Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (149)


Recommended Posts

Simi - multumesc pentru oferta. Deja am dus ochelarii la Olga si sa-i duca sotul ei in Romania saptamana asta Lorelai - multumesc pentru sfaturi...deja i-am dus. Dar e bine de stiut de faza cu Costco ca si asta iarna mama si-a spart rama la ochelari si tot asa mi-au zis ca nu se poate....si ochelarii mamei costau numa fro'400 de dolari. Da' ce au frate? le-am zis, au si camera de luat vederi incorporata? Nu stiu dar nu mai au simtul preturilor. E ceva de mori cu preturile la ochelari. MQQM - rabdare si iar rabdare multa. Bine ca mai ai si alte brate de schimb prin casa. Refacere rapida! Numai bine la toata lumea!!! Mihaela http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana Podeanu, am vazut si eu pozele, esti o mamica tare sexy! Dar asta am remarcat-o demult. Si pareti sa aveti mult fun impreuna cu copiii. Mqqm, ma bucur c-ai mai scris, si eu citesc in fuga cand am cateva momente libere, cand Vlad se joaca singur, ori Aidan doarme. Nu-mi place sa-l las singur cand e treaz, se bucura asa tare de prezenta noastra, incat prefer sa-l car dupa mine peste tot. Multumim de complimente, asa cred si eu, ca-i mai mumos in realitate[pup]iar acu'-i si mai dodolotz. Ochii-i are mostenire de la bunica, si tenul la fel. Dar de-abia astept si eu poze cu BB Oliver. Daca-ti zic ca eu ma gandeam si la Olivier pentru bebe 2( asa frantuzit)ma crezi? Aidan a castigat detasat, iar Victor a fost dintotdeauna in top 3. Iti scrisesem despre vitamina D, cea mai acceptabila formula am gasit-o la un magazin cu produse naturiste aici in Mississauga, D-drops,doar vit D si ulei vegetal. Precis o gasesti si in Toronto. Romanitza n-a mai scris, sper ca e bine si nu-si mai face probleme de marimea bebelusei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratele meu, da' io ma ramolesc ingrijorator de rau. De fapt mesajul anterior trebuia sa inceapa cu "am pus poze"... da' m-am luat cu vorba...[alcool][bang][bang] Noroc c-am zis sa revin inainte sa ma dau jos de pe net sa vad cine a mai scris si mi-am recitit si mesajul meu. De fo doo ori si nu-mi venea sa cred.[:-)))] Ok, acu ma duc si eu in ploaia mea.[8D] Ana, multumim frumos![pup]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, am vazut si revazut pozele. Doamne cit de scump e Oliver,cit de fericiti sunteti cu totii alaturi de el. Poza cu minuta lui care se tine de degetul Denisei este atit de emotionanta. Ai primit intr-adevar cel mai frumos cadou din lume. Sa va traisca! Comentariile la poze sunt super haioase, de fapt de ce oare ma mir? Ce pacat ca nu stam mai apoape[q] Roxana, ce mare a crescut Isabela.E bucatica rupta din tine. Acum am realizat ca inca nu e intregita familia, ,mai e un pic,nu? Laura, ange, Cristina ,Denisa,Ana, Mona[pup][pup gata, ma pot duce la culcare. poate visez ca il am in brate pe micutul Oliver ca tare mi-ar mai place [q][q] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Multumim mult pentru aprecieri tuturor!!! [pup] Multumim si de intrebari, ange, Denisa, laurajr, mQQm[pup]... Isa va dati seama ca este lipita de mine de cand a venit. Nu-i mai trebuie altceva! Si nici mie, de altfel! Ieri dimineata nu vroia sa ma lase sa plec la treaba. Pana la urma a fost de acord cand i-am spus ca ne vedem la pranz. Si dupa pranz nu vroia iarasi sa plece si tot asa... Azi de dimineata am lasat-o dormind... Dana, nu s-a intregit complet familia. Vineri urmeaza sa vina Seba si de abia astept!!! Ti-am vazut si eu pozele si cum mai spunea cineva inaintea mea, sunteti o familie foarte frumoasa, pozele sunt superbe! mQQm, de Oliver ce sa mai zic? Face niste mutrite de iti vine sa nu-i mai dai drumul din brate. Comentariile tale sunt super!!! Este o dulceata de baietel si are aerul vostru de familie, nu stiu cu care din voi doi seamana mai mult, dar sigur seamana cu Paul si Denisa! lorelaim ma bucur ca ai revenit la sezatoare si felicitari pentru scoala. Ma bucur si ca sotul a trecut cu brio de restructurari! Gabitel [pup] a crescut mult, are fetisoara de fetita mare si este o frumoasa, cu ochi mari albastri, ca si Julia de Ktrinel! [pup] Olga sa va traiasca crestina! Multa putere sa treci peste perioada mai grea. [flo] cge bun venit parintilor si sedere placuta! simi vreau si eu coordonatele notarului daca nu-i cu suparare. Si noi tot "facem" testamente de cativa ani si nici pana acum nu le-am facut pana la urma. lorelai tare greu cu bomboanele alea de ciocolata... ange noi avem asigurare de viata. Cred ca este mai avantajoasa decat cea doar de ipoteca. Si, cum sa nu, facem o strigare si pentru o intalnire la inceput de septembrie! Cine se baga? Simo si Diana mai tineti bebei la caldurica pana atunci!!! [pup] Ana du-o pe sora ta si prin Eastern Townships (Knowlton este superb, adica mie imi place foarte mult) nelia, cum mai este Agata? Sanatate multa!!! mini_me bine ai venit la sezatoare si in Canada! Aseara am fost la Andre Rieu si a fost intr-adevar foarte frumos. Nu numai muzica, ci toata atmosfera din oras, care forfotea de oameni. Toate tersasele erau pline, in piete erau puse ecrane mari sa se vada spectacolul, pe alte alei ce nu aveau acces la ecranele mari, erau puse televizoare, etc. Noi nu am stat decat o ora pentru ca eram si cu Isa si nu a rezistat mai mult incepand destul de tarziu dar a meritat tot efortul! Am filmat cate un pic si o sa va pun pe contul comun, dedicatie pentru cele care-l apreciaza (laurajr, khristin si nu numai!).
