Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Europa (34)


Recommended Posts

Fetelor,imi puteti recomanda si o alta clinica in afara de Wunsch? Am apelat la aceasta pt ca stiu pe cineva care a facut fiv acolo,in rest sunt paralela cu clinicile din Viena. As vrea,totusi,sa imi mai fac o programare si la o alta clinica.Chiar mi-ar parea rau sa ma intorc dezamagita.Si cu sperantele retezate si cu banii cheltuiti. vis-a-vis de cocktail-ul de vitamine, imi sotul tau cum le ia? Banuiesc ca nu sunt toate intr-o singura capsula.Sunt vreo 4,nu? Cate dimineata,cate seara,sau cum? Multumesc inca o data pentru sustinere si suport.E asa de important sa ai cu cine sa te sfatuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oana mai gasesti clinici din Viena/Austria pe prima pagina, ala subiectul asta. Vitaminele si mineralele sunt intr-adevar independente : B-urile-1, ZInc-1, vit C-1, Mg-1 (deci Magneziu singur, nu in combinatie cu alte minerale), Omega 3-6-9-1, deci in total sunt 5. Le ia pe toate dimi, si bea si cocketilul de fructe cu iaurt tot dimi, 1 pahar. A constatat ca ii da un boost de energie pentru toata ziua, iar B-urile si Mg au un efect de reducere a stress-ului. I-am spus Anei ce ii dau si a fost de acord. Stia si ea de studiul cu privire la efectele fructelor verzi asupra calitatii spermei, deci a aprobat si aia. Oricum rau nu ii vor face.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana , multe fete au reusit si aici 1. Kinderwunschzentrum Goldenes Kreuz, si eu am vrut sa ajung la ei la consult dar dura programarea 6 saptamani. Le trimiti mail iar ei iti trimit inapoi cateva chestionare atasate care trebuiesc completate, intrebari care oricum le-ai fii explicat tu. Sunt simple de completat, si din momentul cand ai toate actele astea complete le trimiti lor si-ti faci si programarea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, eu am reusit la Goldenes Kreuz, ai datele de contact pe prima pagina. Asa cum am mai scris aici, am facut prima consultatie la Wunsch si la Kreuz in aceeasi zi si am ales-o pe a 2a. Sfatul meu e sa le scrii de acum, sa completezi cat mai repede formularele pe care ti le trimit si sa rogi programare cand ai si la cealalta, ca sa nu bati drumul de 2 ori. Noi asa am facut, am insistat destul de mult pt programare dar pana la urma am reusit! Voiam sa mergem si la Wells, din astea 3 vrut sa alegem, dar pana la urma am hotarat sa alegem intre cele 2, pt ca erau in acelasi oras - Viena. Multa bafta! Gabi[gravi]+12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adijo, sarcina mea nu a fost monitorizata la Viena, ci la Timisoara, de catre un ginecolog cu reputatie f buna pe partea de ecografie morfofetala. La Viena am facut o singura ecografie in sarcina, in sapt 22, care, din pacate, mi-a adus vestea cumplita; apoi a urmat confirmarea diagnosticului prin RMN, etc, etc. Am decis sa fac ecografia respectiva la Viena (la clinica Fetomed) fara un motiv anume (in TM mi se spusese de fiecare data ca bebe este f bine), ci dintr-un instinct pe care nici azi nu pot sa mi-l explic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Le-am dat acum mail pt ca telefonul era in permanenta ocupat. Le-am si specificat perioada in care suntem in Viena si sper sa tina cont de asta si sa ne programeze.Daca main nu imi dau mail inapoi le dau in tel ca sa nu mai pierd timpul. Cat despre fata de la care stiu de clinica,e doar o cunostinta,nu mi-am perimis sa o intreb mai multe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in sfarsit cred ca imi vine ciclul- am o scurgere maronie. Nu stiu insa ce fel de ciclu sa astept- eu de obicei am ciclu abundent, rosu, dar acum s-ar putea sa nu mai fie chiar asa... voi cum l-ati avut? Cred ca pe mine suprefactul m-a inhibat de numa' : FSH -ul mi-a iesit sub limita inferioara!( 1.2 , iar limita de jos e 1.7). in rest cred ca totul e ok. Chiar si prolactina..[:)]. La eco totul pare in regula, nu am chist . insa am o cantitate destul de mare de lichid in spatiul retrouterin, ginecologul spunand ca nu e normal sa fie asa mult lichid....[V]. In fine, astept raspunsul Anei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...