Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

din nou, esec...


Recommended Posts

Deus, daca textul citat de tine ar fi fost al tau, nu m-as fi apucat sa comentez, dar asa - mai ales numindu-l "superb", nu ma pot abtine in a spune ca n-am mai citit demult atatea clisee de proasta calitate [:D] Ca sa nu zic de "nu exista sentiment mai greu de suportat ca cel de femeie respinsa, neiubita". Spune-i asta unei mame cu copilul bolnav...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Madi, nu stiu cati ani ai. Oricum (indiferent cati ani ai) esecurile sunt perfect normale in sensul pe care il dai tu cuvantului. Se intampla de cateva ori in viata fiecarei femei... Un tip iti place, te intalnesti cu el, o data, de cinci ori, de douazeci de ori si apoi ajungi la concluzia ca nu este ceea ce doresti. Sau el ajunge la concluzia ca tu nu esti femeia visata... In cazul acesta, anume, eu vad lucrurile cam asa: colegul te-a placut si a vrut sa stie mai multe despre tine. A aflat ca nu ai avere si asta l-a cam dezamagit. Pe mine una m-ar fi dezamagit faptul ca pe el l-a dezamagit[alcool][alcool][alcool] Probabil l-a dezamagit si faptul ca nu ai fost foarte impresionata de averea lui (macar atat, daca tu nu ai[bang]) Dar fiindca totusi te placea, a mai facut o incercare, te-a dus la verisoare. Asa sunt unii, pun mare pret pe parerea familiei. Pe mine si asta m-ar fi dezamagit. Dar si verisoarele au zis "Nu!" Asa ca a decis ca nu esti tu cea pe care o cauta. Tragem linie, adunam, scadem: nu cred ca ai pierdut mare lucru. Mai sunt si alti barbati pe lumea asta. Poate urmatorul va fi cel cautat. Sau poate nu...Dar undeva, undeva este si cel care te vrea asa cum esti si pe care si tu il vrei asa cum e. (Vezi, nu ajunge sa te vrea el, trebuie sa-l vrei si tu.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu a doua problema de la acest subiect: pe mine, una, nu m-a interesat niciodata averea cuiva. "Pe vremea mea" nu erau averi ca acum (sau nu erau publice, erau ascunse cat mai bine) dar chiar nu ma interesa daca un barbat care imi placea avea sau nu avea casa sau masina sau cat avea salariul. Pot sa-ti mai spun ca am o ruda (sotul meu ii numeste "rudele noastre bogate") care este in relatii cu oameni foarte bogati(unii de prin top nu-stiu-cat; nu, nu top 20.000.000). Daca as fi vrut (si daca m-as purta cum trebuie, adica nu as spune tot ce imi trece prin cap) as fi putut sa cunosc si eu acesti oameni, dar zau ca nu m-a interesat. Ba exista si posibilitatea sa fac "un ban gramada", unul din acesti oameni ar fi putut fi interesat sa-si spele pacatele (nu putine[:D]) crestinand 7 copii atei... Deci chiar exista persoane deloc interesate de averile altora...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsurile voastre. Cred ca trebuie sa lamuresc unele lucruri. Cand am mers la verisoarele lui, scopul a fost sa mergem sa facem plaja la piscina. Cu verisoarele sale doar am facut cunostinta, in rest ele au stat in sufragerie, noi la piscina. Nu am comunicat in niciun fel. Faza de care spuneam s-a petrecut cand m-a prezentat. Am un servici onorabil din care traiesc onorabil. El doar a lucrat ca inlocuitor al unui alt angajat pe perioada acestei veri. In restul anului, el nu munceste ci inca merge la facultate- anul 8. Visul lui e sa devina actor... El nu are venituri proprii, e dependent de parinti, de rude, de bunica. El a ramas dezamagit ca nu am avere mare, precum parintii lui, iar eu am ramas dezamagita de reactia sa. Apoi marti el mi-a trimis un email romantic, eu nu i-am raspuns. Apoi el mi-a trimis sms ca vrea sa vorbim. Am vorbit pe internet si i-am spus exact ca eu cred ca el are pe altcineva. L-am intrebat ce a insemnat replica:cu ultima care a fost aici a fost