Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (149)


Recommended Posts

Hei, si pe mine ma enervati cu intalnirea asta.[:D] Nu pot sa vin, desi tare as vrea. Nu pot maine seara, ca e marea intalnire, vin parintii mei [:D] Si nici vinerea viitoare ca lucrez, deh, daca stiam ca are cine sa stea cu copiii, mi-am aranjat sa lucrez. Ktrinel, admirat Julia, ce fetita mare este. Simonna, si eu va urmaresc cu atentie ce hotarare luati cu scoala lui Radu.[:D] Roxana, ma bucur ca va reuniti maine. Sa ne povestesti cum a rectionat Isa. Gata pauza, pe curand, Cristina Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[bis][bis][bis] Mi-a venit pasaportul !!!!!! Imi retrag toate cuvintele (daca am spus ceva de naspa) despre Consulatul Roman de la Montreal. Mi-au raspuns la mail in nici o ora de cand l-am trimis, si mi-au dat si vestea buna iar termenul pe care mi l-au dat (da stiu, cam mult trei luni dar asta este) a fost respectat. Ma apuc sa-mi fac biletele [8D] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +30s cu [am] "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, habar nu am la ce ora e avionul, dar aflu sigur azi. Nu ramin cu ei, doar ii debarc si gata. Diana tu inca conduci? Khristin, a facut sotul cam 2,000 poze si acum suntem inca la triat. Pina atunci va ofer doar asta...melodia vacantei mele http://www.youtube.com/watch?v=Veag1owiv7I Cum atasati voi direct de pe youtube???[bang][bang] Diana cind pleci in Ro? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata ,vinerea viitoare ne vedem![batetoba] si daca vreti si maine seara dar pe la 19,00. dar nu vreti sa schimbam locatia? ramane zona aceeasi pt ca mi se pare usor de ajuns pt toata lumea dar ar fi fain sa schimbam putin macaroanele la aia[:D] Venind eu cu Simona la o intalnire cu voi,pe undeva pe langa Adonis am remarcat un restaurant grecesc ceva,pe doua etaje.Am impresia ca este gen Marathon.Stie cineva despre ce restaurant vorbesc? Cine semneaza pt intalnirea de maine si cine pt amandoua?[:D] Diana,vin maine cu gogosi la intalnire daca ne hotaram.o pun pe mama sa faca special pt tine si pt fetele care ajung.Acum nu stiu daca avem voie sa aducem de acasa dulciurile dar nu cred ca ma vor da aia afara cu gogosile din restaurant![alcool] simona,vin cum sa nu vin.acum cand am cu cine sa-mi las copii ar fi si pacat sa ratez ocazia.ai dreptate cu varuitul!oare colegul tuseste daca baga hei-rup singur?!nu cred.asa ca ma imbrac in roz si vin sa te iau de acasa.[:-)))] katrinel,in ce zona stai?m-as bucura sa te revad.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange unul grecesc este asta, nu stiu insa daca este pe doua nivele. Stiu insa ca are terasa [olala]. Se mananca super, super bine Arahova Souvlaki 9705 de l'Acadie, Montréal, QC H4N 2W2 (514) 856-3535 Mai este asta, dar nu este grecesc: http://restomontreal.ca/restaurants/index.php?section=viewresto&resto_id=1709#9001;=en Eu nu semnez pentru amandoua, cred ca maine va sar ca s-ar putea sa avem ceva vizionari de case. Sau poate trec totusi sa va salut, daca sunt prin zona. Felicitari Diana pentru pasaport. Unde pleci in vacanta? Banui ca te intorci pana nasti, nu? Esti curajoasa sa calatoresti dupa 30 sapt. Mie mi-a fost frica mereu sa nu nasc mai devreme si bine am facut ca am stat ca closca prin jurul casei.
