Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele-s pe baricade... (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

black Sigur sigur nu suntem mai gemene decat gemene??[olala]

Tu macar le strangi pe-alea mai "belea"...eu strang tot-tot-tot!! Pixuri de toate categoriile, de la cele de 50 bani...pana la fitosenii, ma cert pe ele... Ce daca nu mai au pasta?? Sau daca au agatatorile rupte, sau poate ca arcurile au cedat?? Ele-s ale mele.

Strang clame de birou, elastice de-ale de borcane (nici nu stiu la ce le-as putea folosi), am facturile de la electrica de cand mi-am cumparat casa... adica din 2001, alea de la romtelecom le pastrez cu sfintenie...ce conteaza ca nu mai am tel de la ei din 2004 sau 2005...

Hartii?? Hartiute??? Un colt daca este nefolosit...se pune la reciclare...si-l folosesc cu prima ocazie...

Ah...sa nu uit de plicuri... S-au cam ingalbenit unele din ele si de fapt nici macar nu-s fitoase, dar..le am [olala] Cand mai mergem la cate-o nunta...atenteaza sotulache la ele... Initial ma aprind dar...dup-aia tac si caut strategii de inlocuire [;)]

Da' carioci de-alea fara varf aveti?? Eu am!!! Sunt uscate saracele, dar nu ma indur sa le arunc.

 

Si tot despre cat sunt de strangatoare...

 

Face maica-mea curatenie, de-aia generala, cu glet, var, alea- alea... Bineinteles ca gaseste tot felul de chestii de-ale mele si de-a lu' frate-miu. El a aruncat 3/4 din ce avea...eu...am adus vreo 3-4 saci...ca sa pun TOT la pastrare. Zac sacii si nu stiu daca o sa am acces la ei prea curand, dar...cum sa-i arunc??

 

Ia ziceti, ma pot trata de asa ceva????

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria & [gravi] cu [baietel] 23+

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ii dau celui mic de papa, insa el tocmai ce a inceput diversificarea! [:D] Iata dovada

 

