Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Facut saptamana aceasta cariotip (eu + sotz din sotare) si fenotipare limfocitare (NK CD56). Astept cu nerabdare rezultatele. Vineri ma duc sa-mi fac si profilul hormonal. In fc de rezultate, hotaram ce facem mai departe. Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AleDutulescu
ce arata aceste analize pe care le-ai facut? Dumnezeu sa te ajute sa faci bebeul dorit! [flo] http://tt.lilypie.com/cIOAp2.png [copil] Ale
Cariotipul se face pentru a depista o eventuala cauza genetica pentru care nu ramai insarcinata sau pentru care pierzi sarcinile. De exemplu, daca in urma fertilizarii se obtin embrioni cu mici defecte genetice, cel mai probabil acestia se vor opri rapid din evolutie, poate chiar inainte de implantare. Fenotiparea limfocitara NK ( natural killer cells ) se face pentru a se vedea daca nu cumva organismul tau, datorita unui raspuns imunitar prea puternic, respinge sarcina. Un embrion este perceput ca un corp strain iar daca aceste celule NK sunt in numar mai mare decat normal, il omoara. Altfel, cand numarul lor este normal, raspunsul imunitar este mai slab, iar organismul accepta "intrusul". [gravi]34+ cu [baietel] MTHFR 1298c hetero si mutatia protrombinica hetero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragutelor, Cu intarziere va anunt ca din 06.Octombrie am o COMOARA DE FETITA[flo]- 3,110 kg, 50 cm, Apgar 10 ....si sunt foarte fericita. Am nascut la Euroclinic prin cezariana cu Dr. Poiana- care mi-a si monitorizat sarcina , Dr Radulescu despre care nu pot sa spun decat ca sunt cu totul deosebiti si profesionisti cu adevarat . Nu am decat cuvinte de multumire la adresa dumnealor si deasemenea la adresa intregii echipe de la Biogenesis. Cat despre Euroclinic - conditii excelente , personalul foarte amabil si bine pregatit, plus ca ai asigurat absolut tot ce ai nevoie pe timpul internarii. Operatia a decurs foarte bine - ca drept urmare acum sunt aproape refacuta. Va pup ! Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a indeplinit visul ceea ce va doresc si voua!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...