Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (1)


Recommended Posts

Neatza buna! De cand n-am mai intrat dimineata de acasa... Cum va spuneam Bianca are amigdalita din pacate bacteriana si este pe antibiotic si cum poate va imaginati ducem munca serioasa de convingere sa-l ia ca-i rau ca dracu [alcool]. Ne-a spus ca mai mult ca sigur pocinogul se trage de la inghetata rece. Febra ei e perfecta [bang] in conditiile in care avem niste temperaturi in casa de mie imi vine sa umble ca si Eva. Asta e. Si cum ieri aveam niste planuri de vacanta cu piscina si tot tacamul, le-am ajustat putin in favoarea lui Andreas ca macar el sa simta ca e in vacanta si sa nu fie privat de statul acasa. asa ca s-a dus cu tati la Parc Aventura, un loc minunat de consumat energia si petrecut timpul in aer curat, si ca sa vedeti ca nu bat campii va las sa va convingeti [url="http://www.dropshots.com/elisibia5#date/2009-08-03/16:15:14"] aici[/url] Gabitza cum ti-a fost acomodarea mai usoara decat prima data cu Andrei? Sper ca ai gasit o bona de incredere pentru Raducu si sa fie totul ok. Pe cand urmatoarea escapada la munte? Nelia citind patania cu Agata m-a luat o stare de rau in stomac, am trai si eu nu foarte demult cand ne-a disparut domnisoara cu tot cu cosul plin de cumparaturi. Dan credea ca e cu mine, eu puteam sa jur c-am vazut-o c-a ramas cu el si cum n-am gasit-o in primele secunde m-a luat o paloare rece. Nu ma gandeam decat c-a rapit-o cineva. Cred c-am cautat-o zeci de secunde, nu era nici aglomerat asa ca nu intelegeam unde a putut sa dispara atata de repede. Ca un facut, pe unde treceam noi aparea ea, cel putin asa cred dupa consistenta ce-am gasit-o in cos [:D]. Carnetul de conducere si eu il consider o prioritate necesara, la fel cum spuneau Anca si Andreea, la cate drumuri ai de facut te-ar ajuta mult sa jonglezi cu timpul. Pentru mine a devenit placere condusul de vacanta, adica in afara orasului, imi place la nebunie si nici macar nu ma simt obosita dupa o zi de condus, marea mea placere raman serpentinele si drumurile de munte...si viteza, ups [alcool]. Bafta sa ti se imbine asa cum iti doresti planurile din teorie cu realitatea! Andreea in doua randuri o vorbulita si pentru mine care-am lipsit de pe-aici ceva vreme, ai gatat cu scoala? Banuiesc ca trebuie sa te felicit [majoreta], asa-i? Ce planuri mai ai legate de educatia creierului? Unde-s pozele de la balaceala? Tare mi-as fi dorit sa pot face si eu un master, dar am cedat in favoarea lui Dan (amandoi clar nu putem face, nu in acelasi timp), desi sunt tot mai convinsa ca daca vreau sa fac ceva trebuie sa ma rup de actualul loc de munca, unde oricum se trage sa moara, cu Berceanu la carma e moarte sigura [bang]. Dar pe timp de criza nu gasesti nimic...convenabil. Partea frustranta e ca i-au lipsit 12 sutimi sa intre pe loc fara taxa, desi el spera sa se mai retraga careva, n-a fost sa fie. Felicitari Georgiei pentru olita! Si Bianca exact la fel spunea la 2 ani "pica" [:)] Cristina te admir si te felicit pentru reusita cu monti, eu de vreun an si ceva nu am ajuns la stadiul de ambitie incat sa reusesc sa dau jos ceva, adica dau jos dar renunt si iar ma intorc de unde-am pecat. Bravo si tine-o tot asa pana ajungi acolo unde ti-ai propus! Ma intrebai de mitingul aviatic, habar n-aveam de el, inca nu stiu daca ajungem, voi mergeti?, stiu ca tu esti o impatimita a acestor evenimente. Florentina felicitari si voua pentru reusita lui Patrick cu olita si scapatul de scutec. Din pacate pipiul de noapte la noi inca e o problema in sensul ca nu se trezeste noaptea, asa ca sunt in continuare sefa de lucrari la trezitul de noapte si stam cam asa, vreo 