Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (40)


Recommended Posts

BEE wow 9 caini si 4 matze.Ceva poze cu copiii si animalutele nu te mai induri sa ne pui?

La noi recordul a fost de 5 matze si-o catzea - cand am stat cu socrii.Of ce i-ar mai placea si Dianei.Ca si mie si lui Ghita ne plac si cainii si pisicile,dar unde sa mai var asa ceva in doua camere la bloc? In plus e o grija ( sau mai multe ) in plus.Numai cati bani am dat pe vremea aia pe vaccinuri,zgarda contra puricior si-alte d-astea.Si-am si castrat 3 matze.Din fericire veterinarul era un tip de varsta mea ,din zona si nu ne-a luat prea mult.Si eu am fost asistenta [:D],ca la domiciliu le-a operat.Sa ma fi vazut cum tzineam de atze ...

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bee pt ca cica ne agita, si oricum suntem prea nebuni, nu ne mai tre si cioco si nici mancare nu ne mai trebuia ca ... mancam si nu era bine. Trebuia sa mergem sa cersim mancare pe unde puteam, fiecare zi a sapt era dedicata cate unui vecin, caruia ii era mila de fratimiu ca era prea mic si atunci primeam si eu mancare.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff, mi-e si ciuda, mi se pare ca nu mananca suficient (cainii). Nu pot sa le iau bobitze scumpe si pe astea ieftine nici nu vor sa le vada! Ce zgarda de purici? \EU ar trebui sa dau cu solutie anticapuse toate animalele. 450 mii/ luna/ animal. Ce-s nebuna? Cateaua noastra a primit tratament de 2 ori anul asta. Mai mult nu am reusit! [bang] Si mereu prind capuse.Cat despre durerile mele, sunt constienta ca macar nu-s nocive (nu am studiat problema reumatism-sarcina, fiindca n-am crezut niciodata ca pot avea probleme de genul asta). Dar sunt ocazional insuportabile. Contractii, nu! EU nu! Uneori am senzatia ca-mi crapa burta, dureri ascutite, junghiuri( o fi uterul intins, subtiat, asa ca noroc ca n-am contractii). Cu Razvan am mai avut.

Fug, gata bateria la laptop!

Somn usor.

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

URSULINA nasol prin ce ati trecut si voi [bang] Si cand ma gandesc ca mami nu stia ce bunatati sa mai bage in noi sa ne ingrase cat de cat.Ne dadea si maricei fiind ou fiert moale cu lingurita in gura numai sa mancam.Si miere si cavit si toate alea numai sa se prinda ceva de noi.Da' de-aia tot slabi am fost si suntem ...

Si ce crezi ca noi eram linistiti? Ba agitati cat cuprinde!!! Sa vezi ce fain saream de pe dulapul mare (sifonier) pe pernele puse pe covor [:D] Spprtivi rau.Pe mine nu degeaba m-a dus mami la gimnastica la 5 ani! Doar ca nu m-a lasat sa continui ca i se parea prea periculos.In schimb frate-meu de la 5 ani era dat la fotbal.De mic il strigau copiii in fazta blocului "Junior" - ca nici nu umbla bine dar era tot dupa minge.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa fiu sincera nici nu stiu sigur daca vaccinuri erau,poate erau doar injectii de deparazitare,nu mai retin exact ... ca am avut mai multe generatii de matze/motani in 7 ani! Cand am zis de 5 matze era vorba ca atat ma avut maxim la un moment dat.Dar mai mureau de mici,mai si dispareau motanii.

Noi in ultimii ani le-am luat bobite d-alea moderne da' cam faceau mofturi dumnealor ca ii invatase Ghita cu toate alea: de la branza topita la sunca si salam,chiftele ... ce mancam si noi.Faceam cu nervii cand il vedeam.Cica le da din portia lui [:-@] Avea el preferatul lui dintre motani care numai ca nu-l tzuca atat era de lingusitor.Intr-un final au prins gustul si la mancare moderna ,mai putin matza-mama veterana, singura care nu se nascuse la noi - a migrat din vecini si s-a aciuit la noi,asa ne-am facut cu matze.Ei si asta nu voia nici sa se atinga de mancaruri d-alea,luni in sir pana cand intr-o zi a lovit-o amocul: numai ce-o vad ca se da jos din fotoliu,se duce direct la bobite si s-apuca tacticos sa mananace [:0] Nu mi-a venit sa cred.Dar de-atunci nu le-a mai refuzat.

