Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ruxi, are teme de la scoala??? Ce fel de teme???[:D] Si David s-ar juca toata ziua...nu stiu cum sa ii organizez vacanta...in fine...ce a mai ramas din ea!!!! Ieri a stat cu Robert toata ziua in piscina si e rosu ca un rac...il tin in casa azi...sa se mai racoreasca!!!

 

 

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sanzianaid="red">, m-ai dat gata cu floarea soarelui, f frumoasa![flo]

 

A fost vorba cateva pagini mai inainte de activitati cu copiii, si exemplele erau mai mult pt copii mai mari si in timpul zilei. Revin un pic la topic cu o recomandare pentru copii mai mici, testata personal.

 

Pentru mamicile care sunt acasa este super, ca sunt o gramada de activitati in timpul zilei, dar pentru cele cu serviciu e mai greu sa gasesti evening classes. Si eu am fost in mare cautare de activitati de seara si weekend si am descoperit intr-un sfarsit Gymboreeid="red">, care are chestii faine pentru copii de la 0 la 5 ani. Peste zi Sophia (2 ani jumate) e la gradinita 8 h pe zi, si noi doar dupa serviciu putem sa o ducem la cercuri. Si nu doar ca sa fie, ci de nevoie,ca ea un copil super-activ, pe care trebuie sa il tii tot timpul ocupat cu chestii care ii plac. Long story short, eu sunt f multumita de Gymboree, care are clase si seara. Au franchise locations peste tot in America (chiar si Canada). Sophia merge la Art class (cam mult spus, e de fapt un fel de crafts workshop) si Music Class, ambele minunate si dupa 6.30 seara. http://www.gymboreeclasses.com/b2c/customer/programIndex.jsp

 

Mai nou mergem si la gimnastica sambata dimineata ("Toddler & Mom begginer class")- am pus poze recente mai jos la linkul cu picassa -la un centru din apropiere, unde ii place de asemenea f mult.

 

Va pup si sa aveti o duminica frumoasa.

 

Cristinaid="blue">, mami de Sophia Antonia id="red"> - 1 martie 2007

 

Pozeid="red">

 

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana
Ruxi, are teme de la scoala??? Ce fel de teme???[:D] Si David s-ar juca toata ziua...nu stiu cum sa ii organizez vacanta...in fine...ce a mai ramas din ea!!!! Ieri a stat cu Robert toata ziua in piscina si e rosu ca un rac...il tin in casa azi...sa se mai racoreasca!!!Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul[cool] Davidid="size1"> [foto]id="size1">
id="right">
align="right" id="quote2">Neah, nu teme de la scoala, Kumonu' mey. Si sa exerseze la pian. Dupa aia sa stam amandoi in curte sa citim fiecare cartile noastre, nu sa tinem strada din zori si pana'n seara [:D] Da cu sunscreen la David. Am vazut ca Andreea in Hawaii le cumparase copiilor niste tricouri din astea impotriva UV, cred ca ar fi bune. Eu n-am luat ca dupa Hawaii nu se mai prevad alte iesiri pe la soare, dar voi in Florida poate merg.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana
Nici Dar voi cat le mai cititi si cat ii lasati pe ei sa citeasca??? David citeste un capitol pe zi...cam asa...si noi ii citim 2-3 carti sau povesti...depinde ce vrea el!!!Oare sa il pun sa citeasca mai mult???
align="right" id="quote2">Eu nu ii mai citesc deloc, doar e independent reader de acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana
Nici Dar voi cat le mai cititi si cat ii lasati pe ei sa citeasca??? David citeste un capitol pe zi...cam asa...si noi ii citim 2-3 carti sau povesti...depinde ce vrea el!!!Oare sa il pun sa citeasca mai mult???
align="right" id="quote2">Eu nu ii mai citesc deloc, doar e independent reader de acum.
align="right" id="quote2">Da???De cand isi citeste singur???Oare...cam cat ar trebui sa citeasca??? Cat vrea? Sau sa il pun eu la o anumita "norma"???[:D]Lui ii plac si cartile tehnice...si acolo sunt cuvinte mai grele...sau care au nevoie de o pers cu dictionar...desi cred ca as putea sa ii las un dic online...dar...poate e prea mic???[:D]Sa ii dau cu sunscreen peste arsuri??? Am un aftersun, cooling...l-am tratat cu ala...dar e super ideea cu tricourile UV...cred ca am sa ii iau...ca e mereu pe afara in pool!!!!Mai...cainele meu e in greva foamei...uf...vrea ciorbe[bang]Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul[cool] Davidid="size1"> [foto]id="size1"> id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii mai citesc lui Alexandru, foarte rar. Mai ales daca e ceva in romaneste (se descurca si singur, dar numai la carticele foarte simple). Citeodata ii citesc vreun articol dintr-o revista, apoi discutam la subiect. Avem o colectie de reviste, unele dintre ele sint vechi, dar who cares? Acum avem una care are articole despre Mark Twain in tot numarul. Se potriveste bine, ca a citit Tom Sawyer si Huckleberry Finn.

