Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (40)


Recommended Posts

Azi noapte pe la 2 inca nu reusisem sa adorm ( boxa Tudor plus niscaiva contractii ... ) si dimineata la 6 eram treaza deja ... Luna plina e de vina [:-@] Am mai adormit abia dupa 7 si la ora 9 fix suna la telefonul fix socru-meu de-o trezeste inclusiv pe Diana [bang] Deci cred ca azi ma culc la amiaza cu Diana . Gata cu raportul momentan ca am de terminat salariile si declaratiile aferente. JANI mai da si tu raportul.N-ai zis nimic de gradi,o duci sau nu din toamna pe Carla? E tot cu bona aia nu?
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Denisa, sa-ti traiasca baiatul. E tare dragutz. Moni, deci ai sansa sa nasti la fel de repede ca si cu Diana. Sa fie asa, dar nu prea repede in saptamani (adica sa fie dupa 37). Ufff, ca ziceai de grasime si lovit bebele in burta. Garantat eu sunt bine depashita si cu un strat sanatos de ce nu trebuie, dar da al meu cel mic, de zici ca e la box, fotbal sau ce-o mai fi. Eu sunt in mare dilema cu pozitia lui, fiindca nu ma dumiresc cum reuseste sa dea si la ficat si la col si la coloana in aproape acelasi timp (cred ca si boxeaza si shuteaza si da cu capul simultan)[bang]. Ieri m-a omorat! Am dus-o pe Ana in Buc s-o mai distreze si socrii mei. Si a fost taaare greu. SI acolo si pe drum si tot asa. Si asta noapte m-am culcat tarziu ca de obicei, ca sa ma trezesc la 6 fara 15, ca asa a vrut RAzvi! [bang] Si m-am rugat de el sa mai doarma. Vezi sa nu! A adormit pe la 11 dimineata, m-am pus langa el, dar cand am atzipit si eu s-a trezit el......[alcool] Acum sunt chiauna, ar trebui sa pun de o cafea. Domnul ishi face de lucru: muta masutze, construieshte, demonteaza, mai ia un caine in bratze, diverse. Evident vrea vesnic ceva de la mine, dar parca nu-i chiar ca Ana (care nici nu poate respira daca nu are "curtea" completa- adica supusii la datorie). Hai ca mai revin mai incolo. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat declaratiile alea,m-am luat de-o grija.Dar urmeaza cealalta distractie: declaratiile pentru finante.Si pe-urma bilantul ... macar cand s-a nascut Diana era firma lui fratelo platitoare trimestriala de TVA si mai aveam o marja de timp ... de anul asta e platitor lunar de TVA,deci da-i inainte frate [bang] Diana ma dispera.Pur si simplu nu mai asculta deloc,dar deloc, orice ii spui sa faca/sa nu faca.Nu vrea sa manance nimic ,numai dulciuri sau ... vitamina C cu propolis.Si mai nou nu se mai poate imbraca dezbraca singura: "Mamiiiiii nu incape capu', mamiiii nu pot sa bag mainile ... " Mamiii da' nu veau pantalonii astiaaaaa !!! Veau altiii!" Ii zic sa isi ia altii - nuu , asa nu e bine "Mamiii da' hai tu si da-mi altii" . Asta pentru ca i-am zis frumos de n ori ca nu ma pot tot timpul scula de pe scaun.Ea care de mai mult de un an se imbraca/dezbraca singura,ba isi mai si alege ce si cand vrea din dulap. Si cand ii zic sa mearga la taica-su ,nuuuu ... ca numai eu sa vin o ajut.Si nu se poate zice ca a fost plictisita,ca as fi tinut-o in casa,ca numai ce-a sosit de pe-afara,a fost pe la cumparaturi.N-am mai rezistat si i-am tras vreo cateva la fund sa se sature si am trimis-o in pat,nemancata.Acum e liniste.Cred ca daca nasc prematur din cauza ei o sa se intample [bang] Nu mai exista zi sa nu faca cel putin doua-trei crize de-astea cu zbierete la greu si aici nu mai socotesc si miorlaiturile minore. Nu stiu ce sa fac cu ea,ca imi vine sa o trimit pachet la mami,doar ca ma gandesc ca le-a mancat suficient nervii si lor 18 zile la Felix,macar un pic de pauza sa aiba ... Am incalzit mancarea sa mergem sa mancam - ca eu nu mai puteam de foame,dar acum mi-a pierit si pofta de mancare.Si de somn [bang]
