Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc sisipisi, chiar acum ma uitam la pensiunea care mi-ai trimis-o. Trebuie sa gasesc ceva cat mai aproape de clinica si convenabil, pt ca vai de capul meu dar voi pleca singura si cum engleza doar asa o bunghesc , nu stiu cum am sa ma descurc in primul rand sa ajung la hotel ..dupa m-oi descurca eu la clinica cat de cat... Al meu sot nu-si poate lua concediu medical , chiar azi am fost la doctora de familie si clar a zis ca nu se risca sa ne dea. Cei de la wuncsh m-au chemat acolo pe 23 octombrie, si spun ca e posibil sa-mi faca punctia pe 25, depinde de cum raspund eu la tratament dar in acelasi timp e posibil sa mi-o faca si peste 5 zile...iar el nu mai are de luat decat 4 zile de concediu fara plata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

melisa e greu, dar trebuie sa va organizati. La pensiunea asta sunt apartamente, ma rog, studiouri, ai avea bucatarie sa poti pregati ceva de mancare, si e mai convenabil decat sa mancati la restaurant. De la aeroport la hotel iei un taxi. Iti notezi tu adresa hotelului si ii arati soferului pe hartie. Si cred ca pe internet poti gasi informatii despre mijloacele de transport ca sa ajungi de la o adresa la alta. Cu metroul te duci usor, poate mai iei un tramvai. Poate sotul tau sa vb cu seful lui si sa ii explice ca este o situatie exceptionala. SI poate va intelege sa il lase sa vina. Din cate vad eu pe calendar 23 cade sambata. Plecati amandoi de vineri seara. Si dupa aia stati toata saptamana. Daca mai are 4 zile fara plata si trebuie sa stea inca o zi, vineri, da si el un tel si zice ca nu poate veni. Pentru o zi, nu moare nimenea, nu cade firma, si daca il stiu in ce situatie este sunt sigura ca va gasi intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

melisa tocmai pentru ca seful lui nu este roman ii poate spune cu toata increderea. Nu trebuie sa dea amanunte, de ce si cum, numai sa ii zica ca e singura voastra sansa pentru a avea un copil. Strainii au toata intelegerea pentru situatia asta, mai mult decat romanii. Noi am primit felicitari de incurajare de la firma sotului meu, iar patronul lui a fost de acord ca el sa lucreze din Viena, pentru ca nici el nu mai are zile de concediu platit.Sa spuna care e problema este cea mai buna solutie. Omul va intelege ca nu este o calatorie de placere si va fi mult mai deschis in a va ajuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, eu sunt programata vineri la ora 11 la Wunsch pentru o prima vizita. voi ati reusit sa va luati concediului medical? ati luat de la medicul de familie? sau nu merge? si inca ceva...eu le-am trimis analizele pe care le-am facut in ianuarie pt. I FIV. mi-au zis ca sunt OK, dar nu mi-au zis sa mai fac alte analize cu care sa vin la prima vizita. plus ca cica imi vor da acum medicamentele (am vb. stabilit sa platesc 1500euro ca sa beneficiez de ofera speciala), dar cum vor sti ce medicamente dc. nu am facut nici o analiza...sau merg pe cele din ianuarie... la voi cum a fost?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc sisipisi, de incurajari, insa eu am un sot tare rusinos, nu am cu cine sa-mi rup gura, ca oricum nu va face asta. El nu a povestit la nimeni ce problema are , nici macar soacra-mea nu stie, in schimb eu fara stirea lui am spus intradevar la cateva persoane , inclusiv mama. Altfel cred ca inebuneam. Si spre surprinderea mea mama m-a sfatuit sa nu fac FIV, si ca daca ea ar mai avea anii mei nu ar face asta, si m-a sfatuit sa-mi vad de casnicie asa incontinuare fara copiii iar daca nu o sa mai mearga, asta e, sa ne despartim. O vad ingrijorata mai mult sa nu ma dereglez intr-un fel de la tratament si sa nu patesc ceva mai grav pe viitor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...