Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Informatii despre dr Mihaela Ursea


Recommended Posts

Buna, Stie cineva mai multe despre dr Mihaela Ursea de la Filantropia? A mai nascut cineva cu ea? E un medic bun? Se preocupa de pacientele ei? Va multumesc mult pt informatii. Eu sunt in luna a 3-a si ma duc la ea la CMU. Nu stiu daca pot avea incredere in ea sau sa caut un alt medic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna Alina, Si eu am fost la dr.Ursea la CMU la toate ecografiile din sarcina, care in rest mi-a fost urmarita de altcineva. Mi s-a parut un doctor bun, atent la detalii, desi un pic necomunicativ ca om. Intamplator la nastere (am nascut la Filantropia) era in spital, cred ca de garda, si si-a amintit de mine. L-a asistat pe dr.meu cand mi-a facut cezariana, a venit in control si inainte de operatie, dar si dupa aceea, de cateva ori, desi, dupa mine, nu ar fi avut nici o obligatie in acest sens. Deci din putinul contact pe care l-am avut cu ea, mi s-a parut un doctor atent cu pacientii sai. Poate insa primesti si un raspuns mai complet, de la cineva care a avut toata sarcina urmarita de dr.Ursea. Sarcina usoara si nastere la fel [mamica] de [bebic] Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Buna, Dna Dr Ursea mi-a monitorizat sarcina din luna 6 pana in luna 9. Plusuri: + are un program destul de ok la CMU + face si ecografii + o gasesti cu programare cu o sapt inainte + iti da sa faci suficiente analize Minusuri: - uneori pare foarte plictisita de tot si de toate intrebarile pe care i le pui si nu ii place sa ii pui foarte multe intrebari. Nu e comunicativa. - nu e foarte finuta cand umbla la col, doare si aici compar cu al 2 lea mmedic care ma vedea si la care nu durea nicicand - ecografia facuta la 33 de s este mai mult decat sumara in conditiile in care e tot morfofetala - nu iti da nr de mobil nici pana in s 36-37. E adevarat ca mai bine dai fuguta la camera de garda daca e ceva, dar e bine sa o ai disponibila atunci cand te supara ceva minor. Am avut contractii si am sunat 5 ore in continuu la CMU ca sa dau de ea. Sunt multi alti medici care isi dau nr de mobil si sunt disponibili si cu program la fel de incarcat. - toata sarcina m-a speriat ca am copil mare si ca spera sa prindem 37 de s, am aproape 39 acuma - mi-a facut eco vaginala la 33 de s ca sa ma linisteasca ca am colul inchis :-S - nu te recunoaste, de fiecare data o ia de la zero cu tine...probabil ca are multe paciente, nu stiu Se vede ca are experienta putina, dar nu e un medic de evitat, toti am capatat experienta cu timpul. Am o prietena care a nascut cu ea la Filantropia si a fost multumita. [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...