Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Merita sa stau cu el doar pentru copii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Dar in afara de faptul ca a avut o legatura cu alta femeie viata ta cum e? De ce simti nevoia sa pleci? Sa zicem ca nu ai fi aflat. Erai multumita de viata ta inainte de a afla? Simti nevoia sa-l pedepsesti si crezi ca divortul ar fi potrivit in acest scop?
Cam asta voiam sa intreb si eu! Viata ta cu el cu e? Cam usor se gandesc unii la divort cand afla "postum" ca celalalt s-a impiedicat candva. Foarte putini dintre noi vor sa constientizeze ca un procent foarte scazut e monogam. Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria! ___________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca prea usor se dau verdicte aici. Marinela tu alegi in functie de cum decide forumul pt. tine? Eu nu iti zic nici sa divortezi dar nici sa stai linistita ca o sa-i treaca domnului, ceea ce am inteles ca i-a cam trecut.... Fii foarte obiectiva si analizeaza-ti posibilitatile la rece cum faci fata dupa.... ce sanse reale ai sa si lucrezi sa si alaptazi si sa fii alaturi de copii? Macar asteapta sa te vezi cu sacii in caruta si apoi fa pasul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu vreau sa dau verdict, doar o sa incerc sa o rog pe autoare sa fie cat de cat realista.Mie mi se pare ca in conditiile in care sotul nu a plecat deja cu amanta, si vrea sa incerce sa mai repare ceva, ar fi ok sa incerce si ea sa vada daca se poate indrepta ceva. Problema ...da..sunt cei TREI copii.Si faptul ca nu ai job si poate nici perspective de a reveni la unul ft bine platit, avand in vedere pauza de activitate pe care o ai.Nu stiu ce pregatire ai, dar as zice ca daca nu ai sanse la un job de vreo 5000 ron ..o sa iti fie FT greu.El o sa plateasca pensie alimentara, dar nu o sa fie destul. Deci eu asta vad la tine..o problema financiara mare, care se poate transforma intr-un cosmar in zilele de azi, cu 3 copii.Daca sotul vrea sa se indrepte, si in plus....nu se poarta rau de tot cu tine, nu te jigneste, nu te abuzeaza fizic si verbal...atunci incearca sa mai stai pana iei o decizie.Daca insa persoana ta fizica este lezata, sau psihicul tau e torturat zilnic de individ, nu te gandul ca are amanta ..care e chinuitor...ci de el personal prin ccea ce zice si face...atunci mai bine te eliberezi. Nu mi se pare ca ai sta cu el pt copii...nu..ai sta si pt tine...pt ca TIE o sa iti fie greu cu 3 copii...fara resurse financiare. Sper sa nu sara in sus toata fetele care au ceva impotriva barbatilor care isi inseala sotiile...mie mi se pare ca in postarea asta ... inselatul nu este ft relevant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata vreme el vrea sa repare ce-a stricat, cata vreme se poarta fain cu tine acum si e un tata bun pt copiii vostrii, nu inteleg care e graba in a lua o decizie. Mai asteapta putin, poate revii la sentimente mai bune fata de el. Asteapta inca cateva luni sau 1 an timp in care iti poti cauta de lucru si te poti dezvolta profesional. Daca dupa acest interval de timp tot asa te simti si devine clar ca nu-l mai iubesti si nu-l mai suporti langa tine, atunci divorteaza. Copiilor nu le faci nici un bine acceptand o relatie-compromis de "dragul" lor. Sunt mai fericiti daca voi sunteti separati dar fericiti decat daca sunteti stresati, nervosi crispati dar impreuna. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioanamatei
Nici eu nu vreau sa dau verdict, doar o sa incerc sa o rog pe autoare sa fie cat de cat realista.Mie mi se pare ca in conditiile in care sotul nu a plecat deja cu amanta, si vrea sa incerce sa mai repare ceva, ar fi ok sa incerce si ea sa vada daca se poate indrepta ceva. Problema ...da..sunt cei TREI copii.Si faptul ca nu ai job si poate nici perspective de a reveni la unul ft bine platit, avand in vedere pauza de activitate pe care o ai.Nu stiu ce pregatire ai, dar as zice ca daca nu ai sanse la un job de vreo 5000 ron ..o sa iti fie FT greu.El o sa plateasca pensie alimentara, dar nu o sa fie destul. Deci eu asta vad la tine..o problema financiara mare, care se poate transforma intr-un cosmar in zilele de azi, cu 3 copii.Daca sotul vrea sa se indrepte, si in plus....nu se poarta rau de tot cu tine, nu te jigneste, nu te abuzeaza fizic si verbal...atunci incearca sa mai stai pana iei o decizie.Daca insa persoana ta fizica este lezata, sau psihicul tau e torturat zilnic de individ, nu te gandul ca are amanta ..care e chinuitor...ci de el personal prin ccea ce zice si face...atunci mai bine te eliberezi. Nu mi se pare ca ai sta cu el pt copii...nu..ai sta si pt tine...pt ca TIE o sa iti fie greu cu 3 copii...fara resurse financiare. Sper sa nu sara in sus toata fetele care au ceva impotriva barbatilor care isi inseala sotiile...mie mi se pare ca in postarea asta ... inselatul nu este ft relevant.
