Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(39)*-in suflet cu Emma


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Leditia
Neatza. Emma,intreaba la legislative. Dupa parerea mea,din ce-am citit,nu poti sta acasa in medicale atat.Acum esti insarcinata?Ca s-ar putea sa mai dureze nitel pana ramai..Pana la prenatal mai sunt cam 7 luni,asta daca ai fi acum insarcinata si nu ai cum sa o tii in medicale atat pt ca exista un numar de zile maxim,apoi trebuie sa intrii in comisie..Si nici nu stiu ce dr ti-ar da atatea medicale,ca dr de fam nu poate decat 14 pe luna,maxim..in total 40 si ceva parca,..am uitat.[:I] Nu poti sa-ti platesti tu darile,din cate am inteles eu de la legislative.Deci ca sa ai continuitate pe cartea de munca trebuie sa te intorci la munca si sa lucrezi min 6luni,ca poti intra apoi in CIC 2. Eu asa stiu din ce-am tot citit,nu stiu daca intre timp s-a mai modificat ceva.Insa cel mai bine posteaza un subiect la legislative si fetele sau marius te vor ajuta. Dodo si eu as vrea sa ne vedem,dar nu acum,ca am barbatul in pioneze si tre' sa am grija de amandoi. Zuzilici,bine ai venit.[flo] Eu sunt nedormita de 2 nopti,nu din cauza copilului,ca el e un cumintel,ci din cauza sotului care se simte f rau..Si tot de 2 zile alerg de la unu' la altu',la farmacii..(noroc ca am multe aici).. Va las,ca ma cheama datoria.. O zi superba va doresc. [URL="http://community.webshots.com/user/leditia"]POZE CU NOI[/URL] [mamica] de David Christian[copil]
nu sunt insarcinata. si pot sa-mi platesc darile ca-i dau banii sefului si el achita (ramane neoficial). Emma si Andrei (21.09.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Emma,doar asa,sa te intelegi cu seful,sa-ti plateasca darile si sa configurezi in organigrama ca revenita la job.Doar ca poate fi riscant,ca nu stii cum se suceste omul.Tu stii mai bine ce si cum.Eu ma refeream ca nu poti merge la casa de asigurari sa-ti platesti tu din buzunar asigurarile. Si inca ceva si inchei,concediul fara plata din cate stiu eu nu se ia in calcul la perioada aia de 1 an,inainte de nastere.Cum spuneam poti intreba la legislative aici pe forum,caci sunt oameni care cunosc f bine legea si te pot sfatui. Azi sunt fara chef,am o stare naspa..pupam gasca.[pup] [URL="http://community.webshots.com/user/leditia"]POZE CU NOI[/URL] [mamica] de David Christian[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza. Ce fac fetele, fara chef, fara chef ? [:D] Daria m-ai dat pe spate cu pozicile de flori. Sa intelg ca ai si tu un " green thumb"? [:D] Cat despre Sela e mortala. E puiut dau deja matura? Emma v-am admirat la mare. [olala] Arata superb acolo , unde mai exact ati fost? Dar pe tine sunt si un pic geloasa la cat de bine arati [bis]. Nu vrei sa facem schimb de body? [:D] Dodo ce zice horoscopul azi? [flo] Eu sunt tot asa fara chef si deja ma uit cu nerabdare catre sfarsitul programului chiar daca doar ce l-am inceput. [bang] Cred ca vremea de-afara-i de vina. A iesit soarele si pe la noi. [:D] Pupici tuturor... [url="http://picasaweb.google.com/Zuzilici/Cuba2009SolCayoSantaMaria"]Cuba 2009[/url]
Zuzilici [mamica] de [url="http://picasaweb.google.com/Zuzilici/DropBox?authkey=Gv1sRgCO6UlqaN88y1rgE#5321936500434545762"]Isabella Maria (21.04.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna, tuturor! [flo] Nimic nou de pe la noi...nici macar starea vremii...ca peste tot...ziua caaaald iar de la amiaza si, noaptea, ploua cat curpinde...[bang] Azi...am vrut sa gatesc cate una, cate alta...si m-am trezit ca e gazul oprit.... Pana la 18.00, dupa-amiaza...[bang] si...o am invitata si pe sora-mea la masa... Am promis niste pastai cu usturoi...dar...ce pot face... Mey...dar ati ajuns, deja, la pagina 7...Ehe...tineti-o tot asa...[pk] Lilia80, mey...Picasso [;)]...bine ai revenit....[:D] Hai ca m-ai facut curioasa cu "Nevestele disperate"...casuta de care tot spui...nu cunosc...dar am sa ma uit...doar pentru ca sa vad casuta...[:D]
Citat:
piscina nu vreau ca necesita bani pentru intretinere. Si nici casa mare nu vreau.
