Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (149)


Recommended Posts

Simi, acum am citit. Daca a fost acceptata la McGill inseamna ca e colega cu Octav sau ar fi putut fi. Cum sa se decurajeze pentru ca ca cineva nu si-a gasit servici in atitia ani de cind a terminat? Spune-i sa se mai gindeasca, la masterul asta se accepta greu si, de exemplu, toti colegii prietenului nostru care a plecat in Edmonton si-au gasit servici, Mikiion la fel si din cite stiu si colegii ei... Este adevarat ca sint posturi si posturi, nu toate sint excelente, dar la inceput accepti ce ti se ofera (uite la prietenul nostru si la Mikiion, ce schimbari au facut in viata![flo]). Daca barbatul respectiv a cautat numai in Montreal, atunci e posibil, desi nici asa nu cred ca nu putea gasi chiar nimic intr-o periaoda atit de mare... Daca nu-i scrie lui Mikiion, spune-i sa-mi scrie mie, ca eu am un intreg arsenal de argumente, ca doar am unul in aceeasi situatie.[:D] Ieri gasise un post bun la colegiul Dawson, cu salariul intre 18 si 29 de dolari pe ora si imi spune ca daca il cheama la interviu si il ia, isi baga aia in ea de scoala![bang] Daca are alte alernative, atunci nu e obligatoriu sa se duca la acest master, ca poti trai bine si fara scoala, dar daca nu are, sa nu renunte pentru a ii va parea rau... si nu se stie daca va mai fi acceptata si la anul. Sa se intereseze macar in cit timp are dreptul sa inceapa cu acceptarea de anul asta, ca poate mai poate amina, sa inceapa din iarna de exemplu sau de la anul din septembrie... sa nu piarda acceptarea primita.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nelia fata era acceptata la EBSI la UdeM.... Iar cu sotul. Incearca sa-l incurajezi mult ca nu e simpla scoala.....Sa nu se descurajeze cand o sa vada cate teme sunt. Gata am rezolvat cu ikea, am facut comanda.Ma cost doar cu 45 CAD mai mult decat livrarea in Montreal!!!!! Ma duc sa ma culc[nani]
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, ti-a zis Mikiion, fata a fost acceptata la UdeM unde a facut si bacc-ul (acelasi domeniu, daca bine stiu). Si, da, aveti perfecta dreptate, nu ar trebui sa se descurajeze asa de usor! Adevarul e ca decind i-am zis acelasi lucru ca si voi, nu prea am mai auzit mare lucru de la ea! Asta e! Sper sa-i fie bine! Nu stiam Nelia ca sotul tau va face acelasi lucru, de fapt acum cind scriu imi amintesc ca Miki mi-a spus asta la o intilnire, dar eu ii urez mult mult succes, putere de munca si va veni si rasplata intr-o zi! Nimic nu se face fara munca (sau asta-i valabil la astia ca noi care muncim sa facem bani, nu cunoastem alte metode[:D]) Va pup, daca mai vorbesc cu persoana respectiva o sa-i transmit vorbele voastre![flo] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange pentru mine s-ar putea sa fie cam tarziu ora 20:00 (de fapt pt Aylin, ca vroiam sa vin cu ea). Dar cred ca o sa trec totusi o ora cu ea, asa va si vad, stau putin cu voi si nu se face tarziu nici pt pitica. Voi stabiliti detaliile si apar eu, ca este la 5 minute de unde stau acum. Miki spor la mutat. Cred ca nu este usor deloc. Cu scapatul de pampersi am facut in felul urmator: i-am explicat intr-o zi ca de acum nu mai putem folosi pampers pt ca este mare si "gentil". I-am pus chiloteii si ii aduceam aminte la fiecare 30 min de pipi la toaleta. Era deja obisnuit cu olita si cu colacelul acela mic care se pune pe colacul mare pe wc. A mai avut mici scapari, dar este adevarat ca a fost pregatit, a fost momentul potrivit pentru el. Am mai incercat in trecut si nu a mers asa bine, era un chin. Acum cred ca scoatem si pe cel de noapte, pentru ca in ultimele 3-4 nopti nu a mai facut deloc in pampers, numai la toaleta dimineata tot pipi de peste noapte. Ina nu stiu ce sa zic de problema voastra cu gradinita. Nu o poti muta pe Theea la alta grupa? Poate chiar nu ii pica bine educatoarea si nu sunt compatibile. Dar incearca, daca se poate, sa nu intrii in conflict cu ea, solutiile cele mai bune pentru copil se gasesc cu calm si rabdare din parte adultilor, cu nu nervi, orgolii si rautati. [pup] Theei, sa treaca perioada asta mai repede.
