Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

arina imi pare f rau pt nereusita! cum spui tu ?ca macar ai incercat! mergi mai departe ,intr o zi vei reusi sa ti realizezi visul! nu te opri aici! eu sunt bine , am dureri usoare ba de burta , ba de ovare , ba nici nu mai stiu, cert e ca m am saturat de stat in pat si de asteptat! [pup] "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ari, imi pare tare rau!!! stiu cum e, am trecut prin asta! dar ce vrei sa spui cu faptul ca ai incheiat un capitol din viata ta? eu asa am zis dupa fiecare FIV, dar incapatanata cum sint, mi-am intarit sufletul facut praf si am incercat din nou, dupa un timp! si uite-asa, am facut 3 FIVuri intr-un an si jumatate!... dar fiecare stie cum e mai bine pt el, iti doresc sa iei decizia cea mai buna, dupa cum simti. [flo] draga Bruni, nu te mai stresa! dr recomanda viata normala dupa embriotransfer! sigur, n-a sa te apuci acum de dans in discoteca pana dimineata sau de bautura si de droguri, dar nu tb sa te stresezi mai mult decat e cazul. Eu a 2a zi dupa ET m-am dus la servici, program normal - nu stau f mult in picioare, dar tot am cate ceva de facut! si pana acum e bine! asa ca nu sta numai in pat, lasa corpul sa-ti spuna, daca te doare burtica, stai in pat, daca nu, nu. Esti graviduta, nu esti bolnava![pup] Gabi [gravi]+11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, felicitari pentru reusita! Cand am zis ca am incheiat un capitol, m-am referit la capitolul FIV. Si la noi e al treilea FIV, am mai facut si doua inseminari si in plus, pe noi nimeni nu stie de unde sa ne apuce pentru ca suntem OK cam peste tot. Asa ca nu are rost sa-mi irosesc viata (sa nu mai vorbesc de bani) tot incercand la FIV-uri. Si eu sunt ambitioasa si perseverenta dar cred ca fiecare trebuie sa stie cand e bine pentru el sa se opreasca. Mai am doi embrioni congelati si o sa-i transfer, bineinteles. Dar FIV nu mai fac ca n-are rost. Poate ca as reusi la al zecelea FIV, dar pana la urma o viata am si eu si sotul si as vrea sa mi-o traiesc corespunzator! Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si norocos! Arina [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ari scumpa mea, se vede ca decizia voastra e luata "la rece" si e bine cumpanita, nu luata la suparare. Iti doresc bafta multa, poate ca embrionasii dezghetati vor fi cei norocosi! La noi, problema pare sa fie la mine, eu sint low-responderul...Cand l-am intrebat pe prof Strohmer de la Viena cand ar tb sa ma opresc si sa ma gandesc la ovocite donate, mi-a zis ca dupa al 4lea FIV nereusit... dar initial, si noi aveam dg. de "infertilitate inexplicabila", si am citit ca pot fi mici defecte, unele nici nu se pot detecta prin analizele actuale, care cumulate duc la posibilitate redusa de a avea o sarcina. dar nu este imposibil! In sfarsit, iti doresc succes in tot ce iti doresti sa faci! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GAbi, eu am facut inseminarile pe ciclu natural la Polisano si de fiecare data se intrebau medicii care-i problema la noi, pentru ca totul e perfect. Probabil ca o problema e, ca altfel as fi fost gravida pana acum. La FIV-ul asta am facut si PBD (Polar Body Diagnosis) embrionilor, si din 9 ovocite, 7 s-au fertilizat si 5 au fost OK dpdv genetic. Deci eu zic ca un procent f bun. Si am facut stimulare doar cu 200Puregon pentru ca la 250 deja fac usoara hiperstimulare. Sperma sotului e OK, genetic suntem OK, la mine ciclul e ceas la 28 zile, ovulez in z14, endometru super, histeroscopie OK etc etc. Daca aveam o problema clara, n-as fi renuntat, am fi incercat sa remediem cumva problema respectiva. Dar asa suntem in ceata totala, nimeni nu stie sa ne zica nimic concret, toata lumea bajbaie si-si da cu parerea. Asa ca am luat hotararea sa mai facem transferul cu congelati si gata. O fi si din cauza stressului si poate daca reusim sa ne relaxam, o sa ramanem natural [:D] Numai bine tuturor Arina [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...