Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Krissy, am vazut ca tocmai s-a deschis linga noi un Gymboree. M-am uitat pe oferta aia, dar mi se par cam scumpe clasele. Ana face gimnastica adevarata si costa mai putin decit clasele lor de sport. Oricum, sint scumpe la aproape o suta pe luna.
align="right" id="quote2">
Ramona, vezi ca au tot timpul specials, mai ales pe vara, nu e chiar asa scump. De exemplu eu platesc pe 8 ore/luna 88$, ceea ce nu mi se pare mult 10$ pe sesiune. Am prins oferat ca primul cerc e 68$, iar pt al doilea e doar 20$/luna. Daca mai vroiam si a treia activitate (dar fizic nu am cum, ca e prea hectic pt varsta ei si timpul nostru f limitat), e doar 1$ pe luna. A, si ce imi place la Gymboree e ca te poti inscrie la free class intai, sa vezi daca va place, fara obligatii. Merita incercat daca gasesti ceva ce i s-ar potrivi copilului. La gimnastica tot atat platesc pe 8 sesiuni cam 80$, si e tot la centru de gimnastica adevarata, aici mergem: http://www.gtcgymnastics.com/.
Da, si inotul e fain, am tot dus-o de la 6 luni, dar acum pana la 3 ani nu fac nimic serios cu ei - tot cantecele si scoop-scoop-scoop. Am depasit faza de bebe, dar nu e destul de mare pt urmatorul level.

Cristinaid="blue">, mami de Sophia Antonia id="red"> - 1 martie 2007

Pozeid="red">

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sanzi- bine ai venit acasa!imi pare rau pt cartile tale.

ce ai adus bun de-ale gurii?

 

ruxji- esti de coma -" aici nu e cofetarie"[:D]

 

ieri am avut o vecina in vizita la fete si i-a cerut sotului o capsuna si un ou din frigider .cica, are nevoie de ele[bang][alcool] sa se joace cu ele.auzi tu tupeu la ea!!!

 

ramona- pai, la caldurile astea, mai ai flori? uzi la ele, non stop cred.

 

eu am taiat iarba de dimineata si acum mi-am pus un castron cu inghetata si ma relaxez[pofta]..sotul a luat fetele si a plecat in parc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Krissy
Citat:
citat din mesajul lui Ramona JKrissy, am vazut ca tocmai s-a deschis linga noi un Gymboree. M-am uitat pe oferta aia, dar mi se par cam scumpe clasele. Ana face gimnastica adevarata si costa mai putin decit clasele lor de sport. Oricum, sint scumpe la aproape o suta pe luna.
align="right" id="quote2">Ramona, vezi ca au tot timpul specials, mai ales pe vara, nu e chiar asa scump. De exemplu eu platesc pe 8 ore/luna 88$, ceea ce nu mi se pare mult 10$ pe sesiune. Am prins oferat ca primul cerc e 68$, iar pt al doilea e doar 20$/luna. Daca mai vroiam si a treia activitate (dar fizic nu am cum, ca e prea hectic pt varsta ei si timpul nostru f limitat), e doar 1$ pe luna. A, si ce imi place la Gymboree e ca te poti inscrie la free class intai, sa vezi daca va place, fara obligatii. Merita incercat daca gasesti ceva ce i s-ar potrivi copilului. La gimnastica tot atat platesc pe 8 sesiuni cam 80$, si e tot la centru de gimnastica adevarata, aici mergem: http://www.gtcgymnastics.com/.Da, si inotul e fain, am tot dus-o de la 6 luni, dar acum pana la 3 ani nu fac nimic serios cu ei - tot cantecele si scoop-scoop-scoop. Am depasit faza de bebe, dar nu e destul de mare pt urmatorul level.Cristinaid="blue">, mami de Sophia Antonia id="red"> - 1 martie 2007Pozeid="red">"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"id="blue">
align="right" id="quote2">Nu stiu de ce eu am crezut ca pretul e pentru patru ore pe luna, de aia mi se parea scump. Daca-i pentru opt si mai au si specials deja e alta poveste. Noi deocamdata avem multe activitati si Anuta implineste acusi 5 ani. De la virsta aia sint o multime de variante. Era bine daca deschideau aici mai devreme.[:D]Sinzi, cred ca-i devreme sa renunti la a-i mai citi tu. La virsta asta ii poti citi carti mai grele, pe care el inca nu le poate citi singur. Cititul cu voce tare e bun atita vreme cit mai ai de corectat una-alta, dupa aia nu mai are rost. Apoi daca dureaza cititul mai mult de 15 minute iar e prea mult, i se usuca gura, bietul de el![:D]Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pumba, esti fericita![:D]

Mai e cite o floare pe ici pe colo, nu mare lucru. In general cind e mai cald si mai cald am vazut ca numai trandafirii ce mai fac flori, dar le e greu si lor. Ud la greu, mi-e groaza cind o veni de plata luna asta. Macar n-avem restrictie (inca).

