Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (40)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hola, Nu am disparut de tot , dar saptamana asta am avut mult de lucru , plus caldurile astea ma termina efectiv nu am chef de nimic . Seara la 10 ma culc odata cu Clara si adorm inaintea ei [:D], asa ca nu am apucat sa citesc mai nimic , si surpise ieri cand am intrat am avut ce citii nu gluma la ambele subiecte . De fapt surpiza a fost ca a nascut Giova, felicitari inca odata [pup]. Moni, tu ai grija de tine si fereste-te ca esti inca devreme rau , 33 de sapt , nu ?t Ingrid, draga mea nervi de otel , ce sa iti spun , dificila perioada v-ati gasit sa renuntati la fumat . Bee si tu draga mea toata ziua in alerta , eu sincer nu cred ca as face fata . Ursulina , sa se prinda cati vrei tu [:D], esti o figura , de-abia astept sa vad ce va fii [:D]. La noi aici au inceput fiestele , localitate noastra va fii 10 zile in fiesta . Ieri am iesit putin ca era o parada ne-am uitat , pe urma ne-am dus la o inghetata , si apoi intr-un parc ca au instalat astia pt fiesta carusele , topogane gonflabile si masinute , Clara era in extaz dar nu am stat mul ca e plin cu mosca negra e o musculita cat o furnica , dar nu inteapa ci musca [alcool], si face o inflamatie de trebuie sa iei corticozon [bang]. Si pe mine si pe Nicu ne-a muscat in 3 locuri , ma scarpin ca o nebuna . na si ziceam ca am plecat , si cand am ajuns Clara incontinuu , ca nu , ea nu se culca ca ea vrea la fiesta [:D]. Acum plecam la gratar si plaja, si ne intoarcem mai repede pt 6 jumate ca va fii bataie cu confetii [:D] si sa meregm si noi . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si pe ziua de azi. URSULINO hai ca esti figura.Nu-s io asa de literara,dar vad ca pe Diana o distreaza.Io ca io,dar sa il auzi pe taica-meu ce povesti incoerente si aiuritoare ii mai indruga [bang] Te doare mintea nu alta [:D] ANAMARIA distractie placuta la gratar,la balaceala,la fiesta ... ce va pasa! Ar fi fain daca ai fi in vacanta,dar e bine si-asa.Nasol cu musca aia,sper sa nu apuce sa o muste macar pe Clara. Eu am intrat in saptamana 34 dupa DPN,dar dupa data conceptiei si masuratori ... care-s cu 10 zile+ - am trecut si de saptamana 35.Vad eu maine daca se mentine chestia asta,dar cred ca da.La ce burtoi am ... 100 cm diametru [:D] Vad ca te culci odata cu Clara la 22.Ce bine! De-as reusi si eu performanta,macar la 23 cand se culca Diana sa reusesc.Dar asa sunt intoarsa pe dos,ca si data trecuta: adorm pe la 1-2 . Si dimineata ea e la 8 sus,iar eu mai zac in pat pana pe la 11 si chiar daca reusesc sa ma trezesc mai devreme,nu prea-s buna de nimic.Pe cand ma trezesc eu,o apuca pe Diana somnul.Deci ce sa mai mai ocup de ea? [bang] Se joaca ea singura,mai se uita la desene,mai vine din vreme in vreme sa ma intrebe si daca nu ma scol [:-@] Azi m-am suparat pe ea ca n-a vrut sa manance la amiaza - doar cateva linguri de supa a gustat.Pai da, ca ii daduse taica-su suc inainte [bang] Si nici mic dejun n-a servit,doar laptele.Intr-un final a mancat totusi niste peste gras si fara oase,care tare i-a placut.Am zis ca o sa ii scot laptele de tot din meniu daca nu incepe sa manance odata! BRANDUSA mi-am amintit de tine cu nascutul si luna plina [:D]. Era o luna plina imensa aseara cand am venit de la mami! Era acoperita de nori negri ce treceau prin fatza ei ... Diana a remarcat-o si m-a intrebat ce-i acolo.Numai bine a si iesit in toata spendoarea din nori,apoi iar a intrat ... Eu p-aci cu actele de conta fara chef si energie de lucru.Vad ca-s cu toate bioritmurile la pamant si asta ar fi o explicatie. Deja ma intreb daca apuc sa imi fac macar bagajul de spital pana m-apuca nascutul.