 

Ursulina am inteles,deci bunica-ta era mai dusa oleak [bang]

 

Noapte buna si de la mine! Tudor e in actiune ca de obicei la ora asta,dar tot e cazul sa merg in pat.Poate se indura sa faca si el nani,ca destul a stat treaz azi.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A ca iar am uitat - BEE uite si pe mine m-au cam durut toata ziua picioarele si la noapte se anunta ploaie.Si n-are legatura cu sarcina,la fel pateam si daca nu eram gravida.De fapt nu e chiar o durere propriu-zisa e ceva gen ca nu le poti tine in loc,o senzatie aiurea - dar cand le simt asa stiu ca urmeaza ploaia.

Gata chiar ca plec acum

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum am terminat de vizionat pozele, azi ma uitam la Denisa si au venit prieteni din Timisoara la gratar (nici aici n-am renuntat la gratar), am facut in livada, mai stii Moni unde am fost si batea vantul? No, doar pe bucatele am apucat sa vad poze, apoi au plecat, eu i-am facut un dush Dianei, am adormit-o si m-am pus la net. Ca si aici am net, dar pot sa stau? Pe naiba...doar seara.

Prin zona este un cioban cu oi si un magar, jur ca seara il ia cu fiori si incepe: i-haaa, i-haaa, fiica-mea isi ciuleste urechile si vrea sa-l vada, maine o duc ca nu se mai poate, il vrea acasa cica, da, in apartament, poate in dormitor, hm?

Ursu, eu tocmai papam ciocolata si mi-a stat in gat, nu de la povestea cu cioco (e nostima recunosc [:D]), ci de la faptul ca va tinea flamanzi, urata treaba..of.

Ei, nu stiu sa-ti dau explicatii mai bune ca medicul, dar eu cred ca s-au prins, Doamne ajuta!

Bee, tu ori esti calma, ori ai un as in maneca, eu pe la 6 luni eram cu pregatirea bagajului, nu mai stiam ce sa bag in el...fain ca o sa stai in rezerva, bravo tie!

Cu dulciurile, Diana nu primeste inainte de masa, de fapt masa de pranz, dimineata exclus oricat de bine ar manca. Si dupa pranz nu mereu, cam de 3 ori pe saptamana o bucatica mica de cioco. Ii ajunge. Ca mai papa si gem si miere...fructele contin zahar, biscuitii, Danonino...a mea papa 2 bucati mici de 50 gr si e satula.

Eu am o pisica si nu mai vreau alta. Si e bine ingrijita, vaccinata (ups, trebuie s-o vaccinez luna viitoare), castrata si cu toate acestea e obositor, parca nu mai pot. Darmite sa am o crescatorie ca tine, as fi sigur rupta de oboseala.

Moni, nu-i Diana egoista, poate s-o fi saturat sa tot imparta si chiar lucruri care ii plac. Totusi e copil, stii cum ii dadea Dianei jucarii, acu' vrei sa dea si bucatica de cioco din gura? Nu vrei cam mult?[8D] Hai sa nu ducem la absurd generozitatea, nici noi nu dam orice la oricine, corect?

Stai calma ca nu nasti asa iute, o fi colul moale si Tudor neastamparat, dar mai sta el acolo la caldurica. Bineinteles ca depinde si de tine, fara agitatie, sa nu stai in soare, fara plimbari lungi etc.

Tot mai fain coloreaza mandra ta[olala], o sa ajunga experta, sa stii! Ce frumoase bucle are, pui pe ea sa n-o deochi![pup]

Denisa, Anamaria, foarte mult mi-au placut pozele si peisajele si copilasii.[olala] Daca Clara s-a bronzat asa, mai are si Diana o sansa, nu? O piele asa de alba si transparenta totodata rar la un copil...ce ma fac cu ea?[bang] Ce bine ca nu mai are probleme cu dermatita, marea i-a fost de ajutor, super![pk]

Mi-a placut si la mama Denisei acasa, cu atatea animale si cu catelusul mic in curte, n-au copiii timp sa se plictiseasca![pup]

Ce splendide costumatii au cei doi, rochita Emmei e minunata![olala]

Ma duc la culcare, maine la cafea mai citesc odata ce ati scris, mereu pierd esentialul, ca n-am timp de benoclat pe DC.

