Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (1)


Recommended Posts

Florentina, am trimis poza. M-as bucura sa se stringa cateva, pentru un montaj.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138392&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata mamici de copiluti maricei! Tdi, sa va ajute DD sa va linistiti in privinta diagnosticului si sa fie bine Alyssa. Imi imaginez ce e in sufletul tau acum. Androix, Nelia felicitari ptr. reusita la examene si ptr. ambitie! Va admir pentru puterea de invatare, nu mai zic si de faptul ca aveti familii mai numeroase, deci si mai multe sarcini de indeplinit. Eu pe langa faptul ca nu ma mai pot concentra nici la citit presa (sau mai nou revista Burda), nici nu mai fac nimic prin casa si nu stiu cand trece timpul. Eli, mersi mult ptr atentie, pentru comentarii si ptr pozele de la mare. [pup]Esti tare draguta, ca intotdeauna. Am vazut ca ai pus poze din concediu, dar din pacate nu am avut timp sa ma uit, am reusit sa vad doar cateva cu Bianca in rolul de mamica de papusica :). Mai mult n-am reusit ca a tabarat Alex pe mine ca vrea si ea carutz ca al Biancai. Am vorbit cu Paul si in august venim cateva zile la Brasov, abia astept sa ne vedem in parcurile voastre frumoase. Gabitza, felicitari micului inotator! Cred ca de maine o duc si eu pe Alex la piscina, la noi e mult mai ieftina ora de inot, la hotel iaki e 27 ron, sa vedem cum si ce o invata acolo. Aurasa, felicitari pentru apartament, sa-l stapaniti sanatosi! Mercedes, e super ca la voi se fac si cursuri de vara la gimnastica, pictura...la noi s-au incheiat toate activitatile, sigurul sport care se mai practica in vacanta este inotul. Mi-ar fi placut si ptr Alex pictura sau modelajul. Pe mine, din lipsa de sotz, m-a apucat pasiunea handmade, am inceput cu origami si cum hartia nu-mi oferea prea multe satisfactii m-am apucat de fimo, o plastelina pe care o poti modela si combina in fel si chip si pe care apoi o intaresti prin coacere la cuptor (cu ocazia astea mai folosesc aragazul, ca de gatit n-am mai prestat nimic de cand a plecat sotzul).Am facut cateva bijuterii care chiar mi-au iesit dragutz, asa ca incerc sa dezvolt, macar ptr mine si ptr copil sa ne facem tot felul de zdranganele. Imi place si ma relaxeaza, nici nu simt cum trece noaptea (ca ziua nu am timp sa ma ocup de asa ceva, stam pe afara pana se intuneca). Am ambitii si cu croitoria, am mostenit o masina si am inceput sa studiez, poate ma reprofilez :). Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, bine ai venit [:)] Am auzit de fimo si chiar m-am uitat mai demult pe niste bloguri si site-uri cu bijuuri din astea, tare simpatice ies. Fetele din Bucuresti, ati fost cumva cu copiii la Aventura Parc, din padurea Lucianca, linga Crevedia? Au excursie de la gradinita de la Andrei si inca nu stiu daca sa-l las sau nu acolo, daca merita pentru varsta lui.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138392&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lume, lume, we are back!!!!! Si v-am gasit la capitol nou, emotionant de-a dreptul! De-acuma avem ceva de zabovit pe aici[:D]. Ne-am intors si noi acasa dupa 8 zile de mare si am zis ca nu-mi mai trebuie concediu cu copilul. Ca de obicei, conditii bune, companie la fel, din pacate insa nu prea ne-am putut bucura de ea de raul copiilor. Atata s-au mai harait intre ei, iar Ana a fost asa de urlatoare si mofturoasa ca in penultima zi tot ce mi-am dorit e sa ne intoarcem mai repede acasa. Partea buna a fost ca s-a bucurat de piscine (nu de mare, unde am fost numai o data si nu a vrut sa faca baie), a invatat o gramada de chestii de la fetita fostei mele colege, care merge la piscina: sarituri, scufundari, pluta. Acuma nu va ganditi ca a intrat prea mult fara colac sau pernute de pus pe umeri, cert e ca primul pas spre a invata sa inoate a fost facut. Aveam promisiuni de la ai mei ca o vor duce la bazin in vara asta, din pacate nu prea vad cand dat find ca se pare ca cva sta mai mult pe la soacra-mea. In