Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (40)


Recommended Posts

Moni ce fenistil [bang] ala e apa de ploaie, mi-a dat dr. crema cu corticozon (aia ce o folosesc si la Clara ) [bang][bang] Denisa, mmersi mult , esti o draguta dar nu cred ca e cazul . Nu e rana , muscatura e mica inflamatia in jur e mare si da mancarime . Cica bestia asta iti injecteaza nu stiu ce substante care provoaca alergii . la unii mai mici la altii mai mari [alcool] Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

AnaM, urate muscaturi din ce povestesti tu. Eu am colectionat pe picioare vreo 3 de la niste tzantzari mutanti si mi-au lasat urme. [bang] Si pe unele le am si de o luna. Ma bucur ca-i prieste soarele si marea Clarei! Era si cazul. Denisa, ce povestesti tu cu inchiriatul, e un vis frumos! Vreti sa mergeti acolo cu copiii? Cat despre Razvi si mamos, e mamos foarte! Chiar mult mai rau decat Ana. SI mai sensibil, doar ca vad ca are si momente in care nu solicita atentie exclusiva, spre deosebire de Ana care e o mica egoista si capoasa si ne manipuleaza pe totzi. Baiatul tau e Rac, dar al meu Scorpion, tot zodii de apa. Interesant de altfel. La noi in familie lipsea apa cu totul. A venit prin Razvi si se vede o mare diferenta. EU si cu Radu suntem zodii de foc si se pare ca se intetzeste focul de vreme ce mai vine un Leutz mic. Ana mea e acum la soacra-mea si e mai linishte. Unde sa trimit copiii, ca noi oricum stam cu ai mei. Dar la noi atributziile sunt clar impartzite si in grija mea sunt copiii. SI ei ma calaresc cu placere, dar ma si las! Si acum ca perceptie fata de copii. Nasha fetei mele, e o prietena buna a mea care locuieste in Oradea. NU are copii, dar a avut 3 fratzi mai mici si a fost si bona. O vedem rar, cam o data pe an. De cate ori ii vede pe ai mei se ia cu mainile de cap: ca-s rai! Mereu imi spune "dar rai copii ai, se vede ca nu-i pui la punct, ti se suie-n cap". Mie nu mi se par rai ci doar usor mai neastamparatzi si asta in limite rezonabile pt un copil. Oi avea eu mai multa rabdare. Acum Razvi a rasturnat scrumiera inchisa a lui Radu si l-am pus sa stranga tzigarile de pe jos. Pe cine sa ma supar? PE el sau pe RAdu! Pe RAdu! Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bee-nu mergem acolo, nu prea curand ca exista alte optiuni mai bune si chiar mai ieftine pt plaja si apa faina-vezi Mexic, Dominicana, Aruba,etc- acolo mergi cu 1000-1500 de pers(depinde cat e de select locul si cate stele are), copii gratuit pina in 7-12 ani,depinde de resort si e All Inclusive. Legat de zodii, la noi fiecare e diferit, incepem anul cu Emma-capricorn,apoi cu mine-Peste,vine Racursorul-Alex si se termina cu Scorpionul-cel mai dificil,in cazul nostru. Iar legat de chestia ca le permiti mai multe, ca eu nu cred ca sunt rai,bravo tie ca ai rabdare si toleranta maxima, eu am crescut cu niste reguli si principii cu care sunt inca de acord si ma abat de la ele f. rar.Acum inteleg de ce te poti tu ocupa exclusiv de copiii ca treburile casei si cumparaturi si altele le fac ai tai si Radu,super asa[flo] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, da 3 scorpioni, un leu si un varsator, ce iese??????............iti spun eu[:D], scantei!!!!!!! .........eu sunt pe aici, nu prea mai am loc la computer. Ba e tata, ba la apucat si pe barbat cheful de computer. Sau cand ma apuca cheful de scris sunt la servici si nici nu indraznesc sa ma apropii de internet[bang], iar acasa cand as putea nu mai am chef. Mai, sa stiti ca si a mea piticoata tot intr-un ton cu ai vostrii.... nu manaca, scandalul cel mai mare la noi e la masa[bang], nu se imbraca nunmai cum vrea ea, si face numai ce vrea ea. Poti sta tu in cap, si-n limba ca nici ca-i pasa[:D]. Eu am fost la un curs 2 zile. am vizitat o clinica iar a doua zi am colindat pe munti a fost super m-am mai racorit la bibilica[:D]. Azi s-a racit si la noi, dar sapt trecuta am profitat