Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

femei care inseala


Recommended Posts

Luna, ok cu ce zici tu, problema nu e aici cine e vinovat. Tatal e binemersi cu ideea divortului, din cate vad eu.Nu se cauta vinovati ca se stiu ei care sunt. Problema nu e divortul. Problema e ce se intampla cu copilul in continuare, cine primeste custodia si de ce, cum participa ambii parinti la cresterea si educarea lui. Vanatoarea de vrajitoare nu-si are rostul,tatal a inteles exact situatia si a acceptat-o.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai luna, dar si pe biata sieulafel au acuzat -o ca ea e de vina de adulterul sotului: ca n-a dormit cu el in pat, ca n-a mai fost femeie,ci doar mama, ca l-a frustrat si nu i-a ridicat stima de sine...ce spui tu aici? cine a dat cu pietre in sot? cele mai multe pareri ii cautau ei o vina, restul o consolau si ii sugerau solutii, nicidecum divort! asa nu mai zice tu ca pe aici lumea arunca cu pietre in barbati, ca nu e chiar asa, cu tot gradul de subiectivism dat de situatia ca suntem mai mult femei aici. iar la topicul asta nu l-a judecat nimeni pe costy!!! dar nici pe nevasta sa sa nu o scoatem diavol, ca nu e. numai ea stie exact ce si cum a simtit de a ajuns aici. poate e labila, poate are prb de personalitate, poate nu-l place pe costi din motive pe care noi nu le stim...etc. ei si le stiu exact. noi doar am incercat sa subliniem si posibilele motive care au facut-o sa -l insele, pe de o parte ca el sa inteleaga si partea lui de vina, pe de alta, pt a-l consola, ca exista niste motive, care la o adica pot fi depasite! dc el mai vrea! si ca sa fim sinceri: aproape toti oamenii iarta adulterul! fie femei, fie barbati! toti oamenii mai dau sanse! statistic vorbind oamenii nu div primordial de la adulter, ci de la prb de comunicare. prb cu banii sunt pe locul 2, apoi cu rudele, iar adulterul era undeva pe locul 4 dc nu ma insel, sau chiar mai jos. o sa caut statistica aia si va dau link. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, dar suntem animale? nu rezistam fara sex o perioada de timp? E vorba de casnicie, e vorba de un angajament pe care ni l-am luat unul fata de altul, ca soti, apoi l-am luat in fata luiDumnezeu, in fata parintilor si a tuturor prietenilor... Costy, incearca sa rezolvi toate durerile de cap legale legate de divort, si apoi cauta o cale sa iti iei baietelul cu mama ta in Bahamas, sa il poti vedea macar la saptamana. Mama mi se pare cu mari probleme, de toate felurile. Nu merita sa ii gasim scuze, nimic in lumea asta nu te poate indeparta de copilul tau, ce naiba, ne mananca atat de tare incat si un taxi we'll do it? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblue..parintii ei sunt divortati de 20 de ani sau mai mult. tatal ei a facut exact ceea ce a facut si ea acum si nu o data de doua ori ci de n ori. maica-sa a stat cu el un timp pt ea apoi daca a vaz ca nu isi revine l-a lasat. ea a fost crescuta de bunici,pt ca maica-sa avea serv. nu a dus lipsa de nimic poate doar de tata pe care nu l-a mai interesat asa tare de copilul lui. mama ei s-a chinuit singura sa ii ofere tot . si a reusit! ea s-a recasatorit abia acum la 46 de ani. au vb si ei cu ea dar degeaba....ea o tine in sus si jos ca il iubeste si ca asa este fericita. ce poti sa ii faci? am acceptat situatia,voi divorta si o voi lasa sa fie fericita. ea lucreaza, are salariul ei dar care nu ii ajunge. de la mine a avut tot,am iubit-o enorm de mult si am vrut sa aibe de toate atat ea cat si copilul. dar asa a fost sa fie! daca ea care a crescut fara un parinte nu realizeaza ce face atunci...ce mai e de zis! am intrebat-o si eu ca vrei ca laur sa creasca fara un parinte ca u stii ce inseamna asta si mi-a spus sec ca daca e baiatul ea nu mai trebuie sa fie fericita!! duca-se sa fie fericita! cunosc barbati care lucreaza aici cu mine si sunt plecati de 10 ani incoace inafara si nu au probleme cu sotiile. copii si i-au crescut si ei sunt bine! la mine asa a fost sa fie! se poate sa aibe si probl de personalitate cine stie?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