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, as dori sa intreb daca imi poate recomanda cineva un doctor naturalist in Montreal, Canada. Cumnata mea a fost diagnostiucata cu cancer din Mai 2008 si am ajuns la concluzia ca medicina naturista ar fii ultima ei sansa de vindecare. Va multumesc pentru orice opinie sau sugestie si astept raspuns. ___________________
Nadia Magdalena Sayeh AnNisaa ~ Totul numai pentru femei http://annisaa.invisionplus.net
[url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p09952056.html"]Petitie: "SALVATII ROMANII DIN GAZA - Cereti Israelului sa opreasca crimele"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc pentru sfaturi.[pup] Azi a fost sotul la gradi, dar la ora 5 nu mai era nici directoarea si nici Marty. In schimb era o alta care asistase mereu la toate discutiile. Asa ca sotul a discutat putin cu ea...adica i-a spus ca ii pare rau ca nu mai e nimeni "din conducere" cu care sa vorbeasca, ca sa lamureasca situatia Theei. Dar ca, daca se mai repeta asa zise "atacuri" asupra Theei o sa-si ia liber de la job si va contacta atat pe principal cat si Boardul. Si ca, poate cu acea ocazie va lamuri si circumstantele in care Thea a cazut si s-a lovit asa cum s-a lovit, ca dovezi are...poze facute cu loviturile Theei. Ei bine, tipa s-a cam speriat (cel putin asa i s-a parut sotului) si l-a asigurat ca a fost o pura intamplare cu cazatura Theei si ca, de altfel, Thea e un copil f bun, bla, bla...si ca uite azi a avut o zi excelenta...bla, bla...[:D] Asa ca, deocamdata ramanem pe pozitii. Thea n-a mai plans dimineata, ba chiar a plecat voioasa la gradinita, spunand, insa, ca ea se duce la Sandy...nu la Marty...[:D] Cea mai buna solutie ar fi sa o schimb la grupa lui Sandy dar aia e grupa de JK si Thea va avea in toamna doar 3 ani jumatate.Nici nu stiu exact de la ce varsta poate incepe JK, de la 4 ani sau 4 ani jumatate? Vom vedea ce-o mai fi. La mine iar plouaaaaaaaaaaaaaaaa [q]...fetelor eu nu mai pot...imi vine continuuuuuuu sa iau pe cineva la bataie...cine se ofera ?[:D] Ca ai mei s-au saturat sa tot sar cu gura pe ei...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni spor la mutat, sa va bucurati de casuta! Nelia imi pare rau pentru Octav, nu le-au dat pachete salariale? Intreb pentru ca prietena mea a plecat in somaj cu salariu asigurat pe trei luni si exact la sfirsitul perioadei a inceput alt job; bine ca stresul e oricum nasol dar macar e o compensatie; desi dupa cum povesteai de jobul lui Octav presupun ca raspunsul este nu :(( Bafta oricum!!! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, ma faci sa rid![:D] Astia de la Octav??? Presupui foarte bine ca raspunsul e nu. Daca as putea sa bat pe cineva, primul cu care as incepe ar fi patronul lui Octav... apoi, la distanta mare, mai am citiva. Cind a facut tendonita si s-a dus la spital, nu i-a platit nici macar acea zi de spitalizare, iar a doua zi pe la prinz il sunau ca sa-l intrebe cind vine la servici si daca poate lucra cu o mina? A lipsit o zi si jumatate de la servici si nu i-au dat nici un ban, peste o ora de la telefon Octav era acolo si muncea cu o mina. Dar i-a dat banii de vacanta si il a plati inca vreo citeva zile pina cind face arhive si trimite totul in Toronto... au vindut totul la asociatii din Toronto. Of, nu-mi mai adu aminte, ca eu si asa am capsa pusa pe patronii lui de cind am nascut si m-a lasat in spital cu copilul, ca l-au chemat... pentru o urgenta. De nu stia Octav cum sa se imparta intre fete, mine si bebe si servici. Simi, ah, eu intelesesem ca ma McGill fusese acceptata, dar oricum ar fi pacat sa renunte. Mikiion, eu il incurajez si stie si el ce il asteapta, ca a suportat temele mele, i-a iesit pe ochi...[:D] Dar Octav e un tip extrem de serios si muncitor cind se baga in ceva, singura problema este ca el nu poate invata cu mine, cu unul dupa git, altul pe genunchi, in timp ce fac temele cu cea mare...[:D] El are nevoie de liniste totala si cind citeste un articol din ziar, ori linistea asta e mai greu de obtinut in nebunia noastra de acasa.[:D] Cum mai esti?
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut toate fetele de la sezatoare! sint mai veche pe aici dar recunosc nu mai intru on-line din motive strict personale .Cineva de pe forum mai exact din Bucuresti a mincat ...ceva pe linga urechile fratelui meu ...de aici niste discutii penibile si m-am decis sa nu mai intru in direct sa mai postez ceva! Au trecut doi ani ,timp in care v-am citit zilnic si sint la curent cu tot ce se scrie aici! Va stiu pe toate dupa nick-name asa ca va salut din nou si ma bucur ptr realizarile fiecareia(copii case,joburi noi,vacante super)...!Salut cu drag pe Pucku,Donia,care ma stiu de mult . Acum as vrea sa va intreb cum as putea sa fac rost (sa cumpar ) manualele scolare dupa care lucreaza cei din invatamintul primar aici? La magazinul de unde am cumparat rechizitele cerute de scoala nu am gasit aceste carti.Exista un depozit sau o librarie unde as putea sa gasesc aceste carti ?Am lista cu numele cartilor si suma ce trebuie achitata la inceputul scolii . Voi cum faceti? Dati-mi o idee svp ! Multumesc mult si astept poate una dintre voi are putin timp si ma poate lamuri . O zi excelenta tuturor- chiar daca ploua si e urit afara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...