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele, Am intrat sa va spun si eu bun venit la parinti, surori si alte rude, am vazut ca intrebati unde sa ii scoatem, si eu ii am pe amandoi parintii aici, noi am fost la Ottawa, Quebec, iar in week-end-ul trecut la Magog+park Mont Orfortd, a fost tare frumos, am inchiriat o cabana si am fost si cu prietenii. E un parc mare si niste lacuri pitoresti, la granita cu Statele, e plaja cu nisip si se poate urca pe "munte" care in conceptia noastra e un delusor, dar pana la urma a fost super. Mai dati-ne si voi idei. Eu n-am vazut poze, ca n-am parola, dar pana la urma din ce am inteles o sa mor de invidie ca pozele cu Dana sunt super iar bebe Oliver e un scump. Ati vazut ce vreme de merdre e? Ieri am iesit in pauza in orasul chinezesc si m-a prins o ploaie, trebuia sa ma intorc la serviciu, noroc ca am avut umbrela la mine, va jur, a plouat cu gheatza si era un frig... [pup]fetele si o zi buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut multe poze! mQQm, ce scump e puiul! Parca i se potriveste asa de bine numele Oliver! Te uiti la el si parca-ti vine sa zici :mda, e un Oliver! Ce familie draguta! Iar comentariile la poze - foarte inspirate! Pitilache, ce poze frumoase ! Isa e o scumpete, cum ti-au zis si fetele, seamana perfect cu tine, aceeasi expresie a fetei! Iar pozele din oras sint mortale! Ce atmosfera frumoasa trebuie sa fie acolo! Dar cred ca nici acolo nu-i prea cald ca vad ca lumea era destul de imbracata, asa-i? O sa-ti trimit un PM cu notarul. MonaB superbe pozele tale, mi-au placut mult! [pup] Daiopri atit pisoiul cit si motanul sint tare, tare dragalasi! Iar pentru tine[flo]! Asta-i tot ce-am vazut. Gata fug la valizele mele! mQQm, buna ideea cu "insemnarea" lui Johnny! O sa-i fac un tatoo, ceva[:D] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai citit de citeva zile si nici nu stiu de unde sa incep... La noi una calda, alta rece. Sintem sanatosi... dar in rest, sanatosi sa fim in continuare, ca vedem noi pe unde scoatem camesa cu tot... Raportam ca singurul lucrator din casa nu mai munceste de miine, adica e somer.[:D][bang] Am iesit in locuri placute, poze noi pe contul comun... Am fost in State, la Ausable Chasm si ne-am dat cu pluta, apoi am trecut cu feribotul in Burlington... superb! Mai raportez ca am incheiat cursurile de engleza cu note bune si foarte bune. Monicutza, da, imi iau un singur curs de engleza simbata, urmatorul de writting, le trec si pe primele doua in certificat si voi continua pina ajung la 10 cursuri. Numai ca tu esti mai avansata decit mine, eu sint la Intermediar doi acum, deci nu putem fi in aceeasi clasa, dar daca iti iei si tu simbata, vom fi in aceeasi cladire. Ar fi bine sa pot lua tot cite doua, sa termin si eu mai repede, dar sint inscrisa la 4 la UQAM, de luni pina joi, seara, iar vinerea nu au la McGill. A venit prin posta buletinul Agatei si sint chiar multumita (in sfirsit, a zis Agata[:D]), se poate si mai mult, dar se vede ca in ultima etapa a tras mai tare, are niste note super, ceea ce a facut sa creasca si media finala... care nu stiu cit e, ca nu scrie, dar are la toate materiile peste 85%, iar la cele principale 95... in sfirsit, zic si eu ca e bine. Numai sa raminem si in toamna tot la scoala asta si daca ar intra si la clasa aia speciala de superdotati[:D], ar fi si mai bine. La patinaj a iesit din grupa de debutanti dupa niste teste date si va concura la una din categoriile care urmeaza, inca nu stim la care, lucru iar demn de lauda, asta inseamna ca a facut progrese vizibile. Tudora invata sa socoteasca si se vede ca e fata lu' tati, e brici la mate, iar Lisandru incepe gradinita mai devreme, adica pe 20 iulie... si o incepe la timp pentru ca s-a facut rau de tot in ultima vreme, de aceea nici nu mai am timp de nimic: se catara peste tot, demoleaza casa si bate pe toata lumea![:D] Si urla pina te surzeste daca nu-l lasi sa faca ce vrea.[bang] Cam atit despre noi, ma duc sa citesc din urma si sa vad poze... Vacanta placuta celor care pleaca acum! Bine ati revenit din vacanta celorlate fete![pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...