de vremea frumoasa si apa calda si ne-am balacit cat am putut. Ma sapt asta, de lunea viitoare mergem o sapt la cabana. Eu vreau mareeee[q] nu iarasi multe si cabana. [pup] [pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/SkiferienSudtirolIan09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, voi zodii de apa mai mult. Ar trebui sa va intelegeti. Cat despre locuitul cu ai mei, pt copii e ffff bine, pt noi presupune sa lasam mult de la noi (si noi si ei) ca sa putem convietui ok. Si fiecare stie exact ce are de facut. Eu ma ocup de copii+ tot ce inseamna plati, facturi, cumparaturi facute in orash, dus copiii la kineto, doctor sau ce-o mai fi. Tata se ocupa aproape numai de gradina+ amenajari (suntem departe de a fi terminat cu casa, curtea si restul treburilor. Nu mai spun ca e 1 hectar de teren de lucrat si mi se rupe sufletul ca momentan nu ne permitem sa angajam pe nimeni sa ne ajute cu nimic). Iar Radu, servici si atat. Ufff si eu care visam sa poata cineva sa ne mai ajute la curatenie, sau la copii. Bine ca suntem sanatosi si mai putem. Asta conteaza. Mira, am citit ca ai fost la curs. pe munte tot in cadrul cursului? Sa invatzati ierburile? Sau ma inshel eu. La voi in toata combinatia zodiacala, cred ca Selin e cea mai pashnica, chiar daca acum e ea mai dificila. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bee si Mira- teoria din carti nu are de-a face cu practica. Cel putin la noi merge doar partial. Mira-fain ca ai fost la curs la munte si ca veti merge in vacanta, dar de ce nu vrei la munte, nu e fain- puteti combina si 1 sapt la plaja,nu? Sau se termina vacanta? Moni-mai zi si tu ceva. Ingrid,Ursu si Jani-voi sunteti bine? Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA ce a mai zic si io ,las' ca o sa intru periodic sa dau doar raportul ca inca-s pe baricade [:D] Ai mai vorbit cu Emma pe net? Pana la urma am adormit de tot,asta probabil fiindca dormea si strumful.Ai mei s-au intors doar dupa ora 21 ,iar de cina am mancat si eu si Diana porumb fiert si inghetata - ca tot ne-a adus mami [pofta] Plus niste prune.Cam ciudata cina [:-@] Ea si-a mai baut si portia de lapte,iar eu ma bag la un pepene acum [pofta]. MIRA tot asa e atmosfera la lucru? Va sa zica si Selin e pe aceeasi linie.La noi nu prea e la masa scandal (ca nu insist eu sa o indop,ma bucur ca mananca macar ce vrea si cand vrea ...) cat o apuca asa din senin pe te miri ce motive,care mai de care mai aiuritoare.Dar acum seara a fost cumintica,se pare ca i-au prins bine palmele alea la fund,ca n-a luat demult. A si avut un mic accident,ca a fugit de bezmetica si s-a "agatzat" un pic cu cotul si obrazul in clanta de la usa.S-a smiorcait,doar putin si culmea-culmilor m-a lasat sa ii pun arnigel fara sa comenteze deloc,asta e ca sa nu se invineteasca.Alta data urla ca din gura de sarpe sa nu ii pun ca "o ustura" [alcool] BRANDUSA treaba asta cu mai rai sau mai buni e relativa,ca fiecare are alte limite si principii.Ce permite unul,poate nu permite altul si ce-l deranjeaza pe unul,nu-l deranjeaza pe altul ... Uite eu am dus-o pe Diana cu mine la ginecolog si am stat destul de mult,aproape o ora in sala de asteptare - ca iar erau vreo 8 tipe pe-acolo si toot mai soseau.Si Diana pot zice ca a fost relativ cuminte.Bineinteles cu urcat,coborat de pe scaun,mai isi arata si chilotii [:D],mai mergea sa vada pestii din acvariu,odata a vrut la pishu,sa inspecteze si baia [8D] ca n-a facut mai nimic ... si in rest vorbea,intreba,dar nu prea tare.S-a mai jucat cu poseta mea,si-o punea cand pe umar,cand pe post de rucsac si se mai plimba pe-acolo. Poate altii ar fi zis ca e rea ca nu sta locului - mai ales cei care n-au copii.Am uitat dar printre altele i s-a nazarit sa ma intrebe atunci in premiera cum il scoate doctorul pe bobo - asa ca sa auda toata lumea dimprejur [:-@] I-am zis ca sa il intrebe ea,dar a zis ca nuuu, ca eu sa il intreb ,nu ea.