2-3 zile suntem ok, apoi iar se intampla cate-un accident. M-a amuzat cantareata Maya care canta pentru microbi [:-)))] Ce fain e Complexul magic, fain e si ca aveti atatea locuri de balaceala dar mai ales preturi mult mai rezonabile decat la noi, cred ca si concurenta are un cuvant de spus. la noi totul trebuie sa fie nesimtit de scump, avem Paradisul acvatic unde intrarea e 50 lei si Aqua park care din motive numai de ei stiute anul asta nu-l deschid. Noi mergem la Fagaras pentru putina balaceala, nu au topogane dar e destul de dragut. Si Bianca a avut aceeasi reactie cand a primit costumele de baie cu sutien, sa doarma cu el [:D] Care e termenul limita (exista vreunul?) pentru colaj? Sper ca nu l-am ratat, daca mai e de actualitate caut rapid si eu o poza si ti-o trimit. La ce v-ati hotarat, portrete sau alt gen? Scriu de multa vreme la mesajul asta, intre timp m-am apucat sa citesc ultimele pagini ca nu vad prea multa activitate pe aici asa ca o sa revin. P.S. chiar ca se misca totul foarte incet de cand ne-am mutat aici Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) [zana] Andreas (17.08.1998) [cavaler]
[url="http://www.dropshots.com/elisibia4"] Viata noastra in imagini [/url]
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE. Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE. Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elisor, sanatate multa Biei! De terminat am terminat dar de cum am terminat a izbucnit un mare scandal in legatura cu spiru haret asa ca in ciuda faptului ca am terminat o specializare la zi, acreditata si tot tacamul ma simt deja categorisita in fel si chip. In ce priveste masterul, acum cu ocazia acestui scandal am aflat si eu ca sunt programe de master si la STAT neacreditate! [:-@] Asa ca mare atentie pe ce dati banii, verificati pe site-ul ministerului invatamantului. [url="http://www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/"]Creatiile mele[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wfXgJbw/weight.png"]Andreea[/url] mama de [url="http://b4.lilypie.com/oAwcp3.png"]Filip[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/WqzAp3.png"]Georgia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Continuare Florentina il inteleg pe Dan al tau ca nu suporta canicula, probabil cei doi factori sunt importanti, pielea alba si traiul la munte, la fel sunt si eu, ca un strut care cauta mereu umbra, de-aia nici nu zici c-am fost la mare, pur si simplu nu ma impac cu statul la plaja. Si nici in Bv nu mai sunt verile de altadata, e nebunie cu gradele astea tot mai indraznete. Am citit ceva ca v-ati extins/mutat, sa fie de bun augur tot ce intreprindeti si sa va mearga bine tanand cont auspiciile sub care traim! Mercedes ce bine ca-si doreste Bia miscare si nu e impinsa de la spate, dar eu sincer am mari indoieli cu aceste cursuri de inot. Stiu din proprie experienta ca nu li se acorda atentia cuvenita si scopul nu e acela de a invata copilul sa inoate (desi asa susutn), poa' sa zica ei ce vor atata timp cat in grupe se primesc oricati copii. Dar traim in Ro si dorinta si nevoia de a scoate bani cat mai repede primeaza inaintea calitatii. E si uman la urma urmei ca n-ai cum sa faci fata cerintelor atator copii. Andreas a facut cursul la 6 ani si mare lucru nu s-a prins, tot autodidactul a avut succes. Dar e bine ca-i place si macar pentru asta si tot merita sa mearga la curs. Daniela imi pare rau de concediul petrecut in Ro, pacat ca departarea de tine nu l-a schimbat si in loc sa va fie drag unul de altul ai parte de stres si suparare la revedrea cu el. Si eu as fi fost paralizata de frica la vederea sarpelui, aceleasi reactii de teama