Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(20)


Recommended Posts

Catalina as mai adauga eu ceva[:D] Desi ecografiile sunt facute de alt medic, modificarea tratamentului este decis de Dr D exclusiv in baza ecografiilor si analizelor. Pe tot parcursul stimularii el este la curent cu evolutia tratamentului. La ultimele doua ecografii s-a facut si analiza progesteronului . P.S Catalina sper sa treaca repede durerile[pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

cata , asa ziceam si io , dar se pare ca e cam maricel acel estradiol , zice dr D si acum vin cu intrebarea ..si cu un scurt istoric in conditiile in care in martie aveam un FSH de aproape 6 si un estradiol undeva la 36-40 , oare scaderea FSH nu este datorat cresterii estradiolului(ca asa stiam ca se poate intampla ) si in aceasta situatia , de fapt si de drept FSH e fals mic .. intrebarea e .. merita sa dau banii pe AMH , in conditiile in care dr D nu prea il ia in seama (eu avand doar indicatie de repetare analize z2-3 de la dr D) si-acum povestioara de duminica ..am ras de numa in cabinet cu dnii dr ..era di dr embriolog , care normal intr-o forma vadita de solidaritate masculina [:D], a zis ca nu e necesara spermograma la sot , desi eu fire "caritabila" il impingeam pe al meu sa mai faca o spermograma [pk]; ba la final i-a zis sa nu se streseze si sa fie relaxat [:D], pfaaa .. mare grija mai are de el[:D] a fost chiar relaxanta discutie cu dansii , mi-a facut placere ca am fost recunoscuta de asistente , iar la final am plecat direct cu ciresica de pe tort caci nu si s-a luat niciun banut pe consult, si nici pe biscuiti [:D] ca ni se facuse foame si al meu era jumate in borcan [pk]
Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim Albert Einstein MTHFR C677T genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgic asa stiu si eu, un estradiol putin mai maricel poate ascunde un FSH mai mare , probabil de aia nu i-a placut lui Dr D. Asa cum ti-am zis nu stiu daca se merita un amh sa mai faci, mai ales ca nici pe al meu nu l-a luat in considerare. Mai degraba se bazeaza pe raspunsul la stimularile din trecut, in cazul tau de la cele doua inseminari.... Dar ii mai poti cere un sfat Laurei[:D] oricum stai destul de bine cu hormonalele, asa ca ....[pk] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgia, da stiu si eu ca nu prea se uita la AMH. Mie mi-a interzis sa il fac. Nu prea are incredere in rezultate. Cica este o analiza f sensibil si nu stiu sa o faca multi. Austriecii ar fi f buni si parca nemtii daca imi aduc aminte bine. Paunas - AC iei in functie de cm-ul tau, nu stiu daca o luna fix, dupa care incepi tratamentul injectabil. Despre progesteronul injectabil stiu ca nu este mare fan, il prefera pe cel local(eu am avut crinone). Dar la nevoie da liber si la cel injectabil. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ESTRADIOL Factori de conversie: pmol/L x 0.273 = pg/mL (ng/L); pg/mL x 3.67 = pmol/L; pg/mL = ng/L. sursa :http://www.synevo.ro/estradiol/ io am estradiolul 255.1pmol/L*0.273=69.64 pg/mL...cam dublu decat ce ii place dr D..in limite dar mare[q] cata pt hemoroizi , bai de sezut in apa cat mai calda , si dat cu crema local ..de galbenele sau altceva...si daca merge cu supozitoare ..bune si alea
Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim Albert Einstein MTHFR C677T genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...