 4 masini de politie, oameni adunati... mi s-au taiat picioarele, nici nu mai aveam puterea sa ajung sa vad ce e acolo (un copil a fost accidentat, era pe bicicleta si a dat o masina peste el, sper din tot sufletul sa fie in regula, nu era singe, doar bicicleta strivita si masina sifonata un pic). Nu e prima data cind o las, stiti ca va intrebam daca voi va lasati copiii la activitati si de la ce virsta, nu e singura care sta acolo... ce-o fi fost in capul ei, chiar nu stiu![bang] Si tocmai ce-i pusesem cercei... si o intolisem ca pe o domnisoara mare si ascultatoare ce e![bang]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Nelia, ce emotie si ce senzatie ingrozitoare trebuie sa fie !!!
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia-sunt convinsa ca in acele momente ti se prefrigurau toate prostiile in cap... si iar cred ca ai reusit sa te calmezi si sa o intrebi ce a fost in capul ei de a plecat. Bine ca sunteti bine! Asa si sa-ti raspund referitor la giulia si bia- da ne cunoastem si imagineaza-ti ca suntem in faza ,, nu i au pe mine bluza x ca sigur giulia nu vine cu aia ci alta care i se pare ei,si culmea ca de vreo doua ori s-au nimerit cu aceleasi personaje pe tricouri si se admira una pe alta .. Bia primise de ziua ei un costumas( tricou cu pantaloni scurti cu hello kitty) si nicicum nu a vrut sa o imbrace.Atunci am rugat o pe mamica ei sa-si imbrace fetita cu o bluzita in ziua x cu personajul cu pricina.De atunci nu mai avem problema neimnracarii costumasului cu pricina.Nu stiu de ce e asa bia oricum imita doar fetitele mai mari decat ea pe cele mai mici le ia sub aripa ei ocrotitoare cand are chef cand nu nici macar nu le baga in seama.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saliu la fete Dupa cum stiti am fost plecati, o saptamana in Austria, la Tirol, un loc absolut senzational si demential. Nu ai timp sa te plictisesti la cate sunt de facut. poze, aici: http://piticii2003.multiply.com/photos/album/94/Concediu_Austria Acuma suntem in Romania, incercam sa ne bucuram de revederea cu prietenii si parintii. Pup la fete Nelia, am citit si eu faza.. ff nasol, eu nu stiu ce as fi facut, muream de inima, cred. Doamne fereste! bine ca a fost ok pana la urma... Beatrice, mamic de Alex pifos [url="http://www.flickr.com/photos/piticii2003/sets/72157617213793188/"]Hobby-ul meu[/url] [url="http://piticii2003.multiply.com"]
Pagina PITICILOR
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Aurasa [s] Sa fii sanatoasa si tot binele din lume. Multe flori de ziua ta si sa fii inconjurata de prieteni si de cei dragi tie.[pup][flo][flo][flo] Beatrice, mamic de Alex pifos [url="http://www.flickr.com/photos/piticii2003/sets/72157617213793188/"]Hobby-ul meu[/url] [url="http://piticii2003.multiply.com"]
Pagina PITICILOR
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Aurasa cu multa sanatate si fericire! nelia-nu stiu cat de la curent esti cu noile propuneri de proiecte de hot. de guvern, in fine, cica acum se lucreaza la ele si se doreste ca grupa pregatitoare de la gradi sa fie obligatorie si sa treaca la scoala probabil ca clasa 0 ma gandesc asa cum s a mai propus acum cativa ani.La sf. claselor a patra vor sa introduca teste pe sistem international( n am retinut numele). si asta daca va intra in vigoare din sept. cristi va fi prima promotie cu asemenea teste, nu ca n ar fi fost asa neoficial si pana acum pt. selectarea intrarii in clase mai bune. Noi desi azi ne am programat sa decolam vom pleca maine doar(sper!) din cauza ca calculatorul masinii indica ceva la motor, in fine tb. sa intre masina pe tester ceea ce se poate doar in zilele lucratoare.Intersesant e ca masina merge bine.. beatrice-f. fain concediu ati avut, distractie placuta in continuare in ro, pe unde o luati? Austria e f. faina si curata in primul rand, chiar faceam diferenta intre autostrazile de la ei si cele din hu ca cu ale noastre n am cum, sunt net superioare cele din austria oricum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...