combinata cu repulsie le am si la vederea broastelor, gandacilor si a altor asemenea vietati. Credeam ca la voi respectul fata de client e la alt nivel fata de ce se practica la noi, dar e enervant sa constati ca isi bat joc la fel, daca nu ti-l pot repara ar trebui sa-ti ofere un alt produs asemenator. Ai mai pus poze noi? Ca pe webshots nu prea mai intru ca a cazut in desuet pentru mine, tare prost merge. Gabitza am citit despre istoria juliturii de la frunte a lui Raducu, pe care am vazut-o in poze, parca si vad mutrisoara lui dulce plansa toata, a ramas urma? Bianca inca mai are semnul din mijlocul fruntii de la 1 an jumate cand a dat cu fruntea de masa. Teddy am tot citit despre problemele voastre cu Aly si inca tot nu-mi vine sa cred ca ar avea vreo problema, nu stiu de ce dar ma simt ca Toma necredinciosul, nu pare realistic ce spun dar e bine sa-ti pastrezi speranta ca va fi bine si se va rezolva. Bianca a facut la 8 luni EEG (nu-ti spun ce traumatizant a fost si pentru ea si totusi la varsta aia era un copil super linistit si cuminte) dar neurologul mi-a spus ca nu e concludent, orice modificare patologica ar fi e greu sa fie surprinsa in acel moment. Asa cum si la noi s-a dovedit ca totul n-a fost decat stres asa sper si la voi sa fie bine si sa se rezolve orice problema ar fi. Tie si sotului multa putere sa treceti prin tot si sa faceti fata la tot ce va asteapta, pana una alta concediu placut va doresc! Am vazut si lucrarile de la gradi, cum ar putea un copil sa aiba probleme la cate face acolo, oare nu e posibil ca izolarea si timiditatea ei sa fie "de vina", spun izolare in sensul ca Aly nu prea a avut contact cu copiii pana sa mearga la gradi si uite cate progrese are de cand o frecventeaza. Cornelia felicitari lui Stefan pentru biciclitul fara roti ajutatoare, il consider un mare progres, incet, incet devin tot mai independenti, dar tu ai posibilitatea sa retraiesti inca o data toate bucuriile peste care multe dintre noi am trecut demult. Ai trei copii frumosi, mereu ma uit cu placere la pozele voastre si descopar cate ceva la care raman tintuita. Anca concediu placut, aveti atatea activitati frumoase si interesante dar pentru asta trebuie bani, bani si iarasi bani. Atat de mult mi-as dori si eu sa am tangenta cu calaritul dar din pacate finanaciar nu se mai poate. De cand eram o copila visam mereu ca voi avea calul meu, eram innebunita dupa cai si nu m-am lasat pana nu am calarit eu de capul meu, adica fara sa, aventura care se putea termina dramatic, mai ales ca am avut pe post de intructor un tampit de var care ii dadea bice calului si eu nu stiam cum sa ma tin mai bine de coama lui, bineinteles ca am cazut noroc ca nu avea viteza prea mare...daca ar fi stiut mami cred ca murea in clipa aia, ca mereu a incercat sa ma tina departe de cai stiind pasiunea mea obsedanta. Dar hai ca m-am intins...eu as zice sa-l lasi pe Patrick la concursuri de inot, chiar daca ar fi vorba de performanta, atata timp cat lui ii place si are si ceva nativ in asta (cum spuneai si tu parca l-ai nascut in apa) nu poate decat sa fie in beneficiul lui. Il admir pentru usurinta cu care se scufunda, face ture de bazin, inotul e unul din sporturile cele mai valente si dezvolta armonios corpul, e sportul cel mai complex. Mai gandeste-te! Mai nou ati inceput si baschetul? Vad ca si cu el se descurca, clar, copilul tau are inclinatii sportive si asta e un mare avantaj in zilele noastre cand se face tot mai putin sport. Oana englezoiaca felicitari si lui Alex pentru progresele de la inot! Ce frumos e noul vostru habitat, casa pare spatioasa si aerisita nu mai zic de gradina pe care ai transformat-o intr-un adevarat