fine, una peste alta de ieri este la Bacau, apoi pleaca la soacra-mea si in vara asta am de gand sa respir si eu. Pana una-n alta a trebuit sa ma intorc si la munca[bang] si Doamne, greu mai trece ziua, nu-mi vine sa cred ca nu e nici 3, iar mie mi se pare ca am venit aici de-o vesnicie. Marea consolare e ca am serile libere sa fac ce vreau. Incerc sa revin mai tarziu si cu raspunsuri. Pupici! Ioana cu Ana (22.06.2005) [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam"]Ana - de la nastere pana la Revelion[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam1"]Ana - dupa Revelion, in 2006[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam2?vhost=community&vhost=community"]Ana - dupa 1 an[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984"]Povestea nasterii[/url] Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca incet incet se mai animeaza atmosfera. Vara e tare greu sa mai apuci sa scri ceva, cel putin la mine, daca nu intru de la serviciu, acasa nici o sansa. Cum ajungem vrea in piscina, sau cu bike, sau cu scooter-ul, mai intram in casa cand e ora de culcare. In weekend-uri ori suntem plecati, ori avem musafiri, ca asa ne e felul sociabili [:D]. Fiindca inoata foarte bine Patrick, nu e necesar sa mai fim cu el in piscina tot timpul. Nu il lasam nesupravegheat, dar acum pot sa stau pe deck si sa-l supraveghez. Tare bine mai e. A crescut si se descurca singurel. E un copil tare deosebit, evolueaza in fiecare zi in toate domeniile, e cumintel si suntem tare mandri de el. De la daycare primesc numai cuvinte de lauda despre el, cum se comporta, cat de ascultator este, cum interactioneaza. S-a maturizat mult de tot, ii place sa incerce orice, mai ales tot ce se bazeaza pe logica, jocuri le prinde din zbor. Scrie o gramada de cuvinte, si acum doua zile a citit dintr-o carte doua trei cuvinte ! Ne place mult de tot sa ne jucam cu el, si sa-I starnim curiozitatea. Sambata l-a dus tati la calarie pe cal adervarat. A venit atat de incantat incat dupa nap-ul de amiaza vroia inapoi. La inceput va exersa cu tati pe cal, iar la anu va primi calutul lui. E frumoasa herghelia, si au traseu prin padure, trec peste apa, nu doar in ocol. Data viitoare ma duc si eu ca suna interesant si m-a asigurat tanti ca voi fi OK chiar daca nu am calarit niciodata [:D]. Ne pare rau ca nu sunt weekend-urile mai lungi sa stam si mai mult impreuna. Ieri a stat cu baby sitter caci noi am avut de mers la un botez de la 12 la 5 p.m. S-au jucat frumos, a facut chiar si nani de amiza, i-a spus Shawnei ce trebuie sa faca, cand doarme, ce sa manance, tot, tot . N-a avut nici cea mai mica problema cu el. Comform promisiunii, dupa ce s-a trezit ne-a sunat sa ne spuna ca a dormit, iar parintii i-au adus o mica surpriza – Wii Mario Cart – pe care il tot vedea la TV. A fost atat de incantat incat ne-a cerut sa mai stea cu Shawna si alta data [:D] Cornelia, waw sunteti atat de frumosi, toti, baby va completat imaginea. E atat de dulce. Iar Stefan si Maria - cel putin din poze- sunt super incantati de nou "achizitie". Ce-mi place sa va privesc. Sunt sigura ca nu toate zilele sunt la fel, iar atunci cand iti e cel mai greu, priveste pozele lor. Nu se poate sa nu-ti dea putere sa mergi mai departe. Ai pentru ce [flo][pup] Florentina, am trimis aseara o poza cu Patrick si sper sa trimita cat mai multe mamici, sa avem un montaj cu cati mai multi copilasi la terminarea “scutecelor”. Ai intrat asa de scurt, ce mai fac copii? Elisor, m-am bucurat mult de tot ca ne-am auzit sambata. Pozele din concediu sunt o adevarata relaxare pentru retina mea. Frumoase, mai ales pentru ca protagonistii sunt deosebiti, frumosi, dragostosi, o familie atat de draga mie [pup]. Laura, tu pe unde umbli, caci la soare stiu ca nu ti-e felul sa stai … Clara, ce mai face gagalica ta? Nu ne mai povestesti nimic de ea? Felicitari “scolaritelor” Andreea si Nelia. La cat mai multe succese si un job pe masura. OlgaT, felicitari micutei crestine, sa-I dea Domnul sanatate si numai zile