Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (149)


Recommended Posts

Buna fete frumoase. Botezul...fain. Sophia a fost atat de cuminte si frumoasa! musafiri multi, agitatie, nesomn, oboseala. Sunt in recuperari. Tony, Sophia si eu suferim de o stomach flu. Socrul meu rau, sotul pleaca joi in Romania unde sta 2 saptamani. In rest astept vremuri mai bune. Nu zic mai multe ca nu-s in cea mai fericita forma. Va pup. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cami, merci de intrebare, nu cred ca ajung vineri seara. Sunt "on-call" de la serviciu, nu pot sa ma indepartez prea mult de casa. Dar spun sigur joi. Ana, incearca sa mergeti si prin Montreal: Gradina Botanica, Stade Olympique, Biodome, Mont-Royal. Noi cam astea avem in plan, si "in tara minunilor" la St-Adele. Poate Mont Tremblant. Oricum, Victor le-a pregatit itinerariu, stie despre obiectivele exact ca un ghid.[:D] Poate ne intalnim la un moment dat si cu sora ta, ca sa mai vorbeasca romaneste intre ei.[:D] Eu as vrea sa ii cumpar ziare romanesti(in afara de Pagini Romanesti) lui taica-meu. Stiti vreun pont in afara de mag. Bucuresti ? Olga, sa va fie de bine botezul. Simi, spor la bagaje[:D] Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi si Lorelaim merci de aprecierile ptr pozele din vacanta.[flo] Lorelaim si mie mi-ai lipsit.[pup] Simi, vacanta placuta, sa faci multe poze si nu te mai gindi la ce o sa fie acasa in lipsa ta. Bine a-ti ajuns mini-me. Roxana, s-a reintregit familia? Ce repede a trecut timpul, miine -poimiine te intorci si acasa. Cge, eu mai iau si Zigzag de la mag polonez. De alte ziare nu stiu. Oare vara mai vine anul asta? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mini,dar de ce »Ottawa si nu Laval-ul? (te intreb din curiozitate) cge,poate va aranjati intr-un final.nu ne-am vazut de multa vreme... Ana,dar nu-l poti lasa pe Tudor cu sora ta sau vrei sa veniti amandoua? Simona,ce este cu mimitete de nu da nici un semn? Olga,sa va fie de bine botezul!cat pt socrul tau imi pare rau...tare greu trebuie sa-i fie sotului tau... Lorelai,nu stiu ce sa-ti raspund apropo de meniu dar incerc[:D]Eu le dau copiilor de la gradi paste de toate formele si toate culorile,orez,cartofi in piure,supe,legume crude si macedoane in sosuri,iaurturi si cascaval(ficello si fromage mou) la greu la fiecare pranz. In fiecare zi le schimb sosul si carnea(pui,vita tocata si peste).Vinerea le dau pizza sau hot dog sau croquete. Pt deserturi :fructe,compoturi fructe in bucati sau piure,biscuiti soda cu filadelphia sau cheez whiz,tuburi de iaurt inghetate,budinci de vanilie,jello si acum mai nou gogosile si papanasii maicamii[:D] Vrei sa-ti scriu de exemplu meniul meu de saptamana trecuta? Ce le dau eu sa pape la gradi nu poate fi pus la pachetel(la pranz ma refer).Am incercat sa le dau si eu copiilor mei la scoala dar am renuntat pt ca pastele se lipesc intre ele,orezul se face ciulama,supa face spume cum ar zice Maia[bang] La scoala le dau doar sandwiciuri,salate cu sosul langa nu amestecat de acasa,fromage pt Robert si deserturi la greu pt ca altceva nu mananca toata ziua[bang] cam asta-i. roxana,care a fost reactia copiilor cand te-au vazut? stabilim o inatalnire de pe acum pt cand te intorci?