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele[pup], In primul rand, pentru Denisa: La multi ani puiului tau mic, sa iti traiasca si sa fie sanatos si norocos! Scuze pentru intarziere, dar io sunt cu pluta in ultima vreme, am asa de multe pe cap, stau noaptea, invat, in fine, sunt ametita, intelegi tu.[pup] Moni, foarte bine i-ai facut Dianei cu palmele la fund, ai vazut ca ai linistit-o? Noi nu toleram fite si crize din partea lui Mark, daca e nevoie il trimitem la colt si nici nu discutam cu el iar daca e crizat isi ia clar una sau mai multe la fund. Eu am zis de la bun inceput: copilul nu e seful meu si trebuie sa ne intelegem si sa ne respectam reciproc. Asa ca i-am descurajat din start crizele, ca venea si al meu cu niste crize de toata frumusetea invatate la cresa sau gradi. [bang] Si de cate ori mergem undeva si e de stat la coada, gen posta, de ex, ca acolo mergem destul de des, sta frumos pe scaun si asteapta sa termin, stie ca nu are voie sa alerge de zapacit pe acolo sau sa faca galagie. [:D] Cred ca la Diana e vorba si de o usoara gelozie, chiar daca abia asteapta sa il vada pe bobo, dar vede ca nu mai esti disponibila suta la suta pentru ea, ca nu mai poti sa te ridici asa de repede, ca trebuie sa te odihnesti etc. Si modul ei de a-ti atrage atentia e sa faca crize, e si ea micuta si o vrea pe mami ei. O sa ii treaca, cred, cand il va vedea pe bobo si va veti obisnui unii cu altii.[flo] Ca intrebai de loviturile lui bebe, al meu era tare calm in burtica, adica misca, dar rezonabil si nu mai lovea nicaieri unde sa ma doara, doar ca aveam arsuri urate in ultimul trimestru si dureri de oase cand cobora in bazin dar in afara de asta a fost ok. Acum e adevarat ca eu aveam si straturi protectoare deci poate nu il simteam eu cum il simti tu pe al tau.[pup] Fug ca am putina treaba, revin mai tarziu. Lost in different projects...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola, Am adormit-o pe Clara si sunt in sfarsit putin libera sa stau si eu la comp linistita. ca de ma pun eu sau Nicu imediat vrea si ea . Pe Nicu l-a disperat bine, deja se gandeste serios sa mai luam un comp , dar nu vreau eu . Citeam ce a scris si Anda , dar la noi metoda asta cel putin nu prea da roade : dac aia una la fund mai tare se crizeaza [bang]. Si are is ea destule crize , asa cuminte cum pare . Si zice vreau , pt ca asa vreau eu [:D][alcool]. Si cu mancarea e la fel . Toata ziua ar manca numai uscaturi : cascaval , salam , paine prajita, pateu si nelipisita SUNCA [:D][bang]. Azi la pranz am facut tocanita de curcan , ea nu vrea ce a mancat si azi dimineata : paine prajita cu pateu [bang]. I-am dat o gura de pofta si pe urma am facut.-o sa mance ceva din tocanita . Ufff... acum trebuie sa ma gandesc ce sa-i dau deseara , probabil niste peste , ca din pacate cand lipsesc eu de acasa , si nu am timp sa fac ceva specila pt ea , toata ziua manca numai uscaturi . La asta seamana cu mine [:D] Moni , da de ce trebuie sa te enervezi atat , las-o sa-si fac ce vrea ea cu ale ei , si sa adune Ghita dupa ea . Ingrid, voi acum la aer curat, ce fain . Bee , tu de ce nu-i expediezi pe ai tai copi amandoi la mama ta , sau la cineva in care ai incredere macar o zii , si sa te odihnesti si tu ? Denisa, La multi ani pt micu barbatel , l-am vazut in poze tare elegant mai e [pup] Eu sunt toata muscata de insecta asta nenorocita mi-e umflat piciorul , am la aeclasi picior vreo 5 intepaturi. A , sa ma laud si cu ceva pozitiv , de cand mergem la mare Clara sta super bine cu pielea . Practic zunt deja zile buuuuuuune de cand nu i-am dat nici macar crema hidratanta , nici Elidel , nici sirop Aerius, practic nimic. A ajutat-o mult cura asta de mare intensiva , sa vedem cat o sa tina efectul . