Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (40)


Recommended Posts

ANDA imbunatateste tu cura aia si la ziua de fructe baga cioco neagra [8D] ca n-o fi foc.

De Yodi ce sa mai zic,si acum rad singura de cate ori imi amintesc.Dar atunci eram disperata ca era gaura aia sub vana - era baia nerenovata inca - si tot ma temeam ca dus a fost pe-acolo [bang] Ca numai pe geam mai putea iesi,dar erau inchise [alcool] Mai dar doua ore am cautat dupa el toti patru [:-)))][bang] Si ce mai rascolea George prin debaraua mea super-plina [:-)))] Imi amintesc si ce radios a iesit el in final de sub coltzar cu Yodi in brate dar ... plin de panze de paianjeni [:D]

Imi imaginez acum si ce s-or fi gandit oare Diana,Mark ... Cesar si Oscar cand ne vedeau asa agitati??? [help] Daca ne filma careva iesea o comedie mai ceva ca Stan si Bran [:D]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Culcat bb2, Razvan. O sa ma pun si eu langa el, mai ales ca noaptea iar o sa vina furtuna. Sistemul de paratrasnet, asa cum l-a gandit barbatul meu, ne va costa cel putin 15 mil. Si o sa-l facem imediat cum reusim.

Moni, micutze murele si nu prea multe (cat sa manance ai mei). Spor la acte.

Anda, am sangerat o luna, ca aveam placenta previa peste col cumva si apoi cred ca si deficienta de progesteron, ceea ce la ceilalti doi n-am avut. Am luat utrogestan intravaginal si s-a rezolvat. Stiam ca sunt gravida! Ca era minora sangerarea. DAr am fost cam disperata. Oricum sarcina asta fu diferita.

Uffff, am o prietena care tocmai a nascut. Si saracii sunt asa de aerieni si disperati. Ar trebui sa trecem pe-acolo sa-i incurajam. Barbatu-meu asa ametzit cum e e innebunit dupa copii. SI mai sun si finii nostri din Bruxelles care asteapta un baietel in octombrie. [olala] Mai avem finii din Bucuresti, care inca-si fac curaj sa se apuce de treaba. Deci si de nu-s ai nostri mai avem bebelusi de asteptat, cat sa nu ne plictisim! [pk]

Daca nu-s la datorie diseara, inseamna ca am scos iar totul din prize. [:D]

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE tu cu finii cu bebei,io cu neamurile si prietenele.Zici ca s-a deshis robinetul anul asta [:D] V-am zis ca prietena din Italia baiat va avea? Numai ca ii pune un nume imposibil: Gianvito [bang] Ca socrii-s "mai de jos din cizma" (cum zice ea [:D]) si acolo e traditia sa pui numele primului nepot nascut ca al bunicului si p-ala in cheama Vito.Cica a imbunatatit totusi numele si-asa a iesit Gianvito ... Nici al baietelului sora-sii nu prea imi place -Mattia. Si sunt atatea nume chiar faine italiene la baieti ... Dar vorba aia,gusturile nu se discuta [batcap]

 

Diana mea doarme tun de la 14 ,iar eu lucrez de zor - descalcesc extrase de cont,note la salarii,amortizari.Na, sa nu stric linia cumva si daca stau acasa [:-@] Mai greu o fi dupa ce nasc,mai ales primele doua luni [q] ca daca o avea si asta mic program de supt ca Diana am pus-o . Adica o ora supt, o ora nani,o ora supt,doua ore nani,iar o ora supt,iar o ora nani ... si tooot asa cel putin prima luna [bang][help] In a doua luna parca a inceput sa mai doarma si cate 3 ore legat,deci "domnie" [:-@] Daca n-as avea actele astea,tot ar mai fi cumva,dar asa ... nasol.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello lume unde sunteti?

Io am vorbit acum cu Diana la telefon.E pe drum, se intorc de prin oras de la locurile de joaca.Cica vrea inghetata si lubenita pe cand vine acasa.I-am zis ca avem si din alea, dar avem si fasole (uscata [pofta]).La care zice: "nu ne tlebuie,manca tu fasolea" [:-@]

 

Io am zacut in pat pana s-a fiert fasolea.Imi era pofta ca n-am mancat demult.Acum am revenit la acte.Nu cred ca mai apuc prea mult,ca imediat apare Diana.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Hai ca vreau de azi de dimi sa scriu si nu mai apuc si mai am 2h sio tai la cabana, ca de treb sa pregatim sa pune din gresia care am cumparat-o aseara.Cred ca oricum am uitat jumate din ce vroiam sa raspund la cele 4 pag cele-ati scris cand era seara-noapte la mine.