deh...presupun ca daca as avea bani pentru o casa cu piscina...mi-as permite luxul de a intretine... Si...da...chiar imi doresc o astfel de casuta (nu ditamai vila...ceva de buna gust...) cu piscina, foisor si tot luxul... Da'...sincer...eu m-as multumi si cu un apartament cu trei camere, spatios...pana la casa...[pk] si...pana atunci...visez la cai verzi pe pereti...[alcool][:D] Zuzilici, bine ai venit, printre leoaice! [flo] Mey...am vazut pozele cu voi...si sunt minunate... Aveti o fetita scumpa foc [pup], tare frumusica! [olala] (am observat ca, avem fetite de aceeasi varsta, aproape...[:D]) Sunteti o familie foarte frumoasa...mi-a placut enorm de voi...de faptul ca in toate pozele radeti...NU ZAMBITI...ci, chiar radeti cu pofta...si se simte acest lucru...... Inspirati foarte multa veselie, stare de bine... Va felicit! [flo][asia] Si..casutza...superba! [olala] Ehe...ai 10 ani de Canada...frumoasa tara! O ador! E printre preferatele mele! vorbeam acum cateva zile, cu o prietena, care locuieste in Norvegia...si care... a calatorit mult prin lume...Si, amandoua am raspuns in acelasi timp, Canada, ca o eventuala tara pe care ne-ar placea sa o vizitam... [:D] Ea are toate sansele...eu...mai astept....[:-@][:D] Ah...[:-)))]...super haioasa Isabella...Are mami o fetita...ehe...n-ai treaba cu ea...[flo] Si "blanosii"...simpatici!!!! Copilutzu, un maaaare [pup]! Ma bucur ca ti-ai revenit...Pai esti dadaca de catelus...si Perlutza...ce parere are?! [:D] Annie, te [pup] scumpo! Cum te simti? Ai fost la medic...schimbat steriletul?! Sper ca esti ok...si cu acea sangerare sa nu fie nimic grav...[flo] Mey...dar ai gatit si tuuuu...nu gluma...[pofta] Asteptam, pozicile, bineinteles...[pk] Leditia, multa sanatate sotului! Si tie odihna cat mai multa! [flo] Livya, minunat strumful tau! [pup] Dar...numai o pozica?! [flo] In ce oras locuiti in Italia?! Cred ca abia astepti sa ajungi acasa, in Romania...sper sa reusiti in august! [flo] Ralcat, drum bun si petrecere frumoasa la Paris! Super tare! [pk] Luati si pustiul cu voi? Asteptam pozici...si de la concertul cu U2... Foarte tare...[pk] Adi, sar'mana, inca o data, pentru sfat si reteta... Am reusit aseara sa fac tortuletul... (am fost la piata si am mai cumparat zmeura...[:D])... ma tin de promisiune...si uite ce a iesit...[url="http://picasaweb.google.ro/yoannamarii/Zmeura2009"] aici[/url] [flo] [:D]...Ideea e ca...a fost ornat de fiica-mea, in mare parte...si, am folosit pentru decor...frisca la tub, spray...S-a topit foarte, foarte repede...pana sa aduc eu aparatul...asa ca...floricelele s-a deformat...[bang] Dar la gust e delicios... Deh...mi-a iesit ceva...de data asta... N-am folosit cuptorul...caci altfel..era dezastru...[:D] Dovlecei la gratar cu ustuori?! [pofta][pofta][pofta] Mdaaaaa!!!!! Catutza, [pup] Biencuta sa treaca repede julitura si sa nu o mai doara "durerea ei"...[flo] Daria, moooor de draga de e Sela!!!![olala][olala][olala] Parca e de plus...si cu zgardita roz...e bestiala! [olala] Are si prietene...te pomenesti... Oxy, ai?! Mey...dar si plantele tale sunt...[olala] Bestiale! [flo] [pup] micuta gimnasta (am vzut pozici cu ea...[olala])...Ehe...si viitoare inotatoare...am vazut ca-i place apa si are curaj sa intre in piscina pentru adulti...[flo] Deh...iar am scris...[zid]....ma duc sa vad daca au dat drumul la gaze...poate, poate... Va tzuc, dragutelor si sa aveti o seara placuta! [flo] [url="http://www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png"]Maria-Elena, un vis devenit realitate![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135176"]Mitzu si...perlutzele...[:D][/url] Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu [pup] ( 5 septembrie 2006 ) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?member=70178"]De prin viata...adunate! "[ilp]"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] gasca vesela Gabi , ce dulceata mica ai [il] tare bine sta ea acolo in leagan Daria , mam indragostit de catelul vostru! e un ghem mic si alb si pufos [il] Annie , sa-ti fie de bine noul sterilet! unde va plimbati vacanta asta? ceva reduceri in Dubai ? [:D] un parfum nou ceva [:D] Zuzulici , azi noapte nu am avut somn asa ca am vizionat toate pozele tale de pe Picassa, sunteti o familie frumoasa si vesele, tu in toate pozele razi [:)] si tare bine-ti sta! Emma , frumoase pezele de la mare [:)] Adriana , ai mai spabit? mai tii regim? am o colega care spune ca slabeste 10kg in 2 saptamani, mie mi se pare SF dar am zis ca o sa tin si eu regimul asta al ei (o zi legume fiere, o zi legume crude, o zi lactate, si zi nu mai stiu ce si se repeta de 3 ori si gata 10 kg zice ea) Leditia ,cum se simte sotul tau? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ va multumesc pentru urarile de bine [flo][flo] e mai bine cotul Biei a facut coaja si acum asteptam sa cada. Bia tot face bagajul si zilnic ne spune ca ea e pregatita pentru mare [:D] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna, de la noi aici bate un vant + nisip, = arde sigur am juma kil nisip in par Cata [pup] sarumana, sper sa fie ok tot cu sterletu. Ma bucur ca Bia e mai bine, si sper s fie ultima julitura [;)] DUbai...se gasesc reduceri, chiar substantiale, dar suntem a buget reeeeeedus, Parfumuri [bang] am bunghit unul, si nu e scump, dar mai tre sa astept, oare? [b]Ioana[b], nasol fara gaz, mai ales cand ai invitati, Miztu, e cuminte? nu ai mai spus ce a mai facut {boacane, ma refer) si a ornat foarte frumos tortul [pofta] am ramas rau de tot in urma la vazut poze :( maine imi pleaca soata, In egipt, il conduc la aeroport, ca deh, e zi libera pt ...multi, dar cum imi place sa conduc [:D] --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...