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANAMARIA ce ma bucur ca e ok Clara cu pielea [pk] Sper sa o tina ... definitiv! Iar cu Diana,doar nu crezi ca am bai ca imprastie prin casa sau alte chestii minore.Nicidecum,din partea mea sa darame tot (chiar e deja varza in zona de cand s-a trezit). Dar ea urla efectiv ca vrea/nu vrea ceva si mai si trage de tine pe deasupra. Acum a dormit doar o ora si s-a trezit mielusea [8D] I-am zis sa isi ia pantalonii pe ea,ca s-a dus in chiloti direct la desenat unde batea aerul conditionat.S-a facut ca nu aude.Am mai intrebat-o odata ca are de gand sa ii ia si a zis cu jumatate de gura ca ea n-are pantaloni ,la care i-am zis ca daca in doua secunde nu-s pe ea o inchid in baie.Imediat si i-a luat pe ea.Pe urma a inceput sa cotrobaie in dulap unde avea o bomboana primita (iar de la cumparaturi [bang]) si niste guma de mestecat, dar n-a indraznit sa le ia ... mai ales cand i-am zis sa nu indrazneasca sa puna mana.N-a mancat nimic azi,adio dulciuri! A mai bantuit pe-acolo de vreo doua ori zicand ca-s ale ei,ca ea le-a primit si mai stiu eu ce,dar tot n-a indraznit sa le ia.Acum astept sa i se faca foame.Azi a baut doar bibele cu lapte dimineata,doua muscaturi dintr-o felie de paine cu unt si gem si un bibe cu iaurt la amiaza.Ma mir ca se mai tine pe picioare !!! Si ca mai are energie in ea.Ca turuie non stop si acum ... face pe educatoarea. Ma duc sa imi pun niste paine cu unt si parizer proaspat - n-am luat demult asa ceva.Si n-o chem si pe ea.Probabil ca va veni dupa mine si se va apuca si ea de mancat,mai ales daca ii zic ca nu-i pentru ea . Ca ea asa trebuie sa faca,fix invers [bang]
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti la a doua cafea pe ziua de azi. Sa va zic continuarea,pana e Diana ocupata cu amimalutele de plus (ce-o fi apucat-o ca nu se joaca never cu ele???). Deci ne-am dus in bucatarie,intai a zis ca vrea banana,dar n-aveam asa ca si-a amintit ca au cumparat kiwi azi si-a cerut din ala.I-am curatat doua bucati,i le-am taiat si servit si intre timp am pus doua oua la fiert,am pus sandwichiuri cu paine unt si parizer,am desfacut branza topita si am taiat rosii.Manca kiwi si se uita la mine,a zis la un moment dat ca "woaa ce pofta mi-e de blanza topita" ,apoi a abandonat kiwi si s-a apucat de-o felie de parizer ... gol [bang] Cand am inceput sa desfac ouale,a zis ca ea nu mananca ou.I-am zis ca-s ale mele [:-@] Eu m-am pus sa mananc cu simt de raspundere,ea ... si-a amintit ca avem si budinca in frigider si ca vrea din aia.Numa' ca aia intra la capitolul dulciuri si daca n-a mancat ... [:-@] In final a mancat doua felii subtiri de tot de parizer,jumate de felie de paine si un ou fiert moale.Branza topita nicidecum,desi parca de-aia zisese ca ii e pofta [alcool] Pe langa cca un kiwi.Si din budinca doar jumatate a mancat,ca deja alergase dupa dulciuri si isi mancase bomboana inainte. Noroc ca mi-a dat prin cap sa fierb oua ca macar din alea ii plac. Si supe/ciorbe ii plac ei,dar azi mai aveam doar din aia de cartofi,dupa care nu se prea omoara.Am zis ca mai bine sa manance ceva mai consistent.Deci ganditi-va - juma' de felie de paine ... si nu cred ca va mai manca alta pe ziua de azi! Pun acum la fiert niste carne de porc sa o fac tocanita si o sa fierb paste langa ea diseara,poate se mai indura sa manance asa ceva. Momentan a strans de pe-aici tot ca a cerut trusa medicala si i-am zis ca i-o dau daca pune la loc restul lucrurilor.Culmea ca n-a trebuit sa insist.Si in final a uitat si de trusa medicala [:D] Dar inainte cu 5 minute tot circula pe usa si-am rugat-o de cateva ori sa sa o inchida dupa ea.Tot timpul uita.Si ea fain frumos, la un moment dat o uita iar deschisa,vine, se-aseaza la masuta zi zice: "S-o inchizi tu,ca io nu pot,ca acum sunt ocupata " Anamaria ca mi-am amintit ,nu iti trec muscaturile alea cu Fenistil? Anda si eu aveam ceva arsuri cand eram in ultima luna cu Diana.Acum din fericire nu am.Am in schimb bubuituri.Si Diana ma lovea,dar nu in halul asta!