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin maine, count me in ! Monicutza, mie nu mi-e frica, doar stii vorba aia ca "de ce ti-e frica, de-aia nu scapi". Ma duc in Ro la ai mei, am evenimente multe si vreau sa fiu un pic rasfatata inainte de marele eveniment. Plec la aproape 32 si ma intorc la aproape 35 de saptamani, atat mi-a dat ok-ul doctorita si nici eu nu voiam sa intind prea mult coarda. Am un rendez vous aici la doctor chiar inainte sa plec si am deja unul in Ro la o clinica particulara facut de mama, asa ca totul ar trebui sa fie ok. Ange, don't worry ! Cand ne-or vedea aia doua gravide salivand dupa gogosile tale n-o sa aiba tupeul sa zica ceva. Cer prea multe daca vreau si un pic de gem intr-o gogoasa ? [pup] tie si mamei tale. DanaP, da conduc in continuare, singura opreliste ar fi daca nu o sa mai incap la volan [:D], altfel pe locul soferului ma simt cel mai bine. Cand l-am nascut pe V, eu am condus pana la spital, cand stau in dreapta ma dor toate alea de la cea mai mica denivelare. Sunt ciudata rau, stiu. Hai ca ma urnesc la lucru, azi sunt pana la miezul noptii pe baricade dar nu ma stresez ca mi s-au aranjat planurile acasa si lucrez cu doi colegi super faini azi. Mai intru sa vad cum ramane cu intalnirea Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +30s cu [am] "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange atentie ca se lucreaza pe Acadie si o sa fie mai greu de ajuns dinspre autoruta, se merge doar pe 2 benzi pe sens. Merci pt urare, si eu sper sa o gasim mai repede, ca nu am rabdare deloc sa o caut cum trebuie. Chiar, voi cum faceti sa fiti mai rabdatoare? Eu sunt asa, exploziva, grabita, nu pot sta locului... si intr-o chestie asa majora ca o casa... chiar ca trebuie rabdare.
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ange
gata ,vinerea viitoare ne vedem![batetoba] si daca vreti si maine seara dar pe la 19,00. dar nu vreti sa schimbam locatia? ramane zona aceeasi pt ca mi se pare usor de ajuns pt toata lumea dar ar fi fain sa schimbam putin macaroanele la aia[:D] Venind eu cu Simona la o intalnire cu voi,pe undeva pe langa Adonis am remarcat un restaurant grecesc ceva,pe doua etaje.Am impresia ca este gen Marathon.Stie cineva despre ce restaurant vorbesc? Cine semneaza pt intalnirea de maine si cine pt amandoua?[:D] Diana,vin maine cu gogosi la intalnire daca ne hotaram.o pun pe mama sa faca special pt tine si pt fetele care ajung.Acum nu stiu daca avem voie sa aducem de acasa dulciurile dar nu cred ca ma vor da aia afara cu gogosile din restaurant![alcool] simona,vin cum sa nu vin.acum cand am cu cine sa-mi las copii ar fi si pacat sa ratez ocazia.ai dreptate cu varuitul!oare colegul tuseste daca baga hei-rup singur?!nu cred.asa ca ma imbrac in roz si vin sa te iau de acasa.[:-)))] katrinel,in ce zona stai?m-as bucura sa te revad.[pup]
eu nu pot miine, dar nu bagi la congelator o gogoasa ptr mine? (n-am pretentii, poate fi si goala inauntru) salivez aici pe tastatura[pofta] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hilde multumesc. Am cautat mai multe informatii si n-am inteles nimic. Adica ce ai spus tu am inteles, dar n-am inteles in ce proportie se scade. Ca ma indoiesc ca 100%. Am inteles si ideea cu transferul. adica daca ma costa 1800 si ar trebui sa platesc doar 1000 impozitul atunci as putea sa cer in 2010 restul ramas. Vreti sa va spun ce propunere mi-au facut cei de la SINGURA firma acreditata de guvern ca sa mute personalul lor? Echivalentul la aproape 2 salarii!!! Si depaseste cu 650 subventia de la guvern. Si subventia immi era data doar jumate inapoi acum si jumate peste 6 luni. Si bunurile mele din casa nu valoreaza atata.[:D] Glumeam cu sotul, ca aruncam toate pe fereastra in afara de jucariile Kidului si hainele noastre si luam alte lucruri acolo( inclusiv alte 4 electromenajere) si ajungem la aceeasi suma. M-au taxat enorm la ambalat. in conditiile in care noi suntem doi studenti cu lucruri ieftine si putine prin casa.[bang] O sa-i sun maine din nou si sa vorbesc serios cu ei. Si daca nu, gasesc o solutie mai pertinenta si mai rentabila. In alta ordine de idei. N-am inteles nimic cand e intalnirea. Vorbiti de maine? N-am intels nici unde e. Daca e in montreal pot veni si eu. Puteti sa scrieti mai pe intelesul creierului meu stresat?[:D] Ktrinel cu mare placere. Spune-mi cand te eliberezi si sunt la tine in zona in 30 minute. Oricum trebuie sa-mi vizitez si fostii colegi, ca le-am promis. diana imi pare bine ca i-au placut. explica-i saracului copil ca marc nu i le mai ia inapoi[:D] Lasa ca ieri dimineata am mai vazut o chestie care in oboseala mea de duminica dimineata am uitat sa o pun. Daca vii la restaurant am posibilitatea sa ti-o dau.Iti trimit o poza sa o vezi inainte, sa nu aiba deja ceva de genul asta. [url="http://www.dropshots.com/mikiion2008#date/2008-06-02/16:07:13"]masinuta de gradina[/url]
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...