Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (50)


Recommended Posts

Elenada, merci frumos, creste inima-n mine cand ma uit la ei![flo2] Fluturas, pai eu am luat 22 kg in sarcina dar nu erau grasime, asa cum a crezut si doctorul initial cand mi-a scos cerclajul, ca s-a cam chinuit sa-l scoata inainte de cezariana, colul meu fiind lung si inchis... m-a facut mereu in sarcina sa ma simt prost spunandu-mi ca m-am ingrasat (ultima data cand mi-a zis-o inainte de operatie mi-au dat lacrimile de ciuda), insa eu stiam cat mananc si ca eram umflata de la retentia de apa in organism... cum am scazut 19 kg in 6 zile nu stiu ca sa-ti spun, stiu doar ca au fost doi copii maricei , unul 3060 si unul 2700, plus placentele plus lichidul amniotic plus sangele care l-am pierdut in timpul operatiei, ca mi-au zis ca am avut hemoragie, stiu doar ca la 3 zile dupa nastere hemoglobina mea era 6,8 in conditiile in care 9-10 este minim. La cateva zile dupa nastere doctorul a venit si si-a cerut scuze ca m-a facut "grasa", dandu-si seama ca nu aveam cum sa slabesc atat de vizibil atat de repede...
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, Oana, decizia este a ta in totalitate. Tu iti stii cel mai bine situatia. Poate te-ar ajuta sa pui pe o hartei lucrurile bune si mai putin bune si sa vezi din punctul tau de vedere unde inclina balanta. Copiii sunt o binecuvantare si tinand cont de varsta poate e sansa ta de a deveni mamica. In acelasi timp este foarte greu cu doi copii si intr-adevar este nevoie si de bani. Cred ca Dumnezeu este singurul care te poate ajuta sa iei decizia corecta. Oliv2, imi poti da pm. Din pacate al tau nu este activat. Caruciorul si-a gasit deja o viitoare mamica insa scaunelele le mai am. Va pupam, Mady [mamica] de [zana] Ana & [zana] Monica (17.04.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenada[hia], multumesc mult ptr cuvintele frumoase! da, nici eu nu stiu cand au trecut astia 2 ani. ca doua clipe... ieri i-am sarbatorit pe huni si-mi tot aduc aminte cum era acum 2 ani. f faine pozele, piticii tai nu mai sunt chiar pitici![pup] hunii au facut 2 ani ieri cum spuneam, dar din pacate, n-am sarbatorit chiar cum vroiam, caci Robi are otita[:(]. ii tin acasa saptamana asta, azi stau si eu cu ei, vedem de maine cum s-or descurca bunicii, sunt o groaza de picaturele de administrat. uff, greu... dragaiga, wow, ce mult ai slabit deja, felicitari!!![pk] eu am luat 11kg in sarcina si dupa cezariana aveam cu 7 mai putin. acum am cu 3kg mai putin decat inainte sa raman gravi. oana, grea decizie si-ti apartine in totalitate. nu pot decat sa-ti spun ca, oricat de greu pare ca e acum, lucrurile se pot rezolva, poti sa-ti gasesti ceva de lucru dupa ce nasti, poate chiar de acasa, un part-tme ceva, ca sa ai grija de pui. ajutor nici eu n-am avut prea mult, deci nici aici nu e o problema. poate doar suportul psihic al sotului o sa-ti lipseasca, dar daca tot nu esti sigura ca veti ramane impreuna, nu cred ca e problema nici asta. orice decizia ai lua, sper sa fie una inteleapta! sa te ajute Dumnezeu! Ceata lui pitigoi: Luminita, [aerob][url="http://lb2f.lilypie.com/9jLHp3.png"]Edi[/url] si [hagi][url="http://lb2f.lilypie.com/lYkQp3.png"]Robi[/url] - 26.09.2008 __________________________________________________________________ "Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin
Dragaica, si acum dupa ce ai nascut mai sunt asa vizibile vergeturile? Ti-am vazut pozele :) sunt niste scumpi, sa iti traiasca!!! Vroiam sa te intreb de unde ti-ai luat caruciorul si daca scaunele de masina le-ai luat impreuna cu caruciorul sau separat? Merci Elena[gravired] de[baietel]&[baietel]
Da sunt vizibile......din China se vad [bang] sunt violete poate pana la urma or sa se albeasca...sper. Carutu e luat din State iar scaunele de masina le-am luat separat de la PegPerego. Sotu s-a ocupat, a cumparat un adaptor ca sa putem pune scaunele de masina pe carutu. Din pacate am vazut ca in tara sunt mult mai scumpe .....mai scumpe decat aici [bang] http://community.webshots.com/user/Dragaica Mamica fericita[mamica] de leuti minunati [copil]Tudor Sébastian si [copil] Félix Alexandru 10.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca baietii, sa fie sanatosi, Luminita! La Multi Ani [s] pentru implinirea celor 2 anisori si felicitari tie, pentru mine esti o mamica-model, sa stii! Insanatosire grabnica lui Robi!
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenacatalin cu dormitu e o alta tragedie..Pentru ca ma scol de minim 4-5 ori pe noapte pt pipi, e cumplit pana ma dau jos din pat. Si mai avem doo luni! Dragaica da acum ti-au mai trecut vergeturile? cum e pielea? te dai cu ceva? ariadna33 cre ca multe din kilele acumulate erau de la retentia de apa! Si eu sunt super unflata..AM picioare de elefant, nu stiu cu ce o sa ma mai incalt. petrean UAAU ce tare sa te intorci mai slaba ca inaintea sarcinii! Ce mult mi-ar placea. sugubina [gravi] 29+ cu Puficele [fetita] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...