Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna tuturor.

Tocmai cand vroiam sa va dau vestea cea buna, mi-a luat-o Mirela inainte. [;)] Mirela, felicitari, sa va traiasca micuta printesa si sa va umple sufletele de fericire alaturi de fratiorul ei. Va doresc multa sanatate la toti 4![pup]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

PENTRU SEBIid="purple">[ruga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

vicky, baga o bere [alcool] poate merge mai bine [:D][pup] si eu am avut in ultimele 2 saptamani de 2 ori cate o durere de cap de-mi venea sa ma urc pe pereti...[pup] sa te simti mai bine

lexi [pup] cum mai e mariuta?

vio, lipsa la apel [pup]

noi ne invartim pe-aici...am preluat picimea de la scoli, alex face teme si ruxi danseaza...eu vreau sa merg diseara singura la concert... [:D] asa ca-i predau bonului de sotul meu [:D]

 

[pup] pe toate

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, as da si cu bere si cu inghetata, as da cu orice, dar nu am voie rece[bang]. Si bere calda nu merge[:D]. Cum a fost la concert? S-a descurcat bonul[:D]?

[pup]fetele, merg sa beau o cana uriasa de cafea, m-am trezit de la ora 4 si n-am mai putut sa adorm[bang], poate o sa fiu mai coerenta in gandire[:D].

 

Vicky

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Monica, cum a fost la concert?

Maria e bine, multumim, sunt insa suparata cu gradinita, in loc sa mergem spre mai bine, mergem spre mai rau.[:(] La inceput ii placea sa mearga, tragea de noi si in weekend sa mearga, acum nu mai vrea. Si asta in conditiile in care sotul meu sta in continuare cu ea acolo. Ceilalti copii o izoleaza pentru ca nu vorbeste limba iar ea imi spune in fiecare zi ca nu mai vrea sa mearga acolo. Mi se rupe sufletul de mila ei.

Monica, ai tai copii cat de repede au invatat portugheza?[pup]

Un [pup] tuturor rahovistelor si copiilor.

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

PENTRU SEBIid="purple">[ruga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

lexi, [pup] alex chiar fara sa vorbeasca un cuvant in portugheza adora sa mearga la gradinita(a invatat f repede...in cateva saptamani deja vb strictul necesar si se descurca in interiorul gradinitei) la fel si d-ra...ruxi, desi stia mai mult decat el cand a mers acolo(De la alex, de la tv, din parc)...a plans de-a zapacit cel putin o luna...atunci cand o lasam acolo...dupa aceea cand o luam acasa era vesela si zicea ca doua zi nu mai plange, etc [:D] insas profesoara ma linsitea...mi-a spus ca totul dureaza 1 min...plange numai cand sunt eu acolo...cum plecam...ea se oprea...dar aici copilashii...colegii ei au avut un rol fff important nici unul nu a respins-o...toti vroiau sa fie prietenii ei...acum merge cu asa o placere la gradinita, sare intr-un picior, canta, aproape nici nu ma mai baga in seama cand ajungem aproape de gradinita...ca ma intreb...Doamne...e acelasi copil? [:D]

si eu am facut "aceeasi greseala" ca sotul tau...la inceput am stat acolo cu ea, apoi pe langa gradinita si ea stia ca sunt acolo...NU...nu e bine...o duci, o lasi acolo si ii spui atunci cand vin toti parintii sa-i ia pe colegii tai acasa atunci vine si tati...tati&mami au treaba, merg la servici, acasa nu e nimeni, etc...

sunt sigura ca o sa fie bine cu Mariuta la gradi...trebuie doar putina rabdare [pup]

 

vicky [pup] la concert a fost fain iar bonul s-a descurcat super ok...asa ca-l mai las si alte dati [:D]

 

[pup] pe toate

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sautare

 

Lexi, multa forta va doresc sa treceti usor peste perioada de acomodare a Mariucai la gradi.

Monica ai bon descurcaret. Bravo! De-acum....buna ziua a dat, belea si-a capatat!

Vio, Vicky, Dory si restul fetelor [pup]

 

In parcul Sebastian, vinerea, sambata si duminica, dimineata si seara sunt spectacole - de teatru, de muzica, etc.

Duminica seara a fost Teatrul Masca cu Gardienii se intorc. Copilul meu mot cocot acolo ca el vrea la spectacol (a mai asistat prin parc la bucatele de spectacole si i-au placut). Am stat noi pe iarba vreun sfert de ora dupa care m-a anuntat ca el vrea langa scena. Ne-am dus si am stat acolo, eu cu el in brate bineinteles ca doar trebuia sa vada copilul. Si am stat acolo asa...vreo ora, adica pana s-a terminat. Am vrut sa plec de vreo cateva ori ca nu mai puteam de spate, el...nimic. Ca vrea spectacol. La 9 si un pic s-a terminat, toata lumea pleca, actorii isi strangeau catrafusele si paraseau scena, noi pe picior de plecare de acolo. Copilul meu a pus buza si a inceput sa planga cu lacrimi ca el vrea spectacol. Na belea!!!! S-a calmat din plans dar pana acasa a smiorcait la mine in brate ca el mai vrea spectacol. Daca il lasam pe jos ma tragea de pantaloni in directia parcului, ca sa mergem la spectacol. Nu l-am dus la teatru de copii pana acum ca am zis ca e prea mic dar se pare ca el totusi nu e prea mic. Abia astept sa ajungem la teatru, ca tare curioasa sunt de cum va reactiona.

