Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 251
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Corina, hai ca acum ne dai vestea ca a venit Francesca.

Alintaroma, pozele cu artificii sunt SUPERBE. [olala]

AB-felicitari pentru reinnoirea juraminteleor si sanatate multa.

Ciuf, felicitari si tie pt promovare si pentru Lucut bafta multa la scoala noua. Cum mai sta cu engleza, si-a adus aminte?

Andreea, neaparat sa-l vad si eu diseara pe Nicholas bronzat.

Ruxy, pai asa lunch vreau si eu mama. Apropo, nu-l sui totusi de-a binelea pe Bogdan intr-un avion, ca Eric m-a innebunit, cand vede cate un avion sigur e Bogdan in el, sa-l sun sa vad daca a aterizat.[:D]

 

Fetelor, punem de un poll, please?!

Am o mare dilema. La Eric la scoala anul asta au pus 3 clase de kinder dimineata de la 7:55 pana la 11:55 si inca o clasa de la 10:20 la 2:20. Am primit scrisoare ca Eric a fost repartizat la clasa de la 10:20. Acum ca am gasit si o tanti care vine sa stea cu Eric, nu stiu ce vreau.[alcool] Pe de o parte Eric nu e morning person, greu il scoli dimineata. Sunt dati cand se scoala singur si atunci e ok, dar de obicei tragi de el dimineata. Ar trebui sa se scoale in jur de 6:50 ca sa ajunga la scoala la 7:55. Pe de alta parte ma gandesc ca la clasa de dupa amiaza educatoarele or sa fie deja obosite si nu cu rabdare pentru copii, iar fiu-meu e asa mai nazdravan, trebuie sa ii zici de mai multe ori sa faca ceva.

Exista posibilitatea ca sa se faca o clasa combinata de kinder cu clasa 1, iar aia sigur e de dimineata.

Deci, daca ati fi in locul meu ce ati face, l-ati culca devreme ca sa se scoale dimineata si l-ati pune la program dimineata? Sau l-ati lasa la program de la 10:20 la 2:20? Inca mai pot merge la scoala si cere schimbarea de program.

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

4 anisori...uraaa! id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, eu l-as pune dimineata ... sa vina la 12:00 acasa, manaca lunch supravegheat, apoi poate sa aiba un "rest time" (nu doarme bine, doarme si mai bine) si seara, intre 8:30-9:00 P.M. este in pat.

 

Daca copilul este in pat de la 8:30 P.M., aveti si voi (parintii) timp pentru voi pana cand va culcati ... un TV, o carte, un film, un "ce mai vreti voi" [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu Buflea, alea-s caraway seeds.

Eu votez tot cu programul de dimineata. Lui Alexandru ii stingeam lumina seara la 8 si se trezea singur dimineata.

Imi place si mie sa stiu copilul mic acasa pentru lunch si apoi la nani.

Astea fiind spuse, Ana o sa mearga de la 12 la 2:30 anul asta.[:D] Nu am de ales, cei mici sint dimineata, nu exista alta varianta. Sint prea incintata de gradi asta, nu mai gasesc alta sa ne placa la fel de mult. Va fi mai greu ca probabil sarim peste nap time cu totul. Oricum nu mai doarme ea in fiecare zi, dar i-ar fi prins bine din cind in cind.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, bagajul cat mai sumar, mie mi-au dat tot ce am avut nevoie.

Iti poti lua obiecte de igiena personala si te sfatuiesc sa folosesti camasile lor de noapte. In rest pt bebe nu am avut nevoie de absolut nimic, doar costumul pt mers acasa, au avut ei creme, diaper, hainute, etc, ba chiar mi-au dat si o gentuta cu tot felul de chestii pt acasa. Pompa pt sani poti inchiria si de acolo in cazul in care ai nevoie.

 

Eu am luat fenugreek pt lactatie.

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...