Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (40)


Recommended Posts

Buna dimineata!

Ingridid="blue">, pai pe cioban il putetzi vedea in actiune, nu la voi acasa, nu? Sa stii ca m-am convins ca si tenurile blonde se bronzeaza ok! Fii-mea are o culoare...[olala]. Ea e blondutza si creola in acelasi timp (seamana cu soacra mea). Cu tenurile de roscati e mai problematic. Razvan e durere, dar chiar si el prinde culoare incet incet! Iar eu sunt plina de pete si alunitze pana sa ma bronzez putin. [bang] Eu mereu imi spun ca nu mai vreau animale, dar parintii mei.......Cat despre bagaj, cred ca e si inconstienta la mine. Pur si simplu am atatea altele de rezolvat, ca nu mai apuc sa ma gandesc si la asta. Cu sotzul meu e si mai rau! Imi explica el cum e cu soclul casei si caramizile aparente si muuuuulte alte chestii si eu il opresc: "Vezi ca eu tb sa nasc!" [:-@] Adevarl ca si cu Razvi fu cam la fel. Eram inebunitzi sa tragem curent, eu am gasit ala de sapa ptzul si umblam dupa el......N-am putut sa nasc pana n-am vazut apa in curte. [:D]

Andaid="blue">, spor la invatzat! Te-a chinuit ceva raceala asta. Deci Mark o sa aiba bunici langa el o perioada. Fain!

Ursoaicaid="blue">, cu pata de sange. EU asa am aflat ca snt gravi cu Ana! Si la ultimul am avut pete, dar astea nu erau ok. Cred ca abia am tinut sarcina asta in prima perioada. O luna am tot sangerat. Dar ce stiu eu, e ca minisangerarea asta apare la nidatzie (cand se prinde ovulul fecundat pe uter), la tine sa fi trecut ceva timp deja de la fecundare? Cum ar fi, sa fitzi voi sanatosi si cu bebitz mic la purtator!

MOniid="blue">, furnicaturile alea oribile (nelinistea in picioare), le-am avut cu Razvi continuuuu. Acum le doar de ceva vreme (doar in ultima perioada). Dar cand zic dureri, pai e vorba de dureri ca la gripa, dar numai in articulatii, in special la shold. Si io-s soi rezistent la durere. Ghinion. Cred ca dupa ce nasc am nevoie de reparatii capitale. [bang] (daca ma mai ajta ceva [:D])

Cat despre generozitate.......a mea ar da si ce nu are! [alcool] Ieri i-au venit prietenii. fericire nevoie mare. Si a incept: "Mami le dai inghetzata?" Care inghetzata, ca n-am mai avut inghe in casa de 3 saptamani! "Atunci caise" care caise? (daca erau le mancam eu rapid).Si i-am zis: "du-te in casa si vezi ca nu avem decat catziva castraveti din gradina". S-a dus si tot a venit cu o piersica ratacita si storcita! [bang] Cum sa imparti asa ceva la 10 copii?

Am fugit, sa vad daca ai mei pitici sunt harnici la cules de mure!

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anda, despre ce site vorbesti? Ce a facut Denisa si nu stiu eu???[:D]

Cu fumatul merge la fel: eu nervoasa, el calm (aparent). Beau cafea mai multa. Uite, acum ca scriu, ce mi-ar fi placut sa trag un fum..dorinta n-a disparut deloc.

Bine ca ai scapat de infectie, poti sa mai bei ceva siropuri naturiste, alea din extract de brad cica sunt bune, eu n-am incercat, dar le recomand din auzite. Pana iti trece de tot.

Eu mai citesc, dar nu romanesti, am terminat acum o saptamana Donul linistit de Solohov si comentez pe forum cu alta fata, ce e in plin proces de citire. Fantastic romanul![asia] Fain ca vor veni bunicii, se va bucura Mark [pup].

