Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Europa (34)


Recommended Posts

M-am mai linistit. Problema noastra este,aparent,sotul.Motilitatea spermatozoizilor e foarte proasta.Chiar daca nr e mare,se pare ca nici unul nu se misca suficient de bine si repede.Analizele mele sunt toate bune.Se pare ca nu sunt probleme. Ne chinuim de peste un an,am facut 2 IA fara succes si,in concluzie,suntem foarte dezamagiti. Programarea o avem pe 3 noiembrie. Sper din tot sufletul sa fiu pe aceeaso lungime de unda cu ei pt ca nu as vrea sa batem drumul de pomana.Mi-am pus toata speranta in sistemul medical austriac si sper sa fie bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello gagici Oana bine ai venit si sedere cat mai scurta. Ai grija mare cu branca ursului ca poate face mai mult rau decat bine. Nu e chiar asa de buna. Si noi am avut probleme tot cu mobilitatea si daca te vei hotara sa faci a Wunschbaby e bine sa faci si IMSI. Noi pt aceasta procedura am ales clinica si nu am regretat. Adijo mie cand mi-au dat schema de tratament mi-au spus ca in data de incep stimularea si ca nu era nevoie sa astept menstra. Am luat anticonceptionale apoi in ziua 20-21 nu mai stiu exact am inceput inhibarea cu suprefact si dupa un nr de zile nu mai stiu exact cate zile incepeam stimularea fara sa tin cont de menstra pt ca ziceau ei ca acea sangerare nu e chiar o menstruatie normala fiind sub tratament cu AC si cu suprefact. Intamplarea a facut sa imi vina ciclu in ziua in care am inceput stimularea. Melisa sigur gasesc ei doi trei gigei nazdravani si sa vezi ce embrionasi frumosi si lipiciosi o sa ai. Bafta multa fetelor elena [mamica] fericita de pitici pretiosi [zana] Ana Maria & [bonjovi] Matei Stefan - 18 iulie 2009 [url="http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/"] Piticii mei iubiti[/url] *** [url="http://infertilitate.com/"]CAMPANIA NOASTRA[/url] *** [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html"]PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana, daca ai programarea la Wunsch asa "departe" (3 Nov), poate ar fi bine sa iti faci o programare la inca o alta clinica din Viena, ca sa nu risti sa te intorci dezamagita si sa fi facut drumul degeaba (in cazul in care nu iti va fi placut la Wunsch). Legat se sistemul medical austriac, eu personal am doar cuvinte de lauda si nu neaparat fiindca mi-a reusit FIVul din prima, ci si pt ca anomalia ce a avut-o bebele meu a fost descoperita la Viena (desi era un defect evident ce trebuia vazut la Timisoara, la o simpla ecografie 2D, dar deh, in Romania prea putine ecografii fetale se fac cu responabiltate), nasterea mi-a fost indusa tot la Viena si am fost foarte, foarte multumita de cum a decurs totul; singurul dezavantaj este ca nefiind asigurata in sistemul lor medical, totul a fost foarte scump (de exemplu, un RMN fetal costa 720 de euro). Despre branca ursului, sotului meu i-a facut f rau, in sensul ca i-a inrautatit spermograma care oricum nu era grozava. Noroc ca ne-am dat seama la timp si dupa 3 luni a renuntat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenada, interesant ca tie ti-au dat liber la stimulare cu sau fara menstra; mie mi-au spus f. clar : daca imi vine ciclul in oricare din urmatoarele 5 zile dupa ce intrerup primosistonul incep stimularea in a 5a zi , iar daca nu vine, sa nu incep si sa contactez imediat clinica... eu ma simt ca si cum ar trebui sa-mi vina... oricum mi-am gaurit vena dimineata, dupa masa am rezultatele hormonilor si tot dupa masa merg la eco- vom vedea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana poti face APC-resistance la laboratoarele Synevo. Analiza se numeste rezistenta la proteina C activata. Au in mod sigur macar centru de recoltare in Cta. Te poti duce in orice zi a ciclului, nu depinde de menstra. Rezultatul in primesti in aprox 10 zile. http://www.synevo.ro/laboratoare/constanta/ Noi am fost impresionati de profesionalismul celor de la Wunsch, dupa ce in Nl am lucrat cu 2 spitale diferite. Dar, cum spun si celelalte fete conteaza perceptia voastra. Din cate am citit eu si am discutat cu cei de la Wunsch pentru cresterea motilitatii se poate folosi un cocktail de vitamine si minerale (B complex, vit C, Magneziu, Zinc, Omega 3-6-9) le gasesti pe toate la farmacie. Plus un amestec de fructe verzi (mere, struguri, kiwi) puse intr-un blender cu un pic de iaurt sau lapte si baut in fiecare dimi. Amestecul de fructe imbunatateste calitatea spermiilor. Iar amestecul de vit cu minerale imbunatateste motilitatea. Noi aplicam chestia asta de 4 luni in asteptarea si ca preparativ pentru FIV.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...