Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

femei care inseala


Recommended Posts

marius, eu iti respect f mult parerile si consider ca ai o gandire matura si f f sanatoasa! ceea ce spui tu, se aplica 99%. insa...eu am fost uimita sa aflu ca multi care pleaca din tara, pt atatea luni, fara sa sfaraie de dorinta de a veni ei mai des in tara, dc sotia nu vrea, sau nu poate, au undeva, intim, f intim si alte motivatii pt care stau atat de mult plecati. mai ales ca costy nu este marinar, sa stea pe mare!! sa stii, ca unii se simt f bine acolo unde sunt si stiu ca au o sotie bifata pe lista si un copil. insa in esenta, viata lor si placerea reala, este acolo unde muncesc si cam atat. nu zic ca asta este cazul lui costy, spun doar ca stiu cazuri in care barbatii respectivi, cu adevarat! se simteau muuuult mai bine la lucru, decat in postura de familisti. desi se considerau f familisti si cika faceau sacrificiul asta pt familie. unchiul meu este inginer constructor, a stat toata viata prin diferite tari, pe santiere, i-a placut sa aiba familia pe lista, suna zilnic, le trimitea toti banii, dar adevarata lui pasiune, a fost echipa si viata de santier, chiar dc nu a recunoscut-o niciodata. acum la pensie, e ca un leu in cusca si nu se regaseste deloc in postura de familist-casnic. sa fiu f clar inteleasa: nu spun ca este cazul lui costy! spun doar ca situatia este de analizat mai profund si nu de noi, ci de ei doi!! costy, oricat de mult ti-ai dorit sa ti ajuti financiar familia, cum te-a tinut sufletul sa stai 9 luni fara femeia iubita, chiar dc ei i se parea greu sa vina ea la tine???? mediteaza la asta, eu NU te judec, doar te intreb! oare nu cumva, ceva din atit ta, ceva f intim, subtil, ti-a facut femeia sa NU te simta suf de aproape de ea, incat sa refuleze in bratele unei himere? _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da babyblue - ai dreptate - exista si aceste realitati. Pt al doilea punct ce mai conteaza? orice relatie presupune doi orice doi presupune legatura, orice legatura presupune investitie sufleteasca aici... nu mai exista nimic, deci discutam pe nimic. Un nimic mare de tot sau insgnifiant de mic - insa la urma urmei este si ramane un nimic, vid. Asa incat drumurile sunt altele. Si cam atat. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabyk...skype&western union. e adevarat ceea ce spui dar astea sunt sacrificiile pe care treb sa le faca un parinte pt binele copilului si al familiei fara sa se gandeasca la el. crezi ca mie imi era usor sa stau departe de ei! dar am considerat impreuna ca e ink mic si pana la 3 ani sa reusim sa facem ceva...macar de o casa a noastra! si s-ar putea sa imi zica unde ai fost pana acum sau s-ar putea sa aprecieze sacrificiul facut. oricum am da o nu era bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dah, discutam, ca sa discutam. mkr pt viitor, pt el. desi, cunosc un caz asemanator, cu happy end. barbatul, workaholic, facea totul pt familie, dar munca oferindu-i mai multa placere decat pisiceala in familie, ea s-a departat de el, s-a indragostit (tot asa, intr-o repriza cand tipul era in alta localitate cu jobul) de altul, rau de tot, ea avand vreo 27 de ani, si-a consumat vreo 2 ani amorul cu individul respectiv, timp in care ei s-au despartit, fara a divorta, tipul aruncandu-se in munca si mai mult. la un moment dat, s-au trezit reciproc, ea din mirajul amorului, el din nebunia cu munca si s-au hotarat sa faca ceva. s-a pus prb sa divorteze, ea avand la un mom dat ideea sa se marite cu celalalt, nu mai stiu motivul pt care s-au sucit, ea si amantul. el, sotul, s-a trezit la un mom dat ca vrea sa ia taurul de coarne si a inceput sa insiste sa se impace, in loc de divort. nu mai stiu sigur etapele, dar stiu ca ea s-a desp de amant, a suferit o vreme, s-a intors la sot, sotul a devenit mai atent cu ea, mai cald...intre timp au facut un copil, programat ca sa salveze casnicia si se pare ca ar fi salvat-o. au trecut cam 3 ani de atunci, amandoi se declara multumiti de viata lor. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum am rezistat babyblue? numai eu stiu cat de greu a fost. eu lucrez aici la zeci de metri inaltime,si in caldura pt ca aici e cald toata perioada anului,11 ore pe zi 7 zile din 7. plec la 6 dim de acasa si ajung la 8 seara. stam 6 baieti in casa si treb sa mai si gatim si iti dai seama ca se face tarziu pana ma bag la somn. ma trezeam la 4 dimineata(din cauza diferentei de fus orar) ca sa vb cu ea si sa vad baiatul. am rezistat pt ca am fost nevoit sa rezist,desi imi era dor de ei in fiecare zi. sa nu crezi ca mi-a fost usor! eu nu m-am schimbat deloc cat am fost plecat,nu aveam timp aici de altceva in afara de munk. inainte sa plec 9 luni am stat acasa 5 luni,5 luni in care a fost totul superb ,deci am plecat cu inima impacata negandindu-ma ca avea sa mi se intample asa ceva.asta e tot! din partea mea nu a avut niciodata nici un motiv sa se indoiasca de iubirea mea,daca asta insinuai. o iubeam in fiecare zi din ce in ce mai mult! sanse iti spun ca nu vor mai fi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui costy80
gabyk...skype&western union. e adevarat ceea ce spui dar astea sunt sacrificiile pe care treb sa le faca un parinte pt binele copilului si al familiei fara sa se gandeasca la el. crezi ca mie imi era usor sa stau departe de ei! dar am considerat impreuna ca e ink mic si pana la 3 ani sa reusim sa facem ceva...macar de o casa a noastra! si s-ar putea sa imi zica unde ai fost pana acum sau s-ar putea sa aprecieze sacrificiul facut. oricum am da o nu era bine.
Asa crezi tu si majoritatea barbatilor care pleaca- o fac pentru binele copilului. De unde stiti voi ce e bine pentru copil? Cecul sau un partener de joaca, macar dupa masa? Un copil ce crezi ca ar alege? p.s. uite, de ex. daca eu as gandi la fel ca tine? Nu am o casa fiindca exul mi-a luat-o. Stau cu copiii la mama. Si acum ar fi cazul sa plec si eu in capatul lumii sa fac bani. Ar trebui sa ma doara in cot de copii, ei cresc oricum si cu bunici, eu ma justific ca am plecat fiindca nu-mi ajunge salarul, deci sunt acoperita. Dar eu am alte prioritati. In momentul in care nu m-am protejat, nu am facut avort, soarta mea s-a schimbat. De atunci, de 14 ani,la mine nr.1 sunt cei doi copii. Nu banii, nu altceva. Numai eu stiu ce metode stupide mai inventez sa mai economisesc un banut sa ne ajunga de la o zi la alta. Dar copiii mei nu-mi vor spune niciodata ca nu am fost prezenta in viata lor. Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tu esti mama gabik! eu sunt tata si barbat si treb sa asigur bunastarea familiei chiar daca asta inseamna sa plec la capatul lumii! de ce ma judeci pe mine ca am ales sa fac asta pt ei? tie ti-a convenit ca exul ti-a luat casa in loc sa o lase copiilor lui? ma condamni pe mine pt ca vreau sa ii las ceva copilului meu si vreau sa fie bine! si pt mine laur este prioritatea nr1. nu era vb sa stau plecat toata viata era vb de cativa ani. daca nu ma interesa de laur si sotie nu crezi ca puteam sa o iau eu razna si sa nu ma mai duc acasa? cum eu am putut sa stau departe si mi-am vaz de munk ca de asta am plecat ,nu crezi ca putea si ea sa vada de copil si casa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, trist... eu cred ca tu ai ierta-o, dc ea ar da semne ca te vrea inapoi si regreta.si dc ar mima, tot ai ierta-o. parerea mea. ce te doare pe tine este fix ideea ca tu ai iertat-o cand te ai intors si ea l-a preferat tot pe ala. poate ca multe femei ar da sa aiba ceea ce tu i-ai oferit ei. eu am zis de multe ori ca femeile au uneori ceva masochist in ele, prefera un barbat care le abuzeaza, decat pe unul, care intr=un fel, le pune lumea la picioare. ea cum se poarta acum cu tine? vorbeste cu tine? _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...