Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 251
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu m-am ingrasat in sarcina 27 de kilograme si nu am mancat diferit. Am facut mai putina miscare intr-adevar pt ca nu am avut voie. Cred ca depinde de organism. De metabolism, care se modifica diferit la unele persoane in sarcina. Toate kilogramele astea le-am pus incepand cu luna a cincea. Dar am slabit foarte usor dupa nastere, am avut un pic grija la ce manancam si am facut miscare cand am putut. La o luna dupa nastere dadusem jos 17 kilograme. Acum la sase luni mai am vreo 3 kilograme in plus. Dar nu tin o dieta anume, imi numar caloriile si incerc sa nu depasesc 1500, fac miscare (inot, cardio, jogging dar nu in fiecare zi).

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea (AB)id="red">, multa sanatate familiei (tie, sotului si copiilor). [pup] Am citit de outbreak-ul din Hawaii, tare aiurea. Sper sa ramina acolo, desi am vazut ca daca ai avut o data Fifth disease esti imun toata viata. Mai aiurea e pt femeile insarcinate si cei cu boli de singe. Leucemia e o boala de singe, nu? Prietenul nostru de familie, care a fost diagnosticat cu leucemie acum citeva luni, a fost ok pina acum cu un medicament special pt asta, dar a inceput sa se simta ff aiurea in ultima saptamina. Miine are programata o alta biopsie si alte teste. Sper sa fie bine.

 

Andreea din Utahid="red">, am vazut pozele cu gigilicea mica, ce bronzat si frumos este [olala]. A crescut o gramada, dar Philip pare urias pe linga el. Si tu arati super [olala] Foarte frumoase peisajele si oraselul acela, Park City. John a spus ca l-a vizitat si el de citeva ori, sora mamei lui a locuit in SLC pina acum citiva ani.

 

Corina,id="red"> si eu tot Fenugreek am luat cind Eva era mica, pt lapte si a ajutat fff mult. De la GNC l-am cumparat. Mai e putin si vine papusica de joaca a Ralucai. [olala]

 

Ruxij,id="red"> ce funny e flacaul tau [:D] ... si po****r.

 

Ramona,id="red"> iti trimit si eu adresa de email; da' pt ce este? [:D]

Scriu aici, mai pe ascuns, de activitatile fiica-mii, ca sa nu ziceti sa sint nebuna si traumatizez copila. Deci noi avem asa: luni inot, marti fitness si gimnastica, miercuri cheerleading si story time, joi tae kwan do, muzica si dans, vineri mergem la Sesame Place, ferme, playgroups, parcuri, piscina, simbata si duminica la gradini botanice, zoo, acvarii, paduri, muzee, Lowe's si Home Depot; si pe linga astea, merge la gradi/camp luni, marti si miercuri dimineata, unde are diferite activitati in fiecare zi (muzica, yoga pt copii, magicieni ...); fiecare zi dupa-amiaza/seara e joaca afara cu prietenii din vecini (si colegi de gradi). A mai avut patinaj, pian si vioara, plus clasa de arta la un muzeu, dar doar pe timpul scolii, acum au camps si nu am inscris-o. [alcool] Si tot fiica-mea crede ca nu are destule de facut, mereu ma intreaba "unde mergem azi" [:D]

 

 

Oana si [majoreta] Eva (29 iunie 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cenia, in NY am avut o pre k care era asa cum spui tu. A fost mana cereasca absolut minunata pentru copiii nostri. Nu avea nivel mai scazut si nici utilitati mai proaste, era ok. Poate gasesti si la voi in linkul dat de Ramona.

 

Ce imi place, ce de activitati aveti voi: Ramona si Oana C. As vrea sa gasesc si pe aici dar e atat de cald.. ii(ma) las sa enjoy vacanta lor[:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere nu stiu daca ai luat cadou la sot sau nu. Eu ma gandisem la un photo book cum a sugerat Josefine parca. Cu pozele voastre, sau cu pozele lui artistice. Eu am facut unul anul trecut si a iesit exceptional. Dar mi-a luat cateva zile sa aleg poze, sa le potrivesc pe pagini, sa gasesc textul potrivit (se poate si fara).

 

Depinde ce preferinte are sotul tau, zilele trecute am cumparat de la Discovery on sale "Planet Earth" si "When we left Earth" seriile complete. Au fost $75 fata de pretul original in jur de $180 (am luat blu ray, dar au si DVD). Mai vroiam si Sunrise Earth ca mie imi place la nebunie si-l pun on and on (de pe cablu) dar de cumparat l-am amanat pt altadata.