Bee, ciobanul ala nu e asa aproape, dar noaptea se aude mai bine ragetul magarului. Nu pot s-o duc pe Diana acolo, acum m-am gandit, sunt caini...si aia nu stiu de bancuri. Eventual cu masina, daca pot intra pe drumurile alea. O intreaga tevatura pt un magar.[alcool]

Cu bronzatul, sa stii ca n-am reusit s-o bronzez pe Diana pana acum..si ce n-am incercat! Si la mare anul trecut, ne-am intors cum am plecat. Nu tin foarte mult, mai ales ca e soarele nociv, dar un pic acolo, sa-i potenteze ochisorii albastri ca la Clara[olala], parca nu mi-ar displace.

E scump un paratrasnet? Ar trebui mai, la ce instalatii electrice aveti in casa..si mai am o nedumerire. Nu ti-e frica de capuse? Eu de cand stiu de boala Lyme, sa fiu al naibii daca n-as lua-o la goana vazand una. N-ai spray-uri de protectie pentru cei mici?

A mea nu e asa de generoasa, depinde de la copil la copil. Anuta e unul deosebit [pup].

Hai sa-i pun si cartofii la fiert, avem in meniu piure cu ficat de pui. Sunt curioasa daca papa ficat. Si daca nu, ramane doar cu cartofii. M-am saturat de nazurile ei. Apropo, nu mai bea lapte. Ce ma fac??? Ajutor! Dimineata si seara e un chin sa-i dau...bea 5o ml intr-o ora.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingridid="blue">, poate ar fi mai bine sa-i lasi o mica pauza de lapte. Poate isi revine. Cu capusele am un mare stress. Dar nu se pun pe oameni. Cainii mai prind. Nu mai vreau sa ma gandesc! Denisa facu un site cu cafea. 2 pagini inainte e link-ul (parca). Donul Linistit? Cartea groasa din biblioteca bunicilor?

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si eu la micul dejun,la cafea ... Am echipat "zana din povesti" - ca asa s-a autointitulat azi [:-@] cu doua codite.In rest s-a echipat ea cu fustita de blugi, un tricou mov cu inimioare si sandale asortate [:D] Si-am trimis-o afara.Cred ca azi n-o mai trimit sa doarma la mami ca vinerea sunt cam ocupati cu totii.

 

Eu am in plan sa lucrez vartos si azi,sa vedem daca imi si iasa.Deocamdata mai bantui pe net.Ia sa vad io ce-ati mai scris p-aci ...

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micul dejun si cafeaua Moni, dupa 11? Vreau si eu!!!. Eu ma pregatesc de cafeaua nr 2 si cei mici de pranz. A mea n-are treaba cu imbracatul, pieptanatul. Noi ii tot spunem ca tb sa se imbrace si sa se pieptene ca o printesa. Si ieri imbracata fiind, imi zice "Acum ca sunt imbracata ca o printesa, am o magie puternica si daca vine vrajitoarea ia sa vezi cum fac eu" Si-mi arata niste figuri de karate, insotzite de "IAAA! IAAA" [pk] fata mami!

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID deci de tigari v-ati lasat, da' de gratareala ba [pk] Io zic sa mergi sa cauti magarul si daca-s caini.N-or sa va pape.Cand mergeam cu ai mei teleleu pe munte io cum vedeam caini de la turme de oi cum hopa fuga la ei de era terminata mami sau matusile ce mai erau cu noi.Ele lesinate de frica.Io in schimb mor dupa caini ciobanesti.Avea unchiul meu unul super la tzara cand au avut oi,unul de-l stiam de mic - Iancu il chema.Vai ce caine fain a fost ala [olala]! Iarna cand ne dadeam cu sania alerga in paralel cu noi [pk] Cum noi copiii circulam vara peste deal prin padure si pasune (ca in Scufita rosie [:D]) dintr-un sat in altul, odata s-a luat si-a venit cu noi pana dincolo in satul celalalt de au ramas toti masca cand ne-au vazut cu el.Ce mai alergam cu el prin padure - alea vremuri faine [olala]

Vad ca nu zici nimic de poze,bronzata sau nebronzata, da' mai pozeaz-o odata [olala]! Cu laptele o fi o faza,isi revine ea,asa cred.

Si io vreau sa citesc cartea aia,oare n-apare in editiile astea de la Adevarul? Imi plac tare mult scriitorii rusi,dar pe-asta am ratat-o.

