Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (190)


Recommended Posts

Anka dar de ce fierbi laptele? E deja pasteurizat......
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor [pup], La Multi Ani [flo] Marii si Ane; am scris si la subiectul cu scolile, ma laud si aici [:)], c-am venit bouche bée de la sedinta cu parintii; are Tudor o clasa cum doar in vise am sperat, toata informatizata: tablou electronic, proiector, laptopuri pentru fiecare copil, roboti Wall-e de programat si asamblat la ora de stiinte, tipa e anvargandista, plina de idei si proiecte, cu experienta de 12 ani in scoala; in plus a promis ca-i pregateste cum trebuie pentru secundara, deja sunt pina peste urechi in materie si cu teme multe, cum imi place mie :)); acum de a lui Radu invatatoare s-a indragostit copilul, de asta eu [:D], dar si Tudor parca e alt copil, vesel, receptiv, face teme cite-i dau fara proteste [:D]; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, ma bucur enorm! Mai, eu n-am zis nimic de rusine: dar am copkil in clasa a 10! Adica de rusine cat de baba sunt! are teme saracul la matematica zi de zi ( sa va zic cat de incantata is eu?) si vad ca nu ezita sa si le faca in excel, sa incerce, sa exploreze, asta si pentru ca are scris de doctor[:D] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIKI - fac iaurt. Si scrie sa il urc peste 80'. Si apoi sa il las sa coboare la 44'. Am incercat doar sa il incalzesc la 44, in ideea ca e pasteurizat, si nu a iesit iaurtul teapan [:D] ANA - felicitari!!!! La multe succese zi de zi! MARU - felicitari pentru al tau baiet! Si ca e studios, si ca are o mamica asa tanara. Ma uit la fata mea ca se inalta, si imi amintesc de o zi cand eram si eu exact pana sub bratul maica-mii, si maica-mea se lauda cu mine, nu mai stiu cine era la noi, le arata "uite pana unde a ajuns", si ca maine o sa fie si a mea la fel. Mie mai spuneti-mi ce mai papati, cu mic cu mare. Ca iar sunt in pauza de idei... Tocmai am avut conopida.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anka, ieri le-am facut varza cu carnati (marturisesc ca varza a fost la pachet, gata taiata, de aia de salata, si cu morcovi in ea). Spre surprinderea mea au inhalat toata oala. Asa ca azi ardei umpluti (cand merg la St Jacobs iau cate o tarna de ardei, si ii umplu, bag in congelator, si la nevoie...), adica am scos 8 ardei umpluti din congelator si i-am bagat in cuptor ( ca erau bocna si nu incapeau in oala sa ii pun pe stove. Vreau sa fac peste in we, tare mi-i de un trout la cuptor. Insa tre sa ma duc la St Jacobs dupa capia sa coc si sa bag la congelator. Iar e timpul ala cand tre sa fiu gospodina, si nu stiu cum, dar pan la varsta mea nu s-a prins inca... anka, multumesc pentru cuvintele frumoase, dar marturisesc ca am facut copkilu mai purie...nu la 15 ani[:D] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana norocul sa fie de partea ta. Din ce spui pare a fi cabinetul de stiinte. Si noi avem sedinta cu parintii saptamana viitoare. O sa vedem si noi surprizele primului an. Maru, eu am intrebat de reguli tocmai ca sa nu o iau peste degete [:)] Am inteles ceva din ideea cu contul comun, dar ma intrebam care ar fi o eventuala motivatie a existentei lui? Doar protejarea identitatii sau a fost mai urat? Altfel, saptamana aceasta a fost destul de incarcata la job, chiar daca e mai scurta cu o zi de munca. Mi-a ramas gandul la linistea si calmul de la Lac St Jean... Apoi la job au concediat o fata, secretara, ii facea avansuri fara oprire unui tehnician, si asta, baiatul nu se mai putea concentra la joburile lui si atunci aveam multe callback de la clienti. Cum compania il prepara pe baiat sa devina compagnon de vreo 3 ani, deci a investit in el, au dat afara secretara. Si daca va zic, e ridicol rau, tipa de 26 de ani mai are un copil cu un chum si isi facea planul sa-l faca pe al doilea cu tipul asta. Avea target pentru al doilea copil max 30 de ani ai ei. Astazi era foarte suparata [:D] nu i-a iesit planul [:D] si l-a sunat tot pe Fred pentru un souper impreuna. Am uitat sa va spun ca Fred i-a tot zis lui Josee ca nu e interesat, ca are pe cineva, ca nu e genul ...etc si asta timp de vreo 3 luni. El se simtea hartuit si mai faceau glume si ceilalti baieti Am povestit istoria mai ales pentru Ana...se intampla si in alte companii...