coltisor de rai. Imi pare rau pentru matusa ta, nu e lucru mai trist pe lumea asta cand boala loveste cu atata cruzime in cei dragi. Teddy te admir [flo] pentru usurinta cu care ai invatat atatea limbi straine, wow, m-ai lasat in stare de admiratie. Mi se pare extraordinar sa poti umbla prin lume si sa poti comunica cu oricine. Nelia urata povestea cu somajul, in ziua de azi mi se pare ceva foarte grav pentru ca e greu sa gasesti in alta parte, de cand cu criza asta si eu am teama nu atat de somaj ci de faptul ca nu ne luam salariile la timp si cand le luam le luam injumatatite. Ne-a dat peste cap multe din planurile de vara, noroc ca vacanta la mare a fost planificata din martie cand nu resimteam atat de dur vremurile de restriste pe care le traversam, dar cu primul salariu luat pe jumate mi s-a aprins un beculet de alarma, problema e una foarte grava daca nu as mai avea vreun venit ca as risca siguranta caminului. Avem atatea gauri incat nu stiu cum vom mai putea ajunge vreodata la liman, sper ca macar sanatatea sa ne ramana integra. Crede-ma ca daca ar depinde de mine as munci cat douazeci numai sa iesim din criza, dar nu depinde nici de mine, nici de x, nici de y ci tot de politica, tot de conducatorii luminati care parca si-au facut un scop in ultimii 20 de ani de a ne aduce in pragul unei noi revolte ca am ajuns la limita suportabilitatii. Nimic nu se vrea in tara asta, numai vorbe goale, atat ne ofera, iar pe cel care vrea sa faca totusi ceva il sugruma si-i mai infige si-un cutit miseleste asta asa ca sa nu-si mai revina niciodata. Sunt atat de dezgustata...citind si articolul despre invatamant, pai suntem la ani lumina fata de Finlanda, suntem capabili de multe noi romanii dar cand e rea vointa se duce dreq totul de rapa. Sper sa va redresati cumva si sa reusiti sa va continuati activitatile de pana acum, ar fi pacat sa fie altfel, copiii nu inteleg ce-i aia criza si chiar daca inteleg nu e drept sa treaca prin ea, e obligatia noastra sa le mentinem copilaria intacta si pentru cat mai mult timp. Ioana intrezaresc tot mai mult semne pentru bb2, asta-i incalzirea psihologica in caz ca s-ar intampla [:D]? Bea concediu placut in continuare, merg sa ma uit la pozele tale. Si ca sa inchei o data lungul mesaj (v-o fi fost dor de mine sau nu dar ce-i prea mult devine enervant numai ca eu nu pot altfel, daca nu stiu cat de cat ceva despre voi parca sunt pelanga si ce rost are sa mai stau pe aici, asa ca am simtit nevoia sa scriu mult, sa raspund, ma scuzati daca nu e in ton cu ce-ati vrea sa cititi pe aici) vroiam sa va mai spun ca Bianca si-a facut o prietena in parc, e cu un an mai mare decat ea, si atat de bine se inteleg si de frumos se joaca impreuna incat am ajuns sa asteptam iesirea de dupamasa ca pe...ceva dulce. Asta era si motivul pentru care nu am mai intrat ca stateam cu orele in parc dupamasa, nici casa nu ma mai interesa cum arata, numai sa-i facem placerea. E bine ca ne plac si parintii Patriciei si astfel parca se leaga mai bine prietenia asta. Va pup! edit: Andreea sigur ca stim de scandalul de la spiru, consultarea listei de pe site-ul ministerului a fost primul pas, inainte de inscriere, asa ca suntem in cunostinta de cauza, era putin probabil ca o facultate inginereasca de la stat sa nu aiba acreditare, desi surprize stiu ca exista. Felicitari! Cum spunea si Ioana, conteaza mai putin nota si diploma important e materialul ce zace in tine, constinciozitatea la locul de munca si dorinta de a progres, initiativa si exemplele pot continua, totul e sa treci de interviu, de mentalitati, dar dupa cum te stiu sansele sa-i dai gata la un posibil interviu sunt foarte mari in cazul tau, ai acel "ceva" care atrage, succes! Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) [zana] Andreas (17.08.1998) [cavaler]