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AnaM distractie placuta! Pentru balaceala va invidiez in primul rand. Al meu barbat nu si-ar rupe din timp sa ne duca pana la piscina in sat. Toata ziua suna unii altii, gresesc numarul si vor sa faca rezervari la piscina. Locul e super, numai noi nu apucam. [bang] Unde sa ma iau sa ma duc eu cu copiii? [alcool] Ufff, ma enervez! Si parca n-ar stii cat imi doresc si eu sa inot putzin. Zici ca mai am cine stie cat pana cand nasc, asa ca ce sa se grabeasca. Moni, luna plina pt altii. AM o prietena care nashte azi (m-a anuntat ca pleaca la spital cu contractii). Cat despre somn......Vorbesti de funie in casa spanzuratului? [bang]Pai pe la 10 adorm Razvi + Radu. Pe la 11, Ana, iar eu.....incerc sa dorm candva dupa 12 noaptea. Si apoi urla RAzvan, incerc sa-l iau pe Radu in patul conjugal.......Si dimineata.........Offff, pai dimineata incepe candva pe la 6, cand ne imbiem unul pe altul care sa-l frece pe Razvi pe picior, doar doar s-o culca la loc. [bang] La 11, asta mic e satul de alergat si adoarme la mine in brate (in fund la TV sau PC) si apoi tot asa. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA si tu imi faci pofta de balaceala acum [bang] [:D] Io pot merge si singura cu Diana la noi la strand,daaar ... am un burtoi prea proeminent totusi.Nu-i mai de iesit in public.De ce nu era canicula cand eram gravi in primele luni? [bang] Atunci mai mergea sa ma aventurez pe la strand ... Cu dormitul ma intreb ce te faci cand vine nr.3 totusi ?? In locul tau ii invatam sa doarma si cu maica-ta.Macar pe Razvi,ca Ana nu cred ca n-ar sta cu ea,nu? Eu o sa o tin oleaca acasa pe Diana pana se plictiseste de oracaielile lui bebe si dupa aia ,probabil o trimit sa doarma la mami.Depinde si cum se comporta [:-@]. Momentan stau la aer conditionat si ii dau inainte cu munca.Pe Diana a luat-o mami si acum sunt pe malul Muresului,in Parcul Copiilor.A dormit putin azi si la trezire iar n-a vrut sa manance nimic,in schimb iar a iesit cu circ,voia sa iasa singura pe balcon - ca noi n-am vrut sa iesim cand voia dumneaei (eu eram la masa) si s-a pus pe urlat in timp ce statea agaztata de manerul usii de la balcon.Si in final l-a deschis !!! [bang] A adus-o taica-su pe sus si urland, in bucatarie.Mai tare urla.Vreun sfert de ora nu s-a oprit din ragete.
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt 0 barat la spus povesti - nu mi-am dat seama niciodata. Ma rog eu din fire cand spun ceva o fac pe scurt (de ce? sa va explic: blestemul vietii mele in ce priveste barbatii nu a fost vreunul obisnuit, adica sa ma insele, s ma lase, sa o aiba mica, nuuuu... toti au vorbit ingrozitor de mult. Asa ca eu ca sa strecor ceva trebuia sa fiu foarte concisa si asa am ramas!!) Intr-o seara eram la mama si ne bagasem toate trei in pat sa o adormim pe Carla si m-am apucat sa-i spun cei trei purcelusi. Dupa 5 minute se zguduia patul de rasul maica-mii de ce prostii de umplutura bagasem. Pana la urma am dat-o jos ca asta mica ii tinea isonul. Sunt catastrofala! Va pup pe toate, J si Carla (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand o aud pe Ana ca urla, o expediez intr-o camera pana se potoleste. A invatat lectia si tace rapid. Are si ea boala asta de zbiera de alintata ce e. Pe RAzvi il aud urland doar cand e obosit sau il doare ceva. In sfarsit si-a revenit cu mancarea ca era exasperant. Azi a mancat dimineata: omleta si iaurt. Iar la pranz: salata de vinete, fasole batuta, supica de fasole uscata si apoi cartofiori. Clar al meu mititel e vegearian. Nu reusesc sa-i dau carne decat fff rar (aici e vb de carnea buna, ca de ar fi numai crenwusti, carnatzi sau pateu, n-ar fi problema [bang]). Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JANI ce figura esti.Poate dai in final de unu tacut rau, si-o sa devi de musai vorbareata [:D] A meu e si el vorbaret,dar cu mine n-are cu cine,ca ii zic sa taca si sa ma scuteasca un-doi.Nu de alta dar o ia tot pe teme de care mie mi se falfaie: sport, politica, emisiuni TV, "vedete", filme etc. Dupa 15 ani (pe 20 august ii implinim ...) ii cam stiu textele pe de rost [:-@] Culmea ca isi gaseste tot timpul auditoriu si parteneri de conversatie si pe asa teme [alcool]. BEE si eu incerc sa fac asa cu Diana ,dar nu reusesc pentru ca ma saboteaza absolut toti.Nu se pot abtine,de multe ori nici nu prea e de ignorat.Si mai devreme,ii zic omului cand iese din bucatarie sa nu cumva sa o bage in seama si sa ii adreseze vreun cuvant (ea urla in camera cat o tinea gura ... ) si nici nu iese bine ... ca il aud strigand la ea sa inceteze [bang] Motivatia lui - ca rupe manerul de la usa balconului [bang][bang]
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE ca uitam ,mama ce bine mananca Razvan [pk]! Super! Si ce daca nu vrea carne? Nu-i musai ... Deci el nu-i urlator.As vrea sa am si eu unul asa ,dar miram-as sa iasa prea linistit. Am citit - intr-o carte de genetica - o chestie: ca atunci cand intr-o familie se nimereste unul cu temperament coleric,nu mai iasa ... cred ca nici dupa n generatii nu se diminueaza [:D][bang] La noi si socrul si tati-s cam colerici (desi la prima vedere-s pasnici).Cat despre frate-meu,Ghita si cu mine - la toti ne mai sare tzandara din cand in cand in diferite proportii [alcool][:D] De Diana ... ce sa zic,de mica se tavalea pe jos cand nu i se facea pe plac.A avut perioade cand s-a mai domolit,dar in ultima vreme a luat-o rau pe ulei. JANI Carla cum e? E mai ascultatoare?
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...