Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *62* Cu un licurici in suflet


Recommended Posts

Buna ziua buna ziua, ca la noi deja e seara!

Victor doarme cam bustean de vreo doua zile pe timpul zilei asa ca incerc si eu, nu zic inca hop pana nu sar parleazul, si incerc sa scriu mai mult.

 

Of Katty, ce-as mai bea si io o cafea, dar ma abtin cat pot.

 

Khristin tu mai alaptezi? Cum te descurci cu cafelele? Eu beau f rar, poate una sau mai putin de una pe saptamanaa.

Cu inmultirea la fel am facut si noi cu Liviu. Nu stiu daca voi folositi site-ul ala mathletics, dar Liviu a inceput mai intai cu adunari si scaderi la nivelul cel mai mic apoi a trecut la nivelul 2 si ma tot intreba cum e cu inmultirile. La fel i-am explicat care este logica si intr-o zi ne laudam noi cumnatei mele din Ro, pe messenger ca Liviu a inceput sa faca calcule matematice si femeia a inceput sa ii dea de lucru direct pe messenger, adunari si scaderi. Liviu tot insista sa ii dea s inmultiri iar eu eram convinsa ca mai mult de 2x2 nu stie. Mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca in cateva secunde calcula inmultiri de genul 4x6, 9x9... Si pe acelasi sistem, adica nu le stie pe de rost. Eh sa ma mai laud si eu daca tot am dat iama in taste [:D]

Infacol, da am folosit si noi pt colici si pare ca e ceva mai bine, dar am schimbat ca am gasit cica ceva mai bun, Donalix sau ceva de genul asta. Se pare ca e si mai bine de doua zile.

 

Karina bine ai revenit si multumim de urari! Da, Liviu are un fratior care miercurea viitoare va implini 8 saptamani.

Ma bucur ca lui Bogdan ii e mai bine. La fel am simtit si eu anul trecut cand Liviu a inceput sa manance frecvent inghetata fara sa mai faca rosu in gat.

 

Am "vorbit" ce am "vorbit" pana bb s-a trezit asa ca trebuie sa ma opresc aici.

 


my deviantArt Gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi am absentat motivat...[:D]

Am fugit intr-o vacanta in Bahamas in familie...si a fost atat de bine!!!

David a mers la kids club, unde a invatat franceza[:D] (erau doar copii francezi si un singur american) si au tras cu arcul, au facut snorkeling, au invatat sa foloseasca trapezul (lui David i-a fost teama la inceput...dar pana la urma...a reusit), au cautat comori pe plaja!!!

Iar noi...am lenevit la soare, am mancat pana nu am mai putut, am dansat[:I] si am baut!!!!![:I][:I]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragi mamici ! [hia]

katty, ma bucur ca ti-ai revenit, sa fii in forma in weekend, cum scrie si Cristina22 ! [;)]

Cristina22, cu mama vine Cristinuca inaintea mea. Tot impreuna ne plimbam, noi. [colegi]

Iata, cateva poze din plimbarea de ieri ! [:)]

Karina, ma bucur ca sunteti bine si ca ne-ai mai dat vesti despre voi !

Vacanta super faina si te asteptam cu poooozeee ! [:D]

Khristin, da, e multa scoala ! Cred ca numai la noi, in Ro, e vacanta atat de lunga. Dar si sistemul de predare este mai greoi.

Eu, pe Cristina am vazut inainte de fiecare vacanta ca are nevoie de o pauza.

In timpul anului scolar, mai mereu era cu cearcane la ochi. Acum, nu mai are cearcane si s-a mai si implinit, desi, nu prea se vede ca s-a si lungit.

Si Cristina face inmultiri in capusor, ca s-a prins ca inmultirea este o adunare repetata. [:D]

Parca la Nicole, citisem ca Julian facea la scoala inmultiri si impartiri, deja.

Lucia, bravo matematicianului tau ! [disco] Si ce bine ca doarme mai bine Victoras, peste zi ! [:)]

Eu beam cafea cu lapte cand eram insarcinata si la fel, dupa ce am nascut. De atunci m-am obisnuit numai asa sa o beau. Sau un cappuccino mai beam. Fara cafea ma durea capul, ca aveam tensiunea mica. Si acum, la fel, daca nu beau o cafea dimineata, ma doare capul.