Ioana da-mi voie sa sar in sus. [pup] -NU e normal ca un barbat sa-si insele nevasta si sa trecem cu vederea doar pentru ca vai doamne-doamne asa-s ei, slabi de inger. -NU e normal sa ramai cu un barbat doar pentru bani. Asta inseamna ca nu esti mai buna decat alea de pe marginea soselei care se culca pentru bani. Diferenta e ca a face sex pentru bani in familie e legal. - NU sunt de acord cu suma de 5000 lei. Adica dreptul la libertate, la o relatie unde nu esti inselata, pacalita, are pret? Vai de mine, si in evul mediu ne era mai bine[bang][bang][bang] Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K -NU e normal sa ramai cu un barbat doar pentru bani. Asta inseamna ca nu esti mai buna decat alea de pe marginea soselei care se culca pentru bani. Diferenta e ca a face sex pentru bani in familie e legal.
Ei, nici asa...la alea de pe centura nu vrei sa le faci 3 copii si nici ele n-au intentia asta[:)] In plus, probabil ca intr-un mariaj de convenienta nu se pune problema de sex intre cei 2. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stau cu el pentru bani..Nu am incotro si trebuie sa locuim impreuna deoarece am construit casa in timpul casniciei..Si in orasul meu este un vis un salar de 5000 lei..Ma sperie doar gandul ca nu voi face fata cheltuielilor daca voi plati chirie,pt ca unde locuiesc eu acuma nu platesc ..sa raspund la intrebarea Cum era viata mea pana sa aflu de cealalta femeie?..Eram multumita de viata noastra de familie..Nu se comporta urat cu noi ,isi iubea si isi iubeste copii..Daca nu aveam copii nu stateam pe ganduri si-l paraseam imediat pentru tradarea lui ...De aceea imi vine f greu sa iau o decizie la furie si sa ma gandesc doar la persoana mea si sa nu iau in calcul starea copiilor mei cand vor ramane fara tata..Vreau sa iau decizia corecta.tinand seama si de copii ..Imi este greu sa-i mai acord o sansa ..Il urasc ..Asta simt acuma..Cred ca timpul ma va ajuta sa iau decizia corecta ..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a stat cu una 1 an,face o pauza, cu urmatoarea sta 2 ani,si tot asa de linistit nu se va linisti decat la batranete.Lucrurile se vor agrava, el nu va mai fi asa de discret stiind ca tu te complaci in situatie. Copiii nu ti-i poate lua.F greu se iau copii de la mama in Romania. Trebuie sa fii alcoolica,prostituata sau nebuna. Vezi-ti interesul,vorbeste cu un avocat si aranjeaza-ti treburile f.bine inainte de a spune cuvantul"DIVORT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Il mai iubesti, crezi ca-l poti ierta, daca nu, nu vad ce sens are sa-ti irosesti viata. Incearca sa-ti gasesti o slujba, discuta cu un avocat, el te poate sfatui mai bine cum sa abordezi problema. Daca insa il iubesti, discuta cu sotul si incearca sa rezolvati situatia. http://mamasiiubita.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...