Liliacid="red">, nope, nu se trateaza! [q] In timp devine chiar grav de tot! Om ajunge ca batranicile alea cu hartii (ca sa nu spun altceva) pana in tavan? [alcool] Sper ca sotul sa ma tina in frau pana atunci! Stii ce-i culmea totusi? Cand vine vorba de lucrurile altora fac o curatenie generala: tot ce nu se foloseste se arunca! Asa as tenta la colectia de cartele telefonice a sotului (si el este colectionar), la cea de dvd-uri la care oricum nu ma uit vreodata, la cea de masinute, la cea de sticlute colorate [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Liliac, m-ai facut sa rad...[:)] [pup] si chiar eram nervoasa rau, pe niscai colegi care se bucura de raul altuia...deci oameni care sa rada de altul caruia i s-a intamplat ceva rau si sa zica "asa-i trebuie" eu n-am mai vazut...[bang][bang][bang] De mult n-am mai fost asa intrigata, le-am si spus-o, de nervi!
align="right" id="quote2">oh , doamne , pai nu ai vazut prea multe ... eu am o vecina care e plina de venin si are doar 25 de ani si sa vezi ce scoate pe gura si mai ales cum blesteama [alcool][alcool][alcool] , bay si nu pot nicicum sa o educ ca e f incapatanata si in fiecare seara trebuie sa vina la mine si sa se planga ca vai si vai ... si mai baga si niste rautati ca uite ala ... si io fac [soc][soc] si ii explic ca nu trebuie sa gandeasca asa , dar nuuuuuu frate , nu se prinde nimic [bang][bang][bang] si faza cea mai dura e ca pe noi ne vrea nasi de cununie [alcool][alcool][alcool] dar eu cand vad atata rautate nu pot sa fac asta cu inima deschisa ... asa ca pana la anu sa vad cum ma fofilez ...Cat despre pisi ... pai tocmai asta e culmea , ca cotoiul in primavara nu ajunsese la maturitate sexuala si nu a facut nimic si nu e tata la niciunu , dar acum a ajuns si el la maturitate si tot le incearca pe matze , dar astea il pleznesc ca deh , au puiuti si alapteaza si in mod obisnuit trebuia sa omoare puiutii si el ... Acum am luat tensiunea 131/82 cu 105 puls [alcool][alcool] no coment ... si culmea ca am atata treaba , asa imi place sa gospodaresc cand sunt singura acasa , iar la 16:30 plec la ungarica pana maine ...Mai , cat despre felul vulcanic ... asa am fost si eu , dar uite ca viata m-a temperat si acum foarte greu ma enervez , dar cum am o soata capra-cu-corn (capricorn) ma scoate din minti de multe ori. Partea buna la inceput a fost ca niciodata nu potea sa ma contrazica , nu avea mai niciodata suficiente argumente [:D] , dar acum ... ohohoooo , sa vezi frate ce a invatat domnu ca doar i-am fost profesor bun [cool] si a invatat sa mi le intoarca pe loc.Cateodata se incapataneaza cu ceva si eu ii explic de 100x cam cum as vrea eu (cu calm) si ce ma enerveaza cel mai tare e cand imi zice ca am zis ceva ce nu e adevarat si ii explic frumos si el peste mine explica si eu o iau de la capat ... ca pana la urma incep sa ma rastesc la el , sa il fac sa taca sa asculte ce am de zis sa nu mai vorbeasca aiurea si in plus [:D] , la care tot el senin ca de ce tip? ... pai cum mumu sa nu tip cand vorbeste aiurea ca vreau eu nu stiu cum si eu vreau sa ii explic cum vreau eu de fapt va [pup] si o zi buna sa aveti[alcool][alcool][alcool][alcool] e grele domne , e grele ... si sunt multe [bang]____________________________________________ Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC id="red">id="Comic Sans MS"> [flo]____________________________________________Aida ... 30+ ... cicaPoze cu noi[flo]Licurici, te iubesc cu toata fiintaid="purple">id="Script MT Bold">"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Trebuie sa ii dau celui mic de papa, insa el tocmai ce a inceput diversificarea! [:D] Iata dovada
align="right" id="quote2">Bebe Dragos este Su-perb!! Cum roate el mititelul [:D] Da'... ce revista studia el acolo?? Mai asta-i prima etapa spre stiinta [;)] Bine ca este hartia de calitate si tusul nu chiar asa naspa [:D]
Citat:
Liliacid="red">, nope, nu se trateaza! [q] In timp devine chiar grav de tot! Om ajunge ca batranicile alea cu hartii (ca sa nu spun altceva) pana in tavan? [alcool] Sper ca sotul sa ma tina in frau pana atunci! Stii ce-i culmea totusi? Cand vine vorba de lucrurile altora fac o curatenie generala: tot ce nu se foloseste se arunca! Asa as tenta la colectia de cartele telefonice a sotului (si el este colectionar), la cea de dvd-uri la care oricum nu ma uit vreodata, la cea de masinute, la cea de sticlute colorate [alcool]
align="right" id="quote2">Aoileo, sper sa nu ai gura aurita [:(] Eu zic ca ma tratez dar cine stie?? Si eu strang tot in urma altora, arunc, mi se par nefolositoare..dar ale mele...le pastrez cu sfintenie. Ma mai faulteaza sotul! Eu stiu ca el imi arunca unele sau altele dar ma mai fac si eu ca nu vad. Si nici nu ma uit ca sa nu mi se para ca alea-s cele mai importante lucruri din viata mea [:D]Uof, maaaare noroc am cu el!! Nu ca ar fi vreun ingeras...ci ca ma suporta asa, cu bune si cu rele si culmea... stie ca nu-s perfecta.Liliana, [comoara] Andra-Maria & [gravi] cu [baietel] 23+Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida,id="red"> ai grija la tensiune! [pup] Cat despre cum va disputati tu si sotul tau, cate bordeie, atatea obiceie! [:D] Din pacate, ai dreptate, cateodata trebuie sa fim mai temperati si sa numai dam asa importanta mare unor nimicuri! [pup] O sa incerc, insa rabdarea mea are limite cam scurte! [q]

 

Cat despre vecina ta, daca nu vrei sa o nasesti la nunta, spune-i direct in fata! Este mai bine si pe ei (au timp sa-si caute alta pereche de nasi, dar si pt tine (nu te enervezi facand un lucru care nu-ti face placere).Eu asa am facut, daaaar m-am fofilat dupa copil (cheltuieli multe, bani putini) si nu am nasit perechea respectiva. Tot pe motiv de nepotrivire de caracter nasa-fina! [:D] Si culmea: am ramas prietene!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
oh , doamne , pai nu ai vazut prea multe ... eu am o vecina care e plina de venin si are doar 25 de ani si sa vezi ce scoate pe gura si mai ales cum blesteama [alcool][alcool][alcool] , bay si nu pot nicicum sa o educ ca e f incapatanata si in fiecare seara trebuie sa vina la mine si sa se planga ca vai si vai ... si mai baga si niste rautati ca uite ala ... si io fac [soc][soc] si ii explic ca nu trebuie sa gandeasca asa , dar nuuuuuu frate , nu se prinde nimic [bang][bang][bang] si faza cea mai dura e ca pe noi ne vrea nasi de cununie [alcool][alcool][alcool] dar eu cand vad atata rautate nu pot sa fac asta cu inima deschisa ... asa ca pana la anu sa vad cum ma fofilez ...
align="right" id="quote2">