senine. Sper ca ati petrecut bine. Tdi, va tin pumnii cu Alyssa, eu sper ca doctorul sa nu aiba dreptate si sa nu fie nimic de natura fizica [pup]. Mercedez, ii urez success Biacai la cursul de desen, mai ales ca stiu ca-I place si are si talent. Gabitzam, succes micutului innotator. Pai in Romania e cu mult mai scump innot-ul decat peste ocean. Eu dau $20 / ora si Patrick face singur cu instructoarea lui, nu la grup ... ca ala e si mai ieftin, dar nici nu se aleg cu prea mult fiind 30 minute la 5 copii. Dupa 1 hr de innot iasa stors ca o lamaie din bazin. Gata cu pauza, destul de lunga si déjà ma mustra constiinta ca am atatea de facut. O saptamana cat mai buna. P.S. Am mai pus poze pe site: http://www.dropshots.com/newmami2005 NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna zia dragele mele, De abia azi am apucat sa deschid dc-ul caci a fost mama pe aici.Nu a stat mult, a venit miercuri si a plecat duminica.Putin dar frumos. Noi suntem bine in general,Alex a devenit un marait si un plangacios, si nu ne mai inteleg deloc cu el.de fapt cand se poarta exemplar cand da cu mucii in fasole(vorba lui taica-su), dar ii da rau de tot si noi nu stim cum sa il indrumam pe calea cea buna. Citind mai sus acum vad diferenta in ceea ce a sris New Mami despre Patrick si ce am scris despre al meu.dar pana la urma asta e realitatea, cate o data ne depaseste. Eu sunt suparata rau, matusa mea are cancer.E mult de povestit, iar incompetenta(de fapt nu incompetenta) ci, nesimtirea dr din romania este mult prea mult pentru mine.Ea nu vrea sa mearga la Viena ca zice ca nu rezista.Nu vreau sa intristez atmosfera asa ca ma opresc aici. Mama a venit sa o ia pe bunica care trebuia sa stea in Uk 3 luni pana terminau ai mei casa de construit.Dupa o luna matusa a zis sa vina sa o ia ca ea nu mai poate.Asa da ajutor.Ma rog, mama a fost bucuroasa ca o ia, ca sa o stie bine acasa.Aici nu avea toaleta jos, matusa statea sus mai mult, si bunica isi gasea in alta parte de facut.M-am si speriat ca in Rom merge la toaleta fara probleme, drept urmare cand a venit in vizita la mine aici, a intrebat de o toaleta.Se pare ca acasa e totul ok cu ea. Ma gandesc mereu la Olga si la socrul ei.E greu sa ai grija de cineva cu Alzhaimer. Tdi: succes cu Alysa.Iti tin pumnii. Gabitzam: felicitari pentru inotator. Ahh....am uitat sa zic ca mi-am laut un cuptor cu halogen.ieri a facut o pizza si mini spring rolls(cred ca in rom este pachetele de primavara-de la chinezi) si a mers minunat.Am gatit azi cu el...hmmm...nu stiu ce sa zic.Nu prea am fost multumita .In fine...ii dau eu de cap.Precis stiti cuptorul ca il dadeau la romani la teleshoping parca.Am citit pe forumuri, lumea face tot feluld e chestii in el.Poate am sa fac si eu. va pup dulce.Ma duc sa fac o salata de vinete caci am copt cateva. Oana lu'Alex [url="http://www.dropshots.com/onixoneuk#date/2009-05-03/13:03:43/"]Poze Alex[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apar si eu newmami-felicitari lui patrick si pentru citit! bia cunoaste literele dar fara sa citeasca silabele... in schimb merge pe logica.. si e foarte meticuloasa si la logoped pana nu si aranjeaza machetele sau ma rog ce are in fata frumos pana atunci nu merge mai departe. tdi-bafta, sa fie bine pentru voi. gabitzam-bafta a innot, e scump la voi ... la noi 10 sedinte sunt 180 lei. Am venit de doua ore de la primul curs de innot al biei. Nu sunt foarte incantata sunt 10 copii la un antrenor ceea ce mi se pare mult enorm pentru un adult. Bia cred ca este cea mai mica din grupa la varsta ma refer. Am primit o declaratie pe proprie raspunderece cica,, ca suntem de acord si realizam riscurile ce pot exista la curs si caexonerezi firma de orice risc... in fine am ramas perplexa ca pot exista asemenea oameni sa ti dea in fata asa ceva sa semnezi. In fine am semnat cu obiectiuni acea parte.. Cursul de desen va avea loc doar dupa 15 august dar va fi ok si atunci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-@] Mercedes, aiurea ca te pune sa