costy, [asia] in fata ta, in fata devotamentului pe care l-ai avut fata de sotia ta, in fata dragostei pe care i-ai purtat-o! nu se merita sa te mai framanti!!! tine capul sus si nu te lasa descurajat. stiu cat de greu poate fi... faptul ca-ti lasa tie copilul spune totul despre caracterul ei....[bang][bang][bang] cand iubesti cu adevrat un om... nu-ti mai vine sa te "sexezi" cu altul... la ea nu a fost vorba numai de sex. din moment ce este gata sa plece de langa copilul ei... e clar ca a innebunit, ca este atat de indragostita de ala ca nu mai conteaza nimic. sa nu te simti rau ca nu ai fost langa ea... ai fost si esti plecat sa faci bani pentru familie. sotul meu ( inca sotul meu) a fost plecat 2 ani in tara lui dupa ce a terminat facultatea si pana sa se hotarasca sa ramana in romania.... in doi ani l-am vazut si am stat impreuna 4 saptamni. 2 saptamani intr-un an/ 2 saptamani in celalalt an... il iubeam atat de mult incat nu numai ca nu am cautat sa-mi satisfac nevoile sexuale/dorintele in alta parte... dar traiam numai pentru mail-urile lui, numai pentru telefoanele lui... multa putere si intelepciune iti doresc!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off-topic: sieulafel(laura), chiar daca ai cerut sa ti se inchida subiectul, daca nu este prea mult si nu te deranjeaza foarte tare, ne poti vorbi si cere sfatul/ajutorul in continuare, in mesaje private, ca sa eviti astfel "rosiile" luate in freza...fii tare in continuare, ai grija de tine si de sanatatea ta, pentru copiii tai ![pup][flo] Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Costy ca fata asta e dusa rau de tot :D Isi distruge viata singura, tu de ce te mai framanti? E bine ca scapi de ea, e tanara si imatura si nu stie ce face..si nici nu trebuie iertata.Te simti rau acum, imi imaginez, dar o sa treaca, cu timpul.Esti tanar, esti muncitor,o sa gasesti o femeie adevarata, un om adevarat. Am citit ca v-ati cunoscut tineri si ati avut o relatie ft lunga.Asa a fost si la mine si asta nu e o garantie ca trebuia sa mearga bine.10 ani.So what?Cu timpul oamenii evolueaza diferit, cand esti tanar cum ati fost voi unele lucruri nu conteaza, cu timpul iti definesti personalitatea si te maturizezi intr-un anume fel.Tu i-ai luat-o inainte, sunteti oameni complet diferiti.daca v-ati fi cunoscut acum un an e foarte posibil sa nu va fi casatorit sau nici macar sa nu fi avut vreo relatie.Nu te mai gandi prea mult.Termina cu partea adminitrativa a divortului, dupa ce scapi de asta...o sa ti se linisteasca usor usor si sufletul.Nu sunt de acord cu teoriile ca trebuia sa fii langa ei, bal bla..atata timp cat ai plecat la munca si nu i-ai dat motive sa se indoiasca de tine, nu are de ce sa se planga.E si chestia asta adevarata ca tre sa fie familia unita, insa trebuie aplicata intr-un anume context.In contextul in care tu ai plecat din tara pentru a le asigura lor si tie o viata decenta, si era vorba ca acum cat e copilul mic o sa lipsesti, apoi o sa vii inapoi...really...nu ti se poate reprosa nimic.Ce fraiera gagica asta ..lol..o sa moara de foame cu taximetristul ala....de fapt o sa umble de la unu la altul si o sa ajunga o alienata...daca mai vrea sa scape si de bietul copil...geez!!! O fi nebuna mai?!Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
off-topic: sieulafel(laura), chiar daca ai cerut sa ti se inchida subiectul, daca nu este prea mult si nu te deranjeaza foarte tare, ne poti vorbi si cere sfatul/ajutorul in continuare, in mesaje private, ca sa eviti astfel "rosiile" luate in freza...fii tare in continuare, ai grija de tine si de sanatatea ta, pentru copiii tai ![pup][flo] Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
corina [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni,spuneti de costy ca este subiectiv.ok.el este implicat direct si normal ca vede situatia asa.dar eu,care privesc dinafara si stiu f bine situatia(sotia lui este verisoara mea,am mai spus)puteti spune de mine ca sunt subiectiva?va spun ca omul asta intradevar i-a oferit totul,a iubit-o neconditionat(cum isi doreste orice femeie)a iertat-o odata,a iertat-o de doua ori......cate sanse ii poti oferi unui om?prima data a aflat dupa nunta,a doua oara nu a stiut,abia acum la sfarsit sau gasit toti sa-i spuna ce "poama" era nevasta-sa ca sa-l darame si mai mult.eu va spun cu mana pe inima ca acest om merita tot ce era mai bun si merita incontinuare tot ce este mai bun!de cate ori nu am vb cu ea si eu si matusa mea si toata familia.pana si tatal ei a vb cu ea si ea spus'nu eate de ajuns ca eu m-am ratat si sunt drept ex negativ ptr tine?vrei si tu sa faci acelasi lucru si sa traiesti departe de copilul tau?'o astfel de femeie nu are scuze.....este o femeie care traieste doar ptr aventuri.calca pe toata lumea in picioare doar sa-i fie ei bine.nu s-a gandit nici la mama ei care a facut totul ptr ca ea sa aiba tot ce-si dorea.singura fiind i-a oferit un camin,i-a oferit sprijin material si moral.....tot. a avut o copilarie lipsita de griji si a avut toata libertatea necesara.nu a fost tinuta in lanturi.asa ca nu are scuze...... cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...