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Fetelor [pup], La Multi Ani [flo] Marii si Ane; am scris si la subiectul cu scolile, ma laud si aici [:)], c-am venit bouche bée de la sedinta cu parintii; are Tudor o clasa cum doar in vise am sperat, toata informatizata: tablou electronic, proiector, laptopuri pentru fiecare copil, roboti Wall-e de programat si asamblat la ora de stiinte, tipa e anvargandista, plina de idei si proiecte, cu experienta de 12 ani in scoala; in plus a promis ca-i pregateste cum trebuie pentru secundara, deja sunt pina peste urechi in materie si cu teme multe, cum imi place mie :)); acum de a lui Radu invatatoare s-a indragostit copilul, de asta eu [:D], dar si Tudor parca e alt copil, vesel, receptiv, face teme cite-i dau fara proteste [:D]; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Yey! Bravos (Inainte sa uit, nu ma astepta simbgata la 5 fara un sfert, daca sint acolo, sint acolo). pt. Tudor. Si clasa lui Radu asteapta ecranele astea, eu am crezut ca-s doar baliverne si le-a zis ca sa ii faca sa se simta bine, da' acu' daca zici ca exista intr-adevar... Fost si eu la sedinta aia cu parintii, chiar e cool profa, femeie la 50 de ani, s-a ras in cap anul trecut pt. Leucan, acum nu-si vopseste parul care i-a crescut, e gri si periuta, toata o energie... mi-a placut! Ii merge gura ca la balamuc, ne-a facut capul mare cu ce copiii responsabili si autonomi tre sa avem pina la sf. de a sasea, ca ea nu repeta tabla inmultirii in clasa, pina la virsta asta ori o stie ori n-are decit sa se puna cu burta pe carte la el acasa, doar nu tinem clasa pe loc pentru ca Vasile nu stie tablele!!! Funny a fost proful de sport, care-a venit si ne-a rugat sa spunem copiilor sa-si ia acasa echipamentul ca ... le functioneaza hormonii putzitori :)) Noi struggle cu pregatirea pt. examen, sa va spun si voua, mai ales fetele din Mtl, s-au grupat 9 scoli private si da copilul un singur examen si pe urma ramine cumva pe listele de asteptare ale oricarei din cele 9 scoli... Pe cine intereseaza, e link de pe site-ul lui College Mont Saint Louis, scrie ceva genul examen fara stres. Eu am sunat, dar n-am intrebat f. multe, pt. ca examenul e in aceeasi si cu examenele la scolile la care merge R. obligatoriu, asa ca nu il prindem. Cassandra, noi cind am fost in wk. la Ottawa parcarea din centru (undeva in interior) era gratuita. Eu am fost de curind la Ottawa si pur si simplu am urmat semnele pt. Downtown. E f. bine semnalizat. La fel si la Qc. City, e o parcare sub primarie sau ce e cladirea aia de linga Frontenac. Doamnelor, Addie e plina de iaurt si acum picteaza cu o piersica... Va pup, ca redecoreaza toata bucataria! S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru marturisesc ca varza a fost la pachet, gata taiata, de aia de salata, si cu morcovi in ea
Ce desteapta esti, da sa te pup! Ce idee minunata, o sa fac si eu asa! Cum a fost la lac? iselin, ideea cu contul comun a venit pentru ca sa putem sa impartasim poze fara sa ne expunem prea mult, fiecare are motive personale. Daca vrei, iti trimit adresa si parola pe PM. Apropos, ieri am vazut pe site o poza cu o gagalice de bebe frumos din albumul pe care il ai pe site. Stii unde, la "Sa ne cunoastem", cum faci scroll e in dreapta jos.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

smartboardurile sunt nemaipomenite, mai ales pentru copii care sunt alergici la praf de creta, ori chimicale/. Plus ca nu se mai manjesc pe maini, haine de la markere. Eu administrez 4 intr-o sala super inteligenta, si e distractia mea cea mai mare sa lasc cate un educator sa se joace pe un smartboard! Ana, la noi ne omoara politichia: cine e cel mai tare, cat de tare, peste cine...si n-ai sa crezi, dar nu functia conteaza...ci altele! Mie mi-a luat mult sa invat sa nu calc peste deste persoane importante rau, si sa inteleg de ce regulile, politicile si restul nu se aplica uniform! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...