Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (40)


Recommended Posts

Uf ce greu a mai adormit Diana.Deci gata cu munca pe ziua de azi,acum doar bantui pe net si bag in mine iar inghetata.

URSULINA pai eu ce le tot zic,dar n-am cu cine.Dulciurile alea mami le adusese sa aiba la indemana ca in fata blocului mereu au unii copii cate ceva de rontait si cum Diana papa de la toti de toate ,duce si mami sa aiba si Diana de unde da la altii ... Dar la noi mai e si problema cu magazinul alor mei care e mereu in cale si e plin de tentatii [pofta].Ai mei au tot timpul treaba pe-acolo si invaraiabil ajunge si Diana in zona [8D]. In plus si eu si frate-meu cam consumam dulce,deci cam avem prin casa asa ceva.Si degeaba-s chiar ascunse,ca se pricepe Diana sa cotrobaie mai ceva decat mine pe vremuri [:D] Pai in vremurile trecute cand nu se gaseau dulciuri si ne cumpara mami doua ciocolate,una ne-o dadea mie si lui fratelo s-o mancam si una o ascundea sa mai avem si in zilele urmatoare.Da' te pui cu mine [}:)]? Ma catzaram pe butoiul de varza si tot o gaseam si daca era pe ultimul raft de sus din camara,in spate de tot [8D][:-@] Aveam perioade cand mancam si io si frate-meu zahar cubic numai sa mancam ceva dulce.Asa ca nu ma mir prea tare nici de Diana.Problema e ca atunci cand e cu mine atat o imbrobodesc pana mai si mananca ceva mancare si abia dupa aia dulcele ...

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

URSULINA zici ca se prinsera doi deja? [:D]

BRANDUSA chiar, cat v-a costat casa? Io ma gandesc ca desi se cam fac acum case cu mansarda mai ales,tot mai comod ar fi doar o casa numai parter.Cel putin pana-s copiii mici.Si dupa aia numai bine om fi noi babalaci [bang] deci mai usor e fara scari [:D] O casa draguta si micuta cu cinci camere - una de zi,trei dormitoare si-un birou-biblioteca [olala] Deocamdata din toate planurile imi iesira doar fata si baiatul [pk]

Si apropo BEE da' il cam chinuisi pe domnu sotz [:D] cu Razvan!

DENISA bravo pentru site.Trebuie sa caut acum si pozele de care ziceai.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]

 

Hai sa iti povestesc ce am facut eu ca sa mananc ciocolata. Aveam aproximativ 13 ani.

Am primit o cioco cand eram mica de la tata, mi-o ia bunicamea si imi zice lasa ca o mancati cand nu o sa avem dulce prin casa ... adica niciodata, caci uita bunicamea de ea... noi aveam dulce in casa la greu dar nu aveam neam voie sa mancam ... ca ne agita...[bang][bang]

Dupa 1 sapt iau ciocolata... imi era o foame... o desfac frumos, o scot, o pun de o parte si in locul ei pun in hartie placaj taiat la marimea exacta a ciocolatei, lipesc hartia la loc ... si impart cioco cu fratimiu (el avea 2 ani si ceva deci nu vorbea, oricum doar eu il intelegeam, asa ca le traduceam ce vroiam eu [:D]) si ne punem pe mancat.

Dupa ani buni (14 ani) isi aduce aminte bunicamea ca are o cioco pt noi .... a inceput sa urle ca nenorocitu de tata ne-a dat lemne inloc de cioco [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] restul il stiti. Binenteles ca fiind mare am avut tupeu sa ii zic adevarul si sa ma iau si de ea ... "acum a ramas fara dulce in casa?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

URSULINA [:-)))] Da' ce hal de bunica aveati [bang]

La noi nu erau dulciuri pentru ca nu stationau nici din greseala.Le mancam la secunda,d-aia mai trebuiau ascunse ,sa mai ramana pe alta data ...

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA tu te decuplasi ? Iar tuna? Ce fain ca aveti si mure [pofta] aproape.Imi aduc aminte de cele de la tzara [olala] Ca restul cam avem si p-aci prin oras.Ba mi-am facut si pofta de ... dude.S-a dus husbandu' si mi-a cules,ca a ochit un dud taman la intrarea in curtea gradinitei unde e inscrisa Diana.