Si nu-i asa ca oricat te-ar enerva, tolerezi situatia si parca nu-ti vine sa-i zici sa te lase-n pace?? Si nu-i asa ca nimeni nu-ti aproba "comportamentul" asta de mama a tuturor ranitilor, dar tu nu poti sa fii altfel? Nu-i asa ca nu-i poti spune ca ai treaba stiind ca "poate are nevoie de tine"?? Si...ai sa vezi ca pana la urma o sa si cununi... Te stiu io [olala] Daca este sa te fofilezi...eu zic sa-ti bagi sotul la inaintare, ca el este mai transant [;)]

Citat:
Cat despre pisi ... pai tocmai asta e culmea , ca cotoiul in primavara nu ajunsese la maturitate sexuala si nu a facut nimic si nu e tata la niciunu , dar acum a ajuns si el la maturitate si tot le incearca pe matze , dar astea il pleznesc ca deh , au puiuti si alapteaza si in mod obisnuit trebuia sa omoare puiutii si el ...
align="right" id="quote2">
Si n-au dreptate matzele?? Imi amintesc ca si mie cam imi venea sa-l plesnesc numai cand batea apropouri [:D]... si io cica-s fiinta superioara, dotata cu gandire... Aiurea, tot o matza-s!

Citat:

Acum am luat tensiunea 131/82 cu 105 puls [alcool][alcool] no coment
... si culmea ca am atata treaba , asa imi place sa gospodaresc cand sunt singura acasa , iar la 16:30 plec la ungarica pana maine ...
align="right" id="quote2">

Eu zic sa lasi treaba deoparte! Stii tu..ce nu poti face az lasa pe maine...sau pe poimaine si daca nu se rezolva de la sine inseamna ca nu merita sa te agiti pentru ea [;)] Drum bun si...ia-ti fff multa apa la tine. Eventual sa fie plata!

Citat:
Mai , cat despre felul vulcanic ... asa am fost si eu , dar uite ca viata m-a temperat si acum foarte greu ma enervez , dar cum am o soata capra-cu-corn (capricorn) ma scoate din minti de multe ori. Partea buna la inceput a fost ca niciodata nu potea sa ma contrazica , nu avea mai niciodata suficiente argumente [:D] , dar acum ... ohohoooo , sa vezi frate ce a invatat domnu ca doar i-am fost profesor bun [cool] si a invatat sa mi le intoarca pe loc.
Cateodata se incapataneaza cu ceva si eu ii explic de 100x cam cum as vrea eu (cu calm) si ce ma enerveaza cel mai tare e cand imi zice ca am zis ceva ce nu e adevarat si ii explic frumos si el peste mine explica si eu o iau de la capat ... ca pana la urma incep sa ma rastesc la el , sa il fac sa taca sa asculte ce am de zis sa nu mai vorbeasca aiurea si in plus [:D] , la care tot el senin ca de ce tip? ... pai cum mumu sa nu tip cand vorbeste aiurea ca vreau eu nu stiu cum si eu vreau sa ii explic cum vreau eu de fapt
va [pup] si o zi buna sa aveti[alcool][alcool][alcool][alcool] e grele domne , e grele ... si sunt multe [bang]
align="right" id="quote2">

Eh, al meu e taur cu ascendent fecioara. Deci, tipicar si ursuz pana-n maduva oaselor. N-ar renunta la principii nici sa-l bati! Eu aduc dovezi palpabile, cu martori cu tot ce vrei. El trage concluzia: "eu am dreptate!!" [;)] Normal ca aplic tehnica mea. Macar ma descarc. Si am invatat eu sa fiu altfel. Daca nu-i convine cum fac eu...sa faca el. Si uite-asa...e treaba lui acum sa faca curatenie si mancare [;)]
Cu mancarea... el fiind taur, e gurman. Cum ma suparam pe el, cum il treceam la conserve [;)] si ca sa scape de asta...a inceput usor-usor cu cartofi prajiti. Acum e maestru in tocanite si alte chestii deosebite. Eu sunt maestru bucatar la dulciuri...adica " Da-mi si mie niste bani sa cumpar niste praji!"

Mai, nu'sh ce am azi. Opriti-ma!!!

Liliana, [comoara] Andra-Maria & [gravi] cu [baietel] 23+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu in Ungariaaaaaaaa!!! Aida, vreun loc in plus aveti? [:D]

Hai ca m-am mai calmat...

Black, super pozele! [pup][olala] Cred ca vrea sa mearga la cumparaturi, e atat de incantat de oferta, c-o mananca in loc de micul dejun! [pk]

 

Lora, mami de Iustina

Teledon pentru Dan

 

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

 

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafoneid="red">

 

www.inimacopiilor.ro

 

Bazar pentru Sebi

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...