[:D] ce ziceti de vara asta? [q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana,da,am uitat! iti e clar ca ti-am vizionat pozele imediat ce le-ai pus.Ma enervezi de mor![:D]cum faceti de sunteti tot timpul atat de veseli si frumosi? Abia astept sa te revad.O sa ma enervez pe loc cand ti-oi vedea bronzul ala briant.glumesc evident pe vineri.eu nu plec acasa de la rest. pana nu ajungi tu. vreau sa va intreb ceva serios legat de testament. Simi in special pe tine pt ca doar ce te-am auzit ca ai facut treaba asta,adica testamentul. De unde trebuie sa incepem pt a ajunge sa ne facem un testament si ce contine el? Presupunand ca mor eu si colegul maine ce fac copii,unde ajung? La asta ma gandesc cand va intreb de testament nu la datoriile pe care le las copiilor[alcool] Alta intrebare putin pe langa testament ar fi: voi aveti si asigurare de viata si asigurare pe ipoteca sau doar asigurare de viata? pupici tutur[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Roxana- vazut pozele, tare faine, Isa iti seamana 90%, ce a zis cand te-a vazut? Dana- si poze tale sunt faine. Ange- noi avem asigurare pe casa, asigurare de viata pe linga cene ofera de la job(ca e mica) si testamentul facut- asta are 2 parti- una legata de copiii(tutore) si una legata de bunurile voastre si se refera la executorul financiar caruia ii dai tu dreptul sa se ocupe si sa semneze tot ce tine de biluri,cec-uri,etc.Caci pot aparea mai multe scnearii- adica dc noi adultii avem accident, copii sunt minori si nu mai suntem normali la cap, cine smeneaza pt tine sa te faci bine, si cine e impuetrnicit sa dea bani la tutore sa creasca copii-nou ani s- arecomandat sa fie 2 pers diferite, e mai bine asa.Asta nu ins. ca nu poti lasa bani la tutore dc vrei, pe linga ce le revine copiilor.Ma rog,dc vrei mai multe detalii pe PM, let me know. Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange asa eram si eu ca tine inainte de a face testamentul, acum parca mi-a picat un bolovan de pe inima! Nici mie nu-mi era cum sa impart averile[:D], ci mai ales, cum spui, ce se intimpla cu copiii in caz ca dam amindoi coltul simultan (feri Doamne!) Asa ca, am fost frumusel la notar si ne-am facut testamentul. N-am vrut de ala scris la mina, sau cu martori ca si alea in momentul aplicarii trebuiesc legalizate, iar legalizarea lor costa exact cit te costa notarul pe tine acum sa-l faci. Asa ca am ales varianta asta. Nemaivorbind de faptul ca nu ai bataie de cap, se ocupa notarul de tot, tu numai iei cunostinta si semnezi. Noi am facut ceva simplu, clar, n-am insirat bunurile din casa ca de exemplu: trusa de surubelnite o las baiatului, inelul cu topaze fetei, bicicleta vecinului, etc... Nu. Totul se imparte la doi si asta e. Dar iti dau datele omului pe privat, daca vrei, sa nu ocupam spatiul aici cu chestiuni sinistre si macabre![:D] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua! Eu n-am fost la poze inca, in basementul meu totul pute a vopsele si diluaniti, cobor, citesc pe fuga, raspund cam la fel si dispar, ca dupa ce ca ma arde stomacul, mai inhalez si alea peste.... Eh, in fine, de-ale astora cu burta mare probleme... :)) Ange, noi aveam asigurare pe ipoteca, dar compensarea financiara practic scade cu trecerea timpului, asa ca am votat in grup pt. asigurarea de viata, cam pe aceeasi bani. Si in rest nu ne mai batem capul. Testamentele alea le tot facem de nu stiu cind, am o prietena care e avocat si care e presupusa sa le faca dar ma tot amina asa, pur si simplu, nici eu nu-i dau peste cap sa mi le faca si etc, etc, ca mie chiar imi trebuie ceva simplu genul: copiii se duc la x si totul se imparte dupa ce se platesc datoriile. Gata pauza, lui tata ii trebuie aspiratorul mic.... Ha! De parca eu stiu unde e! Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Minime, noi am aplicat pt viza pt mama cand aveam doar 6 luni de Canada si a primit-o fara nicio problema, deci succes si voua cu aplicatia.Trebuie sa puneti hartiile alea cu venitul, invitatia, si parca atat, nu mai stiu nici eu prea bine ca mama acum are viza multipla. Felicitari sotului pt carnet, aici esti rupt daca nu ai carnet ( asta-ti zice cineva care nu a condus never-ever in Romania, dar aici s-a adaptat de nevoie si acum o face din placere [:D]). Cat despre ploaie, cred ca a fost o schimbare buna dupa clima din...am uitat iar de unde vii, insa cred ca te vei satura rapid de ploaie...vara asta avem din plin... Pitilache, cum a reactionat Isa cand te-a vazut ? Sa asculti si cu o ureche din partea pe Andre Rieux, ca tare-mi place cum canta... Lorelaim, bine ai venit pe la noi ! Ma bucur tare mult ca sotul tau a fost ocolit de tavalugul restructurarilor si ca tu ai trecut bine de examene. Vazut Gabisor in foto, e din ce in ce mai frumoasa! Noi am mers ieri la Port Stanley, a fost tare frumos, am plimbat copiii cu trenuletul, am vazut de 2 ori cum se ridica podul sa treaca vaporasele alea pe care noi nu le vom permite-n veci, am mancat si cand am ajuns pe plaja s-a ascuns soarele definitiv in nori. Dar asta nu i-a impiedicat pe copiii sa intre in apa si sa se balaceasca imbracati...ma mir ca nici unuia nu-i curge nasul, sunt OK. Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, trupe canadeze![:D] M-am delectat cu poze de vreo ora de cand doarme mister Oliver in wrap, ca in rest arde totul unde-l depun, doar tzitzi si wrapul functioneaza. Daiopri, [pup] ce frumos a crescut pisoiul si ce scump e! E roscat si cretzuc, asa-i? Niste scumpi amandoi si tu esti o frumoasa! Mona, mie mi se pare ca nu prea seamana cu el Aidan in poze. E frumos foc acolo, dar in realitate e si mai si cu tenul masliniu si ochi verzi, asa dodolotz![pup] Lorelaim, ma bucur ca ai mai dat un semn. Gabisor e tot mai frumoasa.[pup] Ktrinel, Julia e o scumpa, blonda, ondulata si cu ochi albastrii, pazeste-o in curand roiesc baietii![pup] Si ce partituri complicate are ea la pian![:D] Dana, ce bine-ti sta cu frizura noua. De aratat, esti top notch always![pup] Edi se transforma tot mai mult in a semana cu sotul tau, Denisa e o domnisoara eleganta. Sa va fie de bine excursia. Mona, in legatura cu latch-ul si ragadele... teoria-i simpla si clara, cu practica mai greu.[:D] Simona, du-te mami si culca-te, ca vin vremuri grele![:D] Si evita zona industriala din casa, e tare periculos pt bebica. Simi, drum bun, lasa ca o sa fie cumva acasa. BTW, fa-i un semn ascuns lui Johnny, parca asa il cheama pe papagal, sa stii sigur pe cine gasesti cand rezii.[:D] pitilache, ce scumpa e Isa![pup] Si ce vacanta super aveti!!! Cum a reactionat cand v-ati intalnit? cge, Ana, distractie canadiana grozava cu parintii/sora![pup] Deci Victor face traseele turistice?[:D] Olga, bine ca ati trecut cu bine peste ziua de botez si ca ati savurat momentul cat de bine se putea, tinand cont de circumstante.[pup] Drum bun sotului. Tu cum te vei descurca singura? Ma apologiuiesc pt ce nu mai am timp sa scriu, in caz ca am uitat ceva sau pe cineva, sorry, da-i greu cu cenusa din cap mai nou... Va citesc din umbra...[flo]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...