 

____________________

Alina, Mama to Luc 3/08

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dupa cum mi-e obiceiul, eu vin, dau cu buzduganul, apoi plec. Uite inca un buzdugan - adica o intrebare total paralela cu ce discutati voi aici : cum va dulcetzitzi voi pe-aici? Eu tot fac dulceata de gutui de citiva ani, ca am descoperit un copac cu care proprietarii nu stiu ce sa faca si sint bucurosi ca vine cineva sa-l culeaga. Mi-a iesit ok si nu mi s-au stricat decit citeva. Eu nu am godpodinit in Romania, deci nu stiu cum se faceau acolo conservele. DECI, intrebarea mea este urmatoarea: cum sigilati/ capaciti dulceata? Eu am cautat pe site-uri americane, dar ei au o alta metoda. Nu fierb gemul pina la capat si il termina oarecum fierbind borcanele in apa. Cu dulceata de gutui, am procedat ca in reteta romaneasca, apoi am fiert borcanele inchise inca 5 minute complet scufundate in apa.[copil] Smaranda Ioana, 3.11.2005

Povestea nasterii

Alaptati, alaptati, alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Macrina
Fac si eu un poll[:D]Ce carti citesc baietii vostri de 7-8 ani? Ruxij parca al tau e de-o seama cu al meu.. Eu numai in romaneste stiu, dar aici mi-e greu sa fac rost de ele..Ieri mi s-a plans ca nu-i iau nimic, ca n-are nicio carte buna[alcool], si cate are...
align="right" id="quote2">Acum fi-miu citeste seria Judy Moody. A mai citit Captain Underpants. Anul trecut a citit Junie B Jones, aproape toate cartile din serie. Poti sa te duci la Borders si vezi ca au sectiune de carti pt 7-9 ani. Alegi de acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Corinadanaid="red">, si nasa Evei tot ca si tine, s-a ingrasat foarte putin in sarcina. Dar nicic bebelusul nu a iesit mare. Mai matz [:D].

Am vazut ca discutati despre programul copiilor de kindergarten.

Luca va avea un program tare aiurea si anume timp de 4 zile pe saptamana numai trei ore pe zi de la 12 la 3:15. Vinerea libera. Ieri am vorbit cu pediatra copiilor care isi are cei trei copii la aceeasi scoala unde va merge Luca si imi povestea ca pana in Craciun copiii ei au invatat sa citeasca. Luca nu pare deloc interesat sa citeasca singur. Este tare fericit si asculta cu mult interes cand ii citesc eu. I-am cumparat niste enciclopedii din Ro si vine si ma roaga sa ii citesc din ele. Vad ca si Eva asculta cu atentie, chiar daca este mai micuta.

Aseara am fost si i-am cumparat de la Sears uniforma copilului. Trebuie sa poarte camasi albe sau albastre, tricouri polo (toate sa fie uni, nu au voie cu scrisuri pe ele), pantalonii nu au voie cu buzunare externe si sa fie khaki, bleumarin sau tan.

Trebuie sa mai caut camasi si pulovere ca nu prea am gasit. Am completat si lista de rechizite ... si de abia astept sa imi vad piticul cu ghiozdanelul in spinare.

 

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)

Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Binecuvantarea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Macrina, si noi tot cu Junie B Jones si Captain Underpants.Sunt amuzante si de aia le plac mai ales baietilor.De aialalta de care zice Ruxij n-am auzit,o sa verific,multam de pont si pe viitor mai zii.In rest la noi mai merge tot ce e legat de desenele animate de la Tv si de filmele noi care apar,le gasesti si la library si la Borders si in orice supermarket.Acuma de pilda e mare fan Teen Titans si Pokemon.A citit Up,Ice Age si inca vreo citeva inspirate din filme.P-astea le-am gasit la Blockbuster alaturi de Dvd-uri.

Ciuf, si la noi a fost si e tot cam modelul asta de uniforma dar eu zic ca e practic,faci un stoc la inceput de an si n-ai grija tot anul,plus dimineata e asa usor.Cu cititul mai ai si tu rabdare la baieti interesul pt citit apare mai incolo,eu daca nu l-as pune sa citeasca nici nu le-ar atinge dar de citit a invatat asa ca nu mai imi fac griji.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...