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Multumim mult de urari, dorim la toti copilasi sanatate si sa fie veseli si cuminti[:D] Jani-ce mai faci,cum esti, dar Clara, zi-ne si noua de ea, merge la gradi sau cand incepe? Moni-nu te mai consuma cu Dia, stiu ca nu e usor, dar cum zicea si Ana, sa se ocupe Ghita de ea, ce atata relas pe capul taticilor.[alcool] Legat de cat m-a lovit A, f. putin in a 2-a jumatate a sarcinii, dar un pic mai mult ca E- insa suportabil si nu f. des,plus ca eu cu el am luat cu 3-4kg mai putin si s-a vazut ca a avut doar 2930 comparativ cu 3500. Bee-ce bine ca Razvan nu e asa mamos, eu mi-am dat seama acuma din ce povesteste maica-mea, ca Alex e un pic sensibil,care nu stie sa se exprime decat prin fapte- ii ia mina si o pune sa il mingaie sau se cuibareste la pieptul ei si are nevoie de dragaleala-deci desi sutn baieti pot fi si sensibili. Ingrid-revin cu povestea mai detaliata mai incolo, am vizitat cum ziceam 2 plaje destul de celebre, in genul plajelor din ROmania, la Oceanul Atlantic amindoua, deci cuapa sarata si valuri, cu case pe malul marii de inchiriat destul de ieftine- ca exemplu, un apartament de 3 dormitoare pt 8 zile costa 800 de dolari(dar pto st alejer 2 familii cu copii acolo)-deci mie mi se pare ieftin ca practic iesi din cladire si dai in plaja si ai si vedere la ocean,te mai costa mincarea care e oricum ieftina comparativ cu ce e in RO si raportat si la salarii. Am fost 1 zi la munte, e un drum gen cel din Apuseni,dar cu o calitate a soselei impecabila,cu tuneluri mici si mijlocii ca lungime, si se urca pina la 2100 de m cu masina, sunt popasuri pe margine adrumului cum ati vazut in poza cu cascada cea mica, acolo am oprit si am mers pe jos la cascada. La termianre aparului era un orasel cu rezervatie de indieni, f. cochet si colorat si cu o inghetata super buna, de aia eu in 5 zile m-am ingrasat 1,2kg. Legat cu detalii la peripetiile cu zborul si nervii creati de cancelari si legaturi cu intarzieri,in alata zi, am de terminat un proiect acuma. Anda-aveti grija de voi, mai ales de tine cu stresul si sanatatea.[pup] Va [pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anam-sorry ca te-am uitat, am vrut sa zic sa pui crema mentolata pt muscaturi,ajuta mult si calmeaza durerea. Dc se face rana,sper ca nu, exista aici ceva super bun cu antibiotic,zi-mi si trimit ca e ieftin si usor de pus in plic.Sanatate multa[pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA pai Alex e si zodia racului deci si de-aici sensibilitatea [olala][:D] Nu ca si capricornii astia - ca io am doi pe cap,unul mai capos decat altul [bang] Ca norocul ca a luat-o taica-su si s-au dus de p-aci,probabil in centru iar,in Parcul copiiilor.Cu umbrela dupa ei in caz ca ii apuca ploaia,ca e inorat tare. Deci merg imediat sa ma tzap in paaat macar un sfert de ora sa ma relaxez si p-orma vin iar la munca.Desi numai relaxare nu e in pat: - pe spate nu pot sta ca ma anchilozez la moment,ma doare rau spatele si abia ma mai pot ridica - pe dreapta ma doare rau ca de cum ma pun ma impinge probabil cu picioarele rau - cred ca-s in dreapta sus spre ficat - iar pe stangaaa cum ma pun,cum se invioreaza si se zvracoleste in toate directiile Numai cand doarme e cat de cat ok. ... Si cand stau pe scaun ma impinge tot in sus spre ... [balcon] Vorba aia,asa ceva nu exista [cusca] BEE numai spre coloana nu ma impinge ... cum ziceai tu. M-am luat cu actele astea si iar n-am pregatit bagajul nici azi ... [bang]
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...