[url="http://www.dropshots.com/elisibia4"] Viata noastra in imagini [/url]
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE. Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE. Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cat am scris era si normal sa ocup o zi intreaga [:D] Am spus ca revin, m-am uitat la pozele voastre Beatrice, sunt absolut superbe, peisajele montane m-au lasat fara cuvinte, cascadele, locsorul ala cu zapada in plina canicula pare ceva desprins de la pol, ce mai, foarte frumoase pozele, mi-a placut concediul vostru. Culoarea parului tau e atat de indrazneata dar iti vine perfect, parca-i special pentru tine creata, imi place! M-a frapat purtarea pelerinelor si a castilor la intrarea in mina, sunt doar de pamplezir sau chiar necesita purtarea lor? Mi-a placut in mod deosebit poza in care ai surprins curcubeul in firicelul acela de apa...ti-au iesit calumea si pozele cu ciupercuta, fraguta, fluturasul...ce ti-ai cumparat frumos de la swarovsky? Mercedes da, Parc Aventura se numeste si este absolut fantastic pentru copii si nu numai, mai este unul in Bucuresti cu acest specific, chiar si picii nostri de 4 ani au acces. Cand a fost Cristi la Bv si de ce nu mi-ai spus, a fost in tabara? Are o fire tare ciufuta Bianca mea, dupa indelungi parlamentari cu ea s-o conving sa suga hexoraleten, acum nu mai scap de ea, ar suge in continuu. I-am explicat cand ajunge limba mica a ceasului la 6 (din 2 in 2 ore) ii dau, poate sa-mi ceara, ca urmare toata ziua a pandit ceasul [:D], la un moment dat se sesizeaza ca secundarul e mai iute de picior si-mi spune: "mami, uite la acul ala slab ce repede fuge pe ceas, de ce nu pot sa ma iau dupa ala ca merge mai repede, nu e corect, mereu tu faci regulile" [pk] Vineri am implinit si noi 16 ani de casatorie si-am primit un parfum, Naomi Cambell. Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) [zana] Andreas (17.08.1998) [cavaler]
[url="http://www.dropshots.com/elisibia4"] Viata noastra in imagini [/url]
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE. Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE. Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elisor, vad ca ai revenit in forta [:D]. La multi ani fericiti impreuna in continuare! Nu am citit din urma [:I], dar am intrat sa va spun ca suntem ok in linii mari [:D]. Stefanul ne cam da batai de cap, dar incerc sa ii inteleg pozitia ingrata de frate mijlociu. Incerc sa il dragalesc cat mai mult. Bb mic e un dulce, dar a inceput si el sa ma solicte mai mult si se simte. Nu mai am timp de nimic (vedeti ce ora e, nu [:D]?) Sunt f. obosita, asa ca am fugit la nani! Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Am intrat sa va salut, noi am fost la tara o saptamana si acum sunt iar la munca. Am citit, m-am uitat la poze dar eu nu sunt asa ca Elisor draga de ea, cum isi face ea timp sa spuna la toata lumea o vorba. La noi toate bune, gargarita mea e o scumpa so o dulce, e tare cuminte si inteleapta de la o vreme, imi vine sa o mananc de drag. In wnd plecam iar si cred ca o sa o las cu mama inca o saptamana la tara, eu restul de concediu il iau dupa 23 cand vom pleca in Grecia cu Teodora ca tare mi-ar fi placut sa mai stau la aer in curte. Va pup cu drag pe toate[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Odiseea lui Raducu este o mamica ce are o fetita cam ca ai nostrii, cred ca de iulie 2005 parca. Este la o gradinita tot in Baneasa, aproape de a lui Andrei, de limba germana. Ei bine acum doua zile a cazut fata pe geam de la etajul 1, din clasa. Am intepenit cand am auzit! A avut un inger pazitor care sigur a prins-o in brate, ca a scapat doar cu o coasta fisurata, nu s-a lovit nici la cap nici la coloana.