Noapte buna, va [pup]!

 

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aci sunt, MONI si DENISA, ca am vazut ca ati intrebat de mine, numai ce am intrat sa va citesc.[:D]

Acum trag niste ture de invatat pana la 2-3, deci sunt pe baricade dar vad ca ati plecat toate la somn, asa ca noapte buna.[pup]

DENISA, super site-ul.[olala] Noi bem numai cafea din gama comert echitabil, Max Havelaar, mi se pare ca are cel mai bun gust, plus ca imi pare bine ca putem ajuta producatorii daca o cumparam. Mai cumparam si ciocolata tot de aia, biscuiti, banane si alte produse comert echitabil.

MIRA, superbe poze, m-am delectat cu ele.[olala]

BRANDUSA, vai ca imi imaginez ca o fi la voi acolo de animalute, asta e visul meu, sa am casa si multe animalute, te cred ca sunt super fericiti copilasii tai cu atatea animalute.[:)]

MONI, eu nu am mancat aproape deloc ciocolata pana nu am ramas gravi cu fi-miu, nu imi placeau in mod deosebit dulciurile. Dupa ce am ramas gravi si am nascut, am ramas cu poftele astea bizare de dulce, vai de capul meu mai ales cand sunt la cura.[bang]

Da, hai ca mi-am amintit si eu de faza cu Yodi si m-a apucat rasul.[:)] Ca si acum imi amintesc ce speriat era, saracul. Avea asa o fata disperata, trebuie sa caut pozele alea pe unde or fi si sa le pun, sa il vedeti. Acum a crescut, e intelept si iubitor nevoie mare. Asa de drag imi e de toti trei motanii mei cand vin acasa si ii vad adunati la usa si fericiti ca am venit. Si fi-miu ne tampeste ca vrea caine, i-am explicat ca nu vede caine decat cand om avea casa, eu i-am tot zis si se pare ca a inteles dar tot il mai apuca sa ne ceara. [:-@]

INGRID, super ca sunteti la tara, cum merge cu lasatul de fumat, sunteti ok amandoi?

Bine ca mi-ai amintit de vaccinat pisicile[flo], si eu trebuie sa ii vaccinez in august pe ai mei, offf, iar or sa fie super stresati si speriati de veterinar. [bang]

URSULICA, vad ca voi lucrati din greu la bebe (bebei), iti urez din inima sa se prinda din prima, unu, doi sau trei, cati va doriti voi.

Despre pata aia, si eu ca si Moni, nu am ramas niciodata gravi cand am avut asa ceva, dar stiam ca uneori era de la ovulatie, altadata din motive necunoscute. Dar am auzit de tipe care au ramas, deci depinde. Cum o fi, cu pata sau fara, tinem pumnii sa se prinda!

Cat despre chinuitul matzelor, al meu isi lua bataie de mic de la Oscar, o laba, fara gherute, si a inteles mesajul. Acum ii pupa si ii iubeste si zice ca sunt fratii lui.[pk]

Asa, in rest ce sa va mai zic, suntem bine, eu am tras-o cu infectia aia respiratorie pana acum cateva zile si tot mai tusesc, ala mic e ok, fericit si jucaus ca de obicei, ne pregatim de venirea bunicilor la noi si cam atat.

Daca nu intru foarte des, sa stiti ca nu imi vad capul de treburi, am asa de multe pe cap acum in perioada asta incat tot ce am ajuns sa imi doresc este o vacanta si sa citesc o carte normala, nu una legata de studiu etc. Mi-e dor sa recitesc Rebreanu, Marin Preda, Arghezi, Bacovia si in general literatura romana, na, uite la ce visez eu la ora asta.[:-@]

Gata, ma duc sa invat, [pup], aveti grija de voi si copilasi.

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...