semnezi asa ceva. Te face sa te lispesti. Si pe mine m-a luat tare saptamana trecuta ala la intrarea in dinamo ca intru pe raspunderea mea cu copii asa mici in bazin de 2.5 metri, dar eu nu venisem la curs acolo, venisem ca la strad. Eric a fost azi la primul curs de inot si i-a placut tare, am rugat-o pe Andreea sa intrebe antrenoarea daca mi-l primeste si pe fricosul meu, desi nu cred. Oricum mi-am propus sa mai incerc sa-l familiarizez in bazine mici, ramane de vazut unde anume. Off, mai fetelor bine ca ati venit [:D] ca subiectul era cam pustiu. Oana, super! Lucreaza si fa-ti site sa-ti vinzi creatiile [flo] Cam atat [:D] Mihai imi face vant catre baie sa-l las si pe el pe net [alcool] [url="http://www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/"]Creatiile mele[/url] [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wfXgJbw/weight.png"]Andreea[/url] mama de [url="http://b4.lilypie.com/oAwcp3.png"]Filip[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/WqzAp3.png"]Georgia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix- bia sa comportat bine zic eu in ora de innot, nu a plans desi au mai fost copilasi mai mari care au plans, a si fost intrebata de antrenor daca ii place si ea a raspuns ca da. Vedem in urmatoarele zile din 10 ore au mai ramas 9 care sunt zilnic in zilele lucratoare. onixone- multa intelegere pentru matusa ta poate nu e foarte grav. ioanailincam- de regula si noi revenim de la mare mult mai obositi decat atunci cand plecam probabil si din cauza copiiilor, dar asta e noi i am facut [:D]. elisor- nu stiu daca macar citesti ca de scris nu te am prea vazut demult dar iti spun ca, cristi a fost in parcul vostru adventura sau cum se numeste si a fost incantat de ce a gasit acolo. aurasa-felicitari pentru apartamentul nou! mygirl-bafta in ceea ce faci si poate iti gasesti timp sa ti pui ideile in practica ziua nu noaptea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! [s] Tamar - scuze de intarziere - sa ai parte de tot ce iti doresti ! Nu stiu cand o sa mai intru, asa ca vreau sa ii urez si lui Beatrice [s] LA MULTI ANI FERICITI pentru maine, vacanta placuta si numai bine ! Asa da, am avut ce citi :) De fapt, n-am mai intrat de aproape o saptamana, normal ca am avut ce citi hi hi Gabitza, la Aventura Parc din Buc au fost baietii unei colege de-a mele, dar sunt mai mari. Mi se pare ca trebuie sa aiba cel putin 5 ani sa mearga - asa am vazut pe site - ca sa isi poata prinde si desprinde sigurantele (carabe, cum s-or numi). La Aventura din Bv mi se pare ca pot fi si mai mici de 5 ani, e mai usor traseul. Tot din auzite zic. Tdi, iti tin pumnii sa fie bine [flo] Un [pup] pentru Aly, sa fie cuminte si sanatoasa tun ! Onixone, si Carina mea uneori e ca un ingeras de cuminte, alteori (mai ales cand sunt baietei prin preajma) parca ar avea cornite. Din cauza asta, de cateva ori cand am mers la restaurant am preferat sa nu le spun prietenilor ca venim cu ea, ca sa nu vina si ei cu baiatul lor [:D] ... pentru mine e greu de conceput cum fetele pot fi asa cuminti, si baietii atat de nazbatiosi... In fine, la mare vom merge cu alti prieteni, care au un baietel potolit, care stie sa citeasca (apropo de ce spuneati voi) si e doar de varsta copiilor nostri [;)] Daca mi-ar fi spus mama lui ca stie citi baiatul, n-as fi crezut-o ... dar l-am vazut "in actiune" ca sa zic asa [pk] Si apropo de baietei - acum doua saptamani am intalnit in parcul Moghioros un alt copilas de mai-iunie 2005 (mai precis, 15 iunie [;)]) - Andrei Sebastian - foarte sociabil, inteligent si frumusel foc (are niste ochi veeeerzi superbi !) [il], dar tare nazdravan. Fun Power Rangers [:D] I-am si pozat pe copii calare pe ponei - acum sa vedem daca il mai intalnim ... sa facem schimb de poze. Nu va imaginati ca am facut cine-stie ce poze, ca eram cu "ascutitoarea" ("sapuniera", daca vreti) mea.... Va las acum, ca trebuie s-o-ntind spre serviciu. Sa aveti o saptamana frumoasa ! Christina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...