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Tulai, Gabitza, m-ai lasat cu gura cascata cu patania bietului copil, efectiva ma uitam ca proasta la monitor si nu-mi venea sa cred ce citesc. Bine ca nu s-a intamplat nimic, dar bietii parinti, numai ei stiu ce-au simtit. Brrrr! Elisor - bine ai revenit, sper sa ramai pe aici ca sa resuscitezi subiectul, ca mai are un pic si intra in moarte clinica[alcool]. Multa sanatate Biancai! Ma retrag sa mai si muncesc ceva, lene ca saptamana asta demult n-am mai simtit: asa am inceput de luni si se pare ca asa o duc pana la sfarsitul saptamanii[:D]. Sa aveti o zi buna! Ioana cu Ana (22.06.2005) [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam"]Ana - de la nastere pana la Revelion[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam1"]Ana - dupa Revelion, in 2006[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam2?vhost=community&vhost=community"]Ana - dupa 1 an[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984"]Povestea nasterii[/url] Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragutelor. Intru in graba mare... Tdy ma gandesc la voi. Nelia [pup] Am intzepenit cu bonele/ gradinitzele, etc. Nu ca al meu nu ar pati destule.[:D] Cornelia cred ca nu mai poti de oboseala. Despre noi. Sophia a facut 4 luni. A papat in ultimele 4 zile cereale. Ii plac, deci se anunta mancacioasa nu ca frate-sau. Sta in fundulet cu putin suport, se intoarce burta spate, spate burta. Incearca sa se tarasca, rade, zambeste, intoarce capul dupa voce, isi foloseste manutzele foarte bine, "povesteste"cat e ziua de lunga si-l adora pe Tony. Papa san cu mare drag si spor. [:D] Acum Tony e baietzoi in toata regula. Are 111 cm, 19 kg. Nu stiu ai vostri cat mai au. Oricum e inaltut si slabut. E plin de vanatai peste tot. Merge la fotbal, inot si karate. Cel mai mult ii plac Karatele (oare de ce nu ma surprinde? [:D]). De trei zile a renuntat la rotile ajutatoare si merge cu bicicleta pe doua roti. A cazut in prima zi dar acum e deja bun. E ceva deosebit ca in mod normal doar pe la 5-6 ani copii sunt in stare sa faca asta. Oricum el de la inceput a facut ce nu fac altii. Daca ar fi asa avnsat si intelectual as declara ca am un geniu. [:D]Eu am un geniu in sport. Acum eu. Tot mare, tot grasa si frumoasa. [:D]Cine a zis ca se slabeste cu alaptat a fost un mare mincinos. Un prieten sud american zice ca sunt nebuna , ca acum sunt la mare cautare in El Salvador. Ca am de toate. [:D]Am fost singura 2 saptamani, sotiul a fost in tara. Socrul e bolnav rau. Apoi a ramas sotul fara job, a dat firma faliment, ocazie cu care a pornit o societate pe actiuni cu inca 3 asociati. Firma pornita e destul de mare, cu ambitii mari, de aia si emotiile sunt enorme. Sper sa prinda contracte si sa porneasca cu dreptul ca daca nu suntem screwed. Cam atat, pauza s-a terminat. Va pup pe toate si mi-e tareee dor de voi. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, ma bucur foarte mult ca ne-ai scris despre voi. Tare dulce trebuie sa fie cea mica. Tony cum se poarta cu ea? Si Andrei are exact aceleasi dimensiuni ca si Tony, la inaltime si greutate, mie mi se pare cam slabanog al meu. Eu aproape ca l-am intarcat pe Raducu (a mai ramas un singur supt la miez de noapte). N-am reusit sa slabesc de la alaptat decat cel mult 1 kg. Poate acum sa reusesc sa tin vreo dieta. Dar m-am cam obisnuit cu dulciurile din pacate. Tare mi-ar place sa mai stiu de OlgaM si de Maya.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...