Tu de ce nu le iei Danonino sau Milli? Diana e lesinata dupa iaurtele mai ales d-alea de baut.Eu stiu ca nu-s prea sanatoase,asa ca ii mai pun kefir sau lapte batut simplu imbunatatite cu miere de albine si siropuri naturale de fructe.Dar nu e prea comod si mai e si cand se prinde de faza [bang] si comenteaza.Asa ca in general consuma d-alea din comert cu arome de fructe.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

URSULINA da' nu mai zici nimic de motani? Cum se mai distreaza Raisa cu ei? Afara din casa nu-i scoateti?

Ioai ca mi-am adus aminte de Anda ... [:-)))]

ANDA unde esti bre? Ti-a trecut raguseala sper! Mi-am adus aminte cum ziceai ca il tineati pe Yodi in lesa pe plaja in Grecia [:D] Ca Cesar si Oscar erau suficient de cuminti [olala] sa nu fuga ...

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am decuplat ca nu ma lasa oasele de durere. [bang] Si nici nu fulgera prea aproape. Danonino si alte alea nu le iau din principiu! Ca se invatza si nu mai scap de ei! Pai cate ar trebui sa le iau sa-i satur? Itzi spun eu: daca le-ash lua 4 cu 4 (ca Danonino snt in calupuri din alea cu paharutze cat degetarele)le-ar ajunge pe o masea poate! Si apoi ar bate frigiderul in cautarea lor! [bang] Asa.....sa fim noi sanatosi, ca traim si fara alea. Iaurt normal (la galetusha) gol, uneori daca am le combin iaurt cu fulgi de ovaz si cu miere ([pofta] le place muuuult!). SI asa au un motiv in plus sa mearga la socrii mei: "Itzi ia bunica Danonino!" [:D] sunt rea, stiu! Acasa, eu le dau ciocolata, de obicei neagra si putzina, dupa masa (agitati sunt ei oricum, nu cred eu ca-i agita tocmai ciocolata aia)! Sau inghetata, daca avem, sau prajituri (daca le fac). Sucuri le iau rarisim (daca Razvan vede 2 litri de suc-orice suc- pana nu-l da gata nu se lasa).

Ursoaica, de ce va faceau asa cu dulciurile? EU ash vrea sa-i feresc pe ai mei de dulce, dar pot? sper sa-i constientizez de anumite lucruri cand va veni vremea. Dar nimic nu se poate rezolva prin interdictie totala.

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuu cum sa ii scot afara? Doar sa nu il apuce pe vreunul sa vada cum e sa zbori.

 

Raisa? cu pisicile? pai nu ai auzit-o? ii calareste pana scot saracii niste sunete ascutite ca nu mai pot respira su pana o maraie, scuipa, sau chiar o bat ... saracu matrix a apelat la toate trucurile posibile odata sa scape de ea, a venit si la mine in brate doar,doar o scapa... nu a reusit ... si atunci a batut-o, de nu s-a mai apropiat de el 2 zile ... ca apoi a uitat Raisa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, dar pe mine nu ma intrebi de cei 9 caini pe care-i am? Si 4 pisici? [bang] Aveam 3 catzele si una a facut 6 pui (pe care-i suspectez ca-s tot de sex feminin). Nu stiu ce facem cu ei! Oricum in prezenta copiilor nu putem discuta despre asa ceva. Ana vrea sa pastram din ei. Tb sa-i duc la un adapost. Si sa castrez catzelele, dar coooosta![bang] Copiii sunt terminatzi dupa animale. Razvan e frate bun cu catzeaua Golden retriver, care e si frumoasa si desteapta! Sunt mortali impreuna. Cateaua il urmareste cand vede ca are mancare in gura sau in mana. [:D]

Eu sunt cam daramata. SI cum a venit Radu pe la 9, m-am bagat si eu in seama, si mi-a venit sa plang de dureri si de griji! [bang][q] Si Ana "Tati du-te si-o pupa pe mama" si imediat dupa aceea, cand m-a vazut cu lacrimi de crocodil: "mami de ce esti bebelush" [q] Are fata mea dreptate, nu?

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE deci asta era motivul,ma gandeam eu ca asta e. Eu nu-l combin cu fulgi, ca Diana vrea sa il bea numai pe bibe [bang] Placerea ei.

Tu cu toate durerile de oase cred ca tot mai bine stai ca macar n-ai contractii.Eu in ultimele zile tot mai multe am si ziua,chiar cu 3 no-spa pe zi! Si daca stau la PC si ma aplec un pic in fatza - gata contractie! Daca ma ridic sau aplec nu mai vorbesc.

URSULINA bietele matze prin ce mai trec.Lasa ca poate mai faci doi (sau trei [:D]) Raise / Raisi mici si-atunci poate isi dau demisia motanii tai si evadeaza din zona [:-@]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...