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Sabi e ok cu dintele lovit acu 3 saptamini. Nu i s-a innegrit si sper sa ramina bun pina i-o cadea de "batrinete" [:D] adica pe la vreo 6-7 ani. Moni, offff, crizele astea de isterie le face si Sabina. Eu una nu stiu ce sa-i mai fac. Ca ea daca plinge incepe sa si vomite [bang] Si apoi nu pot s-o trimit in camera ca sta lipita de mine si ma roaga s-o iau in brate ca ma iubeste. [bang] Iar de xplicat calm cui sa-i explic atita timp cit nu se aude nimic din cauza tipetelor sale. Iar de alergat prin magazin ... nu mai spun, ca-mi vine sa-i dau doua la fund acolo. Si pe strada alearga de linga mine. Degeaba ii explic ca se poate pierde de mine, acasa zice ca va fi cuminte, insa cind iesim uita ce-am vorbit. Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006) http://www.dropshots.com/irinamav [url="http://s443.photobucket.com/albums/qq154/Iri_Sabi"] filmulete cu Sabina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Irinutza, bine ca e ok dintele Sabinutzei. Am vazut-o in poze, dar nu pare asa delicata cum arata cantarul. 12.500? Pai RAzvi are peste 13 (dar el e si indesat). In timp ce Ana, la 15kg pare subtire si luuunga. Moni, pai atunci sa-ti dau exemplu ce facu Ana mea la ginecolog. Vreo 30-45 minute. Ajuns, aglomeratie, lume multa.imprietenit rapid cu o tanti si jucat cu o broasca de pe geanta ei, apoi informat tanti ca mami asteapta un bebe. Ridicat, sculat, asezat pe scaune, mese, de n ori. Umblat la dozatorul de apa de cel putin 3 ori, toaleta 2 ori. Apoi a descoperit o fetitza mai mare pe care a interogat-o si cu care s-a jucat inca nu stiu cat. Evident a informat-o si pe respectiva si pe parintii ei ce si cum cu mami si bebe din burtica, dar a povestit si de fratiorul ei Razvanel. Plus mers la receptionera si intrebat diverse: unde e doamna doctor, de ce nu ne cheama, cand ne cheama. LA doctor, pe scaun s-a batzait continuu, dar a raspuns frumos la intrebari (doctorita mea are 4 fete si cand a vazut-o si pe a mea blonda si vorbareatza nevoie mare.....). Acasa, la vreo 2 sau 3 zile mi-a pus intrebarea "capcana": "de ce a bagat doamna doctor mana in .......ta mami?" [:D] CA sa ma consulte! Sa vada daca bebe si mami sunt bine! [pk] Sa mai spun cum e pe metrou cu ea? DAr nenea ala de ce are ochiul inchis? Fiindca e bolnav. Dar de ce nu-l misca si pe celalalt?......sau "Mami, uite se urca un clovn in metrou" "Cum asa Ana?" "Pai uite ce par alb are". " Nu Ana, e un nene cu par alb, cretz si maaare". "Dar mami, cred ca e o tanti!" [alcool] SI tot asha. Batziae picioarele, se ridica, se ashaza, deranjeaza lumea, pipaie gentzi sau maini.........[bang]Intra in vorba cu oricine ii da atentzie. Am un copil tare dezinhibat. Nu stiu pe cine seamana, ca noi suntem muult mai rezervati. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...