Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *81* Succes la scoala !!!


Recommended Posts

Neata! Cristina, imi pare rau c-ai cazut si ca te doare - pe scara e chiar urat de tot - eu cad cel putin o data iarna, afara. Dar bine macar ca nu ti-ai rupt sau spart nimic. Sa fie oare FB-ul de vina ca scriem mai rar aici? Apropo, am primit niste invitatii de la Katty si Nina la niste joculete dar nu stiu de sa fac, inca nu mi-am bagat nasul pe acolo asa ca, scuze ca n-am raspuns inca. Sinzi, am vazut in poze ca David are multe activitati[pk] Decv, Sara a inceput sa cante la Flöte? Nu stiam ca Mari a nascut, felicitari[flo][flo][flo]!!! Am avut sedinta cu parintii, nimic deosebit doar ca invata scrisul de mana si trec la socoteli cu plus si minus peste 20 (pana la 100) Au venit cam jumatate din parinti, restul s-au dus cu trenul la Oktoberfest, chiar m-am intalnit cu o mama costumata de Oktoberfest in ziua cu sedinta (cu trenul pentru ca nu mai pot conduce inapoi[:D]). Mare nebuneala cu trenurile in perioada asta, sunt foarte aglomerate dar, pe 3, se termina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Un salut si de la mine! In Bucuresti e tare urat, ploua si e frig, pana ieri a fost o toamna calda, numai buna de plimbari! Cristina22, imi pare rau sa aud ca te-ai cam zdruncinat!!! Uff! Cred si eu ca te doare pe toate partile! Sanatate multa si refacere rapida! Sinzi, intrebai de sporturi, Andrei nu face niciun sport, am zis ca reluam karatele in toamna, dar acum nu s-au reluat orele unde facea el, ca a fost pauza pe perioada vacantei, iar unde e clubul e cam departe. El ar vrea sa faca baschet sau tenis, dar inca analizam ca n-are cine sa-l duca! Am vazut si pozele, foarte verzi (!!!) si frumoase, am remarcat cat e de galant David cu fetele, si cat de mult a crescut, si-a schimbat putin fizionomia, si-i sta tare bine!!! Bineinteles, ca am remarcat si eu camera lui DAvid, care e foarte frumos aranjata! Cristina_C, in FB poti sa-ti alegi 1-2 joculete, in timp inveti sa le manageriezi in asa fel incat sa nu-ti ocupe timp prea mult! Si noi avem sedinta cu parintii diseara si prevad o cerere de fond al clasei...si alte cateva vorbe! Am primit si noi de dimineata feed-backul de la doamna, ne-a zis ca am facut foarte bine ca l-am scos pe Andrei de la after-school si ca sta cu buni, nu se refera numai la teme, ca-s mai bune, dar ca s-a schimbat foarte mult per ansamblu, e mai atent, mai sarguincios, mai ordonat, ca se vede ca are un program! Numai de bine [:D]! Nicoleta, o sa vezi ca in timp, cu exercitiu, Stefan va capata dexteritate la socoteli! Daca reuseste sa vada logica in felul in care ii arati tu, va fi tare simplu, si cred ca veu reusi! Dev, Gabi, [flo][flo]!!!
Catalina & [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Robert-Andrei[/url] [floare3] (27.07.2002) [aerob][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cristina22, imi inchipui ce surprinsa ai fost de cazatura... Eu ma feresc si iarna, si in rest, ca am coloana subreda. Katty, ma bucur ca Andrei a facut progrese. Mi se par si firesc, se ocupa numai de el o singura persoana. Ma bucur si ca l-a laudat doamna! Cristina_C, ce faza haioasa cu parintii copiilor de la Robert! Auzi, ce responsabili :))! Cu degetele, cred ca e mai mult o moda. Ca stie si daca nu le foloseste. Vom exersa mai mult, va trebui sa fie si mai rapid de atat... S-a trezit piciul intre timp, ne pregatim sa mergem la Stefan, sa-l ducem la karate. Dupa-amiaza placuta! ------------------------------------- Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, inotul ajuta la dezvoltarea cailor respiratorii....plamani mai puternici, bronhii mai largi ... o drenare mai buna a mucozitatilor din piept...!!!!! Cristina22, da...patul e metalic...am vrut de lemn, dar nu am gasit cum am fi vrut noi...erau prea joase, si daca stateai pe canapea sub, riscai sa dai cu capul de patul de sus....:)...oricum nu am avut prea mult de unde alege.... CristinaC, deja scris de mana??? Eu mai lucrez cu David din abecedar, dar imi e un pic teama, ca am impresia ca aici sunt altfel literele de mana...si nu vreau sa il invat gresit... Katty, bravo lui Andrei!!!! Si eu cred ca e mai bine asa...sunt mai odihniti, au mai mult timp sa isi faca temele....!!! As vrea si eu ca scoala noastra sa se termine mai devreme de 2.30 pm...cand mi se pare ca e tarziu sa te mai apuci de prea multe chestii (sport, teme si joaca).... Multumim de aprecieri cu camera verde!! hahaha....Acum mai avem inca o camera la coada!!!! David la scoala face adunari si scaderi cu sute, au trecut timid si la inmultiri (ceva de genul "o floare are 3 petale, cate petale au 5 flori?)....au inceput si stiinte, invata acum despre materie (solida, lichida...etc)....si ceva gramatica (unde trebuie sa lucram suplimentar....