 

Krissy, am vazut ca tocmai s-a deschis linga noi un Gymboree. M-am uitat pe oferta aia, dar mi se par cam scumpe clasele. Ana face gimnastica adevarata si costa mai putin decit clasele lor de sport. Cele de arta sau muzica ar fi interesante, dar la muzica eu nu vreau sa particip[:D]. De fapt nici la arta, eu sint antitalent la chestiile astea. Oricum, sint scumpe la aproape o suta pe luna. Ies mai bine la Recreation Center, dar ai dreptate ca la copiii sub cinci ani oferta e limitata.

Noi facem crafts gratuite la Lowe's, Home Depot, Lakeshore Learning Center sau Michael's. La biblioteca Story Time si filmele sint gratuite. Eu sint cheap, se vede?[:D]

Cind ii inscriu la cursuri vreau sa invete de-adevaratelea si atunci platesc cit costa.

Nu stiu daca ai vreun club de gimnastica pe aproape sau cit de bune sint altele. Unde merge Ana am vazut ca sint foarte faine clasele pentru copii mici, chiar invata una-alta. De la trei ani trec la cursuri fara parinti. Tot asa e si la balet. Daca fiica ta e nazdravana ca Ana atunci e mai greu cu baletul. Ana alerga incoace-incolo, n-avea ea treaba cu gratia! Incercam din nou cind mai creste putin.

Mai puteti merge si la inot.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, pai demult de tot nu ii mai citesc, de pe la 5-6 ani. Anul trecut a citit seria Junie B., absolut singur, eu citeam o carte de a mea, el a lui, in curte pe sezlonguri sau acasa pe canapele, asa, relax. Nu are "norma". Anul trecut nici nu era nevoie sa ii zic eu, doar trebuia sa imi iau eu o carte si si-o lua si lui, acum avem "reading time" pt. ca tb programat, din cauza intensitatii jocului anul asta. Uite azi a terminat temele si copiii asteptau deja la usa in timpul exersarii la pian[alcool] Acu' iar sunt in curte la noi. Sunt 8 copii si zbiara din toti rarunchii. Nu stiu nene, copiii astia de ce nu stau in casa intre orele 12 si 4pm?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu radeti de mine...dar David citeste tare...adica imi citeste mie sau lui Radu...il mai ajunt la un cuvant sau ma asigur ca intelege...

Oare sa il rog sa citeasca "in gand"?

Buna ideea cu cititul impreuna pe sezlong[:D]...!!!! Am sa incerc si eu!!!

 

Deci, ar cam fi timpul sa renuntam sa ii citim? Sa il punem pe el mai mult la treaba? Poate de asta nu vine de la el initiativa?[:D]

Sau ca nu ne vede pe noi? (eu citesc doar cand e el la inot/tenis/muzica/scoala[:I], altfel ma intrerupe si pierd siru'[:I])

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, si Bogdan a fost in faza cu cititul tare, bineinteles. Aa, stai ca ma gandesc, si mie anul trecut la inceput imi tot citea tare, ca voia audienta si de acum citea fluent si eu m-am plicti si i-am zis "bine mama acum mai citeste si in gand, ca un baiat mare, mami citeste si ea cartea ei si tu cartea ta"; ca nu era sa ascult tot Junie B.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...