Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Ale, te-am vazut ieri cand ai coborat cu embrionii la purtator:-) erai usor ametita. Felicitari si sa dea Domnul sa se prinda cati vrei tu:-) Eu am stat cuminte o saptamana, asa ar fi indicat daca poti lipsi de la serviciu... Ai dreptate cu pipi-ul:-) amintirea cea mai apasatoare pentru mine a fost ca a trebuit sa ma abtin jumatatea aia de ora de dupa embriotransfer, simteam ca plesnesc! Eu bausem si mai multa apa decat ar fi trebuit inainte astfel incat atunci cand am ajuns in sala de interventii am cerut voie sa mai eliberez cativa stropi... mi-a fost groaznic de rusine dar decat sa patzesc rusinea de a ma scapa in timpul operatiunii... Deci, stai cuminte in pat cat mai mult si fara miscari bruste. [cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mica e lumea! adevarul e ca eram dizzy. am tot incercat sa ma imprietenesc cu una, alta, dar greu am reusit sa schimb pareri cu doua fete, care au fost mai comunicative. stau in pat desi imi este greu. ce ziceti? dupa cate zile sa fac beta hcg? sa nu ziceti 12 ca ma [bang] rock tu ce faceai acolo??? bundaria, merci frumos!!! Multumesc tuturor fetelor pentru sustinere. Anca! ce face sora ta? va face fiv? [flo] http://tt.lilypie.com/cIOAp2.png [copil] Ale
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost si eu la clinica. Ale, tu esti cea care a spus ca nu vrea sa-i cheme sotzul de afara? "sunteti sigura?" "da" Bafta multa, multa! Rock, tu? stateai de vorba cu o gravidutza cu burta mai mare? in stanga, pe canapea? Denii mic, bafta multa, multa! Eu am stat de vorba ieri cu Dr D, i-am povestit si de noua sarcina pierduta. Nu vrea sa mai incercam nik pana nu ne facem cariotipul + NK cred... daca nu iese ok cariotipul, la revedere, daca iese ok si nu ies ok celulele NK vaccin de impunizare cu anticorpii sotzului eu si sotzul cu anticorpii mei. Apoi FIV, daca avem embrioni destui punem 4 si ne rugam la DD sa fie bine. pup mult si astept vesti! Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca e mica lumea:-) Eu ma tot uitam ieri sa asociez persoanele cu cele care scriu aici pe forum si doar pe Ale am identificat-o... asta pentru ca l-a invitat pe sotul ei sus spunandu-i pe nume:-) Ingeras, de tine nu m-am prins... eu stateam de vorba cu tipa gravida in 5 luni jumatate si cred ca eram cam galagioase si cam fericite pentru restul lumii... scuze:-) Eu venisem sa-i salut pe greci si sa mai fac o eco sa-i vada si ei. Din pacate, dr D nu a fost foarte incantat de al doilea copilas, caruia nu-i batea inimioara la fel de constant ca celuilalt. Mi-a sugerat sa fac imediat o eco doppler si ca atare asta-seara merg la dr Herghelegiu sa vad daca nu sunt probleme... De fiecare data cand ma bucur prea tare de ceva trebuie imediat sa mi se intample si ceva nashpa... ma rog, inca nu stiu daca acum e ceva nashpa, va povestesc maine. Sa-mi tineti pumnii sa fie bine amandoi. Tipa cu care vorbeam a ramas insarcinata pe cale naturala dupa ce s-a chinuit cu 2 FIV-uri in Grecia, nu cu dr D. Ultima data cand a fost in Grecia (sotul ei este grec), a ajuns in sfarsit la dr D cu gandul sa faca un al treilea FIV. Numai ca tocmai cand se pregatea de stimulare a aflat ca e insarcinata:-) Si i-a placut atat de tare de dr D ca vrea sa nasca cu el in Grecia. Asta e un gand frumos, si eu l-am avut, numai ca in cazul ei e mai simplu, ea se duce acolo ca acasa. Ingeras, tu erai tipa blonda care citea si care ne mai arunca din cand in cand priviri? m-am gandit la un moment dat ca deranjam cu discutiile noastre... Eu sincer ma gandeam ieri la toate tipele blonde care se vopsesc, cum vor arata peste cateva luni de sarcina:-) la mine deja se vede urat dar n-am ce face... deja m-am tuns foarte mult, doar sa ma rad in cap:-) Bafta Ale!!! sa stai cuminte si sa te auzim cu beta mare-mare:-) dar sa stii ca tot trebuie sa astepti 12 zile... ai sa vezi, Laura te va chema pe 30 septembrie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ingeras! nu eram eu cea care nu vroia sa-si cheme sotul. eu am fost ultima la embriotransfer, tipa aceea, loredana, era cea care isi pierduse sotul pe afara :D. ea a fost prima! imi pare rau ca treci prin atatea insa Dumnezeu stie ce face. Crede si vei reusi! [flo] http://tt.lilypie.com/cIOAp2.png [copil] Ale
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai iti spun eu cum arata o blonda gravida [:D]. Nasol tare. :)). Eu m-am vopsit pe la 36s. Aveam radacinile cat palma. Dar nu prea m-a interesat. Am fost si eu sambata la clinica, am pupat dr. , am defilat cu copila urlatoare, toata lumea s-a declarat multumita. Ale - tin pumnii tare, sa te ajute Dumnezeu sa fie bine. Denii -eu nu am incredere in AMH-urile facute in Romania. Am inteles de la Dr. D ca cei mai meseriasi ar fi austriecii, ca este o analiza extrem de sensibila si nu prea ii place sa fie plimbata cu avionu. Asa ca cel mai bine o sa iti dai seama cum stai in functie de raspunsul la stimulare. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] daaa, eu eram, citeam. Sunt prinsa acum de niste carti si nu plec nicaieri fara ele, ca acasa nu prea am cand sa citesc si cum mai prind juma de ora, cum citesc. Nu deranjati pe nimeni, stai linistita, eu te-am auzit doar la un moment dat ca ai gemenutzi si asa mi-am imaginat ca ai putea fi tu :) Eram, recunosc si un pic geloasa pe fericirea voastra comparativ cu pierderea mea de acum, dar asta este. Ref vopsit, fa-ti suvitze, nu este nicio problema. Nu-ti atinge radacina capului, deci nu e nociv pt bb (desi eu nu sunt oricum de parere ca are vreo importanta daca te vopsesti...). Sper sa fie bine si bb 2! Bafta multa la Herghelegiu si asteptam sa ne spui. Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ne-am identificat:-))) Inseamna ca cea cu parul lung si brunet de langa noi era Cocoliso, nu-i asa? eu asa cred... La faza cu suvitele m-am gandit si eu, dar nu m-am decis inca. Catalina, imi pare rau ca nu m-am nimerit si cu tine la clinica s-o fi vazut si eu pe Anastasia... dar poate data viitoare:-) Ale, deci tu esti tipa blonda sau tipa bruneta? Ca tot nu m-am dumirit... Oricum, bafta tuturor fetelor care au facut embriotransfer si celor care au de gand:-) V-am pupat, plec spre Herghelegiu... stiu ca voi astepta mult, dar nu mai conteaza. Vorbim maine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...