 

Si tot din ciclul "copilul meu". Piciul meu vorbeste in continuare in chineza veche, adica zice doar doua litere dintr-un cuvant. Ce propozitii....ce verbe....ce alte minuni din astea!? Ciuciu! Eu incerc sa il incurajez cat pot, fara sa il frustrez pe el, sa zica cuvintele intregi. Stalcite, cum or fi, dar sa zica mai mult de doua litere. Asa ca despart cuvantul in silabe si il pun si pe el sa le repete dupa mine. Asa ca astazi am avut urmatoarea conversatie

El - gaga (biscuite)

Eu - biscuite mami, nu gaga. Bis

El - bi

Eu - cu

El - cu

Eu - i

El - i

Eu - te

El - te

Eu - biscuite

El - ga

[bang][bang][bang]

 

Gata, ma duc sa calc hainute de pici

 

Pup pe toata lumea [pup]

 

Alina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha ha...ce simpatic e tudorelul [pup]

discutia voastra imi aduca aminte de una fff asemanatoare purtata de mine si alex tot cam pe la 2 anishori unele le zicea bine altele asa cum ii "intrasera in capshor" nu vroia sa le scoata altfel "pe gurita" [:D]

 

eu: masina

el: tutu [:D]

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna noaptea fetelor! ma bucur sa va reintalnesc, care vesele, care harnicute, care tristute, care mamicute....

 

va pup pe toate si imi place de voi ca va regasesc atat de active!

 

noi am cam tras chiulul cu forumul din pricina de vacanta si "After-vacanta" adica spalat calcat, aranjat...

 

dar acum suntem bine merci si apropo de piciul tau ALINUTZAAA, miiii, da' miiiiiiiiiiii de scuze ca nu te-am sunat de ziua lui sa ii urez [s].... sper ca nu te-ai suparat f.tare pe mine dar sa stii ca m-am gandit la voi si tot ce-a mai lipsit in ziua aia a fost sa va sun! Imi pare rau! Imi fac datoria in scris acum in speranta ca ma vei ierta! Sa creasca mare si frumos si sanatos asa cum a crescut si pana acum! sa fie fericit si sa se bucure de tot ce vrea el pe lumea asta; daca ii place la spectacoole, apoi baga mamico spectacole cupilului! Vad ca ai facut si o colectie minunata de felicitari, ma mir cand ai timp sa faci atatea chestii! esti cumva super-mamica? [:D]

 

si Adeluta are faze de genul celei expuse de tine... eu ii zic pe silabe cateodata, ea repeta f.corect dupa mine si cand sa zica intreg mi-o tranteste tot cum stie ea; de ex... ea zice la POZA "bush" (o fi avand simpatii pe americani, mai stii?) sau "bosh" (cred ca depinde de dispozitia limbii ei [:D]) dar intr-o zi uita si de "bush" si de "bosh" si eu ii zic.... PO-ZA!.... iar ea... PO-DA! apoi eu POZA! iar ea, BUBI! [:-)))] .... e clar, deja incepe sa nu ma asculte! [:p]... glumesc, dar nu-mi fac griji ca deja a inceput sa vorbeasca mai mult, mai multe asa incat pana la Craciun sper sa ii scrie si o scrisoare ceva lui MOSU' [:D]

 

Lexi am citit ce patiti cu Maria... ufffffffff... chiar ma gandesc si eu serios ce ti-e cu intrarea in colectivitate a copiilor.... si mai ales intr-o tara straina, intr-o limba straina... voi nu vorbiti cu Maria si in germana in casa? imi pare tare rau sa aud mai ales ca ceilalti copii o izoleaza doar pt.ca nu le vorbeste in germana, sunt copii rai atunci! [:D] educatoare ce face, nu se implica in a rezolva problema copiilor care o izoleaza? ar trebui ea sa intervina si sa le zica sa o includa in jocuri si pe ea... eu m-as lua de educatoare cred! [mariaj] de schimbat gradinita e prea curand cred de pronuntat. Mult succes, sa ne mai povestesti cum va este cu acomodarea la gradi! ne prind bine si noua peripetiile voastre ca acusica intram si noi la gradi... nu anul asta, dar ce mai e si pana la anul... o aruncatura de bat! [help]

 

 

Felicitari Mirela pentru nasterea fetitei tale! sa fie sanatoasa si cat e bebelus de tzitzi papacioasa! [flo]

 

 

Monica am citit patania cu inelusul, bine ca ati reusit si bine ca v-ati stapanit voi emotiile, banuiesc ca va treceau si pe voi toate caldurile in clipele acelea.... iar tu o concertista in toata regula..... da' de ce singura la concert? sotul de ce nu serveste concerte? [:D] copilasii nu aveti curaj sa ii lasati singuri acasa inca asa-i? sau cu altcineva?

 

Vicky sanatate multa! si mult bronz lui Dani la mare! si sotul meu vad ca a racit azi, sper sa nu fie vreo gripa porcina pt.ca luni am intrat in contact cu persoana sosita din zone cu risc, adica sor-mea a fost la Londra unde cica gripa e in floare; insa ea n-are nimic, eu nimic, Adeluta nimic.... iar el banuieste totusi ca ar fi de la AC-ul din masina de serviciu de azi.... l-a cam batut tare in freza; sper sa-si revina repede si mai ales sa nu fie vreo gripa nebuna! [q]

 

 

Dory [hia] [pup]

 

 

pup si pe restul fetelor, ma duc la nani ca deja e prea tarziu fata de ultimele obiceiuri... ora 10 in patut! vise maica vise! [:D]

 

[nani] zzzzzzzzzz

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rodicuta, ma bucur ca ati aparut [pup]

sanatate sotului tau

pai concertul este de la 20-22.30 cu plecare la 19,40 si sosire la 22,45...deci cam mult sa-i lasam singurei..raman singuri maxim 40-60 de min dar atata timp...nu am incredere...si atunci suntem aici aproape adica in 3-5 min suntem acasa...

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...