[:D]...ne chinuim si sa ne aducem aminte ca propozitiile incep cu litera mare)...si apoi cuvinte din care dau in fiecare sapt dictare....(o ciudatenie, mi se pare dictarea asta...!!!)[alcool] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, au un caiet unde exerseaza scrisul de mana: http://www.medienwerkstatt-online.de/lws_wissen/bilder/13590-1.jpg . Unele litere sunt cam ciudate, de exemplu t-ul, chiar si invatatoarea a recunoscut ca vor invata acum sa scrie asa, dar ca,mai tarziu, la compuneri si ce vor mai avea de scris, vor fi liberi sa scrie fiecare cu scrisul pe care si-l formeaza, diferit de la unul la altul si ca nu-i o problema daca nu e caligrafic si nu arata exact ca la carte sau nu leaga toate literele si seamana mai mult cu cel de tipar invatat prima data. Dictari dese se dau si aici si-o sa primim o lista cu toate cuvintele pe care trebuie sa le stie in clasa a 2-a.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi, tu ziceai de rinita, care e cu totul si cu totul altceva! De beneficiile pentru plamani stiu si eu si le-am si vazut, insa se strica totul fiindca clorul de la piscina ii irita tare mucoasa nazala! Si de aici secretii multe, senzatie de mancarime in nas si in gat, stranut, secretii care tot in plamani ajung si ii irita... Si Stefan a inceput sa invete scrisul de mana: i, n, u. Si in cartea de germana, la fiecare lectie, au o lista de cuvinte de invatat. Nu stiu cum e caligrafia in alte parti, dar lui Stefan ii scade si la matematica pentru scris urat,desi e rezolvat perfect... Si ei invata inmultiri, deja. Si au inceput in forta si cu probleme. Culmea, in caietele de la scoala are la mate numai FB, poate acasa e obosit? Tot ce facem facem dupa 5-6... Anul trecut nu avea probleme, nu mai folosea degetele spre finalul anului. Oricum, la matematica si eu, si al meu ne-am priceput, sper sa nu semene cu vreo ruda nestiutoare... :)) ------------------------------------- Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello, am revenit si noi din vacanta. O sa revin curand ca nuca in perete ca de obicei, printre povestile voastre despre scoala, uniforme, teme, profesori, cu povestea noastra despre vacanta. Nu o vad pe Nina pe aici. Am citit ce-i drept pe fuga ca sunt ocupata sa bat recordul la uploading de poze si filme din vacanta noastra, pe net. Nina, sunteti bine? Revin...
[url="http://savitry.deviantart.com/gallery/"]my deviantArt Gallery[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Lucia, asteptam pozele. De ce ca nuca in perete, va fi o gura de aer proaspat dupa atata "lupta" cu scoala. Nico, nu-ti face griji. Viteza de lucru vine odata cu exercitiul, adica in timp. Important este ca face corect. Stefan e baiat istet. CristinaC, da, la flote canta. Au facut anul trecut obligatoriu la scoala. Aici inca nu am gasit prof de chitara/pian in zona, asa ca s-a dus la fluierat cum zic eu. Macar mai iese din casa, mai intalneste copii. Profesoara e o tipa foarte haioasa. Sper sa ii prinda bine. Nico, CristinaC, Sara a primit caietul acesta pt scris. http://vs-material.wegerer.at/deutsch/pdf_d/schreiben/kartei/Schreibschrift95-kartei.pdf Sara inca nu scria cu litere de mana. Scrie foarte frumos si repede cu litere de tipar. La sfarsitul anului trecut trecusera rapid prin literele de mana, fara sa invete sa le lege insa. Acum scrie cu literele astea "intepate". t este intr/adevar de coma. Cristina, cand primesti lista de cuvinte poti sa mi-o trimiti si mie? Te rog frumos! Sara primeste 10 cuvinte lunea si are test lunea urmatoare. Initial a zis ca primeste cuvinte mai simple, separat de colegii ei, dar vad ca merge la rand cu clasa. La matematica a recuperat, deja a invatat inmultirea si impartirea. Nu le face la fel de repede ca unii colegi, dar le face corect. Invatatoarele au laudat-o, ea zice ca e abureala. Am obosit. sanzi, mi-e dor de scoala americana si de programul de acolo. Foarte echilibrat si bogat in informatii in acelasi timp. Orele de stiinta ne vor lipsi foarte mult. Am niste site-uri cu tematica si mai citim si noi, sa tinem pasul. Succes lui David! Katty, felicitari lui Andrei! Cum a fost la sedinta? Cristina22, te mai doare? Daca nu erai maritata era semn ca te mariti, nu? Parca asa se zice. In cazul tau, doar ai grija ca sunt pacatoase rau cazaturile astea. Am cazut si eu la serviciu, intr-o iarna, acum... multi ani si am ramas cu probleme la coloana. O zi frumoasa la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors de la gradi... una calda, una rece... Greu! Dev, daca vrei ma pot uita la Stefan in manual sa iti scriu toate cuvintele pe care trebuie ei sa le invete. Insa Stefan e in clasa a doua, stii... Lucia, eu abia astept pozele de la tine. Nina, ce mai faceti voi? ------------------------------------- Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...