Sinzi, ce vacanta faina v-ati facut in Bahamas ! [olala] Asteptam poooozeleeee ! [:D]

O seara cat mai faina, tuturor !

 

[grup][pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

id="right">

id="right">Copilasi din 2002

Scorpiutzeid="blue">

id="Comic Sans MS">id="size1">

Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump ! [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[s]La multi ani Andrei!!!!!![s] Sa fii fericit si sa te bucuri de tot ce e frumos in viata!!!!!

 

Lucia, de ce nu bei cafea decofeinizata???

 

Nina, ce domnisoare dragute!!! Ii e dor Cristinucai de scoala??? Chiar ca s-a lungit!!!!

 

Kristin, chiar ca e mica la 6 ani jumate pt clasa 2-a!!!! Dar daca si ceilalti colegi sunt tot cam asa...atunci eu cred ca e ok!!!!

 

Poze nu prea am facut in Bahamas...mi s-a stricat aparatul mic, si nu m-am carat cu tunul dupa mine...am facut doar cateva cu telefonul...

am pus aici ceva poze

http://family.webshots.com/album/573721723SPiwCa

si din Bahamas la sfarsitul albumului si din zilele de vacanta de pana acum....

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Dragi mamici, azi, eu dau cafeaua ! [:D]

Lucia [pup]

Sinzi, nu-i e dor Cristinucai de scoala, ii place in vacanta. [:D] Dar lucreaza zilnic, cate putin la romana si matematica. Mai putin in weekend si acum, cat e Anastasia la noi.

Fain v-ati relaxat in Bahamas ! [bis]

La noi au inceput zilele orasului, asa ca vom avea distractie in weekend. [pk]

O zi cat mai faina, fete dragi !

 

[grup][pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

id="right">

id="right">Copilasi din 2002

Scorpiutzeid="blue">

id="Comic Sans MS">id="size1">

Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump ! [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata...

Nina, multumim de [cafea], arata tare bine!!! Vad ca aveti ceva distractie in weekend!!! Am vizionat si pozele din plimbare, dragute [olala][olala] domnisoarele, una blonda, cealalta bruneta!!!

 

Sinzi, foarte frumoasa vacanta din Bahamas!!! Mi-au placut pozele si cele dinainte si cele din vacanta! Frumoase si interesante activitati a avut David!!! Multumesc ptr. urarile ptr. Andrei!

 

Lucia, eu cat am alaptat (1 an si 2 luni), am baut zilnic cate o cafea micuta, am primit acceptul doctoritei pediatre! N-am facut exces, si uite ca copilul e bine merci! Tot din cauza tensiunii, daca nu beau cafea, tensiunea mea e 90/50...

 

Cristina22, tot imi mai trag nasul si-l suflu, dar nu mai sunt chiar ca alaltaieri! Nici n-am mai luat pastile, am zis ca trece si asa!

 

Diseara plecam iar la Visi, sa ne vedem puiul de care ne e tare dor!!! Pupici!

 

 

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Nina cum arata cafea data de tine[pofta]...distractie placuta la zilele orasului[pup]

 

Sanzi ff frumoase pozele,asa vacante zic si eu[:)]

 

Lucia[pup] si felicitari ptr.Liviu,am citit ce bine se descurca cu operatiile matematice.

 

Khristin[pup] suntem bine,Andy tot cu vanataia in frunte da e k.

 

Katty ma bucur ca ti-ai revenit[pup]

 

Cris[pup] si cafea cand ne vedem ca pe asta virtula o tot ratez[:)]

 

Karina[hia]

 

O zi minunata tuturor .[flo]

 

Laura, [bonjovi]Andyid="blue"> (07.04.2002) &[copil]Alexiaid="red">(14.09.2008)

Alexia

Andrei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katty, o fi numai prin Ardeal vorba asta cu oamenii destepti, care racesc vara. [;)]

Distractie placuta la Visi si te asteptam cu multe poze, ca parca vad, ca iarasi o incingeti de o petrecere ! [pk]

Laura, bine ca nu are alte urmari lovitura, decat o vanataie ! [;)]

Multumesc de urari, fetelor !

Un weekend super fain si voua !

 

[grup][pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

id="right">

id="right">Copilasi din 2002

Scorpiutzeid="blue">

id="Comic Sans MS">id="size1">

Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump ! [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...