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pumba
ruxji- esti de coma -" aici nu e cofetarie"[:D]ieri am avut o vecina in vizita la fete si i-a cerut sotului o capsuna si un ou din frigider .cica, are nevoie de ele[bang][alcool] sa se joace cu ele.auzi tu tupeu la ea!!!
align="right" id="quote2">Hai ca tot a reusit sa le dea bomboane azi [:D] Stai ca aveam si noi o fetita, se juca pe strada cu copiii si intra la mine intr-o zi, asa hodoronc tronc ea singura si cica "aaah, I am soo hoooot. I think I have to have dinner here, that will make me feel better. Give me some bread; eu: bread with what? ea: I SAID JUST BREAD!!" [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxji- bread, ca tine de foame![alcool][:D]

 

eu daca am copii in vizita le dau gustari,fructe, ce am in casa .

cea mare de multe ori a fost in vizite si mi-a venit acasa rupta de foame, cand o intrebam, zicea pai apa si bomboane.

 

[alcool][:D]

 

cu cititu- am fost la biblioteca si au au un program pt vara -citesti 15 minute zilnic ,bifezi si dupa 25 zile te duci cu calendaru si iti dau un premiu- la MCDonald, intrare la piscina gratuita carti,etc.in felul asta e motivata si citeste ,avem peste tot in casa carti cu Junie[:D]de care e innebunita.eu personal o gasesc cam uracioasa pe Junie B.

 

RAMONA-- daaaaaa,e liniste in casa.[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, doar piine ? Mie mi-a cerut prietenul lui Dan ..o ceapa. Sotu cica " dai-o la pachet,sa nu-i fie rau la noi acasa "[:D]

Eu l-as lasa sa se joace liber cit mai mult contra activitati,eu zic ca e mai util, parerea mea.Noi am fost ieri invitati la prietenul lui( ala cu ceapa),au avut block party.S-au jucat incontinuu de la 2 dupa amiaza pina la 11 seara.Aseara cind am ajuns acasa era asa de obosit ca apromis ca nu mai iese afara o saptamina.

 

Ramona si eu sunt cheap[:D] Eu il inscriu la park district unde e free sau au sume modice,si mai nou am gasit la college ala de care ziceam tot felul de activitati si sportive si academice.Au si craft ,muzica dar noi la d-astea nu ne bagam ca e afon .Poate il dau la teatru, se pare ca promite[:D] Ioana merge la YMCA unde membershipul e 22$.

 

Sinzi,faina distractie ati avut!Dan nu citeste singur decit impins de la spate,cica il doare gura [:D]Daca citeste in gind cica[nani] Eu m-am scos cu audio books,macar aia citesc corect nu cu accent ca mine si e asa mai teatral, deci mai interesant.Da il mai chinui sa citeasca si singur din cind in cind sa nu piarda exercitiul.[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu vin "in vizita". Se joaca pe strada si intra si ies prin diverse curti. Si sunt multi. Asa ca nu servesc gustari decat dc vine cineva expre' in vizita la fi-miu, nu ies io cu chioscu' pe strada [:D] Altfel ajungem la balamuc.

 

Arminad, ceapa? LOL

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Figuri copiii astia!

 

Arminad, joaca libera pe linga ca-i buna pentru copii e si gratuita![:D]

Al meu copil nu prea primeste nimic pe unde merge, el nici n-ar cere macar de moare de foame. De obicei il trimit cu un snack sau suc, ceva ce sa share cu toata lumea. Am vazut ca nici cind vin la noi copiii nu prea maninca nici de unele. Se iau cu joaca, n-au ei treaba cu gustarile! Cum zice Ruxij, nu stiu de unde au atita energie sa tipe intr-una. Ma mir si eu de Alexandru, care altfel zici ca-i usa de biserica. Dar nu-i chiar asa...[:D]

 

Pumba, te invidiam mai devreme dar acum sint si eu singura. Nici nu stiu cum sa-mi fac de cap![:D] Alexandru e la playdate si Ana e cu sotul la piscina. Poate merg si eu, dar tare-i cald si mi-e lene. Mai stau vreo ora, pina vine umbra.

 

Arminad, ca zisesi de teatru. Am vazut ca sint si aici programe din astea, din abundenta. Aseara i-am dus pe copii la teatru cu copii actori. I-a placut si lui Alexandru, cica sa-l inscriu. Nu prea-l vad eu sa-i placa pe termen lung, dar cred ca-i good practice pentru public speaking. Lui i-ar placea mai mult sa fie in charge cu decoruri, lumini sau alte alea. In orice caz, e foarte interesant. Copiii aia erau foarte buni, unii chiar exceptionali. Ana mai avea putin si se urca pe scena![:D]

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...