Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (149)


Recommended Posts

Acum am citit mai atent din urma! Khristin, la multi ani sanatosi, alaturi de cei dragi![pup][flo] Deci tu si Franta sinteti nascute in aceeasi zi daca am inteles eu bine?[:D] Alors Vive la France, Vive Khristin![flo] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Khristin, La Multi Ani si de la noi! Pentru Montreal, sintetizez: Restaurant Arahova. Ora 20.00 9705 Boul. de l'Acadie Montréal, Quebec, H4N 2W2 Tel. (514) 856-3535 Formatia aprox: Ange Diana Monicutza Nelia Dana Simonna http://www.arahova-souvlaki.ca/locations.html Acum fug ca zau ca miroase urit aici.... Pupici, S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha!!! De asta se explica de ce iti plce franceza[:D] LA MULTI ANI!!! Khristin Bidiloi eu nu stiu sa-ti raspund. Ai putina rabdare sa apara fetele cu copii de scoala. Unele sunt in vacanta si altele intra mai rar.Sigur o sa-ti raspunda. Despre ce ti s-a intamplat. Imi pare rau. Asta e pericolul lumii virtuale[bang] E bine sa dai cat mai putine amanunte despre viata personala. Nu ca eu as urmari propriul meu sfat[:D] Nelia deci solutia pentru el va fi sa mearga la biblioteca. In experienta mea de la UdeM temele sunt mai practice. Nu e de invatat teorie prea multa. Aveam cursuri cu 2 examene sau lucrari mari si 6-8 teme practice. Mai ales cursurile unde erau laboratoare totul era foarte techic si practic.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiion, da, biblioteca e o solutie pentru el, dar nu si pentru mine.[:D] Ca daca el e la biblioteca, eu sint acasa cu copiii... si el are nevoie de timp ca sa invete... Macar sa fie asta problema, vedem noi, daca scapam teferi si de anul acesta, putem spune ca am trecut de anul vietii noastre! Astazi a fost chemat la un interviu, nu e unul din posturile alea bune, dar macar sa fie ceva... Bidiloi, nou nu cumaparam carti, dam banii la scoala si ei cumpara. Le cumparam doar restul rechizitelor. Eu iau majoritatea de la Bureau EnGros. Tot de acolo ii iau Agatei niste caiete pregatitoare pentru anul care urmeaza sa-l inceapa, tocmai am inceput pe cel de clasa a III-a.
La multi ani, Khristin![flo]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin, la multi ani alaturi de familia ta frumoasa. Ti-am vizionat si eu pozele si ti-am admirat cavalerul cu citiva dintisori in guritza. Am vazut intii pozele de la 9 luni si apoi de la 8, si asa mare mi s-a parut ca a crescut intr-o luna. Are niste ochi (si gene) cuceritori, seamana leit cu Jasmine. Si am mai constatat cit de bine se joaca impreuna. Pupici [pup] Bidiloi, cam asta e lumea virtuala. Si eu am avut o experienta un pic aiurea aici.. este cineva care ne citeste regulat si ii da "raportul" unei amice de-a mea (ambele din Montreal)despre viata mea. Incerc si eu pe cit pot sa mai evit detalii personale. Insa dupa atitia ani de postat, am devenit apropiate intre noi (majoritatea ne-am si vazut) si parca simti nevoia citeodata sa te mai refulezi aici. Ina, ti-au raspuns deja fetele, dar nici mie nu mi-a placut ce am citit.Si eu as urmari instinctele lui Thea. Mihaela, relax ca ai nevoie de putere ptr mutare. Ia cite o problema pe rind si cind o rezolvi treci la urmatoarea. Tu nu poti veni vineri? Simona, iti miroase tie urit in camera de ordinator sau aici la noi,ah???[:D] Simi, asta vroiam sa-ti zic si eu ptr plecarea ta. Se lucreaza la aeroport si sunt multe artere inchise, plecati mai devreme sa nu cumva sa fiti in intirziere. Vacanta placuta. Fetelor din Mtl, voi va puteti intilni mai devreme si va "ajungem" noi din urma la discutii. Maru, de ce esti asa tacuta? Nelia, ti-am vizionat si tie pozele si filmele.A-ti organizat iesirea dinainte sau a-ti mers asa la plezneala? Nu v-a fost teama la rafting? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor dragi [flo] si multzumesc pt re-primirea [:D] in "Canada virtuala" Khristin - La multzi ani cu multa-multa sanatate si noroc si sa-tzi dea bunul Dumnezeu numai bucurii alaturi de cei dragi! [pup] Monicutza - felicitari pt casa [flo] s-o stapanitzi multzi ani fericitzi! Simi - bafta juniorului! sunt convinsa ca o sa se descurce f bine - da´ stiu ca asa suntem noi mamele - ne facem griji si ganduri si acolo unde nu-i cazul [flo] Vacantza placuta[pup] Nelia - multa bafta lui Octav sa-si gaseasca cat mai repede un servici asa cum isi doreste! Felicitari pt rezultatele tale de le examene cat si pt Agata si spor la invatzat in continuare intregii familii [flo] Inacanada - eu zic ca daca putetzi sa va gasitzi alta gradi... E trist ca Thea nu "clicheaza" cu edu si nu se simte comfortabil la gradi... Roxana - cred ca esti tare fericita ca o tzii pe Isa in bratze [pup] Ange - felicitari (cu mare intarziere - scuze[:I]) pt rezultatele deosebite la patinaj ale Maiei [pup] Olga - imi pare bine ca atzi avut un botez