Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (190)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nelia, merci de recomandare, abia astept sa m uit pe site. da am nevoie de lucruri care sa-si faca treaba. Am mai scris eu pe Sezatoare ca Anne este la o scoala alternativa care functioneaza dupa pedagogia Freinet http://fr.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9dagogie_Freinet Ai dreptate, suntem norocosi, dar ne taxeaza chiar daca sunt declarati publici, caci de fapt tot ce face putin extra se plateste[:)] Ai avut o zi buna?[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci inca odata pt raspunsuri [flo], se pare ca fiecare are experiente mai mult sau mai putin dureroase. Cris, asa e, maman e de la tara, desi a trait 25 de ani la oras. Asa e mentalitatea alor mei: sa munceasca pana cad din picioare, la ei relaxarea = lene [bang]. Cristina, am incercat si voi mai insista sa ramana mama cu noi cateva luni, dar in final trebuie sa-i respect decizia, nu? Asa e, e trist ca ne vedem asa rar si nu valorificam cum trebuie vizitele astea. Trimite-mi si mie p.m. cu adresa ta te rog, as vrea sa ajut si eu un pic [flo] Simonna, pup you back. Mai, sa stii ca sunt geloasa rau cat de bine papa frumoasa ta [olala]. A mea Soimita rar atinge performanta a 100 ml de ceva plus ros un fruct. La gradi imi zice madame ca papa super bine [8D], acasa insa isi respecta portiile de funica. Doloress [pup], ai pus punctul pe I. Clar ca maman e un copil captiv, ambii parinti de altfel. Incepusem si eu sa citesc acolo, dar mai mult de un capitol jumate nu am avut puterea sa citesc, m-a lovit in moalele capului. In mod logic, si eu sunt un copil captiv, care nu e pregatit nici macar cu sine sa aiba o confruntare [bang]. Dana, imi pare sincer rau ca ti-am trezit sentimente dureroase vis-à-vis de mama ta [pup]. Iselin, multa sanatate iti doresc, mi se pare o incercare grea prin ce treci [flo], esti o curajoasa [flo]. Merci pt raspuns, din fericire Soimita mea e foarte sociabila si ii place la gradi, pe cand acasa se plicti rau de tot. Anka, raspunsul tau a cazut cel mai aproape de ce se intampla acum cu maman, nu se simte in elementul ei si punct. Ce ma intristeaza e ca in 2006 si 2008 cand a fost in vizita cate 3 sapt, i-a placut la nebunie, vroia chiar sa emigreze singura !!! Si nu inteleg de ce tocmai acum nu-i mai place nimic si nici nu vrea sa o ajut cu ceva (gen carti, filme, ziare, posturi tv romanesti), singurul ei gand e cat a inaintet taica-miu cu treburile gospodariei. Cristina, Mqqm, cum spuneam, mama mea nu doreste sa se simta bine tura asta. De crosetat, impletit etc nici vorba [:D]. Succes cu buni a voastra, si pt mine ar fi insemnat foarte mult sa mai stea [flo]. Nelia, cata dreptate ai ca parintii pierd in continuu, tare as vrea sa nu fie asa [q]. Parca suferinta e singurul lor prieten. Ma bucur tare pt tine si pt Ana ca ati depasit toate barierele si aveti o relatie mult mai buna cu parintii. Mikiion, ce fain ca tot pui posturi la guvern, cel mai mult mi-as dori si eu un astfel de post in administratie. Iselin, si eu ti-as fi recomandat tot site-ul dat de Nelia, vezi ca au reduceri frumoase acum [flo]. Noi suntem in febra cumparaturilor pt taiatul motului, speram sa fie totul bine [olala]. Nu-mi vine sa cred ca Soimita face un anisor, parca vad ca ma trezesc cu ea la facultate acusica [8D]. Ah, vroiam sa zic ca din cauza distantei ratez al doilea rdv la pediatru, pur si simplu nu am curaj sa-mi asum riscul sa conduc pe decarie, prin montreal in general. Nu inca [:D]. Sper sa nu regret, adica sper ca fetita sa nu aiba vreo problema ascunsa. va pupa fata Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2651846420104955882KlwiOi"]Photos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Philip - nu sunt in Azore, sunt in QC, da' am vrut sa-mi "pierd urma" (glumesc) deci sorry dar nu am info despre Azore nici macar din citite [:D] Delia - pupam Soimita! Am si eu o intrebare - CAND si CE anume ar trebui sa luam pentru noi, oamenii mari, de incaltat si imbracat pentru frig? Am tot lungit-o, nu am magazinat, nu stim unde sa ne uitam si nu stim ce ne-ar trebui. In principiu, nu o sa stam in strada, probabil ca o sa ne miscam cu masina in cea mai mare parte a timpului, dar momentan avem numai ghete si pantofi de toamna frumoasa, ca acum, si adidasi. Atat. Eu am un fel de parka, in Ro m-am descurcat cu el, e calduros si lung pana la glezne, de regula puneam pe dedesubt un tricou, alteori si un plovar (dar cume ram cu amandoi copii, veneam lac de transpiratie chiar daca erau -15' afara). Are gluga. Insa nu e impermeabil. So - idei? Fug la nani. Am avut o zi grea [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum] [s]
Diana [flo] inca o data la multi ani pentru Sonioara mica! Multa sanatate si numai bucurii, finuta mica si dragalasa! [olala] Iar tie Diana draga, felicitari pentru asa familie frumoasa! [pup] Maru eu incerc sa nu le mai aud... de multe ori vreau sa intreb ce mai face sau ce mai zice x dar prefer sa ma abtin pentru ca stiu ca o sa aud si ce nu-mi place sau o sa ma doara... asta nu inseamna ca si reusesc mereu. [flo]
[hippi] Bijoux by Mitziad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaana, vino aici si te spovedeste, nu acumula maica, ca nu e de bine[:D] am apucat sa zic verisoarei de la Montreal ca masinile mele is in leasing si matusa (care la momentul discutiei era in Canada) s-a dus tinta la mama la tara sa ii zica ca eu nu stiu ce fac, ca nu-s normala, ca nici macar masini nu stiu sa cumpar, ca ce daca am masini noi, is ca si inchiriate. De era saraca mama sa faca apoplexie! De ce Doamne iarta-ma a trebuit sa se discute/barfeasca despre mine in halul asta incat si matusa care habar n-are de masini decat au usi si roti sa devina expert in leasuri? Si ce ingrijorata e familia ca copkilu meu la 16 ani nu o sa aiba masina sa mosteneasca! In loc sa discut cu mama la telefon de ce o doare, trebuie sa o ascult plangand de durere ca nici aici nu am pace si nici ea acolo. Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...