teribil. El mi-a zis ca nu am inteles eu bine, ca n-a zis asta...M-a sunat pe mobil si mi-a zis ca il pot suna pe fix oricand vreau daca mai am indoieli si nu se va certa niciodata cu mine din cauza asta...A sustinut sus si tare ca el nu se mai intalneste cu nimeni altcineva si ca se simte bine cu mine, dar o relatie se construieste in timp si sa nu fortez relatia...Si apoi ieri mi-a trimis mesaj spunandu-mi ca el are examen vineri si ieri si azi nu se conecta la mess, dar putem comunica pe email. Eu nu i-am raspuns, iar el mi-a trimis un sms pe la pranz...Eu niciun raspuns... Ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mady mai tinel asa in suspans daca el tot te cauta joacal putin pe degete[:D] si atunci vezi ce iese, si poate afli care au fost itentiile lui la inceput[:D][pup][pup] getik [mamica] mamika de [copil] mika minune ariana-ioana 29.12.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/AryPozeNoi#"]ary poze[/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156087"]ary povestea unui aricy[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/102347085797853723665/Nunta#"]poze nunta[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dov
sincer, si fara sa te superi, eu as rade intruna daca as intalni pe unul care nu numai ca nu munceste, dar si traieste pe spinarea alor lui...
Eu cred ca e de admirat ca el mai si munceste, in conditiile expuse. Fara suparare, nu stiu care din noi si-ar mai lua serviciu daca i-ar trona milioanele in cont, indiferent cum ar fi venit ele (mostenire etc)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum la subiect: Madi25, poate ca ii placi, altfel nu stiu de ce ar vrea sa mai vorbiti. Totusi nu te imbata cu apa rece, sunt sanse extrem de reduse ca o astfel de relatie sa tina in timp, cu atat mai mult cu cat sunt ceva semne de intrebare legate de pozitia lui fata de averea partenerei (ok, el neaga acum, poate ca nu ai inteles tu chiar bine, totusi fara foc nu iese fum)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
El a ramas dezamagit ca nu am avere mare, precum parintii lui, iar eu am ramas dezamagita de reactia sa. Apoi marti el mi-a trimis un email romantic, eu nu i-am raspuns. Apoi el mi-a trimis sms ca vrea sa vorbim. Am vorbit pe internet si i-am spus exact ca eu cred ca el are pe altcineva. L-am intrebat ce a insemnat replica:cu ultima care a fost aici a fost teribil. El mi-a zis ca nu am inteles eu bine, ca n-a zis asta...M-a sunat pe mobil si mi-a zis ca il pot suna pe fix oricand vreau daca mai am indoieli si nu se va certa niciodata cu mine din cauza asta...A sustinut sus si tare ca el nu se mai intalneste cu nimeni altcineva si ca se simte bine cu mine, dar o relatie se construieste in timp si sa nu fortez relatia...Si apoi ieri mi-a trimis mesaj spunandu-mi ca el are examen vineri si ieri si azi nu se conecta la mess, dar putem comunica pe email. Eu nu i-am raspuns, iar el mi-a trimis un sms pe la pranz...Eu niciun raspuns... Ce parere aveti?
ca esti buna in a [sex][xinpat], dar nu esti buna in a impreuna averi[:I]( au obiectii neamurile:famelia mare, mamica, taticu, bunica si... verisoare [box]) Acum tu alegi, pentru mine ar fi clar: o mie de vorbe ale lui un ban nu fac, nici cu o mie ale tale nu se face "impreunarea de averi" dorita de clan; lasa-l sa mai creasca nitel, nu stiu cati ani are, dar mi se pare un pustan imberb[:)], ce are nevoie de confirmari familiale atunci cand isi alege partenera. Eu una l-as lasa balta, definitiv si irevocabil, n-as putea accepta o viata de broscuta cea urata, imbracata si dezbracata (de caracter, vorbesc) de neamuri prin alianta carora nu le datorez nimic. Vezi-ti de viata ta, sigur vei intalni altceva[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...