frumos! Sa va traiasca sanatoasa si norocoasa micutza crestina [pup] Multa sanatate va doresc-sa scapatzi cat mai repede si mai usor de stomach-flu! Diana - cum suntetzi? Ai fost cu Victoras sa-i ia un swab din gat sa vada daca are strptococ? Multa-multa sanatate va doresc [pup] Denisa - ai mare noroc cu gradinitza Emmei [pup] Intr-adevar e un lucru extraordinar copilul sa se duca cu placere si bucurie la gradi iar acolo sa fie nu numai ingrijit bine dar si educat de personal calificat si devotat! E bine daca si Alex va putea merge impreuna cu Emma la aceeasi gradi! Maru - esti OK? Miki - eu de-abia am inceput serios sue anul trecut in 24 nov... si de la sf lui iunie sunt in vacantza pana in 14 sept (colegii mei se intorc de fapt in 3 aug... da´ eu vreu sa fiu alaturi de Gabisor cand incepe Lycee Fr in 24 aug si inca vreo 2-3 sapt - perioada de acomodare). Sper sa termin sue complet in 18 dec si apoi poate in ian sa dau exam... Eu am nceput deja sa ma uit dupa un post in recrutare (de fapt de cand am venit am mai cochetat eu cu ceva interviuri telefonice in sperantza ca poate-poate reusesc ceva... sa nu-mi pierd mana... da´nu s-a ivit nimic... si nici eu nu am fost f serioasa in a-mi cauta ceva...). La noi se preconizeaza ca somajul va ajunge 11% pana la sf anului... [q] Noi tot cu ochii spre canada ramanem si ochim toate pozitziile disponibile... da´ pe moment nu am zarit nimic care realmente sa ne spuna ca DA! ASTA E! Mai cautam si mai asteptam... Intre timp din 10 aug voi incepe un curs (platit de compania unde lucreaza omul meu) de conversatzie la o Univ particulara de aici. Daca nu reusesc nicicum sa-mi gasesc nimic am sa ma ambitzionez sa dau IELTS-ul... baremi sa nu stau de pomana acasa... Ana & Cge [pup]- distractie placuta alor vostri la plimbarile prin Quebec! Mqqm - un tzuck dulce puiutzului Oliver [pup] Esti o mama fericita [flo] Noutatzi... zic si eu ca si Lorelai d´Ottawa [pup]... nu avem... Anul acesta am "sarit" peste vacantza pe "afara"... de teama restructurarilor am stat pe langa casa si am tzinut de bani si cu "dintzii"... Ne-am plimbat prin padurea din jurul casei si am vazut chiar si caprioare [:)] (pe langa oii si vaci pe pasuni). Am avut noroc de o vara cata-cat decenta (au fost chiar si zile calduroase si insoleiate - cu temp de 25+! - mare minune mare... o fii efectul incalzirii globale [:D]) Eu intre timp sunt f abatuta cu ceea ce citesc despre "swine flu"... si ma ingrijorez realmente de ceea ce va fii cand incep sa vina oamenii din vacantze... si o sa incepa scoala [q] Efectiv sunt ingrijorata-ingrijorata-ingrijorata... si ma rog bunului Dumnezeu sa ne ocroteasca... Va tzuck cu drag si multa sanatate va doresc [pup] Edit: Multzumesc frumos pt compli pt Gabisor [flo]... Creste-creste fatuca noastra... da´ tot NU se cumintzeste [:D] Iar eu citesc de zor despre "spirited child" si am ajuns la concluzia ca "choose wisely your battles!" adica GATA! NU mai "stau cu gura" pe ea pt orice fleac... NUMAI-SI-NUMAI pt ce este EXTREM de IMPORTANT... si vad ca am sansa sa TAC mai mult [:D] Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf A inceput votarea la concursul Ratusca din viata mea pag 9 - poza lore1"doua ratuse fac acrobatie pe genunchii mei..." [foto] http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8 pag10 - poza lore2 "...o ratusca a cazut si a ramas doar una..." [foto] http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=9
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Octav a organizat-o inainte, el e foarte prudent, nu pleaca fara sa stie unde, cum si ce... A cautat informatiile pe net, si-a scos harti, orar, preturi... Dar nu a fost totul cum ne-am propus pentru ca voiam sa prindem feribotul de 14.30 ca sa intram o ora si in acvariul din Burlington, numai ca a durat mai mult mersul prin padure, asa ca a ramas pe alta data. Si nici nu ne-a spus, am mers prin padure si am ajuns la rafting si acolo ne-a zis ca tu cobori cu fetele, eu ramin cu Lisandru, ca sub doi ani nu are voie.[:D] Iti dai seama ca mi-a fost frica, daca imi spunea de la inceput, nici nu cred ca acceptam. Dar a fost excitant si foarte placut si pentru fete, dar mai ales pentru mine, ca nici eu nu mai fusesem.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin,[pup] la multi ani fericiti si multa sanatate sa poti creste comorile alea ale tale si sa te bucuri de ele![s] Va citesc din umbra, dar nu prea am timp sa ma exprim coerent...[bibe] Am intrat doar sa va tzuc pe toate in drum spre bucatarie (ihaa, asta-i de sarbatorit [:D]), si sa va spun ca mi-au mers la suflet si m-au emotionat mesajele voastre, chiar daca nu am zis multe, a insemnat mult pt mine!!![pup] Sper sa am timp diseara sa vad poze noi.[olala] Simonna, scurt si la obiect?[:D] Romanitza inca era 2 in 1 alaltaieri...
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...