La capitolul egoism,hai ca sa nu dai o jucarie mai merge,dar sa mananci ceva in fazta altcuiva si sa nu vrei sa ii dai ... [bang] Pai in locul lui mami o luam frumusel sus si gata.Daca vrea sa manance ciocolata fara sa dea altcuiva din ea,sa faca bine sa o manance acasa! Pufarin si suc si restul le-a dat,dar cioco nicicum! Asta ca si cu Bau: toate jucariile le-ar da pana la Bau al ei [:D]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE ha ha "IA! IA!" - deci asa e cu magia [:D] Io tot foarte greu am adormit ,dar am mai recuperat acum dimineata,ca norocul ca si Diana a dormit pana pe la 9.

Cu durerile io doar sciatica mai aveam dar in iarna cand era frig si umed un pic,tot pe piciorul drept in jos din sold,ca si la Diana.Dar la ea a fost nasol rau,nu ca acum.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDA ma bucur ca ti-a trecut.Baga cioco [pofta] sa ai energie sa inveti! Uite ce harnica am fost io aseara de la Finetti! Din pacate in premiera am avut si oarece arsuri la stomac azi-noapte ... si sigur asta era cauza [bang] Yodi vostru va ramane in veci vedeta,mai ales de cand il cautam de zor si disperati prin tot apartamentul [:D] Si cand colo el in spatarul coltzarului.Nici acum nu-mi explic cum naiba s-a putut vara acolo.Pana si Diana cand vorbim de ele il denumeste "matza speriata" [:D][alcool]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE daca tot e asa de generoasa Ana, du trupa de "mosafiri" la cules de mure,asa aveti cu ce ii servi! Sunt multe? La tzara prin padure era pliiin [olala] D-alea mari de tot [pofta] Indesam in galeti, ca ne era mila sa le lasam acolo.Facea vara-mea tone de dulceata si compoturi din ele.

Bine ar fi sa reusiti cu paratrasnetul ala.Pai noi si cand am stat la socru-meu ne-a trasnit TV-ul proaspat cumparat in rate [bang] Sapte piese s-au dus naibii,au trebuit schimbate.Cica prin cablul de la RDS s-a intamplat.Culmea ca era si stins,in timp ce TV-ul alb negru al socrilor mergea bine mersi si p-ala nu l-a atins [alcool]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata[pup],

 

Intru pe fuga.

INGRID, uite aici link-ul Denisei: www.clubcoffee.ca

Merci pentru sfatul cu siropul, am baut, intr-adevar, unul din muguri de nu stiu ce conifer, acum nu stiu cat a ajutat, ca tot tuseam ca magarul, dar nici Stodalul nu facea mare lucru si asta de obicei imi face bine. In fine, bine ca nu a avut piticul nimic, el doar aduce virusii acasa si ni-i da noua.[bang]

BRANDUSA, ai sangerat o luna la bebe3? Si stiai ca esti gravi sau ai crezut ca e CM? Bebitul tau chiar e luptator daca a rezistat asa, o luna cu sangerari. [asia]

MONI, pai as baga io ciocolata, dar ce fac cu cura?[grasa], oricum ma mai scap din cand in cand la cioco neagra. Ca am si intrerupt cura de vreo 3 saptamani, nu o mai tin asa de strict, ca nu ma mai concentrez in mod corespunzator, mai ales in ziua aia in care trebuie sa mananc doar fructe.[bang]

Aiurea ca ai avut arsuri, stiu cat e de neplacut, esti sigura ca erau doar de la Finetti si nu si de la bebe?

Iar cu Yodi, vai, mai stii ce il cautam disperati ca nu gaseam matza?[:-)))][:-)))][:-)))] Acum parca e mai sociabil dar tot asa, mai sensibil este, adica trebuie sa cunoasca bine pe cineva inainte sa aiba incredere. Dar in rest e asa de dulce si scump, parca e de plus, asa e de finut.[:)]

Gata, ma duc si eu la treaba, o zi frumoasa sa aveti[pup]

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...