Mi-am vazut azi puii pe webcam, Emma care la inceput a vb mai mult,apoi treb s aii pun intrebari ca sa raspunda, si A care nu statea o clipa si nu avea chef sa zica nimic[bang]-de sitart o fac, azi experiemntasera strandul cau apa sarata si au fost ok, maine dimi pleacala cabana alor mei de linga oras(Ingrid- aia e o casuta f. faian refacuta total de ai mei anul asta,arata mai bine ca apartamentul din oras ca e totul nou,mai putin mobila dar si aia e inca ok pt la tzara[:D])

Moni-pai ce bine ca ai facut fasole, voi face si eu la cabana si mai fac o palcinta faina cu praz,ceva carne de vita si brinza-pt baieti sa ai spor la munca, ca eu dupa masa de la restaurant de aseara, clar treb sa intru la cura-defapt sa tai de tot pastele si dulciurile, am deja 1,5kg in plus si nu ma simt ok ca s-au pus si pe burta, daca erau doar pe fund,mai era cum mai era[:I]

A si lasa ca va fi mai cuminte pina la 1 an Tudor,garantat,pt ca nu ii vei putea acorda aceasi atentie ca primului,trust me[:D]

Anda,Bee, Ursu si Moni-multumesc pt complimentele legate de site,pupici.

Ursu-tinem pumnii sa fie 1 bebe si sa fie ok,sa stea acolo cuminte.

Bee- ma uimesti mereu cat esti tu de calma cu toate, eu demult as fi pus paratrasnetul ala si nu mi-as gasi locul cu chestii neterminate in casa,plus ca ma uimeste ca esti realaxata cu felul cum papa copii,cred ca si de aia ai putut tu sa faci 3[pup]

Anda-lasa mama ca din cand in cand e ok putina cioco.Poze noi?

Ingrid- ce fain ca Dia e bucuroasa de animale si interesata si tu ai timp sa citesti,poate reusesc si eu putin acuma in WE[alcool]

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA distractie placuta la cabana [pup]

 

A sosit si Diana ,a muscat dintr-o banana si imediat ii dau inghetata.Sa se racoreasca fata dupa atata zburdat.Dar a azi a mancat: paine cu pateu dimineata,supa de dovleac si paste cu carnita.Cantitati mai de pisicuta dar e bine si asa [pk] Plus a baut si laptele ,evident.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-am distrat de Diana.Vorbea la telefon cu mami,cand a apucat-o kk si-a fugit la baie.Cand colo nu prea venea.Si ce se scremea,ba mai si zice la un moment dat "HAI CACA ODATA!" [:-)))]. Ea rar de tot se intampla sa fie constipata.Pana la urma s-a rezolvat cu bine [:D]

De cum a venit acasa a mancat o portie inghetata dupa care a cerut sa ii dam lubenita.Ei i-am pus bucati de lubenita intr-o farfurioara,noua ne-am pus ciorba de fasole uscata.Si cand ne-a vazut ca mancam ... i s-a facut pofta [:D][:-@] ,intai a cerut o boaba de fasole,pe urma un morcovel,un carnacior,o feliuta de ceapa ... asa ca am profitat,i-am tot mai varat cate o lingura de in final a bagat in ea jumatate din farfuria mea de ciorba [pk] Dupa care ne-am indopat cu lubenita.Nu degeaba a avut niscaiva probleme la [consti]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-mersi si voua un WE fain si linistit pt tine.

Bravo ca papa Dia mai bine si sora-sa e tare deschisa la ce e nou(aseara a mincat spagete cu carne si ciuperci facute de cumnata-mea din poze[:D] doar pt ca era ceva nou,nu ca era nemincata si cred ca si pt ca ii facuse poftele pina atunci)si e tare haioasa cu unele comnetarii asa cum e,lasa fata in pace, oricum vad c f ace si ea combinatii ca si mama[:)]

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara buna! [flo]

 

Hop si eu pe-aici la miezul noptii. Noi am fost astazi la bunici si s-au jucat fetele foarte frumos. Cred ca o sa repetam experienta de vreo doua ori pe saptamina pt. ca Sabina se simte foarte bine acolo.

 

Brindusa, vad ca si Anuta e cu magia. Si Sabi face la fel prin magazine, cica face vraji; ea si spune niste cuvinte pe-acolo de te-apuca risul.

 

Moni, n-am rezolvat nimic cu gradi. Deocamdata astept pina la toamna cind cu bani voi rezolva fara probleme.

 

Ingrid, du fata sa vada magarusul. Sabina a vazut la Gradina Zoologica din Birlad unul mic si amarit. A vazut si poneii care i-au placut foarte mult. Si e colectionara de ponei de jucarie. are vreo 8, de toate culorile si de marimi diferite. Ii poarta peste tot cu ea.

Stiti ce vrea sa se faca fata mea cind o fi mare ? Sefa si sa conduca avioane. Nu prea se potriveste cu ce-a ales ea la 1 an de pe tava cu obiecte.

 

Denisa, super site-ul . Am vazut si cit de incintati sunt copii de animalutele de la bunica. Si cred ca se simt minunat la bunici; am vazut ca tare ii iubesc si pe fratele si pe cumnata ta.

 

Ursulina, tin pumnii sa se prinda bebe. Si tie felicitari pt kilele pierdute; arati super!

 

Anda, daca ai inceput sa tii vreo cura, iti doresc bafta! Bine ca n-a avut piciul nimic.

 

Am pus si eu niste pozici in drop. Si-a luat Sabi rochita de printesa si i-am facut si vreo doua poze.

 

 

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)

http://www.dropshots.com/irinamav

 

filmulete cu Sabina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu p-aici am vazut pozele cu Sabina cat am papat inghetata.

IRINA tare frumoasa mai e printesa ta,mai ales cu parul asa de lung!

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...